Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.05.2008., 19:57   #1
Sjögrenov sindrom

Ako netko ima ovu bolest, molim da mi se javi...
Meni je tek nedavno postavljena dijagnoza pa bih htjela da s nekim razmjeniti iskustva, mišljenja o terapiji, alternativnim načinim liječenja, itd
mrkvica_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2008., 11:32   #2
bok, ja sam jucer upravo prvi puta postala na temu sistemski lupus mada je moja dijagnoza Sjogren. Mozes procitati moj post. Imam visoka antiLa, anti Ro, povisen reumatoidni faktor, visoku sedimentaciju, stalne konjuktivitise i u zadnje vrijeme suha usta. Sve je otkriveno slucajno jer sam u 10 . mjesecu iz cista mira pala u nesvijest uz prolaznu sljepocu kad sam se probudila, usto se i popiskila po sebi. Mislili su prvo da je tumor na mozgu ili epilepsija, pa bolest krvi, pa sam na kraju zavrsila kod imunologa. Inace osim tog pada u nesvijest nisam imala nikakve bolove, smetnje, nista (osim stalnih konjuktivitisa). Nakon 7 mjeseci hodocasca na sve moguce pretrage u Splitu uspjela sam doc do dr Bosnic (prije 5 dana) koja je rekla da je to Sjogren koji je kod mene u vezi s CNs vasculitisom (jer mi je na MR mozga nadjen niz malih lezija - za koj, btw, oni NE MOGU znati kada su nastala, a ja imam svoju teoriju za to, mada me nitko od doktora nije nikada pitao), prepisla mi kortikosteroide, Resochin, jos 100 pretraga koje moram obavit, rekla da trenutno trudnoca ne dolazi u obzir...U jednu mi je ruku laknulo sto mi je netko konacno bar otprilike rekao sto mi je, a u drugu me ukomirala. Postoji primarni i sekundarni Sjogren. Ja jos nisam sugurna koji ja imam. Primarni je skoro pa benigna bolest, osim suhih ociju i usta, a sekundarni se uvijek javlja u sklopu nekih drugih sistemskih bolesti, npr lupusa itd, uz malo vece opasnosti i komplikacije. Moras mi napisati kakve imas nalaze i kakve tegobe. U svakom slucaju, autoimune bolesti su nesto gdje medicina ustvari samo nagadja i tapka u mraku i lijeci ih nasilnim potiskivanjem imunoloskog sustava lijekovima koji imaju uzasne nuspojave. Ne kazem da ih nikad necu uzeti, naravno da hocu ako bude pitanje zivota i smrti, ali nakon mog iskustva s psorijazom (procitaj pliz post kod teme lupus) ja sam odlucila da zasad nista od te terapije.
Eto, to je to, ukratko. Sutra moram zvati dr Soltysika da vidim sta cu dalje...
viridiana is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2008., 15:25   #3
ej drago mi je da si se javila.. sad možemo skupa prodiskutirati o svemu, i dijetama, terapiji.. i jako mi je drago što se nisi odlučila piti kortikosteroide..
jer ih ni ja ne pijem, i neću početi dok ne zagusti!!

Ja sam bolove dobila nakon što sam počela piti kontracepciju, i skužila sam da mi ne pašu jer su me svi zglobovi boljeli, prestala piti..al zglobovi su me i dalje boljeli..i tako skoro godinu dana

Uvijek sam pila puuuno vode, i rijetko se znojila, i žljezde su mi ponekad bile otečene, al ja sam uvijek nalazila neko objašnjenje za to..
Kao vodu pijem jer jedem slanu hranu, žlljezde otiču zbog moje preosjetljivosti npr. ako u kafiću ne operu dobro čaše itd.. nikad nisam posumnjala na Sjogrena
Inače u obitelji mi tata ima problema s zglobovima, i reumom ali ih ne liječi i nikad i nije.. on bol pretrpi, i ko nov je nakon par dana!!

