Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Alternativno liječenje

Alternativno liječenje Sve ono što ne spada u službenu medicinu

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.01.2003., 04:01   #61
ne moras ti nikom rec da bi svi to znali. kad su velike pare u igri, tako nesto je nemoguce sakriti. a dovoljno je da samo jednom slucajno neko to sazna i ode 100 000 000$. ne isplati se, kazem ti ja.
illegale is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2003., 04:19   #62
Ma da znam to, nego sam mislio ak i nadjes u biljci novu tvar ne moras rec da si je tamo nasao.
kumek is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2003., 04:41   #63
Neces ti, ali ce netko drugi. a ti vec ulozio 100 000 000$. I onda tip iskoristi povoljan vjetar. btw, imas hrpu korisnih preparata koji su se prestali proizvoditi zbog toga sto su bili prejeftini za proizvodnju,---> neisplativi. To ti je tzv. zakon puno para. I to tako ide. I zato su homeopati vrlo u pravu kad se pisaju na citavu farm. industriju.
illegale is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2003., 10:58   #64
solaris, mozes li se molim te osvrnuti na moje staro pitanje o "ljestvici" razrjedjenja i oznakama C, D.
da li recimo potencija 12, zapravo znaci razrjedjenje 10e-12? i koja je koncentracija pocetna od koje se krece kad se rade razrjedjenja?
zeljela bih shvatiti o kojim kolicinama koje se primjenjuju se tocno radi, a bez standardnih oznaka (po mogucnosti mola), ne snalazim se...
(ti podaci vjerojatno pisu na proizvodu)

hvala!
luca is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2003., 18:20   #65
Razrjeđenja i Potencije

1 D (X) = 1 : 10 ml

1 C = 1 : 100 ml

1 M = 1 : 1000ml


Nakon svakog razrjeđenja voda se «potencira» - trešenjem, udarcima. Nakon trešenja, ponovo se uzima 1 dio te vode, razrjeđuje i potencira sve dok se ne dobije željena potencija.

Ovdje sam navela samo one osnovne potencije, ali ima ih još…

Kod potencije 12 C još se može naći poneka molekula osnovne tvari, ali u višim potencijama ih više nema.


Objašnjenje homeopatije je da voda ima energetsko pamćenje, zato se homeopatski lijekovi zovu i energetski lijekovi.

Sve je energija, a materija je koncentrirana energija….?

Ne znam jeste li čuli za onaj ruski izum, aparat pomoću kojega se vidi ljudsko energetsko tijelo (oko fizičkoga)…i njime se mogu registrirati bolesti koje se mogu razviti, tj. uhvati se disbalans energetskog tijela na nekom mjestu i prije nego se taj poremećaj pretvori u pravi fizički.


Homeopatija kaže da je dovoljan impuls energije (određene frekvencije) da se pokrene čitava reakcija. Zapravo uvijek je samo jedan impuls dovoljan za pokretanje bilo kakve reakcije. Princip domina.

U homeopatiji, «slično se liječi sličnim» je zato jer taj odgovarajući impuls energije podsjeća organizam na staru bolest/ traumu, i ponovo ga aktivira da se sam iscjeli.
Slično je kao i u psihologiji, osoba se može rješiti traume tek kada shvati u kojem je trenutku trauma nastala, «vrati se» tamo, i «prođe kroz» tu traumu.



U alopatskoj medicini uzrok velike većine bolesti je nepoznat, pa se zato većinom koriste lijekovi koji samo suprimiraju simptome, a ne liječe organizam. A simptomi su znakovi organizma da nešto nije u redu.
Alopatskim lijekovima (ne uključujem antibiotike, i liječenje kada se mora spašavati život) se zapravo narušava ravnoteža organizma, a homeopatijom se organizam stimulira da se sam ponovo vrati u ravnotežu.



Homeopatija nije čista znanost, matematika, gdje je sve linearno i sterilno, i gdje možeš točno nešto izračunati. A nije ni medicina općenito. A ni život.

Isto tako ni ljude sa svim svojim multidimenzionalnim osobinama ne možeš striktno znanstveno definirati i limitirati.


Znanost i provjeravanje, dokazivanje nečega je vaše područje. Vi ste tu stručnjaci.


