Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Televizija > Turske serije

Turske serije Bivši podforum Neprikazano-sapunice

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.07.2013., 20:12   #2521
Hasefe brine za Alija koji nije kod kuće ... Mete tuguje zbog Nihal . Još jedna ljubav nakon koje je ostalo samo pismo , kao i sa Inci .

Kemal stiže na vrata sa lošim vijestima . Gori brod povezan sa holdingom , policija se propituje o Kenanu , o Aliju ...

Odmah odlaze na obalu . Ljudi su se skupili , ništa se ne zna . Hasefe je užasnuta ... Hitna odvodi Caroline ... policajac objašnjava da je teško ranjena i da je izjavila da ju je ranio Ali ... njega nisu našli .

Aylin se naspavala unaprijed , za ubuduće kad će ju dijete buditi . Moli Sonera da posljednju noć prije bolnice prespavaju u maminoj kući .

Berin , Ahmet i Osman su opušteni ... stiže Cemile sa sinom i svekrvom , donijeli su Mustafu da dijete ne bude samo u hotelu . Pred Aylin i Sonerom se ništa ne smije spominjati ...

Obiteljski je zagrljaj tradicija ... ni zetovi ne žele biti isključeni .

Aylin se mazi s mamom ... na Cemilim je licu , kad ostane sama , vidljivo koliko brine . Kad su svi polijegali , Hasefe i Cemile ne mogu spavati . Majka žali zbog Alijevog potraćenog života ... nekad je bio dijamant , bistar i umiljat . I Cemile ga takvog pamti .

Prije spavanja , Aylin zahvaljuje Soneru na svemu ... on od nje traži da ga nikad ne ostavi .

Usred noći zvoni telefon ... javlja se Ali , dat će adresu i moli Cemile da dođe . Sutra će biti kasno jer odlazi na put . Ona pristaje ... probudio se i Mete , pita da li to tata zove , a Cemile se izvlači sa poslovnim pozivom ...

Ali u kolibi piše , a Cemile stiže taksijem . On pita za Mustafu , da li je Caroline živa ... Cemile ga moli da se preda i da ne bježi , no on ju nije zvao da o tome govore . Kasno je za razgovore , nakon njihove rastave je za sve prekasno .

Daje joj torbu sa njenim i Selminim novcem , inzistira , ne želi ništa ostaviti sa sobom . Cemile ga pita da li sutra ide , gdje će se ukrcati ? Nije važno ...

Ona pita za kolibu ... Alijeva je , njegovo sklonište ... prepušta joj majku i Mustafu i moli da ih dobro čuva .

Cemile bi išla kući , no Ali ju moli da ostane ... sutra odlazi i to je jedino što još želi od nje .

Ona ostaje ... pokušava odrijemati no osjeća na sebi njegov pogled . On ju gleda jer uživa u tome ... tako ju je gledao kako spava kad su se tek oženili , brinuo bi da li diše ...

Jesi li slušao i Caroline kako diše ?! ... ta da ne diše tri dana , opet bi disala četvrti dan , objašnjava Ali . Smiju se ...

Svanulo je ... Aylin se veseli što će ih danas biti troje .
Berin i Ahmet obilaze Hakana u zatvoru . On se raspituje za Zehru i oca , Ahmet ga tješi da će sud uvažiti sve okolnosti ... Hakan želi nasamo razgovarati sa Berin ... ne zna koliko će ostati u zatvoru , no , ne želi da mu ona dovodi Zehru . Ne želi da ga dijete gleda takvog i da pamti to mjesto .

Cemile i Ali spavaju , čelom uz čelo . On koristi priliku da joj pomiriši kosu i poljubi je ... ostavlja pismo , sjeda u barku i odlazi .

More , galebovi , barka .... mir i spokoj .

Cemile je ugledala pismo čim se probudila . Sjećaj me se kakvog si me upoznala ... samo na moru mogu biti pravi ja ... Proganjao ga je zvuk prstenja , kad ga je prodao , pa ga je opet otkupio da ga njoj vrati ...

Dok ona ispušta pismo iz ruku , Ali skida košulju i skače u more ...

