Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.05.2012., 18:01   #81
Quote:
blue bird kaže: Pogledaj post
Ignore opcija je uvijek dobra solucija, ako nemamo zivaca toplo preporucam.
U svakom slucaju, sada je ipak jasnije o cemu se radilo, dakle o pozivanju na izbjegavanje nekih forumasa. Forum je mjesto gdje dolazimo sa razlicitim stavovima i misljenjima, mjesto diskusije, koja je ponekad zestoka. Ako zelimo slaganje sa svima i to ocekujemo, onda treba potraziti zajednicu istomisljenika, zar ne. Tabu tema takodjer nema. Sve je podlozno kritici.

Admini ce jos odgovoriti SoL na njegovu zalbu o vrijedanju. Moj je stav da nije bilo vrijedanja, jer je odgovor glasio 'ako je tako...onda si' a ne da je SoL dosita glup. Osim toga, kako ne kartoniramo previse, nismo ni puno grublji, primjerice post tebe SoL u kojem forumasa nazivas 'fasistom i nevaspitanim' (here). Ovim ne mislim da je dozvoljeno vrijedjati, nego nekad bez danog kartona, forumas to ne ponavlja vise takav nacin ophodjenja. Mislim da svi imamo dobre namjere, i da pisemo na forumu jer volimo tu biti. Budimo strpljivi jedni s drugima.
nisam čitao link tako da i ne znam o kojeg forumasa SOL Nazva fasistom i nevaspitanim, no da se radi o meni, kojim slučajem, ne bih ga tužio nego, kako mi vjera nalaže,...ljubio kao brata svog!... Božje plaće radi!
dominik01 is offline  
Old 23.05.2012., 18:05   #82
Neki su ovdje kao princeza na zrnu graška, za svaku riječ se tužakaju, šta sve meni govore pa se nikada nisam nikome žalio.
Neistina me ne vrijeđa, a nema te istine protiv mene...
Ivan Ahilej is offline  
Old 23.05.2012., 19:11   #83
Po onome sto sam uspio vidjeti i pohvatati od cijele rasprave, problem nije u direktnom vrijedjanju nego u tom tonu koji ubija svaku mogucu daljnju raspravu. Ako netko postavi temu s naslovom "Napisi bolju suru od kur'anske", navodeci tamo moguca djela koja su po njemu bolja od Kur'ana, izmisljajuci svoje stihove - to je njegovo pravo, to radi ovdje na forumu i nema problema.

Ali ono sto je, vjerujem, forumasa SoL vise povrijedilo je taj odnos ismijavanja koji onemogucava svaku mogucu normalnu raspravu, razgovor ili upoznavanje. To posebno vec dugo traje po top temi o islamu, bio sam prva osoba koja je uvijek zagovarala da se dopusti svakome da pise sve dok to ne predje granice ali zbilja je doslo vrlo blizu granice.

Opet ponavljam, ako se zeli istaknuti osobni stav da kur'anski stil i nije nesto posebno, nema problema. Ali zasto se sa ismijavanjem mora odgovoriti na pokusaj kontraargumentiranja? Zar je ismijavanje zbilja nekakav snazan dokaz retorickih sposobnosti? Ismijavanje mozda nije protiv pravila ali definitivno nije pristojno i nije na razini koju bi ovaj forum trebao zastupati.

Ako se na odgovor zeli odgovoriti novim argumentima, onda neka se tako i postupi, ali prelaziti na nekakvo podvodjenje stila "ako tako mislis, onda si..." - to nije u redu. Takodjer, ni musliman (ili bilo koji vjernik) nema pravo na takav nacin tretirati ateisticki stil razmisljanja. Ako covjek misli da nema Boga, on tako misli i mozemo razgovarati dokle god treba, mogu mu ukazivati (kao i on meni) koliko god hocu dokle god hocu. Ali vrijedjati ga necu...

Opet kazem, ovdje se mozda ne moze govoriti o direktnom krsenju pravila ali svakako takvo postupanje radi protiv kreiranja zdrave atmosfere za raspravu i razmjenu misljenja na ovom forumu.