Kumek, eto ti si dr.sc kemije, i to fizikalne (super, još bolje!), pa probaj ti proučiti zašto homeopatija djeluje i na kojem principu radi. To je izazov.

Ako nešto postoji kao činjenica, npr. Padne meteor na Zemlju, to se dogodilo, a zadaća je znanstvenika da razjasne zašto se to dogodilo, i kakvog je sastava meteor.
Koliko ja shvaćam, pravi znanstvenici uvijek istražuju.
 
Odgovori s citatom
Old 24.01.2003., 22:49   #66
E moja Solaris,
Na zalost u svemu onome nema podataka s kojima bi se netko mogao ozbiljno pozabaviti.
Cest je slucaj da netko tko nesto smatra za istinito zove znanstvenike da se bave proucavanjem istoga jer je to njemu super. Od svega onog kaj si napisala ne vidim niti jednu cvstu tocku na koju bi se netko uhvatio i napravio nesto suvislo, zato to nitko od ozbiljnih znanstvenika niti ne radi.
Oni koji smatraju da je nesto tocno moraju pristupiti i dokazivanju a ne tvrditi da je tocno i govoriti kako znanstvenici to trebaju dokazati.

Razrijedjenje 12 C jos uvijek ima ogromnu kolicinu molekula.
1 mol ima 6x10^23 molekula, uzmemo li da si krenula od recimo 1 miligrama supstance ili cak i mikrograma i razrijedila je 10^12 puta jos ti uvijek ostaje najmanje 10^11 molekula (O.K. nesto manje ovisno o molarnoj masi). Tesko da je to nekoliko.

Sjecam se ja ruskog instrumenta gdje je to otprilike i ostalo i nikad oni nisu potvrdili (znanstveno, na velikom broju slucajeva uz dvostruke kontrole itd) da iz toga mogu bez dvojbe dokazati bolest ili razvoj bolesti. Cinjenica jest da odredjeni procesi u organizmu mogu utjecati na elektricno polje koje ima svaka ljudska stanica (cini mi se da to zovu aurom) ali to ne mora imati nikakve veze s bolesti, prije ce biti meteoroloska situacija, kolicina vlage u zraku, elektrostatska polja u okolini itd).

"Objašnjenje homeopatije je da voda ima energetsko pamćenje, zato se homeopatski lijekovi zovu i energetski lijekovi."

Sto se babi snilo to se babi zbilo. Gdje su za to dokazi (osim, ja mislim da je tako, to jest vjerujem da je tako)?
To nije objasnjenje to je wishfull thinking.

"Homeopatija kaže da je dovoljan impuls energije (određene frekvencije) da se pokrene čitava reakcija. Zapravo uvijek je samo jedan impuls dovoljan za pokretanje bilo kakve reakcije. Princip domina."

Pa to ne bi smjelo biti problem dokazati. Postoje izvori svih frekvencija pa da vidimo. Naravno onaj tko smatra da je homeopatija cemu nek se i primi posla pa nek zraci ljude. (nemojte molim vas sa rontgenskim i mikrovalnim podrucjem, moze imati nenadane posljedice. Ipak, ukoliko upotrijebite navedeno zracenje u tom slucaju uistinu mislim da ce te "pokrenuti reakciju" )


"Slično je kao i u psihologiji, osoba se može rješiti traume tek kada shvati u kojem je trenutku trauma nastala, «vrati se» tamo, i «prođe kroz» tu traumu."

Hm hm mislim da je ovo dosta pojednostavljena psihologija ali nisam strucnjak pa je morti i tocno.

"Homeopatija nije čista znanost, matematika, gdje je sve linearno i sterilno, i gdje možeš točno nešto izračunati. A nije ni medicina općenito. A ni život. "

Niti je suvremena medicina cista matematika ali jest znanost jer postuje znanstvene principe odnosno na njima pociva (zato i djeluje)

"Kumek, eto ti si dr.sc kemije, i to fizikalne (super, još bolje!), pa probaj ti proučiti zašto homeopatija djeluje i na kojem principu radi. "

Mila nisam siguran da djeluje, u tome i je stvar, tak da mi se ne gubi vrijeme na to. Vidim da si provjerila nase predstavljanje. Nisam pogledao, jesi li se i ti predstavil?

Bok i pusa
kumek is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2003., 22:59   #67
"... ali problem je u tome što su neki ljudi zatvoreni u svoje mentalne tunele i ne žele proširiti vidike."

