Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Psi

Psi Najbolji prijatelji

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.06.2009., 21:43   #21
Quote:
Amstafica kaže: Pogledaj post
Kao prvo slicna tema je vec otvorena, a kao

I mene je strah tih malih pasa jer se neki vlasnici tih istih ( nekolicine ) ne trude ih previse odgojiti jer su kao mali slatki pa nista ne moraju znati... doci .

ne bih rekla da se tu radi o tome da nisu odgojeni jer su mali i slatki nego ima dosta idiota vlasnika kako malih tako i velikih pasmina
zizuana is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2009., 21:47   #22
i ja imam psa, baseta ,i isto me strah ,pogotovo ovih kvartovskih "killera" tako da sa sobom uvijek nosim papar sprej za pse zlu ne trebalo
tena18 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2009., 01:42   #23
Moj pas je srednje visine i još je mlad(1 god.) i mene je za razliku od svih kojih je strah velikih pasa strah malih,pušenih psića koji su tako slatki, a zapravo ne odgojeni ( naravno ne svi, ima i velikih ne odgojenih).
Neki dan su moju pesicu koja je bila na lajno napala i počela trgati dva slatka mala westia bez povoda ikakvog i naravno vlasnike nisu doživljavali pola posto.
Hvala bogu da je prošla samo s lakšim ozljedama jer su se vlasnici westia i ljudi okolo umješali... A moj pas se nezna branit,samo biježi...
Tako da nisu samo veliki psi opasni u šetnjama.
Maja0406 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2009., 02:09   #24
naravno da ima neodgojenih i malih i srednjih i velikih ali to nije uopće ova tema.cura je pitala za svog maltezera i strah od većih pasmina u šetnji pa ne znam zašto se vlasnici velikih pasmina imaju potrebu automatski braniti ili bacati kontru
možda je bolje dati joj neki savjet
zizuana is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2009., 11:40   #25
onda će esther morati prvo riješiti problem vlastitog straha od velikih pasa...

ne znam gdje živi, al u našem parku za pse, nekako se veliki drže skupa, a mali se drže sa malima. isto tako, štenci imaju svoju igru, a malo odrasliji psi svoju...

da sam na njenom mjestu, uzela bih psa na lajnu i prošetala do parka/livade... malo upoznala pse i njihove vlasnike, uvidjela tko ima neodgojenog psa i tko je samo došao na trač partiju a tko ima pod nadzorom svog ljubimca....
malikali is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2009., 13:52   #26
Quote:
malikali kaže: Pogledaj post
onda će esther morati prvo riješiti problem vlastitog straha od velikih pasa...

ne znam gdje živi, al u našem parku za pse, nekako se veliki drže skupa, a mali se drže sa malima. isto tako, štenci imaju svoju igru, a malo odrasliji psi svoju...