Nalazi su mi ono, okej.. ovo mi je povišeno :
SE 52
fibrinogen:4,9 g/l
IgG 17, 98
SS-a 813
SS-b 525
piše da imam hipergamaglobulinemiju.. što god to značilo

inače SS-a i SS-b mi je u porastu..prošle godine vrijednosti su mi bile 280, i 35..a sad su vrlo visoke i to je jedini razlog zbog kojeg bi možda pila lijekove..al moram pitati još puno ljudi, pa da budem 100 posto sigurna

Inače bolova nemam, umorna nisam, i sve je okej..ponekda oteknu žlijezde, pijem puno vode, i to je to.. oči su mi okej, unutarnji organi isto..
mrkvica_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2008., 22:58   #4
Bokic... Evo da vam se javim... Imam MCTD (tako kazu), nedavno sam imala problema sa zlijezdama slinovnicama, dijagnoza SICCA... Svoje sam "stanje" opisala tamo na temi "sistemski lupus"... kortikosteroidi mi stoje na stolu ali imam veeelikih problema s odlucivanjem o tome uzeti ili ne...sad sam u zurbi pa samo kratko... pozdrav pa se tipkamo
Zabica12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2008., 09:04   #5
Quote:
mrkvica_ kaže: Pogledaj post

Ja sam bolove dobila nakon što sam počela piti kontracepciju, i skužila sam da mi ne pašu jer su me svi zglobovi boljeli, prestala piti..al zglobovi su me i dalje boljeli..i tako skoro godinu dana

Nalazi su mi ono, okej.. ovo mi je povišeno :
SE 52
fibrinogen:4,9 g/l
IgG 17, 98
SS-a 813
SS-b 525
piše da imam hipergamaglobulinemiju.. što god to značilo

inače SS-a i SS-b mi je u porastu..prošle godine vrijednosti su mi bile 280, i 35..a sad su vrlo visoke i to je jedini razlog zbog kojeg bi možda pila lijekove..al moram pitati još puno ljudi, pa da budem 100 posto sigurna

Inače bolova nemam, umorna nisam, i sve je okej..ponekda oteknu žlijezde, pijem puno vode, i to je to.. oči su mi okej, unutarnji organi isto..
kažeš da te bole zglobovi, a jesu li ti posumnjali na artritis? Ja isto nemam nikakvih bolova, osim stalnih konjuktivitisa i umjereno suhih usta. Ja za svoju dijagnozu i nalaze ne bih ni znala da nisam pala u nesvijest, pa su me vukli po svakakvim pretragama dok nisu iskopali tog Sjogrena. Nakon tog pada u nesvijest sam ok, to se više nije ponavljalo. A ja sam isto zapela da vidim šta mi je jer taman smo odlučili imati još jedno dijete. Sad mi kažu da s ovim nalazima ne smijem, dok se imunološki sistem ne smiri. Moš mislit kako će se s kortikosteroidima smirit. Smirit će se na neko kratko vrijeme, ali šta će s njim biti nakon toga,...Ja sam ti definitivno odlučila da ih neću piti (barem za sada). Ako mi se stanje pogorša, ili ako mi bude zaista pitanje života i smrti, onda ću ih valjda uzet. Ali ovako, ne vidim potrebe za takvim eksperimentiranjem. Čula sam se sa dr. Soltyšikom koji mi je rekao da će mi za par dana poslat svoju terapiju: dio su tablete, a dio su homeopatske injekcije koje ću morat uzimat 3x tjedno. Moram naći medincinsku sestru koja će mi ih davati; ili ću sama morati naučiti. Dakle, prema njegovim riječima, tu terapiju bih trebala uzimati kroz neka 3-4 mjeseca, i nakon toga bi se sve trebalo smiriti - autoimuna antitijela bi trebala doći u normalu bez recidiva. Ja sam optimistična i vjerujem u to (kao što sam već rekla, spasio me kad sam dobila psorijazu). Ne znam još koliko će me ta terapija koštati, ali šta je tu je. Javit ću kako napredujem. Inače, jedini razlog zbog kojeg sam odlučila uzimati bilo kakvu terapiju je dijete. Da toga nema, ne bih vjerojatno za sada ništa ni liječila, jer ne osjećam se bolesna. Vjerojatno bih samo redovito išla na kontrole da vidim da li se nešto pogoršava. Podržavam odluku nepijenja kortikosteroida. Mislim da svaki pacijent ima pravo odlučiti hoće li se i kojom metodom liječiti. Liječnici su jako isključivi. Inače, kad sam pred osam dana bila kod Bosnićke, ispričala sam joj o svojoj psorijazi i o tome što mi je pomoglo. Nevjerojatno, ali tražila me da joj dam što sam točno uzimala. rekla je da mnogi pacijenti s psorijazom UOPĆE nemaju nikakvih rezultata s korištenjem kortikostreroida u tretiranju psorijaze (!!!) i da bi voljela imati nešto što bi im mogla ponuditi kao alternativu. Dakle, i liječnici su svjesni da kortikosteroidi nisu pravi lijek za ova naša stanja....
Držite se.
viridiana is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2008., 16:51   #6
Evo ja sam nakon par godina jutros uzela decortin...imuran jos nisam...trebala bi, tako kazu... stvarno nemam pojma kome vjerovati... Kazu ljudi da su mi nalazi jako losi...takvi su vec par godina... to sto govore zvuci kao - pa moras biti bolesna, moras se osjecati lose... ja se osjecam lose kad ne idem par dana na trening ....sve je to pomalo zbunjujuce... i kad se tu i tamo ne osjecam bas poletno i full zdravo, neki kazu to ti je od proljeca, neki kazu to je normalno, neki da nije normalno, a tu je is stres... ufff... nisam za kortikosteroide al eto... ne znam sto drugo... cure moje...drzte se... pusa
Zabica12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2008., 20:52   #7
Quote:
Zabica12 kaže: Pogledaj post
... Kazu ljudi da su mi nalazi jako losi...takvi su vec par godina... to sto govore zvuci kao - pa moras biti bolesna, moras se osjecati lose... ja se osjecam lose kad ne idem par dana na trening ....sve je to pomalo zbunjujuce...
Iako nema direktne veze s tvojom bolešću i stanjem, ipak ću napisati iskustvo svoje prijateljice.