Problem je i u tome sto nekim drugim ljudima nedostaje kriticnosti.
kumek is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2003., 23:25   #68
Quote:
kumek kaže:


Razrijedjenje 12 C jos uvijek ima ogromnu kolicinu molekula.
1 mol ima 6x10^23 molekula, uzmemo li da si krenula od recimo 1 miligrama supstance ili cak i mikrograma i razrijedila je 10^12 puta jos ti uvijek ostaje najmanje 10^11 molekula (O.K. nesto manje ovisno o molarnoj masi). Tesko da je to nekoliko.

Sjecam se ja ruskog instrumenta gdje je to otprilike i ostalo i nikad oni nisu potvrdili (znanstveno, na velikom broju slucajeva uz dvostruke kontrole itd) da iz toga mogu bez dvojbe dokazati bolest ili razvoj bolesti. Cinjenica jest da odredjeni procesi u organizmu mogu utjecati na elektricno polje koje ima svaka ljudska stanica (cini mi se da to zovu aurom) ali to ne mora imati nikakve veze s bolesti, prije ce biti meteoroloska situacija, kolicina vlage u zraku, elektrostatska polja u okolini itd).





Pa to ne bi smjelo biti problem dokazati. Postoje izvori svih frekvencija pa da vidimo. Naravno onaj tko smatra da je homeopatija cemu nek se i primi posla pa nek zraci ljude. (nemojte molim vas sa rontgenskim i mikrovalnim podrucjem, moze imati nenadane posljedice. Ipak, ukoliko upotrijebite navedeno zracenje u tom slucaju uistinu mislim da ce te "pokrenuti reakciju" )


"Slično je kao i u psihologiji, osoba se može rješiti traume tek kada shvati u kojem je trenutku trauma nastala, «vrati se» tamo, i «prođe kroz» tu traumu."

Hm hm mislim da je ovo dosta pojednostavljena psihologija ali nisam strucnjak pa je morti i tocno.

"Homeopatija nije čista znanost, matematika, gdje je sve linearno i sterilno, i gdje možeš točno nešto izračunati. A nije ni medicina općenito. A ni život. "

Niti je suvremena medicina cista matematika ali jest znanost jer postuje znanstvene principe odnosno na njima pociva (zato i djeluje)

"Kumek, eto ti si dr.sc kemije, i to fizikalne (super, još bolje!), pa probaj ti proučiti zašto homeopatija djeluje i na kojem principu radi. "

Mila nisam siguran da djeluje, u tome i je stvar, tak da mi se ne gubi vrijeme na to. Vidim da si provjerila nase predstavljanje. Nisam pogledao, jesi li se i ti predstavil?

Bok i pusa

E ovo je već plodonosnija diskusija.....hvala Bogu , inače je jako dosadno danas na forumu....

12 C,(1 na -24) OK, kako ti kažeš, ja ne pravim lijekove, koristim samo one visoke potencije.

energetski bolestan čovjek je drukčiji od zdravog, znači ta energija ipak negdje postoji i može se osjetiti 8hipersenzibilni ljudi, i neke vrste životinja)
ali znam, reći ćeš da i to netko izmišlja )

vjeruj mi što se psihologije tiče, postoji puno načina za razrješavanje trauma, ali ova je jedna od najučinkovitijih- ali naravno, sve ovisi o pojedincu....respect the individuality....


nisam baš sigurna da suvremena medicina jako dobro djeluje (izuzimam kirurgiju i med. spašavanja života), zašto onda nije otkriven siguran uzrok tolikog broja bolesti, zašto se većinom liječi samo simptomatski, zašto su ljudi sve bolesniji i bolesniji...ne bi li trebalo biti obrnuto?
upravo ta nemoć suvremene medicine me je okrenula homeopatiji


da, provjerila sam sam predstavljanje, ali već sam prije shvatila da si kemičar, i vidjela da te i automobili zanimaju

kojim se poslom zapravo baviš? što istražuješ?




 
Odgovori s citatom
Old 24.01.2003., 23:28   #69
Quote:
kumek kaže:
"... ali problem je u tome što su neki ljudi zatvoreni u svoje mentalne tunele i ne žele proširiti vidike."