Posljednja scena : Cemile diže uzbunu , nema Alijevog čamca .
tajva is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2013., 20:16   #2522
Zadnja scena je pretužna. Nakon svega što joj je napravio, opet ga žali i u tom jednom trenutku je shvatila da je zbilja otišao.
Dyma is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2013., 20:30   #2523
Posljednje epizode ubijaju .

I ovo večeras u kolibi ... kad su Cemile i Ali sami , jedan na jedan , očito je da je on još uvijek taj . Magnetizam među njima isijava s ekrana .

Ako su u blizini djeca , Hasefe , bilo tko , tada se ona sabere , prebaci pažnju na nekog drugog , prisjeti se realnog konteksta i svega što je bilo .
tajva is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2013., 22:24   #2524
Evo priznam, gledala sam epizodu ali je neću
uopče komentirat. Toliko me je Ali na zadnju
iznerviro da mi je drago da je otišao iz serije.
Pa taman i plivajući.
__________________
..ako jednom ne budeš toliko ponosna sve će onda započeti.......Demirzlatomoje
zenzo117 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2013., 23:08   #2525
meni je tako zao sto Ali ode, bas su mi bili savrseni u kolibi onako zajedno
Isto i s Aylin i Sonerom na onom improviziranom krevetu,savrsena kemija u oba para.
__________________
<3 "Ja savrseno zivim u savrsenoj lazi, imam sve sto ima cijenu...a srce svoje trazi" <3
***Recenzije blog
đinđiber is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2013., 02:26   #2526
Mene baš naprotiv, nije naživcirao ni najmanje.
Mislim da se svaki čovjek smije pokajati za ono loše, a on se kaje. Naravno da mu to nije opravdanje, niti može razmišljati o istoj obitelji kojoj je nanio toliko bola ili recimo o nekoj staroj ljubavi s Cemile, no smije se pokajati, to je ljudski. I Cemile je shvatila da se kaje, no naravno da ne može zaboraviti, uostalom i u pismu joj je napisao da zna da mu ne može oprostiti. Prešla je preko toga, život ide dalje, no naravno da mu ne može oprostiti, previše je toga krivog bilo s njegove strane.
Dyma is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2013., 08:20   #2527
meni je isto žao što ali odlazi. zanima me da li je moguće u RL tako dugo planirati samoubojstvo, sravniti račune, oprostiti se sa svima i samoubit se? vjerovala sam da je to trenutna odluka. ne mogu zamisliti nastavak serije bez jednog glavnog lika ili onog advokata na alijevom mjestu nisam se nadala pomirenju, samo mi se sviđalo da je ali uvijek pri ruci kada zatreba.
nije mi jasno zašto hakan traži razgovor nasamo sa berin, nije joj rekao ništa specijalno, zehra je sada dio i ahmetovog života.
__________________
srce ne traži ni kavu, ni kavanu; srce traži razgovor,kava je samo izgovor
cincamarinca2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2013., 08:51   #2528
Što god Hakan rekao nasamo , Berin to uvijek može prepričati Ahmetu . Vjerojatno je i Hakan toga svjestan , ali o tome kako doživljava zatvor i dječje dolaske u zatvor nije htio razgovarati sa Ahmetom , nego sa Berin .
tajva is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2013., 09:46   #2529
Pozdrav

Ja sam pratila prvu sezonu skoro redovito, i onda sam drugu na preskokce, i ovaj tjedan sam upratila ove zadnje epizode druge sezone. Mati mila pa nisam tolike suze ronila od Bihter&Behlula

Koliko je ta obitelj propatila, pa to je strašno

Đemile & Ali.... kad su se njemu zasuzile oči ja sam bila gotova, a tek pismo

Serija je u isto vrijeme tako tužna, a opet divna.
__________________
Izgleda da ljubav nije zaboraviti,već sjetiti se svaki put kada vidiš.Koliko god godina prošlo, kada se god pojavi ispred tebe osjetiš isto. -Čak i ako jedno zaboravi?-Čak i ako zaboravi. ❤
Vera Wang is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2013., 10:44   #2530
Quote:
cincamarinca2 kaže: Pogledaj post
nisam se nadala pomirenju, samo mi se sviđalo da je ali uvijek pri ruci kada zatreba.
To bi bio sažetak onoga što ću ja napisati u svom postu