da sam na njenom mjestu, uzela bih psa na lajnu i prošetala do parka/livade... malo upoznala pse i njihove vlasnike, uvidjela tko ima neodgojenog psa i tko je samo došao na trač partiju a tko ima pod nadzorom svog ljubimca....
upravo tako, slažem se u potpunosti!!!
Veky2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2009., 22:18   #27
Quote:
tena18 kaže: Pogledaj post
i ja imam psa, baseta ,i isto me strah ,pogotovo ovih kvartovskih "killera" tako da sa sobom uvijek nosim papar sprej za pse zlu ne trebalo
ja imam maltezericu i umirem od straha svaki put kad vidim nekog staforda,pitbulla i sl.,ne zato što smatram da su ti psi sami po sebi loši, ali najčešće mi se vlasnici takvih pasmina čine nekako agresivnima(uz dužno poštovanje iznimaka)
moja Megi ima 6 i pol godina i uvijek ju šećem na lajni...nego htjedoh te pitati gdje si nabavila taj papar sprej, brijem da bih se s tim u džepu osjećala puuuno sigurnije, hvala unaprijed!
vexy315 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2009., 01:49   #28
Quote:
vexy315 kaže: Pogledaj post
ja imam maltezericu i umirem od straha svaki put kad vidim nekog staforda,pitbulla i sl.,ne zato što smatram da su ti psi sami po sebi loši, ali najčešće mi se vlasnici takvih pasmina čine nekako agresivnima(uz dužno poštovanje iznimaka)
moja Megi ima 6 i pol godina i uvijek ju šećem na lajni...nego htjedoh te pitati gdje si nabavila taj papar sprej, brijem da bih se s tim u džepu osjećala puuuno sigurnije, hvala unaprijed!
Ocito je problem u tebi. A Ako ti pitt dohvati maltezerica mislim da ti sprej i nece bit od velike pomoci.
__________________
LIVE AND LET DIE
Apsurdno je dijeliti ljude na dobre i zle. Oni su ili zanimljivi ili dosadni.
joe_luc is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2009., 00:09   #29
zna li tko di se u splitu može kupit taj sprej ?
__________________
ako sam veslo sisala nisam brod progutala
nivle is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2009., 00:26   #30
Quote:
vexy315 kaže: Pogledaj post
ja imam maltezericu i umirem od straha svaki put kad vidim nekog staforda,pitbulla i sl.,ne zato što smatram da su ti psi sami po sebi loši, ali najčešće mi se vlasnici takvih pasmina čine nekako agresivnima(uz dužno poštovanje iznimaka)
moja Megi ima 6 i pol godina i uvijek ju šećem na lajni...nego htjedoh te pitati gdje si nabavila taj papar sprej, brijem da bih se s tim u džepu osjećala puuuno sigurnije, hvala unaprijed!
smatraš da su ti psi sami po sebi loši
zajebAnna is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2009., 00:34   #31
Dosta.

Za promjenu se drzite teme i ne pretvarajte ovo u jos jednu "mali vs. veliki psi" raspravu.
__________________
"It may help to understand human affairs to be clear that most of the great triumphs and tragedies of history are caused,
not by people being fundamentally good or fundamentally bad, but by people being fundamentally people."
- Good Omens
Misery's Crown is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2009., 01:05   #32
ok sorry ali nije mali veliki psi već "killeri" i mali psi

držimo se teme. ne radi od svog maltezera malog isfrustriranog debila i socijaliziraj ga, nek se druži sa svim mogućim psećim veličinama, pa i sa "kilerima" jer začudila/začudio bi se koliko su ti kako ste ih nazvali "kileri" puuuuno stabilniji psi od mnogih vaših toy nesocijaliziranih modnih dodataka

što više nek se druži, s vremenom ćeš i sam/sama znati koji su psi dobri u mjestu/gradu/selu gdje živiš. samo nemoj maltezera dizat panično u ruke jer time samo radiš goru stvar. a prvenstveno kako je netko već i dao savjet riješi se svog straha jer meni prvenstveno nije jasno kako takva osoba uopće može imati psa. ako voliš pse onda ih voliš, pa spadao on u "opasne killere" "mini živčenjake" ili "ogromnu slinavu telad"
zajebAnna is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2009., 01:20   #33
Quote:
zajebAnna kaže: Pogledaj post
ok sorry ali nije mali veliki psi već "killeri" i mali psi

držimo se teme. ne radi od svog maltezera malog isfrustriranog debila i socijaliziraj ga, nek se druži sa svim mogućim psećim veličinama, pa i sa "kilerima" jer začudila/začudio bi se koliko su ti kako ste ih nazvali "kileri" puuuuno stabilniji psi od mnogih vaših toy nesocijaliziranih modnih dodataka

što više nek se druži, s vremenom ćeš i sam/sama znati koji su psi dobri u mjestu/gradu/selu gdje živiš. samo nemoj maltezera dizat panično u ruke jer time samo radiš goru stvar. a prvenstveno kako je netko već i dao savjet riješi se svog straha jer meni prvenstveno nije jasno kako takva osoba uopće može imati psa. ako voliš pse onda ih voliš, pa spadao on u "opasne killere" "mini živčenjake" ili "ogromnu slinavu telad"
bravo!