Problem je i u tome sto nekim drugim ljudima nedostaje kriticnosti.
I agree


sredina puta je najbolja i savršen put.....

ali da bi znali što je sredina, moramo ponekad doći do ruba, ili vidjeti nekoga tko hoda po rubu
 
Odgovori s citatom
Old 25.01.2003., 01:00   #70
ok. ovo mi trenutno izgleda kao placebo. takvu metodu paracelzijus niti hnmn nisu koristili. mislim samo na pricu oko koncetracija. nista vise.

sad me zanima. od kuda ti podaci da hom lijeci bolesne zivotinje? jel u iti jednom istrazivanju koristena experimentalna grupa zivotinja? Je li ikad koristena experimentalna grupa?

to sto kao klinicar imas pozitivne reakcije ne znaci da taj napitak djeluje. jer bi vrlo vjerovatno (IMO) u cijeloj toj kuri i obicna voda mogla isto tako djelovati. i to bez frekvencija.

Istrazivanje o kojem ti ja pricam je relativno jednostavno napraviti. A pokazalo bi mnogo toga. I mogli bismo vidjeti, tko je u pravu sto se tice homeopatije.

Sve u svemu, te frekvencije me sada najvise zanimaju. Jesu li te frekvancije utemeljene na psihi doktora koji onda prenosi svoju vjeru na pacijenta (moje obrazlozenje) ili mozda uistinu voda nosi frekvenciju (tvoje objasnjenje)

to su bitne stvari, koje bi za humanu stvar kao sto je modicina bile vrlo korisne za spoznati. I tebi i meni. A i bolesnima.
illegale is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2003., 11:41   #71
Quote:
illegale kaže:


1. sad me zanima. od kuda ti podaci da hom lijeci bolesne zivotinje? jel u iti jednom istrazivanju koristena experimentalna grupa zivotinja? Je li ikad koristena experimentalna grupa?



2 Istrazivanje o kojem ti ja pricam je relativno jednostavno napraviti. A pokazalo bi mnogo toga. I mogli bismo vidjeti, tko je u pravu sto se tice homeopatije.

3 Sve u svemu, te frekvencije me sada najvise zanimaju. Jesu li te frekvancije utemeljene na psihi doktora koji onda prenosi svoju vjeru na pacijenta (moje obrazlozenje) ili mozda uistinu voda nosi frekvenciju (tvoje objasnjenje)

to su bitne stvari, koje bi za humanu stvar kao sto je modicina bile vrlo korisne za spoznati. I tebi i meni. A i bolesnima.

1.U EU se normalno homeopatija koristi u liječenju životinja, ako ne vjeruješ pitaj veterinare tamo

2. OK, idemo onda napraviti to jednostavno istraživanje!

3. Pa vjera nema ništa s tim, jer što ako čovjek dobije lijek, povjeruje da će mu pomoći i olakšati simptome, a onda dobije agravacije (prije poboljšanja) ? nema smisla....
osim toga vjeru ne možeš prenjeti na nekoga (kao što ni tebe nitko neće uvjeriti da je kršćanstvo bolje od islama )

Ja sam već rekla VI STE ZNANSTVENICI, na vama je da proučavate znanstvene principe!

i još jedna stvar, posebno što se tiče kumeka; ako netko nešto ne priznaje i ne želi u životu, OK ni ne mora.....

jasno mi je da ne mogu svi imati ista uvjerenja, stil života, itd., i to je OK

Znam da neće svi prihvatiti homeopatiju, kao što neće svi prihvatiti suvremenu medicinu, i to je svačije osobno pravo, i dok se on/a liječi na svoj odabrani način i u tome uspjeva, drugi to moraju tolerirati a ne tražiti iglu u snopu sijena

A možda da homeopatiju prebacimo na religiju?
 
