Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Psi

Psi Najbolji prijatelji

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.07.2016., 16:19   #661
Budući da je sve rečeno što se o ovom slučaju moglo/trebalo reći i čak daleko otišlo u off, molim da se rasprava ovdje zaustavi.


Ova se obavijest ne komentira na temi.
__________________
fermina-daza is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2016., 19:25   #662
Bok Dajte mi, molim vas, recite postoji li kazna za to ako osoba nema naznačeno na dvorišnim vratima da ima psa. Tipa one oznake "pazi oštar pas" i tako to

Hvala
Depeche E. is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2016., 21:16   #663
Quote:
Depeche E. kaže: Pogledaj post
Bok Dajte mi, molim vas, recite postoji li kazna za to ako osoba nema naznačeno na dvorišnim vratima da ima psa. Tipa one oznake "pazi oštar pas" i tako to

Hvala
da, oznaka i zvono

Poslano sa mog SM-A510F koristeći Tapatalk
__________________
Pobjednik:CROpa 2018.
khneza is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2016., 07:44   #664
Quote:
Depeche E. kaže: Pogledaj post
Bok Dajte mi, molim vas, recite postoji li kazna za to ako osoba nema naznačeno na dvorišnim vratima da ima psa. Tipa one oznake "pazi oštar pas" i tako to

Hvala
Takva se oznaka svakako mora postaviti ako u pitanju doista jest opasan pas: v. Pravilnik, čl. 5, a za pojam "opasan pas" čl. 2. To je državni propis, a za pse koji nisu obuhvaćeni ovim pravilnikom mislim da vrijedi lokalna odredba.

U svakom slučaju, ako je došlo do kršenja pravne odredbe, primjenjuje se Zakon o prekršajima.

Quote:
khneza kaže: Pogledaj post
da, oznaka i zvono
Znaš li možda propis u kojem je to navedeno?
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2016., 10:58   #665
Tjeranje kuje i bježanje psa od kuće

Ovako imam problem sa time da mi pas preskače, kopa ili otvori si vrata jer se u blizi susjedova kujica tjera. Na lanac ga neću staviti, a kad ga potpuno zatvori rasturi mi vrata, čak mi i ulazna od kuće sva podrapao i izgrizo.

Jednostavno sam odustao da ga zadržavam i ostavim mu vrata otvorene jer ode svega 50 metara od kuće.
Sad susjeda se žali da su im psi na dvorištu, da samo moj luta po cesti iako je tamo čopor pasa, da moj "zavija" i da ih budi. A jedino oni imaju kujicu u ulici i jedno oni nemaju ograde na dvorištu. Isto tako imaju 2 kuje i šetaju se slobodno, baš ta koja se tjera trenutno. Prošetala se neki dan pokraj kuće svim psima tekle sline. Ova druga 2 godine isto tako za redom imao isti problem, sad si novu nabavili.

Da sad ju je stavila na lanac, ali opet vani je na dvorištu koje nema ograde i sad kaže kako je netko zvao policiju. Rekao sam joj nek ju sterilizira kao onu prvu koja je isto takve probleme radila. Ona kaže da nek si mi zatvorimo pse, da je bila policija i rekla da nije kriva što nema ograde i kuja se tjera negu susjdi koji ne zatvaraju pse.

Nekako mi to sve nema logike. Znači sad bi policija trebala mućiti 7-8 ljudi iz ulice jer im psi luduju radi njihove kuje. Umjesto da vide da su jedino njihove kuje problem, odnosno njihov nemar što ih ne steriliziraju ili zatvore u kuću. I baš policija nema pametnijeg posla.

Vaša mišljenja.
limuntri is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2016., 11:17   #666
Moje misljenje je da je tvoj pas i njegovo ponasanje tvoj problem. Ako ga ne mozes zadrziti pod nadzorom i kontrolom za vrijeme tjeranja kujice, onda ga kastriraj. Simple as that.

Powered by LG G4
__________________
U mojim venama davni sever samuje i ja ponekad ne znam šta mu je, što luduje, od sreće tugu tka moja prosta duša slovenska.
Angelsss is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2016., 11:18   #667
Kastriraj psa. Problem riješen za 1 dan i 300 kn
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
kemik is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2016., 11:23   #668
Quote:
Angelsss kaže: Pogledaj post
Moje misljenje je da je tvoj pas i njegovo ponasanje tvoj problem. Ako ga ne mozes zadrziti pod nadzorom i kontrolom za vrijeme tjeranja kujice, onda ga kastriraj. Simple as that.

Powered by LG G4
Problem pas ne stvara kad nema kujice, osim toga pas je dosta prestrašen i ne grize i ako pobjegne van ne odlazi dalje od 10 metara od kuće. Pravi problem je što mi se ona žali, kao i ostalim susjedima, a ona ima jedina kujice u ulici.