moja se Mo, s 4 mjeseca starosti (bila je veličine do ispod koljena) sat i pol igrala pet puta težom labradoricom na prostoru 1.5 m sa 1.5 m i niti jednom nije zacvilila, niti je išta u stanu bilo polomljeno

došla je doma i izvalila se, nije se pomaknula do jutra

i sad se igra i s velikima i s manjima od sebe...

da, kod onih vlasnika koji im dozvole a vrlo je malo takvih koji će doć u box na igru s drugim psima, ali se zato prešetavaju po kvartu ko veliki i brzo sklanjaju svoja zlata u naručja čim im priđe neki drugi pas
__________________
Hormonella de Rum
atlantis is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2009., 10:50   #34
Quote:
zajebAnna kaže: Pogledaj post
smatraš da su ti psi sami po sebi loši
gde sam ja napisala da su ti psi sami po sebi loši???? da je ijedan pas sam po sebi loš? pisala sam ovlasnicima, nažalost znam nekolicinu idiota, ponavljam, čast iznimkama

atlantis, ni moja megica nema apsolutno nikakvih problema kad je npr. o labradorima riječ, pa najbolji frend joj je labrador...pisala sam o strahu od tzv. killer pasmina, koji ponavljam, ne moraju sami po sebi uopće biti loši niti opasni, ali vlasnici često jesu pa i pse tako nabriju....uglavnom, da završim-tražila sam samo info gdje ima za kupit taj papar sprej

i zajebAnnna, moja Megi je sve osim toy nesocijaliziranog modnog dodatka

Zadnje uređivanje Misery's Crown : 03.07.2009. at 12:03. Reason: Molim nauciti koristiti opciju "edit"
vexy315 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2009., 12:08   #35
ja imam srednju pudlu ,recimo da je to manji pas i nikad ju ne dizem u ruke, kad ide veliki pas zato jer u kvartu ima vise onih malih koji se zalete na nju i laju nego velikih pasa. Npr imamo susjeda koji ima bull terijera i ona se uvjek s njim igra i sve je super,svaki dan idemo na veliku livadu gdje ima pasa svih velicina i nikada nije bilo problema sa velikim psima,tako da mislim da to sve ovisi o odgoju malog psa.
PETICA is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2009., 12:12   #36
Quote:
zajebAnna kaže: Pogledaj post
ok sorry ali nije mali veliki psi već "killeri" i mali psi

držimo se teme. ne radi od svog maltezera malog isfrustriranog debila i socijaliziraj ga, nek se druži sa svim mogućim psećim veličinama, pa i sa "kilerima" jer začudila/začudio bi se koliko su ti kako ste ih nazvali "kileri" puuuuno stabilniji psi od mnogih vaših toy nesocijaliziranih modnih dodataka

što više nek se druži, s vremenom ćeš i sam/sama znati koji su psi dobri u mjestu/gradu/selu gdje živiš. samo nemoj maltezera dizat panično u ruke jer time samo radiš goru stvar. a prvenstveno kako je netko već i dao savjet riješi se svog straha jer meni prvenstveno nije jasno kako takva osoba uopće može imati psa. ako voliš pse onda ih voliš, pa spadao on u "opasne killere" "mini živčenjake" ili "ogromnu slinavu telad"