Pozz
__________________
Znaj, brate, covjek nije stvoren šale radi ili slučajno, već majstorski sazdan za cilj uzviseni (Ebu Hamid el Gazali)
i-s-l-a-m-i-c is offline  
Old 23.05.2012., 19:18   #84
Quote:
i-s-l-a-m-i-c kaže: Pogledaj post
Po onome sto sam uspio vidjeti i pohvatati od cijele rasprave, problem nije u direktnom vrijedjanju nego u tom tonu koji ubija svaku mogucu daljnju raspravu. Ako netko postavi temu s naslovom "Napisi bolju suru od kur'anske", navodeci tamo moguca djela koja su po njemu bolja od Kur'ana, izmisljajuci svoje stihove - to je njegovo pravo, to radi ovdje na forumu i nema problema.

Ali ono sto je, vjerujem, forumasa SoL vise povrijedilo je taj odnos ismijavanja koji onemogucava svaku mogucu normalnu raspravu, razgovor ili upoznavanje. To posebno vec dugo traje po top temi o islamu, bio sam prva osoba koja je uvijek zagovarala da se dopusti svakome da pise sve dok to ne predje granice ali zbilja je doslo vrlo blizu granice.

Opet ponavljam, ako se zeli istaknuti osobni stav da kur'anski stil i nije nesto posebno, nema problema. Ali zasto se sa ismijavanjem mora odgovoriti na pokusaj kontraargumentiranja? Zar je ismijavanje zbilja nekakav snazan dokaz retorickih sposobnosti? Ismijavanje mozda nije protiv pravila ali definitivno nije pristojno i nije na razini koju bi ovaj forum trebao zastupati.

Ako se na odgovor zeli odgovoriti novim argumentima, onda neka se tako i postupi, ali prelaziti na nekakvo podvodjenje stila "ako tako mislis, onda si..." - to nije u redu. Takodjer, ni musliman (ili bilo koji vjernik) nema pravo na takav nacin tretirati ateisticki stil razmisljanja. Ako covjek misli da nema Boga, on tako misli i mozemo razgovarati dokle god treba, mogu mu ukazivati (kao i on meni) koliko god hocu dokle god hocu. Ali vrijedjati ga necu...

Opet kazem, ovdje se mozda ne moze govoriti o direktnom krsenju pravila ali svakako takvo postupanje radi protiv kreiranja zdrave atmosfere za raspravu i razmjenu misljenja na ovom forumu.

Pozz
pa moderatoru- DJELUJ i ne boj se !
__________________
Omnia Ad Majorem Dei Gloriam †.:: Don't be so humble - you are not that great.::.
.:: Right is right even if no one is doing it; wrong is wrong even if everyone is doing it::.
.::čega je srce puno, o tom usta govore::..::Ne boj se, nego govori i ne daj se ušutkati::.
Agica is offline  
Old 24.05.2012., 15:25   #85
Quote:
Vorang kaže: Pogledaj post
Riskirajući da dobijem karton, upozorennje ili negativne bodove, želim reći:

Na ovom forumu je zabranjeno vrijeđati ljude koji pišu. Ti tu nisi ni musliman ni kršćaninin ni ništa. Samo si StudentOfLife. I ako netko smatra da je neki političar, povijesna ličnost, duhovni entitet glup, onda to može pisati. I ako te smeta čuti da je Muhamed/Alah/Whatever glup, ostani doma sa svojim isomišljenicima.

Isto tako ja mogu progasiti da mi je uvreda da bilo tko kaže da bog postoji i tražiti da tebe i sve ostale zbaniraju.
Sorry, to ipak ne možeš tražiti na pdf-u Religija. To je ono što mnogi zaboravljaju.

Inače smatram da ovaj pdf mora jasno da napravi razliku između slobode govora i širenja religijske netolerancije i netpreljivosti. Ne vidim zašto se u ime nekakve slobode govora može reći da je Alah glup. Mislim, možda takav upis i ima nekog mesta u privatnom životu nekih pojedinaca, ali na forumu bi takve izjave ipak trebalo izbegavati. Ili ih svesti na najmanju moguću meru.
__________________
Une difficulté est une lumière. Une difficulté insurmontable est un soleil.
Nomen Nescio is offline  
Old 24.05.2012., 17:14   #86
Quote:
Nomen Nescio kaže: Pogledaj post
Sorry, to ipak ne možeš tražiti na pdf-u Religija. To je ono što mnogi zaboravljaju.