Naime, njezin je sin dobio upalu pluća i završio u bolnici. Ona je, naravno, bila izvan sebe. Nakon nekog vremena pitala je doktora da kako je sada mali i može li vidjeti nalaze. Doktor je rekao da je mali sada dobro i da može vidjeti nalaze. Nalazi baš i nisu bili najbolji i ona je spočitnula doktoru da kako može reći za maloga da je dobro uz ovakve nalaze. Na to joj je on odgovorio:

'Ja promatram pacijenta, a ne nalaze. A vidim da se dijete sasvim dobro oporavlja, što meni govori da je dobro. A uskoro će onda i nalazi biti dobro.'

Mislim da si jako dobro primijetila kako se okolina prema nama autoimunimašima (a vjerojatno i drugima) ponaša u stilu - ah, ti si bolestan. Pa te gotovo guraju u bolest svojim stavom i ponašanjem prema tebi. A teško je onda, uz gomilu sažalnih pogleda, ostati samopouzdan i optimističan. A opet, vrijedi (p)ostati samopouzdan i optimističan, jer onda bi nalazi mogli postati takvi.
fermina-daza is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2008., 21:31   #8
Da... Kuzim... Najgore je to sto ne znam sto s tim kortikosteroidima... Ne bi htjela da mi padnu na pamet kad bude kasno...zato sam jutros popila prvi... ehh... Bila je to jedna jako teska odluka...
E, imam pitanje... ako maybe znate... kako piti imuran i decortin? kad se pije imuran? imam dozu 2 x 50 mg
Zabica12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2008., 12:29   #9
Cao ljudi!

Evo, novi kolacic. Juce mi je dijagnosticiran Sjogren i Rejnoov sindrom. Ne zna se da li je primarni ili sekundarni. To cu tek znati u julu, jer tada idem u bolnicu na dodatna ispitivanja.

Buduci da sam, nakon komentara jednog reumatologa zivjela u nevjerovatnom strahu vec mjesec dana (rekao mi je da imam Sjogrena, Rejnoov sindorm, Reumatoidni artritis i mozda Lupus, ali da ne brinem, moci cu imati porodicu!!!), puno toga sam procitala, trazila informacije i pokusavala da shvatim zasto se to do sada nije dijagnosticiralo, buduci da sa tim kuburim vec jedno 7-8 godina!

Ali, da vas ne davim o stanju zdravstva u Bosni i Hercegovini, reci cu kratko koji su moji simptomi:
suho grlo, suhi kasalj, poteskoce pri govoru i nekada gutanju (to traje vec nekoliko godina!), zatim prokleta Candida, leukopenia i to bi bilo to.

Buduci da sam postala ''svoj doktor'', tj. zainatila sam se da shvatim mehanizme ove bolesti i da se ne prepustim bez pitanja terapijama koje doktori prepisuju.
Takodjer smatram da se u ovaj danasnji vakat moramo educirati, razmijenjivati iskustva i pomoci sebi samima, jer zaista iskreno sumnjam u nacine lijecenja autoimunih bolesti konvencionalnom medicinom, koja je simptomatska. Mislim, to samo olaksava stanje, ali pitanje je do kada? Naravno, ako je situacija bas ozbiljna, vjerovatno bih i ja pila kortikosteroide, ali mi to ne djeluje kao dugorocno rjesenje.