Gle, kad sam postavila ovu temu nisam pisala općenito o velikim psima, već o onim opasnim pasminama, i ne mogu vjerovat da kažeš da ga pustim da se druži sa svima! Pa recimo, kad ga šetam na uzici i sretnemo nekog primjerice rotwajlera, taj pas pobjesni kad vidi mog maltezera, i vlasnik ga itekako mora kontrolirati da ga nebi napao! I to sam doživjela milijun puta već do sada! Dakle, pustim ja njega bez problema kad je u pitanju veća pasmina, neki mješanac, zlatni retriver (koji mog maltića obožavaju), i sl. , al kad su u pitanju rotwajleri, pit bull, doga... E onda je druga priča! A kako da ja budem sigurna, i vodim ga bez uzice, da neću sresti nekog takvog, moj maltić će krenut prema njemu da se igra (prema svima je takav), a ovaj će ga ˝dohvatiti˝?? A ruku na srce, da ga ovaj samo jednom dohvati zubima... Tako da nemoj pisati da ja ne volim pse, dapače, i mene nije strah niti jednog zbog mene, nego upravo zbog mog psa!
esther is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2009., 12:38   #37
Quote:
esther kaže: Pogledaj post
Gle, kad sam postavila ovu temu nisam pisala općenito o velikim psima, već o onim opasnim pasminama, i ne mogu vjerovat da kažeš da ga pustim da se druži sa svima! Pa recimo, kad ga šetam na uzici i sretnemo nekog primjerice rotwajlera, taj pas pobjesni kad vidi mog maltezera, i vlasnik ga itekako mora kontrolirati da ga nebi napao! I to sam doživjela milijun puta već do sada! Dakle, pustim ja njega bez problema kad je u pitanju veća pasmina, neki mješanac, zlatni retriver (koji mog maltića obožavaju), i sl. , al kad su u pitanju rotwajleri, pit bull, doga... E onda je druga priča! A kako da ja budem sigurna, i vodim ga bez uzice, da neću sresti nekog takvog, moj maltić će krenut prema njemu da se igra (prema svima je takav), a ovaj će ga ˝dohvatiti˝?? A ruku na srce, da ga ovaj samo jednom dohvati zubima... Tako da nemoj pisati da ja ne volim pse, dapače, i mene nije strah niti jednog zbog mene, nego upravo zbog mog psa!


Opasne pasmine ne postoje, kao vlasnik pripadnika iste vrste trebala bi to dosad znati.
Ono sto postoji su odgojeni i neodgojeni psi (odnosno, puno je bolje i pravednije reci - odgojeni i neodgojeni vlasnici).

Ti ocito uopce nisi svjesna da retriveri i mnogi ostali veci "dobri" psi mogu biti agresivni () i imaju itekako dovoljno zubalo da samo u jednom grizu naprave isto sto i rot - ukratko, imas veoma krivu percepciju o psima i tvoj pas ce sigurno to kad ili tad primijetiti ako vec dosad nije.
I upravo takvo ponasanje vlasnika stvara neodgojene pse koje ljudi zovu malim zivcenjacima kada se radi o malim pasminama.

Rjesenja imas par, ali kod osoba sa razmisljanjem poput tvoga nekako vecinom preostanu samo dva sljedeca:
Nadi neko mjesto blizu gdje su vlasnici samo pasa koji tebi odgovaraju (po ulici ti pas nema sto setati bez uzice) i samo se s njima druzi.
I dalje mici svog cim mu se priblizi pripadnik neke pasmine koja tebe plasi - kada ti pas pocne lajati na svakog drugog psa po ulici i ostalo sto mali psi odgajani tako rade, mozda razmislis o prvom rjesenju ili se cak potrudis popraviti ucinjeno.

Da se razumijemo, oprezan uvijek treba biti, i ja sam pri susretu sa svakim vecim psom (moja ima 20 kila) - ali mi ne pada na pamet, cak i kada se ja iracionalno prepadnem pojedinog psa zbog ovoga ili onoga, svom psu ne dopustati da komunicira sa svojom vrstom i raditi od nje preoprezno/preplaseno/zivcano/stogod stvorenje micuci je svaki put kada naide neki veci pas.
Moj iracionalni strah od nekih pasa je samo moj problem sve dok ne vidim da imam razloga za maknuti se i ne dopustiti druzenje.
__________________
"It may help to understand human affairs to be clear that most of the great triumphs and tragedies of history are caused,
not by people being fundamentally good or fundamentally bad, but by people being fundamentally people."
- Good Omens
Misery's Crown is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2009., 13:06   #38
Quote:
esther kaže: Pogledaj post
Gle, kad sam postavila ovu temu nisam pisala općenito o velikim psima, već o onim opasnim pasminama, i ne mogu vjerovat da kažeš da ga pustim da se druži sa svima! Pa recimo, kad ga šetam na uzici i sretnemo nekog primjerice rotwajlera, taj pas pobjesni kad vidi mog maltezera, i vlasnik ga itekako mora kontrolirati da ga nebi napao! I to sam doživjela milijun puta već do sada! Dakle, pustim ja njega bez problema kad je u pitanju veća pasmina, neki mješanac, zlatni retriver (koji mog maltića obožavaju), i sl. , al kad su u pitanju rotwajleri, pit bull, doga... E onda je druga priča! A kako da ja budem sigurna, i vodim ga bez uzice, da neću sresti nekog takvog, moj maltić će krenut prema njemu da se igra (prema svima je takav), a ovaj će ga ˝dohvatiti˝?? A ruku na srce, da ga ovaj samo jednom dohvati zubima... Tako da nemoj pisati da ja ne volim pse, dapače, i mene nije strah niti jednog zbog mene, nego upravo zbog mog psa!
od svih pasa u mom kvartu facu je napao jedino PEKINEZER bez vlasnika u blizini