Inače smatram da ovaj pdf mora jasno da napravi razliku između slobode govora i širenja religijske netolerancije i netpreljivosti. Ne vidim zašto se u ime nekakve slobode govora može reći da je Alah glup. Mislim, možda takav upis i ima nekog mesta u privatnom životu nekih pojedinaca, ali na forumu bi takve izjave ipak trebalo izbegavati. Ili ih svesti na najmanju moguću meru.
O NN, long time no see

Na stranici prije konkretna situacija je vec raspravljana, te je Nepoznati rekao:

Quote:
Ne kažem da je Allah budala, nego da je budala ako ne zna da se Zemlja vrti oko Sunca. A tako ispada po svetome spisu.
Nikad nisam rekao da bi Kreativni Bitak bio glup.
Osim toga, kako rekoh nema tabu tema, ni zasticenih 'svetinja'. Vulgarnosti nisu dobro dosle opcenito, ali kriticko misljenje uvijek jest.
__________________
If you think this Universe is bad, you should see some of the others./Philip K. Dick
blue bird is offline  
Old 24.05.2012., 17:29   #87
Zemlja se vrti oko Sunca (sve se to krece:P ), to je opcepoznato, i nista protivrjecno tome se ne nalazi u Kur'anu. No, da ne idemo dalje u raspravu, stoji upravo ovo sto je i Blue bird rekla na kraju: "Vulgarnosti nisu dobro dosle opcenito, ali kriticko misljenje uvijek jest." - s tim se istinski slazem. Osobno, da netko pokusava progurati "islamske" stavove a da to cini na vulgaran i nepristojan nacin - to je jednako odurno kao i svaki drugi stav.
__________________
Znaj, brate, covjek nije stvoren šale radi ili slučajno, već majstorski sazdan za cilj uzviseni (Ebu Hamid el Gazali)
i-s-l-a-m-i-c is offline  
Old 24.05.2012., 17:49   #88
Quote:
i-s-l-a-m-i-c kaže: Pogledaj post
Po onome sto sam uspio vidjeti i pohvatati od cijele rasprave, problem nije u direktnom vrijedjanju nego u tom tonu koji ubija svaku mogucu daljnju raspravu. Ako netko postavi temu s naslovom "Napisi bolju suru od kur'anske", navodeci tamo moguca djela koja su po njemu bolja od Kur'ana, izmisljajuci svoje stihove - to je njegovo pravo, to radi ovdje na forumu i nema problema.

Ali ono sto je, vjerujem, forumasa SoL vise povrijedilo je taj odnos ismijavanja koji onemogucava svaku mogucu normalnu raspravu, razgovor ili upoznavanje. To posebno vec dugo traje po top temi o islamu, bio sam prva osoba koja je uvijek zagovarala da se dopusti svakome da pise sve dok to ne predje granice ali zbilja je doslo vrlo blizu granice.

Opet ponavljam, ako se zeli istaknuti osobni stav da kur'anski stil i nije nesto posebno, nema problema. Ali zasto se sa ismijavanjem mora odgovoriti na pokusaj kontraargumentiranja? Zar je ismijavanje zbilja nekakav snazan dokaz retorickih sposobnosti? Ismijavanje mozda nije protiv pravila ali definitivno nije pristojno i nije na razini koju bi ovaj forum trebao zastupati.

Ako se na odgovor zeli odgovoriti novim argumentima, onda neka se tako i postupi, ali prelaziti na nekakvo podvodjenje stila "ako tako mislis, onda si..." - to nije u redu. Takodjer, ni musliman (ili bilo koji vjernik) nema pravo na takav nacin tretirati ateisticki stil razmisljanja. Ako covjek misli da nema Boga, on tako misli i mozemo razgovarati dokle god treba, mogu mu ukazivati (kao i on meni) koliko god hocu dokle god hocu. Ali vrijedjati ga necu...

