Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Politička scena

Politička scena Stranke i osobe na političkoj sceni RH

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.09.2008., 16:11   #41
Quote:
Profesor_ kaže: Pogledaj post
Ma što ne kažeš "jedan je od vodecih priznatih svjetskih matematicara" i predaje ni manje ni više nego na tekstilno-tehnološkom fakultetu u Zagrebu
Neki ljudi se nauce citati s razumijevanjem u nizim razredima osnovne skole, sto ne znaci da to vrijedi i za njihove profesore. Barem ne za sve.
tomi7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2008., 19:48   #42
Quote:
demon kaže: Pogledaj post
Što se tiče njegovih knjiga koje se ne bave matematikom i intervjua za neke se stvari čisto pitam jel' nije znao, jel je nešto namjerno iskrivljavao, ili je tek glup...
Ajd' ne lupaj, ja sam pročitao Pečarićeve:

-Srpski mit o Jasenovcu

-Hrvati Boke Kotorske

-Brani li Goldstein NDH ?

-Tuđmanovih 5 minuta

To su sve kvalitetne publicističke knjige, vrlo čitke i pitke, i u glavnim tezama istinite. Nije to historiografija ni politologija, ali je odlična publicistika koja bi, da se prevede na nekoliko glavnih svjetskih jezika (neke od tih knjiga), sigurno imale više utjecaja od većine našega materijala na stranim jezicima.
Hroboatos is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2008., 22:46   #43
Našeg je Žarka "avangarda radničke klase" od malena odgajala za svoju elitu.

Već sa 18 godina je dobio crvenu knjižicu i brzo pokazao kurčevitost - tipičnu odliku nestašne mladeži koju su mogli pokazivati oni sa debelim, debelim zaleđem.
Naime, pročitao je pred profesorima neki referat o seksu i kontracepciji i bio isključen iz SKJ.

Ali, pošto Žarko nije bilo tko, tog musavog srednjoškolca poziva osobno Miko Tripalo, šef svih komunista Zagreba i u prijateljskom mu razgovoru ukida kaznu.

Kurčevitost omladine je draga osobina i Velikom Vođi, ona je zgodna za dokazivanje slobode koja vlada u našem socijalizmu.
Naravno, radi se o kurčevitosti koja mora biti usmjerena ka pizdarijama, a, kad su u pitanju ozbiljne stvari (Jugoslavija, samoupravni socijalizam, revolucija, avangarda....) - tu nije smjelo biti eksperimenata.

Ekspresno nakon studija (i slavnog svjedočenja protiv kolega, vođa hrvatskog proljeća na fakultetu), postaje asistent i profesor na crvenoj utvrdi - zagrebačkom Filozofskom fakultetu gdje novim generacijama usađuje svijest o silnim slobodama koje vladaju u našem samoupravnom socijalizmu.

Ja bih se mogao složiti sa Profesorom da je Puhovski u ovih 30ak godina sinekura nešto i pročitao.
Mogao bih se pomiriti čak i sa tim da je apsolutni autoritet za pluralizam, demokraciju i ljudska prava u Hrvatskoj postao jedan ideolog socijalističkog jednoumlja.
Možda je i ok da zaštitnik ljudskih prava danas bude komunjara i protivnik hrvatskog nacionalizma (i onog pozitivnog)....

Ono što mi, pak, neizmjerno ide na nježnik je njegov faraonski stav vrhunskog intelektualca.

Neki sam dan u jednoj od za njega rezerviranih kolumni u dnevnim novinama, čitao kako pljucka po jednom našem biskupu koji je spomenuo da je maksima "Cilj opravdava sredstva" makijavelistička.

Kao da drži lekciju nekom musavom brucošu, izvlači neku morsku tezu da "pop nema pojma", da se treba obrazovati, da to nema veze sa Machiavellijem, da on to nikad nije to izravno rekao, da tu maksimu treba povezivati sa jednim katoličkim crkvenim redom (iako nitko iz njega, naravno, isto tako, nije nju uporabio kao maksimu)....

