Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Zdravlje kućnih ljubimaca

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.08.2016., 18:37   #21
Quote:
AndrejX kaže: Pogledaj post
U Vetpointu su mi tvrdili kako 14 godina star pekinezer s zatajenjem srca moze podnjeti inhalacijsku zbog ciscenja zubala ali na zalost nije docekao zahvat.
Moj sredji pudl je bio na operaciji, uz inhalacijsku anesteziju, s navršenih 16 godina, epilepsijom i blagim šumom srca. Sve je super prošlo, samo mu je malo duže trebalo da se probudi. Već sutradan je bio kao nov.
glenn is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2016., 18:51   #22
Quote:
fermina-daza kaže: Pogledaj post
Iz mojih opažanja na terenu (odnosno, livadarskih ćakula ), nakon inhalacijske anestezije pas je veoma brzo budan i bistar. Koliko znam iz Luninog iskustva, a čujem i od drugih vlasnika pasa, nema mučnine, zanošenja u hodu, slinjenja...

Za razliku od inhalacijske, injekciona anestezija se i nakon buđenja u određenom stupnju nalazi u krvotoku i zbog toga se pas teže "trijezni", može osjećati mučninu, biti nesiguran na nogama i do nekoliko sati nakon zahvata.

Luna mi je teže podnijela kratkotrajnu sedaciju zbog vađenja klasića iz uha (lelujanje u hodu, malaksalost), negoli dvosatnu inhalacijsku anesteziju.


Ne znam zbog čega misliš da bi te veterinari prevarili vezano uz vrstu anestezije? Pretpostavljam da ćeš ići onima koje već poznaješ i da je ovakvo pitanje samo posljedica panikice pred zahvat. Bolje da se ni ne prisjećam što sam sve izvodila i kakve su mi se misli rojile po glavi od trenutka dogovorenog datuma do predaje Lune kirurgu u ruke.
Ma pitam cisto ,jel sam cula da i to znaju radit.
ali ipak se nadam da nebi nas tako
koliko cca traje sterilizacija?
__________________
Pas je jedino biće na svijetu koje te voli više od samoga sebe
OOOOOOO is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2016., 19:39   #23
Ovo da ti naplate inhalacijsku anesteziju, a daju injekcijsku, prvi puta čujem. Ne kažem da takva mogućnost ne postoji, ali to je onda za prijavu komori i do sada nisam čula za takav slučaj.
__________________
fermina-daza is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2016., 20:53   #24
Prije jos jedna basna s psecih livada.
AndrejX is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2016., 22:08   #25
Kasa smo Bellu preuzeli nakon sterilizacije i klasične antestezije, cijelu je večer bila ošamućena, teturala dok je hodala, samo spavala, popišala se pod sebe...
Nakon inhalacijske i čišćenja kamenca, tko nije znao, ne bi ni rekao da je bila na zahvatu.
Coco_Nut is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2016., 22:16   #26
Quote:
AndrejX kaže: Pogledaj post
Prije jos jedna basna s psecih livada.
Eto to da
__________________
Pas je jedino biće na svijetu koje te voli više od samoga sebe
OOOOOOO is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2016., 23:19   #27
Koliko se sjecam Zarkovog pojasnjavanja prica ide ovako - klasicna je injekcija gdje se mora unaprijed proracunati kolicina dovoljna za trajanje zahvata, a inhalacijska je plin kojeg kad zatvore ventil ubrzo pocinje budenje tako da se moze fino temperirati.
Isto tako komplikacije ne znace nuzno i automatski najgore, ima tu jos podosta detalja i procedura.

Toliko po sjecanju, davno je to bilo.
AndrejX is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2016., 11:11   #28
Hvala svima

Operirana je ujutro oko 9 i vec u 10 je bila budna, sad smo doma vec sat vremena i stalno pokusava na noge. Jos je omamljena.

Sve je dobro proslo a inace ima problema sa disnim putevima vise nego drugi mopsovi
KillsXO is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2016., 11:50   #29
Odlicno Obicno im nakon zahvata odgovara toplina.
AndrejX is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:53.