Opet kazem, ovdje se mozda ne moze govoriti o direktnom krsenju pravila ali svakako takvo postupanje radi protiv kreiranja zdrave atmosfere za raspravu i razmjenu misljenja na ovom forumu.

Pozz
Nisam pročitao više od pola. Meni dosta. Kuran sam ne dozvoljava argumentiranu raspravu. Učinio vas je najuzvišenijim vjernicima. Vi muslimani ste to doslovno prihvatili i kao takvi se držali. Budući da Islam ne podnosi argumentaciju ostao je drugi način razgovora. Nije lako biti na vrhu. Svi bi tamo. Zato, držite se dobro. SOL je cijelo vrijeme propagandu tjerao. A i antipropagandu hrvatskog turizma. Nazvao me fašistom i nevaspitanim. Nisam ni pomislio tužakati...ne ide mi s koljena na koljeno.pozdrav i tebi brate!
dominik01 is offline  
Old 24.05.2012., 18:36   #89
Quote:
dominik01 kaže: Pogledaj post
Nisam pročitao više od pola. Meni dosta. Kuran sam ne dozvoljava argumentiranu raspravu. Učinio vas je najuzvišenijim vjernicima. Vi muslimani ste to doslovno prihvatili i kao takvi se držali. Budući da Islam ne podnosi argumentaciju ostao je drugi način razgovora. Nije lako biti na vrhu. Svi bi tamo. Zato, držite se dobro. SOL je cijelo vrijeme propagandu tjerao. A i antipropagandu hrvatskog turizma. Nazvao me fašistom i nevaspitanim. Nisam ni pomislio tužakati...ne ide mi s koljena na koljeno.pozdrav i tebi brate!
Kur'an kaze: Na put Gospodara svoga mudro i lijepim savjetom pozivaj, i s njima na najljepši način raspravljaj! Gospodar tvoj zna one koji su zalutali s puta Njegova, i On zna one koji su na Pravom putu." /125/ "Ako hoćete na nepravdu uzvratiti, onda učinite to samo u onolikoj mjeri koliko vam je učinjeno; a ako otrpite - to je, doista, bolje za strpljive." /126/ "Strpljiv budi! ali, strpljiv ćeš biti samo uz Allahovu pomoć. I ne tuguj za njima, i neka ti nije teško zbog spletkarenja njihova." /127/ "Allah je zaista na strani onih koji se Allaha boje i grijeha klone i koji dobra djela čine." /128/

Brate, procitaj ovo, pa razmisli odakle ti to da Kur'an ne dopusta argumentiranu raspravu kraj ovakvih ajeta...

Nemoj se ljutiti, pogledaj kako mudro postupa Kur'an. Ne ide odmah u glavu da kaze: Ne smijes uzvracati, vec ide polako pa kaze: Ako hoces, uzvrati ali samo onoliko koliko ti je ucinjeno, zatim rijec dalje preporuca da ipak otrpis i budes strpljiv. A onda slijedi imperativ: Budi strpljiv. Sto to znaci? Znaci: Otrpi... Ali mudro receno, polako, da ljudski mozak to moze malo-pomalo primijeniti...

Lijep pozdrav uz nadu da ces procitati napisano a ja dalje ovdje necu ulaziti u raspravu, ipak je ovo knjiga zalbi
__________________
Znaj, brate, covjek nije stvoren šale radi ili slučajno, već majstorski sazdan za cilj uzviseni (Ebu Hamid el Gazali)
i-s-l-a-m-i-c is offline  
Old 24.05.2012., 18:51   #90
Quote:
i-s-l-a-m-i-c kaže: Pogledaj post
Kur'an kaze: Na put Gospodara svoga mudro i lijepim savjetom pozivaj, i s njima na najljepši način raspravljaj! Gospodar tvoj zna one koji su zalutali s puta Njegova, i On zna one koji su na Pravom putu." /125/ "Ako hoćete na nepravdu uzvratiti, onda učinite to samo u onolikoj mjeri koliko vam je učinjeno; a ako otrpite - to je, doista, bolje za strpljive." /126/ "Strpljiv budi! ali, strpljiv ćeš biti samo uz Allahovu pomoć. I ne tuguj za njima, i neka ti nije teško zbog spletkarenja njihova." /127/ "Allah je zaista na strani onih koji se Allaha boje i grijeha klone i koji dobra djela čine." /128/

Brate, procitaj ovo, pa razmisli odakle ti to da Kur'an ne dopusta argumentiranu raspravu kraj ovakvih ajeta...