Dobro je - brani Srbe, komuniste, jugo-nostalgičare... Točno je da bi se upravo oni mogli naći na meti nekih osveta i nepravdi...

Ali pokaži malo svijesti da nisi više u soc-samoupravnom društvu u kojem si nedodirljiv i u kojem možeš pljuckati po svim i svakim...

I ono za što si najbolje kvalificiran - upoznaj mlade ljude i sa svim neslobodama u tom društvu i zabludama u kojima si i sam bio. Pogledaj brvno u svom oku prije nego što posegneš za trunom u oku onih koje si prije 30ak godina osuđivao zbog "krivog puta", "reakcionarnosti" i "neprijateljstva prema narodu".

Zadnje uređivanje Lucky Jim : 12.09.2008. at 23:24.
Lucky Jim is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2008., 10:07   #44
Quote:
Lucky Jim kaže: Pogledaj post
Našeg je Žarka "avangarda radničke klase" od malena odgajala za svoju elitu.
istina


Quote:
Lucky Jim kaže: Pogledaj post
Ali, pošto Žarko nije bilo tko, tog musavog srednjoškolca poziva osobno Miko Tripalo, šef svih komunista Zagreba i u prijateljskom mu razgovoru ukida kaznu.
opet prava istina


Quote:
Lucky Jim kaže: Pogledaj post
Ekspresno nakon studija (i slavnog svjedočenja protiv kolega, vođa hrvatskog proljeća na fakultetu), postaje asistent i profesor na crvenoj utvrdi - zagrebačkom Filozofskom fakultetu gdje novim generacijama usađuje svijest o silnim slobodama koje vladaju u našem samoupravnom socijalizmu.
u ulozi Jude nedostajao je drugi dio, srebrnjake je dobio, štrik se čeka

Quote:
Lucky Jim kaže: Pogledaj post
Dobro je - brani Srbe, komuniste, jugo-nostalgičare... Točno je da bi se upravo oni mogli naći na meti nekih osveta i nepravdi...

što znači da treba braniti samo njih??
__________________
"U šarmantnoj pozi moderni poganac —Najmio ga stranac, da nam metne lanac.Taj klatež, što o pravdi blebeće —On za korist tuđu laže, kleveće."
SKIDAJTE MARASOVCU BAN
Panonicus is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2008., 11:22   #45
Jedan detalj o Puhovskom je zamagljen do nevidljivosti. Njegova rana mladost.
Naime, spominje se da je on porijeklom Židov.
Ako je Židov, pretpostavka je da mu je obitelj stradala u II s.r.

Da je on biolog ili fizičar, taj dio njegovog života ne bi bio interesantan.
Postaje interesantan kada se vidi da je on u politici i međunacionalnim odnosima umočen do brade.
1971. je bio poznat kao vrlo oštri kontraš protiv hrvatskih proljećara. Svjedočio je protiv njih na komunističkim suđenjima.
U Domovinskom ratu se istakao kao najrevnosniji sakupljač podataka o srpskim žrtvama i hrvatskim zločinima a obrnuto je ignorirao 100%.
O tome je uredno izvještavao međunarodne institucije i stvarao potpuno krivu sliku stvarnog stanja.

Dakle, je li on Židov ?
Ber is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2011., 16:06   #46
Današnji JL donosi Sesardićev osvrt na rad HHO-a i posebice Žarka Puhovskog.

http://www.jutarnji.hr/hrvatski-hels...vala--/964093/

Quote:
Ovo je vijest prvog reda i neobično je da nije dobila veći publicitet. Riječ je, naime, o dokumentu HHO-a koji je ogroman broj ljudi smatrao vjerodostojnim i koji je podacima o masovnim hrvatskim zločinima nakon Oluje već više od 10 godina traumatizirao javnost. I gle sada, kada je konačno došlo do suđenja za ta zlodjela, sudsko vijeće zaključuje da je ta publikacija do te mjere nepouzdana i nesolidno sastavljena da je neupotrebljiva u dokazne svrhe!