Elem, evo nekih informacija do kojih sam dosla. Koliko sam shvatila, a tek sam na pocetku, hrana tj. Lifestyle change moze biti kljuc. Naime, mi se svi jako lose hranimo, cak i kada jedemo dosta povrca i blabalbal, ono sto se nudi na stolovima nije bas ok. Mislim, mrkva iz Kine?! Zatim, nacin pripreme. Skuhaj ga, da mu se svi atomi zanebesaju! Jedes takvu hranu, mislis da unosis ono sto ti treba, ali u stvari tijelo nema potrebnu energiju da se bori.Osim toga, takvom pripremom unosimo otpad u organizam, koji onda luta nasim krvotokom, pa se slobodni radikali pojave, pa bolesti. A, kod nas jos greska u imunoloskom sistemu, pa se sami napadamo! Znaci, mi moramo promijeniti nacin zivota, ako hocemo da zivimo zdravo.
Osjecam se kao da otkrivam toplu vodu.

E, kaze:

Essential Fatty Acids: Supporting Healthy Glands

Omega 3 je zakon. Moj prijedlog: laneno ulje.

Vise o ovome na: http://www.lef.org/protocols/immune_...yndrome_01.htm

Ovdje govori i o oralnoj higijeni, koja je krucijalna za nas. Elektricna cetkica za zube, poslije svakog obroka cistiti zube, jer smo podlozni karijesu.

Certain toothpastes (e.g., Biotene) have been specially formulated for individuals with dry mouth.

Zatim, interferon-alfa. Stimulira pljuvacne zlijezde. Koliko sam shvatila, on postoji kao lijek. Treba ga naci u prirodi, kao sto je to

http://www.kitchendoctor.com/articles/blackcumin.html.

I moj omiljeni, zeleni caj i green tea polyphenols

http://www.jbmb.or.kr/jbmb/jbmb_file...18_312-229.pdf

Kazu, na dalekom istoku autoimune bolesti su znatno manje zastupljene nego na zapadu. Sto li?

Evo, to je sve za sada. Nadam se da ce vam ovo koristiti.

Pozdrav!
SSy is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2008., 16:45   #10
Quote:
SSy kaže: Pogledaj post
Cao ljudi!

Evo, novi kolacic. Juce mi je dijagnosticiran Sjogren i Rejnoov sindrom. Ne zna se da li je primarni ili sekundarni. To cu tek znati u julu, jer tada idem u bolnicu na dodatna ispitivanja.

Buduci da sam, nakon komentara jednog reumatologa zivjela u nevjerovatnom strahu vec mjesec dana (rekao mi je da imam Sjogrena, Rejnoov sindorm, Reumatoidni artritis i mozda Lupus, ali da ne brinem, moci cu imati porodicu!!!), puno toga sam procitala, trazila informacije i pokusavala da shvatim zasto se to do sada nije dijagnosticiralo, buduci da sa tim kuburim vec jedno 7-8 godina!

Ali, da vas ne davim o stanju zdravstva u Bosni i Hercegovini, reci cu kratko koji su moji simptomi:
suho grlo, suhi kasalj, poteskoce pri govoru i nekada gutanju (to traje vec nekoliko godina!), zatim prokleta Candida, leukopenia i to bi bilo to.

Buduci da sam postala ''svoj doktor'', tj. zainatila sam se da shvatim mehanizme ove bolesti i da se ne prepustim bez pitanja terapijama koje doktori prepisuju.
Takodjer smatram da se u ovaj danasnji vakat moramo educirati, razmijenjivati iskustva i pomoci sebi samima, jer zaista iskreno sumnjam u nacine lijecenja autoimunih bolesti konvencionalnom medicinom, koja je simptomatska. Mislim, to samo olaksava stanje, ali pitanje je do kada? Naravno, ako je situacija bas ozbiljna, vjerovatno bih i ja pila kortikosteroide, ali mi to ne djeluje kao dugorocno rjesenje.

Elem, evo nekih informacija do kojih sam dosla. Koliko sam shvatila, a tek sam na pocetku, hrana tj. Lifestyle change moze biti kljuc. Naime, mi se svi jako lose hranimo, cak i kada jedemo dosta povrca i blabalbal, ono sto se nudi na stolovima nije bas ok. Mislim, mrkva iz Kine?! Zatim, nacin pripreme. Skuhaj ga, da mu se svi atomi zanebesaju! Jedes takvu hranu, mislis da unosis ono sto ti treba, ali u stvari tijelo nema potrebnu energiju da se bori.Osim toga, takvom pripremom unosimo otpad u organizam, koji onda luta nasim krvotokom, pa se slobodni radikali pojave, pa bolesti. A, kod nas jos greska u imunoloskom sistemu, pa se sami napadamo! Znaci, mi moramo promijeniti nacin zivota, ako hocemo da zivimo zdravo.
Osjecam se kao da otkrivam toplu vodu.