Nemoj se ljutiti, pogledaj kako mudro postupa Kur'an. Ne ide odmah u glavu da kaze: Ne smijes uzvracati, vec ide polako pa kaze: Ako hoces, uzvrati ali samo onoliko koliko ti je ucinjeno, zatim rijec dalje preporuca da ipak otrpis i budes strpljiv. A onda slijedi imperativ: Budi strpljiv. Sto to znaci? Znaci: Otrpi... Ali mudro receno, polako, da ljudski mozak to moze malo-pomalo primijeniti...

Lijep pozdrav uz nadu da ces procitati napisano a ja dalje ovdje necu ulaziti u raspravu, ipak je ovo knjiga zalbi
pročitao sam. Inače kao katolik nisam imao potrebu Bibliju čitati tako da me opće ne zanima što Kuran piše. Imao sam djeda za odgajatelja. Neću ni ja raspravljati samo opasku svoju pripomenuti, da vam nije sjene raspravi među vama muslimanima nebi kraja bilo...pozdrav!
dominik01 is offline  
Old 24.05.2012., 19:42   #91
Quote:
blue bird kaže: Pogledaj post
O NN, long time no see

Na stranici prije konkretna situacija je vec raspravljana, te je Nepoznati rekao:



Osim toga, kako rekoh nema tabu tema, ni zasticenih 'svetinja'. Vulgarnosti nisu dobro dosle opcenito, ali kriticko misljenje uvijek jest.
Vulgarnosti nisu dobrodošle, ali kritičko mišljenje jeste? Slažem se, ali onda postoji problem.

Ko određuje šta su vulgarnosti a šta je kritičko mišljenje? Ako neko spomene polne organe ili nekog pošalje u genitalije njegove majke - to bih razumeo kao vulgarnost (samo se pitam da li je vulgarnost poslati nekog u siroticu, recimo?) ali vulgarnost je i prostački način izražavanja, a ne samo neke sočne psovke.

Šta je kritičko mišljenje?

I na kraju - šta su svete krave? Religijske dogme, možda? Čudno, jer svako ima svetih krava, jedino što na ovom pdf-u nije preporučljivo dirati baš u sve svete krave. Neke su dozvoljene, uz prisustvo vulgarnosti i pod mantijom kritičkog mišljenja, dok za neke druge se ide u pakao. Šta znam, ovo je neki moj dojam, a da bi se ovaj pdf podigao na jedan zavidan nivo, mislim da bi dobro bilo da postoje malo jasnije definisana pravila o svemu ovome, a ne da se primenjuju dvostruki aršini kada se sankcionišu neki postovi ili forumaši. Ja nikad nisam bio protiv nekih pravila koliko sam bio za to da se ona jednako primenjuju na i za sve. I dalje nisam promenio mišljenje po ovom pitanju.

Šta kažeš za primitivizam i verbalne uvrede? Da li je to dozvoljeno? Ako jeste - zašto jeste? Razumem zašto ne bi bilo dozvoljeno, ali nisam siguran zbog čega bi primitivizmi i verbalne uvrede bile dozvoljene.

Na ova pitanja već 5 godina, otprilike, ni jedna administracija nije mogla odgovoriti nekim zadovoljavajućim odgovorima (uz neke iznimke, moram to priznati).