Takva pljuska HHO-u iznenađuje iz dva razloga. Prvo, zato što je Sud na kraju ipak osudio dva hrvatska generala, pa teško da bi ga se moglo smatrati sklonim hrvatskoj strani. I drugo, zato što je četverodnevno sudsko svjedočenje Puhovskog konačno rezultiralo jedino time da je optužni materijal HHO-a izgubio kredibilitet. Zanimljivo, dok su 1972. zloglasne presude u staljinističkim procesima hrvatskim studentima i intelektualcima za delikt mišljenja bile velikim dijelom bazirane na tadašnjem svjedočenju Puhovskog, danas, nakon 40-ak godina, njegovo novo svjedočenje (ovaj put protiv hrvatskih generala) ne samo da nije pomoglo haaškom tužiteljstvu nego je i samom Puhovskom priuštilo teške trenutke u unakrsnom ispitivanju te javnu blamažu
Supekovac is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 07.08.2011., 16:09   #47
Čovjek je možda i osobno odgovoran za laž od 22.000 kuća,što je čak i izrazito ljevičarski i anti-nacionalistički Jutarnji list objavio da je laž.

Tu je i činjenica da se lagalo o 600 mrtvih dok ih je i Haag evidentirao svega 44 civila.

Tu su i sama priznanja dotičnoga da su im strani donatori zaprijetili prestankom financiranja ako se prestanu baviti zločinima Hrvata
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2011., 16:54   #48
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
Čovjek je možda i osobno odgovoran za laž od 22.000 kuća,što je čak i izrazito ljevičarski i anti-nacionalistički Jutarnji list objavio da je laž.

Tu je i činjenica da se lagalo o 600 mrtvih dok ih je i Haag evidentirao svega 44 civila.

Tu su i sama priznanja dotičnoga da su im strani donatori zaprijetili prestankom financiranja ako se prestanu baviti zločinima Hrvata
Imaš li linkove za ove navedene tvrdnje
master_mind_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2011., 19:52   #49
Quote:
master_mind_ kaže: Pogledaj post
Imaš li linkove za ove navedene tvrdnje
imaš gore link,evo ti i ovo
Quote:
(7) Navodeći broj od “najmanje 22 tisuće zapaljenih srpskih kuća“, HHO se oslanjao na izjavu generala Foranda (vojnog promatrača UN-a), ali na katastrofalno pogrešan način. Naime, general je u tom kontekstu zapravo govorio o ukupnom broju kuća koje su promatrači tamo opazili (i to koristeći prilično nepouzdanu metodologiju), a NE o broju zapaljenih srpskih kuća.

(8) Da je prije objavljivanja svoje procjene o broju uništenih srpskih kuća HHO odlučio usporediti tu informaciju s relevantnim državnim popisom iz 1991. (a ne bi li svaka minimalno odgovorna organizacija napravila takvu provjeru?), Puhovski & co. odmah bi ustanovili da nešto bazično nije u redu s njihovim računanjem jer bi ono impliciralo, apsurdno, da je u nekim krajevima 1995. bilo uništeno dvostruko više kuća nego što ih je uopće bilo 1991.! (Da stvar bude gora, pretjerivanja HHO-a su znala čak ići i puno dalje u apsurd. Recimo, Petar Mrkalj, bivši izvršni direktor HHO-a i zapravo glavni autor HHO-ova izvješća o hrvatskim zločinima, jednom je ustvrdio da je u zapadnoj Slavoniji i tzv. Krajini bilo sustavno uništeno “najmanje 50 tisuća ne samo srpskih kuća, nego cijelih seoskih gospodarstava”.)
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2011., 21:49   #50
Evo fotki clanka iz Jutarnjeg. Citljivo je.

Prvi dio

Drugi dio
snowleopard is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2011., 22:54   #51
Dobro ga je razguzio danas Sardelic.

Puhovski je tip koji dokazuje po milionti put tvrdnju da se najveca sranja rade iz dobrih namjera.
Primitive is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2011., 09:30   #52
Quote:
Primitive kaže: Pogledaj post
Dobro ga je razguzio danas Sardelic.