E, kaze:

Essential Fatty Acids: Supporting Healthy Glands

Omega 3 je zakon. Moj prijedlog: laneno ulje.

Vise o ovome na: http://www.lef.org/protocols/immune_...yndrome_01.htm

Ovdje govori i o oralnoj higijeni, koja je krucijalna za nas. Elektricna cetkica za zube, poslije svakog obroka cistiti zube, jer smo podlozni karijesu.

Certain toothpastes (e.g., Biotene) have been specially formulated for individuals with dry mouth.

Zatim, interferon-alfa. Stimulira pljuvacne zlijezde. Koliko sam shvatila, on postoji kao lijek. Treba ga naci u prirodi, kao sto je to

http://www.kitchendoctor.com/articles/blackcumin.html.

I moj omiljeni, zeleni caj i green tea polyphenols

http://www.jbmb.or.kr/jbmb/jbmb_file...18_312-229.pdf

Kazu, na dalekom istoku autoimune bolesti su znatno manje zastupljene nego na zapadu. Sto li?

Evo, to je sve za sada. Nadam se da ce vam ovo koristiti.

Pozdrav!
Pozdrav i tebi..
Puno ti hvala na ovim linkovima, za sada sam ih samo letimično pregledala, al ovih dana ću ih detaljno proučiti!!
Ja sam odlučila piti lijekove za sada, po prvi puta, i to samo u trajanju 4 mj.. Kada mi pomognu i stvore neki rebalans u tijelu prestajem i bacam se na alternativu
Mislim da sam sa 25 godina premlada da pijem tolike količine lijekova, bolova nemam..
tako da ako imaš neka saznanja o vježbama, posebnim dijetama..samo piši

Ja za sada planiram napraviti detoksikaciju tijela, pa početi piti lijekove za koji dan.. http://www.alternativa-za-vas.com/ciscenje-tijela.html

Što vi mislite o tome, s obzirom na moje nalaze? pozdrav!!
mrkvica_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2008., 11:32   #11
Cao mrkvice_

stvarno mi je drago da mogu sa nekim razmijeniti ova nasa iskustva

Da, mi jesmo premlade da bi se filovale teskim lijekovima (ja imam 29 godina). Moram priznati da su moji nalazi malo bolji. Nemam ih ovdje, ali po sjecanju znam da mi je SE 25 (krece se od 20 do 40 zadnjih godina, zatim anti SS-a 315, anti SS b 14, Rf 216, ANA 160, fibrinogen 7,9. Mislim, bolji sto se tice ovih SS vrijednosti, ali jos uvijek ne znam sta je sa ostalim organima. Doduse, TSH hormon stitne zlijezde je povisen, tj, imam hipofunkciju stitne zlijezde. Sumnjaju i na autoimuno oboljenje stitne zlijezde, sto cesto prati Sjorgena. Uglavnom, vise cu znati o tome u julu.

Ali, da ne davim vise o mojim nalazima, procitala sam ovaj tvoj link za detoksikaciju i tvoj plan. Ja jos ne primam terapiju, tako da ti bas u tome ne mogu puno pomoci. Mislim da bih postupila na isti nacin: smiriti organizam i onda alternativa. S tim da bih detox principe primjenjivala stalno.

Moje osnovno saznanje je da hranom mozemo puno toga regulisati. Ja moram promijeniti svoj zivot i to mi je kristalno jasno. Manje stresa (i tu se SSy nasmija do suza), vise dobre hrane...