Ne vidi zašto bi sad nas 7 platilo 500kn za sterilizaciju, a ona čija kuja stvara probleme ne. Osim toga male peseke ni ne želi i to znam sigurno. Već je jednom platila kastraciju, neka plati i sad, a ne da susjede mući s time. Ima čopor pasa na dvorištu, koje im hodaju po ulici isto tako.

Ima još jedan susjed u blizi dvije kuje, ali kad se tjeraju zatvori ih u dvorište od vikendice i ode hraniti tamo svaki dan.
limuntri is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2016., 11:26   #669
tvoj pas je isto problem kao i njena kuja.

steriliziraj psa a onda joj zovi policiju jer psa drži stalno na lancu u neograđenom dvorištu.
atlantis is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2016., 11:34   #670
Lako reći.
Pas je star 8 godina i kolko znam nije baš sigurno takve pse kastrirati, odnosno dati im anesteziju jer utjeće na njihovo srce i pluća, te ostale stvari. Osim toga ne pali ponekad jer pas i dalje može "pamtiti" taj miris samo što ne luduje tolko.
Da mogu ga odvesti na dodatne pretrage, ali to će koštati para i para, a i na kraju pitanje dali će upaliti jer se može zakomplicirati pa pas krepa. Znam desilo se već jednom poznaniku, pas krivo reagirao na anesteziju i krepao u rukama veterinara.
limuntri is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2016., 11:54   #671
Vidiš rizik za svog psa, ali ne i za njenu kuju? Ne da nju opravdavam...
Coco_Nut is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2016., 12:35   #672
Quote:
limuntri kaže: Pogledaj post
Lako reći.
Pas je star 8 godina i kolko znam nije baš sigurno takve pse kastrirati, odnosno dati im anesteziju jer utjeće na njihovo srce i pluća, te ostale stvari. Osim toga ne pali ponekad jer pas i dalje može "pamtiti" taj miris samo što ne luduje tolko.
Da mogu ga odvesti na dodatne pretrage, ali to će koštati para i para, a i na kraju pitanje dali će upaliti jer se može zakomplicirati pa pas krepa. Znam desilo se već jednom poznaniku, pas krivo reagirao na anesteziju i krepao u rukama veterinara.
Problem s anestezijom može se desiti u svakom trenutku psećeg života, neovisno o dobi. Naš je pokojni lab išao pod sedaciju, što je 2plići2 oblik anestezije negdje u dobi između 14. i 15. godine života (zubi su bili u pitanju), a godinu i pol prije toga pod potpunu anesteziju zbog operacije kuka. Srećom bio je zdrav, a prije oba zahvata temeljito su ga provjerili.

Tako da tvoj pas ima velike šanse da mu se od kastracije ništa loše ne dogodi.

Istina je, međutim, da je u osam ogdina života već stekao određene navike pa su isto tako velike šanse da će se, unatoč kastraciji, ponašati jednako kao i do sada. Razlika će biti samo u tome što neće proizvoditi neželjeno potomstvo, bez obzira s kojom kujom.

Olovku i papir u ruke pa računaj što ti se više isplati - kastracija plus pretrage ili boks odnosno dodatno osiguranje ograde - koliko shvaćam, ni tvoja nije baš idealna kad se pas uspijeva provući kroz nju, ispod nje ili preko nje.

Ukratko, ni ti ni susjeda niste u pravu, oboje ste neodgovorni vlasnici, a stradat će neželjena štenad te zaštitarske udruge koje će ih skupljati s ceste.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2016., 13:53   #673
Quote:
Didi kaže: Pogledaj post
Ukratko, ni ti ni susjeda niste u pravu, oboje ste neodgovorni vlasnici, a stradat će neželjena štenad te zaštitarske udruge koje će ih skupljati s ceste.
I ovo je najtužnije i postalo je svakodnevica!!!

Trebaju nam drakonske kazne za ovakvo ponašanje.
__________________
"pa koju picku materinu hoces nesto cega se bojis? ucini sebi uslugu i ostalima, makni se od pasa" by typhoid_mary
ja u kutu is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2016., 14:03   #674
Quote:
Didi kaže: Pogledaj post
Ukratko, ni ti ni susjeda niste u pravu, oboje ste neodgovorni vlasnici, a stradat će neželjena štenad te zaštitarske udruge koje će ih skupljati s ceste.
Upravo ovo.

S tim da na susjedu i njeno ne-bivanje u pravu ne možeš utjecati.

Na svoje možeš.
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
kemik is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2016., 14:27   #675
Pas mi podkopa rupu pod ogradom, preskoči preko. Jebo ga ja jednom od susjeda pas preskočio boks visok skoro 2 meta i to kao po lojtri prešao do gore. To je jednostavno pasi nagon. Kolega mi veterinar pa pričao o tome, kao i to da anestezija sve opasnije u starijoj dobi i da psi ponekad kad se odrežu prestari svejedno idu za tim mirisom.