Puhovski je tip koji dokazuje po milionti put tvrdnju da se najveca sranja rade iz dobrih namjera.
koje su dobre namjere?
šačicu zločina sa hrvatske strane prikazivati uvijek iznova,dok one nad hrvatima posve prešućivati,a koji su planski i masovni?
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2011., 09:38   #53
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
koje su dobre namjere?
šačicu zločina sa hrvatske strane prikazivati uvijek iznova,dok one nad hrvatima posve prešućivati,a koji su planski i masovni?
Ako ti ne razumijes sto je potpisano u Helsinkiju i koja je ideja nastanka tih odbora ja sigurno nisam taj koji ce te tome uciti.
Primitive is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2011., 09:57   #54
Puhovski je samo ogledalo hrvatskog drustva.
osoba, prema cijem svedocenju su se stvarale komunisticke optuzbe i represalije prema njegovim kolegama sa sveucilista 71 god, moze biti samo u hrvatskoj netko i nesto.

bilo bi sjajno , ali to je samo pusta zelja, da s e netko sjeti da priupita puhovskog danas , sto misli on o pobijanju vjerodostojnost njegovog izvjesca i svedocenja pred raznim sudovima.
koliko ce ljudi imati posljedice od njegovog laznog prikazivanja dogadjaja i tko bi za to trebao odgovarati..
einfach is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2011., 12:39   #55
Quote:
=Nadimak kaže: Pogledaj post
Ako tebi nije zanimljivo sto je pukla bezuvjetna ljubav jutarnjeg i Puhovskog i to bas na dan kad je Puhovski (s ostalima) oznacio Srbiju kao problematicnu, a ne na dan kad je Haag oznacio Puhovskog kao problematicnog, tvoj problem.

Bit cu precizan, ovaj clanak ovako tempiran govori isto o jutarnjem kao i o Puhovskom. Ako vec neki odlucuju na osnovu ovog clanka progledati u vezi Puhovskog, neka onda to isto naprave i u vezi jutarnjeg.
Dvije muhe jednim udarcem.
Stare metode zamagljivanja, umjesto polemike oko sadržaja, vodi se polemika o pobudama iz kojih je JL objavio ovu istinu o Puhovskom.
Bi li ove činjenice bile "uvjerljivije" da ih je JL objavio ranije?
Je li Puhovski prikazan negativnije, nego da je ovo objavljeno ranije?
Ništa od toga!
Prema tome skoncentriraj se na Puhovskog a ne na JL odnosno forumaše koji komentiraju tog licemjera.
Bodul2a is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2011., 13:29   #56
Quote:
Bodul2a kaže: Pogledaj post
Stare metode zamagljivanja, umjesto polemike oko sadržaja, vodi se polemika o pobudama iz kojih je JL objavio ovu istinu o Puhovskom.
Bi li ove činjenice bile "uvjerljivije" da ih je JL objavio ranije?
Je li Puhovski prikazan negativnije, nego da je ovo objavljeno ranije?
Ništa od toga!
Prema tome skoncentriraj se na Puhovskog a ne na JL odnosno forumaše koji komentiraju tog licemjera.
OK dvoica ste, ocito sam se zaletio.

Naime stav o jutarnjem, a i Puhovskom imam vec neko vrijeme, pa sam arogantno pretpostavio da je i drugima to lanjski snijeg..

Mislim ljepo je sto je to napisano, pa sad postoje dokazi i na drugoj (jutarnji) strani.

Al u zadnje vrijeme mi je zlo od laznih prebjega desno, pa odmah upozoravam na lazno motivirnu objektivnost. Ne branim Puhovskog, niti sporim istinitost clanka, samo upozoravam da jedna lasta (u ovome slucaju kukavica) ne cini proljece.

Niti jutarnji nije napao Puhovskog zbog istinitosti, niti je HHO napao Srbiju zbog istinitosti, nego iz istih razloga (naloga) kao sto su radili i do sada.

Jbg, njihov sukob mi je nesto novo, dok ovo sto oni sad otkrivaju mi je "dobro jutro".

Zar nije smijesno kako su dobili napad istinitosti (desne!?) u isto vrijeme?
Zar oznacavanje Srbije kao glavnog problemativca isto ne spada u naslov teme (licimjerje)?