Ja ne znam da li si cula za baznu i kiselu hranu?
http://www.nutricionizam.com/SP/m990905.htm
Posto Sjorgen pripada autoimunim sistemskim bolestima, mozemo imati upalne procese na zglobovima, ostalim organima. Onda i nase rjesenje mora biti sistematsko i dugorocno. Recimo, osobe sa artritisom moraju jesti vise baznu hranu. Jer, u mnogim istrazivanjima se pokazalo da kod bolestina kao rak i ostala gamad, organizam je kiseo. Odnos bazne i kisele hrane treba biti 75% / 25%. Sad da ja ne davim puno o ovome, dosla sam do informacije da makrobiotika sadrzi te principe bazne i kisele hrane. U Sarajevu postoji jedan kurs makrobiotike, na koji cu otici. To ima i u Hrvatskoj, Makrovita, cini mi se...Moja preporuka je da svakako vrijedi otici. Moja kolegice ima Chronovu bolest (autoimuna), jedva je ostala ziva i to zahvaljujuci makrobiotici. Zatim, vidjela sam na tvom detox linku, sirova hrana. Ja sam nabavila sokovnik i trudim se da svaki dan unesem svjezi sok od povrca ili voca. Naravno, trudim se da je hrana organska, sto mi ne ide bas najbolje, ali na dobrom sam putu da napravim svoju mrezu dobavljaca organske hrane. Sta vise, juce sam prvi put napravila domaci organski jogurt iliti kiselo mlijeko, hehehe. Moj kont je, ''pametno'' nahrani organizam, unesi ono sto ce se boriti protiv bolesti, antioksidansi, vitamini, minerali, djelovati protiv upalnih stanja...Raditi na odbrani prije nego gamad napadne, zatim neizostavno vjezba i neki antistres program. Mislila sam da kupim vrecu za udaranje . ( knjiga HRANA - ČUDESNI LIJEK, Jean Carper dosta govori o ishrani i bolestima. Nema Sjorgena, ali ima recimo Reumatoidni artritis. Knjiga je odlicna.)

Moji postovi izgleda se pretvaraju u prave eseje

Moje pitanje za tebe mrkvice_ je da li ti imas problem sa suhim ustima i candidom dosadnom? I, da li imas neku preporuku kako to rijesiti?
SSy is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2008., 15:05   #12
Draga SSy ja svoj problem sa suhim ustima riješavam nekako po svom..za sada mi češće pijenje vode pomaže..a i zdravo je
U biti sokove ne pijem, i nikada ni nisam i vodu baš volim, pa mi nije problem..kad idem na nekakva putovanja gdje nije poželjno svako malo trčati na wc (inače glasim za najfrekventnijeg pišača- oprosti na izrazu) onda žvačem žvake.. i usta mi nisu tako suha!

Baš sam danas bila pregledati oči i očnu pozadinu, i sve je za 5..tako da mogu početi piti Resochin (koji inače kog nekih ljudi uzrokuje slabljenje vida, glaucom...) i stalno moram kontrolirati vid tj. dok pijem lijekove..

Ja Candidu nemam, ali sam čula da ljudima mogu pomoći biljni pripravci, ili neke dijete
(Anti candida diet..http://www.candidablog.com/get-rid-o...-all-the-diet/)
pa eto to prouči!!

Nego jel tebe ponekad bole zglobovi? Ili oteknu? Meni se prije to dešavalo svaki dan, dok još nisam znala svoju dg, ali sad kad se manje živciram, i pazim tak da skoro i ne otiču..jedino ako je jako, jako loša biometeorološka prognoza!!
mrkvica_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2008., 16:34   #13
Hej mrkvice_, drago mi je da su ti oci ok. ja sam bas nedavno isla na pregled ociju, ja kontala zbog kompjutera imam problema, i ispostavilo se da imam povisen ocni pritisak. nije glaukom, nema nista jos posebno na ocima, ali imam i dalje visok pritisak. danas mislim da je to sigurno zbog sjogrena.

meni nisu nikada oticali zglobovi. ja imam one setajuce bolove, ali nista strasno. omega 3 masne kiseline djeluju protuupalno, pa bih ti preporucila da uzimas laneno ulje, jer ono ima dobar odnos omega 3 i 6, kada su u pitanju upalna stanja. vidis, kod tebe su vise zglobovi zastupljeni, dok je kod mene suho grlo. i ja stalno pijuckam vodu i zvacem zvake, ali stalno imam osjecaj u ustima kao da mi je neko dobro izribao jezik . narocito kada tek operem zube.
a, sto se tice candide, znam za te dijete i ne jedem slatko, i sto manje ugljikohidrata i tako dalje, ali je uporna, uh...

sto se tice sokova, ti mozes sa svjeze cijedjenim sokovima od povrca dosta sebi pomoci. malo pogledaj po internetu sta je dobro za zglobove. recimo, sok od mrkve je nevjerovatno zdrav. potrazi malo i breussovu terapiju. ako pomaze u borbi protiv raka i leukemije, onda definitivno moze i nama pomoci. recimo, sok od kupusa je dobar za detoksikaciju organizma, a nije ni loseg ukusa. malo djumbira, mente i sve se moze progutati.