Zašto sam zabrinut za svojeg psa, a ne za susjedovog? Pa zato jer je moj (lol), i ne žalim se ja nego ona meni za pase. Osim toga kujica je mlada tek negdje godinu dana stara. Upravo prošao pokraj kuće i kun kufer pasa tamo. Moj je sad trenutno u kući, ali to na kratko jer ne želim čistiti za psom koji se linja stalno. A vrata od skupog dva za 7000kn mi je podrapao i izgrizao.

Da možda sam neodgovoran ja i mogu utjecati na to, ali ne želim psa pod nož i izlagati ga tome da krepa, Što stariji to je gore. Već je imao probleme sa dravljem prije 2 godine. Osim toga kao što sam napisao tako stari pas možda i sa kastracijom će i dalje ostati isti i poznati taj miris. Tako da riskiram psa nakon tolko godine i lovu isto tako, a na kraju neću ništa postići ili će mi još gore pas krepati radi toga.

Pas je inaće jako dobar i umiljati, ali problem je što mi se susjeda žali, kao i drugima umjesto da si sama riješi to jer si ona kriva što je dovela kuju, a nije ju kastrirala i psi od pola sela po dvorištu hodaju.
limuntri is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2016., 14:44   #676
Ako ne želiš držati psa u kući, a bježi ti iz dvorišta - napravi mu boks iz kojeg neće moći bježati. Kako ti pas ima 8 godina i bojiš se da nije dovoljno zdrav da preživi kastraciju i narkozu, onda vjerojatno nije u stanje preskakati i penjati se preko nekakve konkretne ograde. Time ćeš riješiti problem, ne samo sirotoj kujici na koju ti pas naskakuje (i ženi koja kuju u tjeranju drži slobodnu na dvorištu i koja je kreten, ako ćemo iskreno), nego i opciju da ti pas završi pod autom zbog bježanja ili poderan i krvav ako se počne mlatiti s drugim mužjacima zbog kuje.
__________________
I gotta pretty little mouth underneath all the foaming...
pljuc123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2016., 15:56   #677
Zaboravljas jos jedan detalj - pas ti upravo ulazi u godine kada se pocinje pojavljivati karcinom upravo na tim mjestima koja se uklanjaju kastracijom.
AndrejX is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2016., 16:25   #678
Pa u 50im godinama i čovjeku počinje pojavljivati ponekad karcinom na debelom crijevu, pa ipak nitko ne ode da mu to izvade, jel? Tako i ovdje, neću psa dati rezati samo zato jer se MOŽDA pojavi, a sigurno ne radi neke tvrdoglave susjede.
Kolko znam to se dešava više po genima i nije tako često. Kod mojeg nisu roditelji imali to, nego probleme sa srcem i od toga krepali.
limuntri is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2016., 19:23   #679
Quote:
limuntri kaže: Pogledaj post
Pa u 50im godinama i čovjeku počinje pojavljivati ponekad karcinom na debelom crijevu, pa ipak nitko ne ode da mu to izvade, jel? Tako i ovdje, neću psa dati rezati samo zato jer se MOŽDA pojavi, a sigurno ne radi neke tvrdoglave susjede.
Kolko znam to se dešava više po genima i nije tako često. Kod mojeg nisu roditelji imali to, nego probleme sa srcem i od toga krepali.

To je tvoje pravo, da ne riskiraš sa svojim psom... ali mi je nevjerojatna tvoja "logika" da bi svi problemi bili riješeni kad bi dotična gospođa "maknula" tu nesretnu kujicu "na sigurno". I što onda? Pojavi se beka druga kujica dvije ulice dalje, pa ćeš isto tražiti da ih "maknu"? Bojim se da ti nisi svjestan da je tvoj pas tvoja obaveza...


Sent from my iPhone using Tapatalk
__________________
Pobjede su porazi, kad se obraz pogazi. Kasno je da se sada mijenjam. Zauvijek! Za nas...
Skipper_Ri is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2016., 19:56   #680
hebiga, susjeda je glupača, ali nemoj biti i ti.

da, anestezija je rizik. osam godina je granica srednje dobi i starosti, za većinu pasa. kastracija je lagan i brz zahvat i radi se s minimumom anestezije. mnogi uzgajivači svoje pse kastriraju i steriliziraju u toj dobi jer je to kraj reproduktivne dobi i za zdravlje je plus. plodni su i preko tih godina, no potomstvo biva sve bolesnije i lošijih karakteristika. postoji i inhalacijska anestezija i ona se koristi za pse s srčanim manama, "deformirane" pasmine i one uplašenih vlasnika.

starijim psima kastracija ne mijenja karakter, ne ublažava ga, no smanjuje nagon parenja. većina nakon nekog vremena izgubi taj intenzivni drajv, ne bježe, no kad se nađu uz kuju u tjeranju naskaču. postoji velika šansa da prestane bježati za nekoliko mjeseci.
pikuli is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:48.