Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.01.2006., 13:52   #21
Karcinom prostate

Quote:
VILKO kaže:
Kako je karcinom prostate ovisan o hormonima (testosteronu), blokiranjem njegovog učinka možemo usporiti napredovanje bolesti i dovesti do trenutačnog poboljšanja kod bolesnika.
Zapravo karcinom prostate je ovisan o DHT-u (dihidrotestosteronu). E neki za ljecenje istoga koriste proscar, finasterid 5 mg, koji blokira enzim 5-alfa-reduktazu i sprecava da se testosteron pretvori u DHT. E sad mene zanima... Posto ja koristim Propeciu (lijek za ćelavost), finasterid 1 mg, koji djeluje na istom principu kao i Proscar, ali je doza 5 puta manja, da li ja smanjujem vjerovatnost za dobivanje karcinoma prostate? Propecia snizuje razinu DHT-a za 70%.
El Pájaro is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2006., 07:06   #22
Nadam se da ce netko koji je "strucnjak u tome moci odgovoriti El Pajaro!

Ja samo znadem po sebi da imam PSA ispod razine od 4/moj je oko 1.9-2.5/.
Redovito imam testestoron Sustanon 250/1ml, svaka 14 dana, i imam tromjesecni test krvi, vidim urologista svaka 6 mjeseca i imam analni pregled prostate jednom na godinu.

Da se dobi testesteron markers moraju biti ispod 8....ja sam sa 100/1ml jedno vrijeme bio u redu ali onda je pokazao krvni test/i osjecao sam se slab/da mi je level oko 2....i odmah su me stavili na 250/1ml,svaki trugi tjedan...i to je vec godinu dana i uredu je.

Inace moj prostate sa zadnjim scanom /radi blader infekcije/ je 19ml ili mm,/sta je za moje godine 64 uredu/ normalan mladje osobe je 12 ml ili 12 mm.
__________________
Eight days in Sydney.
Ja sam prezivio 3 raka,2011 R/bubreg izvadjen,2012 rak prostate i mjehura sve izvadjeno,2013 rak se vratio na limfne cvorove...43 godine kronicne bolove.I izgubio sina Daria 50 godina staroga." ostalo mi je 2 mjeseca zivota...umirem,Octobar 2014
Vilko is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2006., 20:38   #23
Quote:
lahor kaže:
O ne
O ne!?
Pa kakav si ti to idiot/kinja?


Bravo VILKO! Definitivno bi se putem medija trebalo posvetiti mnogo više pažnje muškom zdravlju i poticati nezainteresirane muškarce na preglede.
Wanderer is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2007., 22:01   #24
ah...
sad imam 26g a prve problemi sa prostatom traju vec cca 3g... iako dijagnosticki nije strasno (mala upala bez povecanja prostate) imam gadnih problema. npr svi znaju kad muskarci ne ejakuliraju nakon sex. odnosa ili jakog sex. uzbudjenja da ih kasnije malo bole testisi. e pa ta bol kod mene je uzasna. i ne samo testisi vec boli me i cijeli predio trbuha. nemogu ni hodati normalno od bolova. lijecnici su mi rekli da neznaju tocno zbog ceg je to. bio sam kod 4 razlicita urologa.

takodjer sa 23. sam operierao i varicocelu...

ima li ko slicnih iskustava?
6isperadun is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2009., 01:50   #25
Mala frkica ali nadam se da ćete me razuvjeriti...

Daklem ćitao sam ove postove i imam problem sa penisom... uglavnom... imao sam sad za vikend zadnji put s jednom mladom damom spolni odnos i od tada me neprestano škaklja vanjski dio kožice i malo oko glavića... gledao sam i ništa nije upaljeno niti crveno već me jednostavno škaklja... sumnjam na neku gljivicu eventualno jel ne znam što bi drugo moglo biti... ako ima neko neku ideju ili prijedlog... javite... ludim .... Canesten krema možda???
 
Odgovori s citatom
Old 15.03.2010., 13:42   #26
BHP

Quote:
Vilko kaže: Pogledaj post
Pitajte muskarca ,sta je kod zenske jedan od prvih znakova raka na prsima!
Skoro svaki ce odgovoriti izraslina u prsima!

Pitajte muskarca koliko znade o prostate?
Vecina ne znade niti gdje je smjesten i kolika je velicina prostate ,a da ne govorimo od koliko godina se treba paziti i kakove testove napraviti i koliko cesto i od kada treba test.

U Australiji svaka tri sata umre jedan muskarac od prostate raka.
Populacija Australije je 20 miliona.
Svakog dana dijagnozirano je 32 muskarca sa prostate rakom!
U 2000 godini ,umrlo je 2,700 od prostate raka, i 12,000 je bilo dijagnozirano sa rakom.

Prostate rak je veoma polagano razvijen rak obicno se razvije krajem srednjih godina.
Vecina muskarca nisu dijagnozirana ranije /prije kasnih 50 ili 60 godina/, ali je najvise prisutna u starosti poslije 70/80 godina.
I ti stariji ljudi umru obicno od neke druge bolesti ,a ne od prostate.

Rak prostate prouzrokuje isto toliko smrti kao i prsni rak, ……I pretraga prostate raka je 60% laksa za naci nego mammograms!

Zasto samo jedan od deset muskarca je testan!?


Jedan od problema je DRE(direktni anal egzaminacija), procedura je jednostavna i brza, lijecnik ugura prst (u rukavici) i opipa prostatnu gland /koja je velicine kao ORAH,
i pretrazi velicinu kao i oblik i tvrdocu.

I to je sve, iz mojega iskustva nije bolno nego malo neugodno, ja imam svake godine od 48 do danas 62 ,jednom godisnji pregled isto kao i krvnu sliku , koja isto pokazuje PSA,prostate specifican antrogen, koji poraste u krvi ako je rak prisutan.

Ja licno bi preporucio svakome muskarcu preko 45 godisnji krvnu sliku i da pita doktora za pregled…….i da to preporuci prijateljima koje znade ….a posebno ako je netko u familiji umro od prostate!

To je mala cijena za platiti da Vam se mozda spasi zivot.!

nastavak!
Jest da je stari post, ali nadam se da je još aktualan!

Molim za pomoć!

Već duže vrijeme (9 mjeseci!!) nosim urinarni kateter zbog smetnji (zastoja) mokrenja zbog BHP-a...

Koristim terapiju Avodart-om (1x1) i Tanyz-om (1x1). Uz to pijem čaj od korjena koprive i vrbovicu te homeopatske kapsule Saw Palmeto.

Zanima me ima li netko iskustva s tom terapijom te da li netko zna razliku u djelovanju između Avodart-a (dutasterida) i Proscar-a (finasterida)?

Isto tako, ima li netko iskustva s dugotrajnom USPJEŠNOM terapijom bez operacije? Koliko je trajala, tj. koliko je trebalo vremena da se prostata smanji (moja je trenutno volumena oko 100 ccm, a PSA 3,2).

Svi savjeti su dobrodošli!

Zahvaljujem
Wolfie Indiana is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:30.