jesu li kod tebe leukociti niski? kod mene je interesantno to da mi je ''imunitet opao'', kako su to do sada percepirali, zbog alergija. medjutim, sve prehlade, gripe, mene to zaobilazi, a leukociti i dalje niski (leukopenija).
i, imas li mozda povecane limfne cvorove na vratu?

pitanja,pitanja,pitanja
SSy is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2008., 11:33   #14
Quote:
SSy kaže: Pogledaj post

meni nisu nikada oticali zglobovi. ja imam one setajuce bolove, ali nista strasno. omega 3 masne kiseline djeluju protuupalno, pa bih ti preporucila da uzimas laneno ulje, jer ono ima dobar odnos omega 3 i 6, kada su u pitanju upalna stanja..
Hej, SSy a što su ti to šetajući bolovi? Možda govorimo o istoj stvari..
Meni isto tako nekada otekne palac jedne ruke, nekada koljeno, nekada osjetim neku čudnu bol/oteklinu u kralješnici.. al to prođe preko noć bez nekih poteškoća!!

Quote:
SSy kaže: Pogledaj post
sto se tice sokova, ti mozes sa svjeze cijedjenim sokovima od povrca dosta sebi pomoci. malo pogledaj po internetu sta je dobro za zglobove. recimo, sok od mrkve je nevjerovatno zdrav. potrazi malo i breussovu terapiju. ako pomaze u borbi protiv raka i leukemije, onda definitivno moze i nama pomoci. recimo, sok od kupusa je dobar za detoksikaciju organizma, a nije ni loseg ukusa. malo djumbira, mente i sve se moze progutati.
Uf probati ću to raditi, jer obožavam voće, al reci mi jel imaš ti nekakv sokovnik, ili to ručno miksaš/cijediš?

Quote:
SSy kaže: Pogledaj post
jesu li kod tebe leukociti niski? kod mene je interesantno to da mi je ''imunitet opao'', kako su to do sada percepirali, zbog alergija. medjutim, sve prehlade, gripe, mene to zaobilazi, a leukociti i dalje niski (leukopenija).
i, imas li mozda povecane limfne cvorove na vratu?
Leukociti su okej..cijela krvna slika je manje više ok..osim sedimentacije.. i jedino me na početku dijagnosticiranja uplašilo što su našli Epstein-Barr virus, i neki anti strepsolisyn mi je bio jaaako visok.. al nemam pojma što je to!
Žlijezde otiču.. ooo da!! Al ne na vratu, nego kod ušiju..ujutro znam biti jako "lijepa".. kad jedem, pričam to se smiri..
Obično otiču kad se dan prije jako umorim, putujem, itd pa onda kad odem spavati buknu al nije to nešto s čim se ne mogu nostiti..sve mi je više manje za 5!
mrkvica_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2008., 12:14   #15
hej mrkvice_, pozdrav

sto se tice sokova, da, imam sokovnik. i, stvarno se isplati. ako ces ga kupovati, kupi one gdje mozes cijelu vocku staviti, bez sjeckanja i obrati paznju da se lako rastavi i cisti, jer to moze biti nocna mora. ja sam u nekoj zen filozofiji sto se tice pravljenja sokova , odvojim vrijeme, pa polako to ispijam, sto je preporucljivo, pa onda cistim...kao obred . mada, to je nauka, sta mijesati i sa cim, u to tek ulazim...

e, sto se tice setajucih bolova (tako moja doktorica kaze), kod mene se ti bolovi manifestuju kao malo probadanje u ručnom zglobu, pa u stopalima, pa u ramenu...i to ne boli sada da moram da pijem lijekove. ma, ne bih to ni skontala, da nije bilo cijele ove price. nikada niti jedan zglob nije natekao. ali, evo, bas citam u onoj knjizi o kojoj sam ti govorila, radi se u reumatoidnom artritisu, ali tice se bolova u zglobovima, kaze: meso, mlijeko, kukuruzno ulje...cesti uzročnici bolova u zglobovima. dok, djumbir, riblje ulje (omega 3), masna riba, bijeli luk djeluju protivupalno. ima tu jos teksta, opisuje kako djeluje i tako dalje...probaj obratiti paznju na hranu i vidi da li ti zglobovi naticu.

a, bijeli secer i kuhinjsku so izbaci u potpunosti. to je otrov.

ja malo pametujem, ali u glavi mi je zbrka informacija koje prikupljam, i sama mijenjam koncept dosadasnjeg zivota i zelim da prenesem i drugima ovo malo informacija koje pronadjoh.

