Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca

Roditelji i djeca Zato što ih volimo i oni vole nas.
Podforumi: Školarci i adolescenti, Dojenčad i predškolci, Trudnice, Medicinski potpomognuta oplodnja, Dječje zdravlje, Oprema

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.08.2016., 09:26   #9961
Quote:
tamagoci kaže: Pogledaj post
Nema ti nikakve razlike u iznosu za bolovanje i porodiljni jer ti u prosjek ulaze place za 2.3.4.5.6. i 7.mj u oba dva slucaja.

Jedino ti moze biti razlika ako imas placu vecu od onih max 4260kn koji se isplacuje na bolovanju pa da si sto duze na godisnjem da duze primas svoju placu


Ni to nema veze, jer ne gledaju prosjek sa komplikacijama za porodiljni, nego iskljucivo place.. Ja sam bila na GO, pa cca 4 mj na komplikacijama, i porodiljni mi je bio prosjek placa prije kompl..
__________________
ajde Bože budi drug, pa okreni jedan krug, unazat planetu..
pchelicaMaja is offline  
Old 09.08.2016., 17:25   #9962
Quote:
pchelicaMaja kaže: Pogledaj post
Ni to nema veze, jer ne gledaju prosjek sa komplikacijama za porodiljni, nego iskljucivo place.. Ja sam bila na GO, pa cca 4 mj na komplikacijama, i porodiljni mi je bio prosjek placa prije kompl..
Nisam se dobro izrazila ili nisam shvacena
mislila sam ako ima vecu placu od 4260 da sto kasnije ode na bolovanje tako da primi jos za pola mjeseca svoju placu.
Makar po zakonu godisnji ne moze propasti ali svi znamo kakvih poslodavaca ima pa eto samo za razmisljanje
tamagoci is offline  
Old 09.08.2016., 17:39   #9963
Quote:
tamagoci kaže: Pogledaj post
Nisam se dobro izrazila ili nisam shvacena

mislila sam ako ima vecu placu od 4260 da sto kasnije ode na bolovanje tako da primi jos za pola mjeseca svoju placu.

Makar po zakonu godisnji ne moze propasti ali svi znamo kakvih poslodavaca ima pa eto samo za razmisljanje


Aha, okej, ja sam shvatila zbog prosjeka, sad citam ponovno, moguce sam i ja krivo shvatila..

Inace, ja sam iskoristila sav moguci GO, stari i novi, prije komplikacija, upravo zbog toga, jer nisam znala sto ce biti kad/ako se vratim..
__________________
ajde Bože budi drug, pa okreni jedan krug, unazat planetu..
pchelicaMaja is offline  
Old 10.08.2016., 08:03   #9964
Super, hvala cure! Idem definitivno prvo na go tako da će mi bolovanje ispasti samo neka 3 tjedna.
__________________
"DON'T PANIC"
Izmaglica is offline  
Old 21.08.2016., 19:50   #9965
Zanima me da li netko zna koliko imam pravo na godisnji odmor nakon povratka sa roditeljskog dopusta?
Znaci, na komplikacije sam otisla 20.2.2015., a roditeljski dopust mi traje do 20.10.2016. Ostalo mi je 8 dana neiskoristenog godisnjeg od 2014., a u 2015. nisam koristila godisnji.
__________________
Bože, čuvaj našu dječicu
MaLo is offline  
Old 16.09.2016., 13:52   #9966
Quote:
MaLo kaže: Pogledaj post
Zanima me da li netko zna koliko imam pravo na godisnji odmor nakon povratka sa roditeljskog dopusta?
Znaci, na komplikacije sam otisla 20.2.2015., a roditeljski dopust mi traje do 20.10.2016. Ostalo mi je 8 dana neiskoristenog godisnjeg od 2014., a u 2015. nisam koristila godisnji.
Za 2014.ti ne znam, ali za 2015.bi trebala imati pravo na citav godisnji kojeg mozes iskoristit do kraja godine.
__________________
Latinska poslovica
Điđe T. is offline  
Old 09.10.2016., 11:53   #9967
Pozdrav svima
Zanima me imam li pravo tražiti održavanje trudnoće s obzirom da radim posao njegovateljice nepokretnih osoba sa raznim psihičkim bolestima i izložena sam tbcu i drugim zaraznim bolestima
edwina007 is offline  
Old 18.11.2016., 16:48   #9968
raskid ugovora u trudnoći

pozdrav ljudi. imam jedan problem.supruga mi je radila u gradskoj firmi na ugovore po 6 mjeseci. ostala je trudna i išla na čuvanje trudnoće 1.4 ove godine ugovor joj je trajao do 18.9. zatim su joj produžili ugovor na 6 mjeseci do 3 mjeseca iduće godine . zatim sad nazovu i kažu nakon skoro 2 mjeseca da je došlo do pogreške i da hoće poništiti ugovor koji vrijedi još 4 mjeseca, kakva su nam prava neznamo pa molim za pomoć hvala.
ivica s is offline  
Old 21.11.2016., 11:14   #9969
Ivica s, nemaju zakonskog prava raskinut gospođi ugovor o radu koji je u tijeku i zato su vas zvali i vjerojatno predložili sporazumni raskid ugovora. Ako imate mogućnosti konzultirajte se sa odvjetnikom za radna prava ili potražite besplatnu pravnu pomoć u Zavodu za zapošljavanje. Neka šuša je zeznula stvar i automatizmom produžila ugovor pa bi se sad oni glatko izvukli na ovaj način.
__________________
Sanrio
sanrio is offline  
Old 24.11.2016., 17:41   #9970
Imam jednu situaciju. Otvorila bi komplikacije u gradu A i pripadajucoj ispostavi HZZOa. Sljedeci mjesec planiram prijaviti prebivaliste u gradu B i naravno da ce mi se onda promijeniti nadlezna ispostava. Koliko je to komplicirano u praksi? Zapoceti bolovanje u jednoj, a nastaviti pod drugom ispostavom. Jer na poslu me savjetuju da izbjegnem to, a meni je prekomplicirano mijenjati prebivaliste odmah ovaj mjesec.