Epizode su bile toliko tužne, počevši od one večere, kolibu i samoubistvo da ne spominjem... Koliko samo hemije bez ijednog dodira, još uvijek me prožimaju trnci kad se sjetim tih scena

Nije me Ali iznervirao ili naljutio. Čak mi je ovo nekako logično sad kad se već desilo. On se toliko kaje, trudio se da to popravi ali ne može nikako. A nije nikad bio dovoljno hrabar da se nosi sa životnim problemima kao Cemile, npr. Ovo je njegov način okajanja grijeha, i ja to poštujem. Ali ne mogu da vjerujem da smo ostali bez njega u narednim epizodama . On mi je bio okosnica serije, sve drugo što dolazi je neka usputna radnja u mojim očima... Jednostavno ne mogu da zamislim da će Cemile ubuduče hodati ulicom bez da je on zaskoči iza ćoška

A one burme su po meni isto značajne. To što ih je otkupio odmah nakon prodavanja samo znači da nikad nije bio toliko đubre kakvim se prikazivao u prvoj sezoni. Ne opravdavam ga nikako, ali svaki njegov ružan potez je bio impulsivan, iz bijesa što se nije znao drugačije nositi sa životnim problemima. Ali ipak je u suštini bio dobra osoba...
__________________
Ben en çok, kızı doğunca sevinen babaları severim...
Okanica is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2013., 13:35   #2531
Red face Nikad poslije nisam mu više ništa povjerovala

Quote:
Okanica kaže: Pogledaj post
Ne opravdavam ga nikako, ali svaki njegov ružan potez je bio impulsivan, iz bijesa što se nije znao drugačije nositi sa životnim problemima. Ali ipak je u suštini bio dobra osoba...
Svakog sam se trena u epizodi bojala da će njegova "impulzivnost"
opet izaći na površinu. I taj strah da se Cemili opet nešto
ne dogodi mene je nervirao. Jako, jer od dana kada sam
"vidjela" što joj je uradio, a režiser nam to pokazo rušenjem
zavjesa u njenoj sobi, od tad nikako, ali baš nikako ne mogu
reć da je Ali dobra osoba. Ni u suštini.
I pozivom u ovu baraku, u kasni noćni sat, njegovim molim te, molim,
samo je još jednom prao prljavštinu sa svoga tjela i iz svoje duše.
Nije mislio na Cemilu, nije mislio bogme ni na Karolinu, njoj se samo narugao.
__________________
..ako jednom ne budeš toliko ponosna sve će onda započeti.......Demirzlatomoje
zenzo117 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2013., 14:24   #2532
ja sam jucer ocekivala kraj 2 sezone posto je tako na teletekstu najavljeno vec tjedan prije kad ocito je taj dan danas. Mislim da cu opet liti suze, sto mi nije rijetkost s ovom serijom
__________________
<3 "Ja savrseno zivim u savrsenoj lazi, imam sve sto ima cijenu...a srce svoje trazi" <3
***Recenzije blog
đinđiber is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2013., 17:23   #2533
Quote:
Vera Wang kaže: Pogledaj post
Đemile & Ali.... kad su se njemu zasuzile oči ja sam bila gotova, a tek pismo
Još je najgore bilo to što seriju nisam sama gledala. Morala sam se suzdržat i gutat ogromne knedle. =(

I kao šećer na kraju... Džemile koja trči van, zove Alija, jer zna što će napraviti... još jedan ubod u njeno ogromno srce.
__________________
We´ve all been traumatized, we were all a part of the revolution. We call the truth a lie...Too much got lost in translation.
Malva is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2013., 19:30   #2534
Kreće potraga za čamcem ... s druge strane , Aylin je već u bolnici , obitelj se okuplja i postavlja se pitanje gdje je Cemile .

Potraga je okončana ... nađen je čamac s Alijevim stvarima i nade više nema ... A Cemile se , posve u rasulu , uputila u bolnicu . Pokušava ostaviti dojam da je sve u redu , a Aylin još i pita za tatu ...

Cijelo se selo skupilo , mašu i pozdravljaju , smiješe se , i svi su ugasnuli od brige kad im je Aylin nestala s vidika .