Odgovori s citatom
Old 25.01.2003., 19:19   #72
"nisam baš sigurna da suvremena medicina jako dobro djeluje (izuzimam kirurgiju i med. spašavanja života), zašto onda nije otkriven siguran uzrok tolikog broja bolesti, zašto se većinom liječi samo simptomatski, zašto su ljudi sve bolesniji i bolesniji...ne bi li trebalo biti obrnuto?
upravo ta nemoć suvremene medicine me je okrenula homeopatiji"

To uopce nije tocno, najvecem broju bolesti se zna uzrok ali ne zna se uvijek i lijek za uzrok. Simptomi se takodjer moraju lijeciti jer i oni mogu dovesti do stete u organizmu. Jedini nacin je dalji znanstveni rad na tome. Najbolji primjer je razvoj medicine u zadnjih 50 godina jer se i razvija na znanstvenom principu. Tokom dugotrajnog razdoblja (recimo od stoljeca 7 do renesanse), dok je crkva vladala znanoscu i gdje je valjda jedina znanost bila filozofija drustvo se nije maklo od pocetka. Ljudi su zivjeli skoro isto kao i 500 godina ranije. Nakon renesanse i pocetka propitivanja (pokusima) svijeta oko sebe u 300-400 godina a pogotovo zadnje stoljece je bio kvantni skok u razvoju. Sve to je izraslo na znanosti i znanstvenom principu.

"i još jedna stvar, posebno što se tiče kumeka; ako netko nešto ne priznaje i ne želi u životu, OK ni ne mora....."

Moje ne priznavanje homeopatije nije stvar moje zelje nego znanstvene utemeljenosti homeopatije. Kao i u znanosti kojom se svakodnevno bavim, nemam ja kaj tu htjeti ili ne htjeti. Vjerujem u po znanstvenim pravilima dizajnirane pokuse i njihova objasnjenja, a ne u zelje. To i jest osnovna razlika izmedju tebe i mene.
Kad netko znanstveno uspije objasniti homeopatsku terapiju (bez koristenja izraza kao frekvencije - ukoliko joj ne zna karakteristike, "pamcenja" vode - dokaz neceg takvog je sigurna Nobelova nagrada i sl.) do tada cu i ja smatrati homeopatiju prevarom, pa makar i uspjesnom u lijecenju ponekih ljudi (prava prevara i mora biti uspjesna). Zapravo temelj ponekog izljecenja je vjerojatno psiholoski, jednako kao sto je to recimo i posjeta ljudima koji skidaju uroke, izljecenja hodocasnika u medjugorju i sl.
kumek is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2003., 20:20   #73
Quote:
2. OK, idemo onda napraviti to jednostavno istraživanje!
Cekaj. Hoces reci da takvo jednotavno istrazivanje jos nitko nije napravio? Jel se itko od ekipe koja se bavi homeopatijom kuzi u NEPRISTRANE principe znanstvenog istrazivanja?

To bi istrazivanje, za koje me cudi da nitko nije napravio (u sto sumnjam), vrlo jednostavno ukazalo na to jel se radi o placebu, ili necem drugome. Pa onda mozemo ici i dalje.

Sada me zanima, zasto se nitko od ljudi koji se bave homeopatijom nije potrudio napraviti takvo jednostavno istrazivanje. A ako vec nije, bilo bi krajnje vrijeme. Da zacepite gubicu kumeku i ekipi. Ja ostajem nepristran, jer jednostavno ne znam cinjenicno stanje.

Samo znam da je krupnom kapitalu jos uvijek zadivljujuce moguce manipulirati istinom. Dakle, slijedi jednostavno pitanje.

Jel ekipa koja se bavi homeopatijom spremna suociti se sa istinom, kakva god ona bila? Solaris?
illegale is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2003., 20:22   #74
Quote:
Kad netko znanstveno uspije objasniti homeopatsku terapiju (bez koristenja izraza kao frekvencije - ukoliko joj ne zna karakteristike, "pamcenja" vode - dokaz neceg takvog je sigurna Nobelova nagrada i sl.) do tada cu i ja smatrati homeopatiju prevarom, pa makar i uspjesnom u lijecenju ponekih ljudi (prava prevara i mora biti uspjesna).
Jedno statisticko istrazivanje moglo bi ukazati da homeopatija nije placebo. I bez obzira sto homeopati koriste svoje izraze za objasnjenje cijele price, ti bi to morao prihvatiti. Cinjenicu da homeopatoja nije placebo. Jel tako kumek?
illegale is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2003., 20:48   #75
Quote:
Kad netko znanstveno uspije objasniti homeopatsku terapiju (bez koristenja izraza kao frekvencije - ukoliko joj ne zna karakteristike, "pamcenja" vode - dokaz neceg takvog je sigurna Nobelova nagrada i sl.) do tada cu i ja smatrati homeopatiju prevarom, pa makar i uspjesnom u lijecenju ponekih ljudi (prava prevara i mora biti uspjesna).
Jedno statisticko istrazivanje moglo bi ukazati da homeopatija nije placebo. I bez obzira sto homeopati koriste svoje izraze za objasnjenje cijele price, ti bi to morao prihvatiti. Cinjenicu da homeopatoja nije placebo. Jel tako kumek?
illegale is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2003., 23:33   #76
Quote:
kumek kaže:
"