Sent from my XT1068 using Tapatalk
Ruralna is offline  
Old 27.12.2016., 13:41   #9971
pitanje...vjerojatno je netko pitao vec

do 1.9. sam radila na autorski ugovor dvije godine jer sam još imala studentska prava (pa je to poslodavcu bilo zgodnije). Od 1.9. sam zaposlena i imam ugovor na neodređeno. Ne planiram na porodiljni ako sve ostane u redu...ali me zanima da li imam normalna prava na porodiljni bez obzira kaj sam sluzbeno 3 plaće dobila s "pravim" ugovorom bez obzira kada ću na porodiljni?
veka123 is offline  
Old 29.12.2016., 00:46   #9972
imas pravo na porodiljni naravno samo od ostvarenog staza zavisi kolika ce ti naknada bit.
vedrana84 is offline  
Old 10.01.2017., 21:38   #9973
ne znam gdje bi to napisala a da vide sve one kojih se tiče
a tiče se majki blizanaca (i trojčeki, itd..)
i majki djece s posebnim potrebama
uglavnom udruga Zaklada hrvatska za djecu daje neke novčiće
treba hrpe papira uz zahtjev, a čujem da za blizance daju 3000kn, nije baš za baciti.

no
evo link pa ako koga bude zanimalo da si pročita

http://www.zhzd.hr/korisnici-potpora/
vlovrec is offline  
Old 13.01.2017., 12:29   #9974
evo jedna stvar koju nisam znala, a nisu ni moje tete iz računovodstva


Vratila sam se s porodiljnog, i 3 tjedna poslije otvorila bolovanje zbog male. Dobiva se puni iznos prosjeka zadnjih 6 primanja. Znači ako ste zadnjih 6 mjeseci primali porodiljnu naknadu, dobit ćete prosjek te naknade, a ne svoje plaće tj. primanja prije porodiljne.
ostoppbar is offline  
Old 13.01.2017., 16:49   #9975
Ovako, zadnji radni odnos mi je trajao od 20.6.2014. do 14.3.2016.
Onda sam pocela raditi na trenutnom radnom mjestu. Pocetak ugovora je datum 1.9.2016.

E, sad, termin poroda mi je 22.4.2017., ja bih voljela raditi dokle god to zakonski budem mogla, znaci do 28 dana prije termina.
Taman u knap lovim ono 18 mjeseci u zadnje dvije godine.

Zanima me od kojeg datuma unatrag se broji tih 18 mjeseci, od termina poroda ili mog odlaska na porodiljni?

Hvala unaprijed.
__________________
Najgore ništa.
velana is offline  
Old 13.01.2017., 22:57   #9976
18 mj prije otvaranja porodiljmog za punu naknadu prvih 6 mj
vedrana84 is offline  
Old 18.01.2017., 15:50   #9977
Ulazi li porodiljni u staz?
Zadnjih 7 mjeseci sam aktivno zaposlena, ali onih 11 koji mi jos fale sam bila na porodiljnom na proslom radnom mjestu.
__________________
Najgore ništa.
velana is offline  
Old 22.01.2017., 09:16   #9978
Lp.
Evo i ja s pitanjcem.
Naime zbog prekida u radnom odnosu od 6 mj nemogu uhvatiti onih 18 mjeseci u 2 godine. Prije bih uhvatila godinu dana neprekidnog.
E sad,radim u novoj firmi ima 3 tjedna. Na odredjeno.

Ukoliko ostanem trudna i istekne ugovor ja gubim sva prava ili?

Te me zanima ukoliko ostanem trudna i odem na komplikacije (jer moram takva mi je dijagnoza) da li cu primati ikakvu naknadu u komplikacijama?
I da li komplikacije ulaze onda u staz kasnije za porodiljni? Ili cu primat kao nezaposleni?

Hvala svima.
LibraSt is offline  
Old 27.01.2017., 13:41   #9979
Smile Trudnoćku bolovanje, porodiljna

Bok,
Zanima me kad sam na trudnićkom bolovanju, naknadu za mene plaća hzzo ili poslodavac

I koliko je potrebno uplate plaće ako.sam u stalnom radnom odnosu, da b mi ono utjecalo na visinu porodiljne naknade

Trenutno sam na porodiljnom koje mi istječe par mjeseci prije novog porodiljnog, pa dada znam jel mi to dovoljno vremena ili se moram vratiti ranije.

Hvala
__________________
PRODAJA
vrabec-te-dal is offline  
Old 27.01.2017., 18:40   #9980
hzzo placa komplikacije. teebas imati tri mjeseca rada odn dvije platne liste da bi ti se izracunao peosjek (ne racuna se placa koja je isplacena u mjeswcu kad otvaras bolovanje pa zato tri mj al ne moraju bit puna tri ako razumis na sta mislim). prosjek koji si nosila za prvu trudnocu bi ti se uzeo u obzir u slucaju da ti se dva porodiljna spoje odn kad bi ti novi porodiljni poceo odmah po zavrsetku trwnutnog porodiljnog (znaci onih max 45 dana peije poroda)
vedrana84 is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:37.