Quote:
i-s-l-a-m-i-c kaže: Pogledaj post
Zemlja se vrti oko Sunca (sve se to krece:P ), to je opcepoznato, i nista protivrjecno tome se ne nalazi u Kur'anu. No, da ne idemo dalje u raspravu, stoji upravo ovo sto je i Blue bird rekla na kraju: "Vulgarnosti nisu dobro dosle opcenito, ali kriticko misljenje uvijek jest." - s tim se istinski slazem. Osobno, da netko pokusava progurati "islamske" stavove a da to cini na vulgaran i nepristojan nacin - to je jednako odurno kao i svaki drugi stav.
I ti se slažeš sa time što kaže blue bird? Odlično. Hajde onda lepo definišite šta su vulgarnosti a šta je kritičko mišljenje, pošto vidim da još uvek to ne znate. Podignite standarde pisanja na jedan viši nivo, a ne da godinama ovaj pdf bude dno dna po načinu kako se "kritički razmišlja" o religijskim "dogmama," npr.
__________________
Une difficulté est une lumière. Une difficulté insurmontable est un soleil.
Nomen Nescio is offline  
Old 24.05.2012., 19:45   #92
Quote:
i-s-l-a-m-i-c kaže: Pogledaj post
Nemoj se ljutiti, pogledaj kako mudro postupa Kur'an. Ne ide odmah u glavu da kaze: Ne smijes uzvracati, vec ide polako pa kaze: Ako hoces, uzvrati ali samo onoliko koliko ti je ucinjeno, zatim rijec dalje preporuca da ipak otrpis i budes strpljiv. A onda slijedi imperativ: Budi strpljiv. Sto to znaci? Znaci: Otrpi... Ali mudro receno, polako, da ljudski mozak to moze malo-pomalo primijeniti...
uz dužno poštovanje prema tvojim riječima... digresija

trpiti nije što i strpiti se, zapravo su dva vrlo različita pojma (zato često velim da je 'sabur' u smislu 'strpljenja' puno bolji izraz, zato što je i širi)

trpljenje podrazumijeva nošenje tereta, a strpljenje je lagano i bez težine... i to je suštinska i najbitnija razlika
onaj koji trpi kad-tad prebacuje svoju trpnju na drugi objekt/subjekt; strpljiv je onaj kod kojega je trpljenje nadvladano i nema poriva 'osvete' (mada je osveta dozvoljena, onoliko koliko je štete tebi učinjeno, ali je bolje strpiti se)

pogrešno je učenje da treba trpiti, treba ljude učiti da budu strpljivi

iako u hrvatskom jeziku dolaze od istog korijenskog glagola... mislim da ono 's' ipak ima neki značaj
u engleskom npr. 'to be patient' i 'to suffer' su jasno odvojeni
__________________
"Mislite lijepo, govorite i radite lijepo, jer sve što vas u životu bude zadesilo su misli, riječi i djela, samo što su se obukli u odijela koja ste im vi sami sašili..." DPS 2
sjena. is offline  
Old 24.05.2012., 20:02   #93
dominik, ovo sam pisala imajući i tebe na umu, jer doživljavam te kao da dosta trpiš i patiš u sebi

strpljenje je lijek za trpnju
__________________
"Mislite lijepo, govorite i radite lijepo, jer sve što vas u životu bude zadesilo su misli, riječi i djela, samo što su se obukli u odijela koja ste im vi sami sašili..." DPS 2
sjena. is offline  
Old 24.05.2012., 20:27   #94
Okej narode dragi, necemo sad ođe velike diskusije, eno ima tema, pa nastavimo tamo.
__________________
If you think this Universe is bad, you should see some of the others./Philip K. Dick
blue bird is offline  
Old 30.05.2012., 13:55   #95
Quote:
blue bird kaže: Pogledaj post
Osim toga, kako rekoh nema tabu tema, ni zasticenih 'svetinja'. Vulgarnosti nisu dobro dosle opcenito, ali kriticko misljenje uvijek jest.
Da li ovaj post spada u kritičko mišljenje, vulgarnost ili pak nešto treće:


__________________
Une difficulté est une lumière. Une difficulté insurmontable est un soleil.
Nomen Nescio is offline  
Old 30.05.2012., 14:10   #96
Moja rečenica se ne odnosi na sve vjernike, nego samo na one zaluđene, tj. fundamentalne.
Ako je netko pogrešno shvatio žao mi je.