1 To uopce nije tocno, najvecem broju bolesti se zna uzrok ali ne zna se uvijek i lijek za uzrok. Simptomi se takodjer moraju lijeciti jer i oni mogu dovesti do stete u organizmu. Jedini nacin je dalji znanstveni rad na tome. Najbolji primjer je razvoj medicine u zadnjih 50 godina jer se i razvija na znanstvenom principu. Tokom dugotrajnog razdoblja (recimo od stoljeca 7 do renesanse), dok je crkva vladala znanoscu i gdje je valjda jedina znanost bila filozofija drustvo se nije maklo od pocetka. Ljudi su zivjeli skoro isto kao i 500 godina ranije. Nakon renesanse i pocetka propitivanja (pokusima) svijeta oko sebe u 300-400 godina a pogotovo zadnje stoljece je bio kvantni skok u razvoju. Sve to je izraslo na znanosti i znanstvenom principu.



Moje ne priznavanje homeopatije nije stvar moje zelje nego znanstvene utemeljenosti homeopatije. Kao i u znanosti kojom se svakodnevno bavim, nemam ja kaj tu htjeti ili ne htjeti. Vjerujem u po znanstvenim pravilima dizajnirane pokuse i njihova objasnjenja, a ne u zelje. To i jest osnovna razlika izmedju tebe i mene.
Kad netko znanstveno uspije objasniti homeopatsku terapiju (bez koristenja izraza kao frekvencije - ukoliko joj ne zna karakteristike, "pamcenja" vode - dokaz neceg takvog je sigurna Nobelova nagrada i sl.) do tada cu i ja smatrati homeopatiju prevarom, pa makar i uspjesnom u lijecenju ponekih ljudi (prava prevara i mora biti uspjesna).2 Zapravo temelj ponekog izljecenja je vjerojatno psiholoski, jednako kao sto je to recimo i posjeta ljudima koji skidaju uroke, izljecenja hodocasnika u medjugorju i sl.

1. Super! onda ti srce moje kaži mojim profesorima i kolegama koji su to uzroci određenih bolesti, jer eto "glupani" priznaju da još uvijek sve ne znaju.
Ili možda Hrvatska u medicini toliko zaostaje za USA.....možda je stvarno to.

2. Ne, ne poneko izlječenje, već puno izlječenja, više nego u suvremenoj medicini.
Ilegale već sam napisala da je u Grčkoj provedeno takvo istraživanje, ako želiš znati više mogu ti poslati PM

I opet kakve veze imaju uroci?

I kumek,off topic, kako možeš objasniti nečije izlječenje od smrtonosne bolesti? Činjenica je da je čovjek ozdravio, i sad ti to znanstveno objasni......

I molim te nauči ovo glupo biće, reci mi, definiraj mi što to znači znanstveno?





P.S. ja sam uvijek spremna suočiti se sa istinom, kakva god ona bila - to radim cijeli život


Ili da zazovem Vješca ...... on jako lijepo zna objašnjavati stvari
 
Odgovori s citatom
Old 25.01.2003., 23:57   #77
Ja mislim da je sve što nekome može pomoći, uključujući placebo i Međugorje , ipak vrijedno pažnje.

Mislim da ljudi kojima službena medicina ne može pomoći, mogu kod homeopata dobiti barem nadu, dakle placebo, ali kako su homeopati ipak (koliko ja znam) školovani liječnici onda taj placebo ima sigurno veću potenciju od placeba koji nudi baba vračara.