Mozda sam ja samo alergicniji na medije nego na Puhovskog, pa imam potrebu pljuvati po njima kad rade dobre stvari u krivo vrijeme i iz krivih pobuda.
__________________
You either die a marasovac, or live long enough to become a mod.
=Nadimak is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2011., 15:28   #57
Visoko cijenim g.Puhovskog,i cijenim njegov trud jos od UJDI-a jer je pokusao oteti napuhanim nacionalkomunistima licencu za krojenje drustva.Mislim da je on dovoljno dobar analiticar,cak i bolji od onoga sto analizira.

A sto se tice obitelji Goldstein,ogranak karlovackih Zidova koju vode otac i sin,i tu ne bih smio izlaziti iz gabarita ukusa.Oboje nastupaju iz povijesnog prava AFB-a,u cijem je kao maloljetnik sudjelovo ovaj stariji,i ako suvremeno sagledam stvari,lansirao je ideju i proveo u stvarnost prvu politicku stranku u RH,HSLS..

Dakle,ovdje i zavrsavam raspravu jer ne tvrdim da je pola Hrvatske ugojena jugobastardska zemlja sa nesto ceda.Ja mislim da je problem u nasoj glavi i ponekom bosancu(ovdje ubrajam i hercegovce)..
Agripa is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 10.08.2011., 00:43   #58
Quote:
Agripa kaže: Pogledaj post
Visoko cijenim g.Puhovskog,i cijenim njegov trud jos od UJDI-a jer je pokusao oteti napuhanim nacionalkomunistima licencu za krojenje drustva.Mislim da je on dovoljno dobar analiticar,cak i bolji od onoga sto analizira.
Znači, cijeniš i njegovo manipuliranje (pardon, "analizu") u Haagu u ime HHO-a?
Inače, što ti znači ovo boldano? Izgleda mi na promašenu jezičnu parabolu.
Quote:
Agripa kaže: Pogledaj post
A sto se tice obitelji Goldstein,ogranak karlovackih Zidova koju vode otac i sin,i tu ne bih smio izlaziti iz gabarita ukusa.Oboje nastupaju iz povijesnog prava AFB-a,u cijem je kao maloljetnik sudjelovo ovaj stariji,i ako suvremeno sagledam stvari,lansirao je ideju i proveo u stvarnost prvu politicku stranku u RH,HSLS..
Tema je Puhovski, ako se ne varam, a ne Goldsteini.
Dobra ti je ova novokomponirana kratica AFB. Nije li se to sve do 1990. zvalo NOB? Problem je bio jedino u tome, da u originalnoj kratici nema niti traga antifašizma.
Puhovski u svakom slućaju nema veze s NOB / AFB, njegova "AFB" počinje, kažu, tek u ranima sedamdesetima.
Quote:
Agripa kaže: Pogledaj post
Dakle,ovdje i zavrsavam raspravu jer ne tvrdim da je pola Hrvatske ugojena jugobastardska zemlja sa nesto ceda.Ja mislim da je problem u nasoj glavi i ponekom bosancu (ovdje ubrajam i hercegovce)..
Problem je u tvojoj glavi, izgleda.
Nadam se da upotreba malih slova kod Bosanaca i Hercegovaca nema veze s tvojim latentnim rasizmom.
Bodul2a is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2011., 01:21   #59
Quote:
einfach kaže: Pogledaj post
...koliko ce ljudi imati posljedice od njegovog laznog prikazivanja dogadjaja i tko bi za to trebao odgovarati..
Kako misliš tko bi trebao odgovarati?
Da smo nornalna država Puhovski bi već odavno trebao biti optužen za veleizdaju!
Tvrd'ko is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2011., 08:01   #60
Quote:
Tvrd'ko kaže: Pogledaj post
Kako misliš tko bi trebao odgovarati?
Da smo nornalna država Puhovski bi već odavno trebao biti optužen za veleizdaju!
Bio bi u najmanju ruku optužen za klevetu i "širenje mržnje".
Da je ovo radio sa srpskim zločinima bio bi već odavno u Haagu.
Bodul2a is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:56.