a, sto se tice oticanja limfnih cvorova, nisam se dobro izrazila. kod mene je samo jedna zlijezda natekla, kod uha i to prije par godina, koja se sama povukla. medjutim, ja imam, kako bih rekla, u vratu limfonode tj. one cvorice, koje mogu napipati rukom. ima ih oko 7. oni to zovu limfadenopatija. ali, nemam to jutarnje oticanje.

hej, ima jedna stranica
http://www.sjogrens.org

nije losa
SSy is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2008., 15:48   #16
zdravo, cure, evo mene opet. Malo čitam šta ste tu napisale, i slažem se s vama. Ja već dobar niz godina proučavam sve tajne zdravog življenja ( ne mogu reći da ih se baš u cijelosti pridržavam). Pokušala sam ove godine s makrobiotikom. Ne 100%, naravno, to mi je skoro pa nemoguće. Ali recimo 80-90%. Zasad nemam nekih rezultata, moram priznati. Niti su mi nalazi bolji, niti sam smršavila, niti se mogu odreći slatkoga i cigareta. Osnovno pravilo je ne jesti ništa životinjsko, a i od biljnoga ne smiješ sve. Sad mi je amlo dojadilo, moram priznati. Jedino je stolica redovita i uredna.
SSY, podržavam te u odluci neuzimanja kortikosteroida!!! Ja sam ih odbila tj. prestala uzimati kad sam imala psorijazu i riješila stvar na drugi način.
Nažalost, u uredu sam i morat ću završiti post, ali prvom prilikom vidimo se opet....
viridiana is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2008., 15:52   #17
Cao ljudi!

Nadam se da ste ok.. Vidim, niko nista novo nije pisao Vjerovatno ste na odmoru...jer mi to zasluzujemo .

Pa, kod mene jos uvijek nista novo se ne desava. Cekam tu bolnicu, pokusavam da sto manje o tome mislim i koliko-toliko mi uspijeva. Sta vise, nivo samoporicanja je zavidan (citaj: ovo se meni ne desava), i onda me spoznaja ponovo strefi, ali ...nista strasno...cooliram.

E, pa, drage moje, nadam se da se ovaj forum nece zavrsiti na ovome.
Puno vas pozdravljam!
SSy is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2008., 19:28   #18
Sjögren sindrom..

Quote:
mrkvica_ kaže: Pogledaj post
Ako netko ima ovu bolest, molim da mi se javi...
Meni je tek nedavno postavljena dijagnoza pa bih htjela da s nekim razmjeniti iskustva, mišljenja o terapiji, alternativnim načinim liječenja, itd
Draga mrkvice,

Zovem se Petar i mojoj mami je u ožujku/travnju dijagnosticiran Sjogren.
Koliko sam uspio vidjeti iz tvojih postova, imate slične nalaze i simptome...iako
Sjogren ima individualan tijek...
Htio bih da ona pristupi forumu, jer znam kako joj je, tebi a i svim drugima...dosta skupa s njom prolazim sve to pa znam. Bez obzira na 20 i nešto pretraga na kojima je bila, čini se kako liječnici čak još nisu ni sigurni jel ima primarni ili sekundarni SS.

No uvjeran sam da ćemo to svi skupa svladati. Ljudi pobjeđuju inače nevjerovatne komplikacije voljom i vjerom...pa tako znam da ćemo uspjeti svladati i ove sve poteškoće.

Do daljnjega-lijep pozdrav mrkvici i svima

Petar
krvaricp is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2008., 19:14   #19
Pozdrav svima, i starima i novima!! Nadam se da ste svi okej, i da uživate u odmoru
mrkvica_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2008., 10:38   #20
Sjogrenov sindrom? Autoimune bolesti?

za pocetak... pozdrav svima koliko vas ima...:-)
prije mjesec dana dijagnosticirali su mi sjogrenov sindrom, sta god to bilo, i sudeci po pronadjenoj literaturi i clancima... simptomi uopce ne odgovaraju. Godinama sam lijecena od visoke rastuce sedimentacije kojoj nisu nikada nasli uzrok... sve ok, sedimentacija raste, nakljukaju me antibioticima... privremeni (prividni) mir. Nakon toga su se pocele lijepiti raznorazne virusne bolesti... virusne bradavice... virusna upala pluca... mononukleoza... reumatska groznica... oticanje nogu... bolnica... pretrage... sjogrenov sindrom. Kako i sami kazu, ne znaju previse o autoimunim bolestima... tako da daju skoro iste terapije za sve njih, a vecina se svodi na kortikosteroide...
molim ljude koji imaju slicne probleme, dijagnoze, iskustva... da malo komentiraju...
shanai is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:39.