toliko o pasnim pasminama
__________________
Hormonella de Rum
atlantis is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2009., 17:15   #39
Quote:
vexy315 kaže: Pogledaj post
gde sam ja napisala da su ti psi sami po sebi loši???? da je ijedan pas sam po sebi loš? pisala sam ovlasnicima, nažalost znam nekolicinu idiota, ponavljam, čast iznimkama

atlantis, ni moja megica nema apsolutno nikakvih problema kad je npr. o labradorima riječ, pa najbolji frend joj je labrador...pisala sam o strahu od tzv. killer pasmina, koji ponavljam, ne moraju sami po sebi uopće biti loši niti opasni, ali vlasnici često jesu pa i pse tako nabriju....uglavnom, da završim-tražila sam samo info gdje ima za kupit taj papar sprej

i zajebAnnna, moja Megi je sve osim toy nesocijaliziranog modnog dodatka
draga moja, krivo. toy veličine je, to je činjenica dakle to stoji
modni dodatak ne mora biti a nadam se da ni nije
a nesocijalizirana, e to će itekako biti uz ovakvo razmišljanje vlasnice pas će ti biti itekako nesocijaliziran a s tim se draga moja pomiri ili jednostavno odbaci ovo svoje zadrto mišljenje jer si jaaako neupućena u pasmine


ovo da rott svaki put pobjesni kad vidi tvog maltića i da ti se to desilo već tisuću puta baš sam se dobro nasmijala očito ne razumiješ pseće ponašanje, i žao mi je tvoje Megice zaista.

i za kraj nadam se da si svjesna da si sama kriva u slučaju da ti pas bude napadnut upravo iz razloga što psa vodiš puštenog. i nadams e da si još svjesnija činjenice da su toy psi u velikoj većini slučajeva izazivači, pogotovo nesocijalizirani poput tvoje
zajebAnna is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2009., 01:05   #40
Quote:
zajebAnna kaže: Pogledaj post
draga moja, krivo. toy veličine je, to je činjenica dakle to stoji
modni dodatak ne mora biti a nadam se da ni nije
a nesocijalizirana, e to će itekako biti uz ovakvo razmišljanje vlasnice pas će ti biti itekako nesocijaliziran a s tim se draga moja pomiri ili jednostavno odbaci ovo svoje zadrto mišljenje jer si jaaako neupućena u pasmine


ovo da rott svaki put pobjesni kad vidi tvog maltića i da ti se to desilo već tisuću puta baš sam se dobro nasmijala očito ne razumiješ pseće ponašanje, i žao mi je tvoje Megice zaista.

i za kraj nadam se da si svjesna da si sama kriva u slučaju da ti pas bude napadnut upravo iz razloga što psa vodiš puštenog. i nadams e da si još svjesnija činjenice da su toy psi u velikoj većini slučajeva izazivači, pogotovo nesocijalizirani poput tvoje
o pobješnjelom rottu nisam pisala ja već esther, ako se ne varam

Megicu ne vodim puštenu (opet sam zamijenjena s nekim) i ona definitivno nije pesekica koje bi ti trebalo biti žao...eto završih s postanjem na ovoj temi, pozdrav
vexy315 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:32.