Nakon povećeg vremenskog skoka , pojavio se odrasli Osman ... jedva sam išta vidjela od njegovog monologa o životu u tuđim sjećanjima ...

I počinje treća sezona ... ozračje je mračno , oružani sukobi , policijski sat , MMF ... Cemile je i dalje stup obitelji . Hasefe se ne može odhrvati zovu mora ...

Ahmet , Berin i Zehra ... drugačije je ozračje , kao da se Ahmet bacio u politiku ?

Mala Deniz je medena ... ista je Aylin , isti izrazi lica . Kako uspijevaju naći takvu djecu - glumce ? Stigao je Sulejman , i očito je da ga dijete obožava . Malena spominje mamu i odmah je teška tišina u zraku ... a ona blista kao zraka sunca u toj tuzi .

Berin i Ahmet su pred zatvorom , čekaju Hakana koji konačno izlazi na slobodu . U prikrajku je i Ibo ... Doznajemo da je Ahmet predsjednik sindikata , a službeni auto blindiran zbog stalnih prijetnji smrću .

Cemile već dugo muči jedno pitanje ... zašto Sulejman nije došao ispratiti Aylin pred porod ? Da je bio tamo , bio bi razbijen u krhotine i pobjegao bi , poput Sonera , odgovara on . Cemile je i razbijena i odgaja dijete , no , Sulejman nije snažan poput nje .

Soner je nestao ne vidjevši kćer ...

Hakan je pred svojim stanom ... Ahmet i Berin su svo vrijeme plaćali najam . Konačno Hakan pita , kako je Zehra ? Dobro , kaže Berin ... želiš li ju vidjeti ?
Želi li ona vidjeti mene ?

Posljednja scena : Ulazi u stan , sve je pokriveno plahtama ... Zehrin mu je medvjedić izmamio osmjeh na lice .

A i meni ... još koju ovakvu epizodu ne bih izdržala .
tajva is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2013., 19:41   #2535
Quote:
tajva kaže: Pogledaj post
A i meni ... još koju ovakvu epizodu ne bih izdržala .
Točno tako.
Meni je ovo danas bilo too much.Sva sreća da direktno nisu prikazali ovaj dio smrti Alija pa Aylin, te reakcije i sprovod.Ja mislim da bih se ja raspala od plača.

Grozno i grozno....
Ona scena trčanja Cemile prema moru, padanje,zazivljanje Alija...mislim, dušu sam ispustila, d-u-š-u.
Šokirana sam Alijevim samoubojstvom.Nisam se tome nadala, nekako sam samu sebe pripremala da će Aylin po svim znakovima umrijeti.Ali kaptn Ali ne još.
Mislim da je u tom njegovom činu bilo previše sebičnosti jer je doveo Cemile da indirektno prisustvuje tome,kao da je malo toga preživjela do sada, i još joj samo treba taj osjećaj krivnje zbog njegovog samoubojstva.

Soner opet bježi.
Pa dobro, šta on hoće ?Jel on zna da bi Aylin poludjela da vidi kako nije niti pogledao njihovo dijete ( Pože mene jesam se jadna uživjela )?
Mislim, zar dosad nije shvatio da bježanjem ne nestaju problemi.Očito ništa na svojim greškama nije naučio i gubi cca 5 godina druženja s preslatkom maleckom,punom života poput Aylin.

Jel neko primjetio kako su Hasefine ruke i prsti narančasti ?Kao da ih kanira il nešto ?

Nisam skužila, jel sigurno onaj šit od čovjeka mrtav il će se odnekud pojavit poput divovske lignje?

Bokte, pola scena ove serije je snimano u bolnici, a pola u zatvoru..
Šta li nas još čeka,mati mila.....
__________________
#biokovo
sapunka is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2013., 20:35   #2536
Nisam u toku. Sve što znam kupim iz tajvinih sažetaka, koji su iznimni.

Znači, Ali i Aylin su mrtvi. Kako gledati seriju dalje bez njih dvoje? Ne znam što će ispuniti prazninu koju je ostavila prpošna i vrckasta Aylin.
Drago mi je da je Ali uspio srediti Kenana, šteta što nije i Caroline. Njih dvoje mi je doista bilo teško gledati.
Nije mi jasno zašto je Hakan proveo u zatvoru tolike godine? (zna li itko koliko je uopće godina prošlo?) Znam da je Hakan ranio oca, ali to je koliko sam shvatila bila nesreća, pištolj je opalio pri naguravanju oca i sina.