A što se tiče svećenika pedofila, tu je sve jasno.

Nomen Nescio, ti si pravoslavac, kako ti dosada nije smetalo da ljudi pljuju katolike pedofile, kad sam spomenuno pravoslavce pedofile odmah si skočio kao gromom ošinut?

http://www.tportal.hr/vijesti/svijet...noj-crkvi.html

Budi malo realan i pročitaj opet članak sa linka koji sam stavio.

Zadnje uređivanje Ivan Ahilej : 30.05.2012. at 14:18.
Ivan Ahilej is offline  
Old 30.05.2012., 14:17   #97
Quote:
Ivan Ahilej kaže: Pogledaj post
Moja rečenica se ne odnosi na sve vjernike, nego samo na one zaluđene, tj. fundamentalne.
Ako je netko pogrešno shvatio žao mi je.
Odakle ti pravo da definišeš ko je fundamentalan a ko ne? I da li to znači da fundamentalne vernike možeš da pljuješ i psuješ kako hoćeš ili ne? To je poenta. To što si ti pljuvao po određenoj grupi samo govori o tebi.

Quote:
A što se tiče svećenika pedofila, tu je sve jasno.
Opet imam dva pitanje. Prvo je da li su svi sveštenici pedofili ili samo neki? I drugo - da li možemo da pljujemo sve sveštenike, ili samo možemo da pljujemo i psujemo pedofile? Ja očekujem odgovor od moderatora jer me više zanima šta oni imaju reći.

Odgovor na tvoj edit: Usput, ja nisam pravoslavac. Toliko o tvom "zaključivanju."
__________________
Une difficulté est une lumière. Une difficulté insurmontable est un soleil.
Nomen Nescio is offline  
Old 30.05.2012., 14:25   #98
Quote:
Nomen Nescio kaže: Pogledaj post
Opet imam dva pitanje. Prvo je da li su svi sveštenici pedofili ili samo neki? I drugo - da li možemo da pljujemo sve sveštenike, ili samo možemo da pljujemo i psujemo pedofile?
Pa već sam sto puta rekao da nisu svi, ima i prekrasnih svećenika, ali su u manjini.
Čak ti pošteni i dobri svećenici dobijaju prijetnje da ne smiju prijavljivati pedofile.
Ivan Ahilej is offline  
Old 30.05.2012., 14:31   #99
Quote:
Ivan Ahilej kaže: Pogledaj post
Pa već sam sto puta rekao da nisu svi, ima i prekrasnih svećenika, ali su u manjini.
Čak ti pošteni i dobri svećenici dobijaju prijetnje da ne smiju prijavljivati pedofile.
Nismo se razumeli najbolje. Nije poenta da li postoje dobri i loši sveštenici, očigledno je da postoje (kao što postoje dobri i loši policajci, recimo), već je poenta da li je dozvoljeno pljuvanje i vređanje po "fundamentalistima," iako samo ti znaš šta su i ko su fundamentalisti, kao i da li je dozvoljeno pljuvanje i psovanje sveštenika, iako opet, čini se, samo ti znaš ko su pedofili (ne znam kako si došao do tog zaključka da su većina njih loši, ali ok). Mene interesuju odgovori moderatora, jer od njih mnogo više zavisi u kom pravcu idu "kritička mišljenja" i ostali načini slobodnog izražavanja.
__________________
Une difficulté est une lumière. Une difficulté insurmontable est un soleil.
Nomen Nescio is offline  
Old 30.05.2012., 15:20   #100
Quote:
Nomen Nescio kaže: Pogledaj post
Mene interesuju odgovori moderatora, jer od njih mnogo više zavisi u kom pravcu idu "kritička mišljenja" i ostali načini slobodnog izražavanja.
A kada điđi i ekipa vrijeđaju ateiste da su priglupi, kreteni itd to ti ne smeta?
Ako se već ideš tužakati onda budi pošten pa prijavi sve vrijeđanje a ne samo ono što tebi smeta.
Ivan Ahilej is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:15.