Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.01.2010., 19:36   #1
Webasto zuji

radi se o BMW modelu i kad auto dođe na radnu temp webasto po mom nekom opažanju nebi trebalo radit kad se ugasi motor, a dešava se da zuji nekih pola min kad izvadim ključ,prije je bilo dok motor nije dostiga radnu temp čulo bi se to zujanje kad ga ugasim..
__________________
ko pije da zaboravi,plača unaprijed
0zzyk1ks is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2010., 21:50   #2
webasto - uređaj koji spaljuje gorivo neovisno o radu motora (znači, motor može biti i ugašen) sa ciljem zagrijavanja kabine ili samog motora.
kaj tebe muči?
ventlilator hladnjaka?
I wonder is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2010., 23:02   #3
trebalo bi ovako bit,sjedneš ujutro u auto,temp je minus i ti upališ motor i grijanje,a webasto grije unatoč tome šta se motor nije zagrija.ako je relacija blizu i motor nije dobio šansu da dođe na radnu temperaturu,kad ga ugasiš webasto još radi nekih pola minute.tako piše u knjižici vozila i tako je bilo do prije tjedan dana,sad i kad motor dođe na radnu temp i kad ga izgasiš webasto zuji 30 sek,baš webasto,
__________________
ko pije da zaboravi,plača unaprijed
0zzyk1ks is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2010., 22:44   #4
susjed do mene ima kombija sa webastom. automatski se pali ispod neke temperature i grije auto.
osim toga, webasto sam vidio na zaporošcu.

ako ti stvarno imaš webasto, ja ne vidim što tebe muči.
prije je webasto ostajao upaljen nakon gašenja motora samo kad je motor bio hladan?
a sad to radi kad je motor topao?

svejedno, najčešći problem kod webasta je loš dovod zraka.
ako te baš muči ovo, najprije će ti električar pomoći. ako pobire temperaturu sa nekog senzora, a isti je pokvaren.....
I wonder is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2010., 12:28   #5
Imam tvornicki ugradjen Websasto na skodi octaviji.
U uputama pise kada se Webasto ugasi da jos koju minutu cirkulira voda u sustavu, tj pumpa ju tjera valjda.
franeko is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2010., 13:57   #6
Ako imaš Webasto sa izgaranjem na naftu,to što se događa je potpuno normalno.
Kad ugasiš motor,prekineš dovod goriva na pumpu u Webastu,ali ventilator radi i hladi gorionik(kazan)dok se ne potroši sva nafta i dok se ne spusti temperatura u njemu.
Dakle,ništa neobično i sve je to u redu
kosmeč is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:05.