Doista ne bih voljela biti u Cemilinoj koži. U kratko vrijeme je ostala bez kćerke i bivšeg muža kojega je očito i dalje voljela.
Soner opet bol liječi bijegom. Ma da se bar ubije, dosadilo mi je njegovo rješavanje problema i tuge bijegom i ludilom. Bijeg nikada nije bio rješenje. Zar je moguće da ništa nije naučio iz lekcije sa Aylin? Izgubljeno vrijeme je teško vratiti.
Znači dijete mu odgaja punica, on tolike godine nije vidio svoje i Aylinino prekrasno dijete. Zaista ne razumijem Sonera, koliko god se trudila.
__________________
"Djevojko, kriva si pred drugima već zato što si mogla biti jedini svjetionik u tami, a nisi bila". F.M.D.
MISSYOU3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2013., 20:55   #2537
Koja epizoda :/
I mislio sam da će nas napustiti Ajlin, ali opet sam se nadao da će ipak izbjeći takav crni scenarij. Nažalost, umrla Ajlin, tj. žrtvovala je svoj život za život male Deniz.
Moram priznati da u jednu ruku razumijem Sonera što 'mrzi' malu Deniz i krivi ju za majčinu smrt, no to Ajlin sigurno nikako ne bi htjela. Ona je život dala za nju i sigurno bi htjela da ju Soner voli kako je volio i nju. Soner se zbilja dobro još i drži, brat mu se ubio, Ajlin umrla , stvarno pretužne životne situacije.

Također tužne scene s Hasefe i gledaljem u more. :/
Dyma is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2013., 21:38   #2538
Originalna turska epizoda , finale druge sezone , uključuje zbivanja od Hakanovog pucnja na oca , Alijeve obiteljske večere , obračuna sa Kenanom i Caroline , noći u baraci , pogibije i poroda , pa do današnje pojave odraslog Osmana i monologa o životu u sjećanjima .

Ja ne znam kako su to gledatelji sve odjednom preživjeli , možda je lakše bilo proći kroz taj košmar odjednom , nego na rate , kako je nama prikazano .

Koliko mi god teško pao , Alijevim je odlaskom na logičan način zaokružena njegova priča . Nemam ideje što bi s njime scenaristi u trećoj sezoni .

Za Aylin bi bilo prostora , no po informacijama sa spojler teme oba su glumca sama zatražila da odu iz serije zbog novih projekata .

Missyou3 , nisam sigurna da je rečeno koliko je godina prošlo , no spomenuto je da Zehra kreće u školu . Po tome i po starosti Deniz , vjerojatno je riječ o kakvih četiri - pet godina . Puno previše da dijete koje je izgubilo majku bude lišeno i oca .
tajva is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2013., 21:43   #2539
također nisam bas previse u toku,nesto na poslu uspijem uhvatit onako u prolazu al zato tajva

inace obozavam u serijama kad tak prođe neko vrijeme pa sve nekako drugačije, novo, a pogotovo tu, nove frizure, odjeća i onda ko za vraga ne mogu gledat u miru i tako ce biti cijeli tjedan

nego jel se to samo meni cini ili su ga malo fulali sa njihovim godinama?
mislim ona mala Deniz ima oko 6-7 tako nekako a dok Osman brat bratu ko da ima 18, znaci za njega je prošlo 10 god, a za malu upola manje nejse, sviđa mi se ovo sto sam uspjela uhvatit

Soner pa kak moze tak ostaviti dijete? (p**** again)
__________________
Svaki zaljubljeni muškarac ponaša se isto. Svaki muškarac koji nije zaljubljen ima svoj izgovor.
I to je jedina istina.
baby-deluxx is online now  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2013., 22:05   #2540
Meni uopće nije žao što je Aylin umrla. Sama si je to odabrala.

A za lik Sonera nemam riječi. Dok njegova punica odgaja Deniz, on igra golf. >_>
__________________
We´ve all been traumatized, we were all a part of the revolution. We call the truth a lie...Too much got lost in translation.
Malva is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:28.