S tim da ja ne kažem da je homeopatski lijek samo placebo jer o tome zaista ništa ne znam.
VelmaX is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2003., 00:15   #78
Hvala Velma

A osim toga, homeopati će SLUŠATI pacijenta, i pokušati mu objasniti njegovu bolest, i sve ono čime on sam može sudjelovati u liječenju
 
Odgovori s citatom
Old 26.01.2003., 01:29   #79
"1. Super! onda ti srce moje kaži mojim profesorima i kolegama koji su to uzroci određenih bolesti, jer eto "glupani" priznaju da još uvijek sve ne znaju.
Ili možda Hrvatska u medicini toliko zaostaje za USA.....možda je stvarno to."

""nisam baš sigurna da suvremena medicina jako dobro djeluje (izuzimam kirurgiju i med. spašavanja života), zašto onda nije otkriven siguran uzrok tolikog broja bolesti, zašto se većinom liječi samo simptomatski, zašto su ljudi sve bolesniji i bolesniji...ne bi li trebalo biti obrnuto?"

E vidis u drugom su postu "odredjene bolesti a u prvom "tolikom broju" sto upucuje na veliki broj jer po tvome suvremena medicina ne djeluje dobro. Ja nisam rekao kako nema bolesti kojima se ne zna uzroka nego da se vecini zna.

"I kumek,off topic, kako možeš objasniti nečije izlječenje od smrtonosne bolesti?"

Ne postoje smrtonosne bolesti, postoje samo bolesti s velikom smrtnoscu i to ne znaci da osoba i sama ne moze ozdraviti. Tipican slucaj su recimo samoizljecenja SIDE ili odredjen broj ljudi koji sadrzi virus nikad ne oboli. To nist ne znaci u odnosu na homeopatiju nego jednostavno uvazava odredjenu varijabilnost jedinki. Kod medicine se tocno zna kaj ce koji lijek napraviti i to ne ovisi o osobi (ili ako ti je tako draze djeluje na isti nacin kod ogromne vecine). Kod homeopatije je rijec o kaugumi koja se uvijek pravda individualnoscu pristupa i tako opravdava neuspjehe.

"I opet kakve veze imaju uroci? "

Mozes li tvditi da uroci ne djeluju, mozes li tvrditi da hodocasce ne izljecuje? Ne mozes. Kao sto niti ja ne tvrdim da homeopatija ne djeluje. Ja samo tvrdim da je rijec o psihologiji a ne o frekvencijama ili ne znam o kojecemu. Ova zapravo cijela rasprava ide od toga da ja kao znanstvenik ne vjerujem vasim objasnjenjima zasto nesto djeluje jer nista od toga kaj tvrdite ne mozete dokazati (frekvencije, pamcenje vode i slicni bakraci). Mozete tvrditi iz osobnog iskustva ili iskustva vasih prijatelja, poznanika da je kod njih (ili vas) djelovalo i to je sve. Slazem se s Velmom da ako pomaze to je O.K. ali nemojmo u to prtljati znanost i tvrditi kako je to znanstveno dokazano. Kad vec pricamo o Grckoj i njihovim pokusima ja te lijepo molim da mi napises u kojem je znanstvenom radu i casopisu to objavljeno pa da vidimo. Treba biti znanstveni casopis jer u njemu postoji sustav recenzija. Ako je to u nekakoj knizi koju je napisao netko tko se bavi homeopatijom to mi nemoj preporucivati jer ne vjerujem onome kaj on unutra tvrdi. Dakle znanstveni casopis!

Definicija znanosti (ima ih vise) ti nece pomoci u ovoj raspravi.
kumek is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2003., 01:35   #80
Solaris, volio bih vidjeti to istrazivanje.
Quote:
I kumek,off topic, kako možeš objasniti nečije izlječenje od smrtonosne bolesti? Činjenica je da je čovjek ozdravio, i sad ti to znanstveno objasni......
Vako. Uzmes 100 pacijenata. Das lijecniku tvar koja ja mozda placebo. No lijecnik to ne zna. I lijecnik da to pacijentu. sada promatras pacijente. i biljezis njihove subjektivne dojmove. tipa osjecate li se bolje...malo doradis.

i utvrdjujes postoji li signifikantnost u razlici rezultata. eto, malo to uoblicis i na finom uzorku provjeris radi li se o placebu.

ne preporucujem to u smrtnim bolestima, da ne bih imao nekoga na grbaci. i onda vidimo jeli homeopatija[list=a][*]samo placebo[*]nesto cime bi se znanost morala pozabaviti[/list=a]
illegale is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:39.