Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci

Kućni ljubimci Za vlasnike pasa, mačaka i ostalih životinjica dragih
Podforumi: Zdravlje kućnih ljubimaca, Psi, Mačke, Udomljavanje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.01.2008., 19:14   #1
Rezanje noktiju naših ljubimaca

zanima me jel netko sam reže kanđice svom psu, sad zimi se jako malo trose te kanđe mojoj pesekici a cula sam da hodanje moze biti bolno kad su kanđe duge.

ne hoda mi se svako malo u salone i ne znam kam. cula sam da se mogu kupiti ona posebna klijesta (izgledaju kao uvijac za trepavice) i da se s tim može kod kuce rezati ali ja se nekak to ne usudim bez da mi se netko ne ocituje o tome ko je vec to radio

hvala
__________________
Što više ljudi poznajem - to više volim svog psa !
missLove is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2008., 19:24   #2
ja rezem svojoj maltezerici dosta cesto nokte i to ti je vrlo jednostavno.kupis posebne skarice u pet centru koje izgledaju kao klijesta,kostaju oko 10 kn.stavis nokat u rupicu(pazi da ne ozlijedis korijen-rozo),znaci bijeli dio samo lagano pritisnes,ide vrlo lako i meni za sve 4 sape treba maksimalno 5 min ako se mala ne opire.a stvarno ti se nokat ful lagano otkine.nema potrebe za to ici u salon.
zizuana is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2008., 19:46   #3
ok nadam se da ju necu ozlijediti.
__________________
Što više ljudi poznajem - to više volim svog psa !
missLove is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2008., 20:52   #4
ma neces i mene je bilo strah kad sam joj prvi put rezala,ali stvarno nije strasno bas naprotiv.
zizuana is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2008., 22:55   #5
Ja imam i te škare koje izgledaju kao giljotina (gdje guraš nokat u rupicu) i ove obične (ne ljudske ) i moram priznati da mi je s običnima lakše, ali to je sve vjerojatno stvar navike.
Lagano je s bijelim noktićima jer vidiš gdje je živac, ali kod crnih treba biti puno oprezniji jer ne vidiš do kuda možeš rezati.
Iako se ne radi o nikakvoj velikoj filozofiji možda bi ipak bilo najbolje da ti netko prvi put pokaže.
lea_li is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2008., 16:39   #6
bas zato mi i nije svejedno jer ima crne noktice pa bas da joj je odvalim previse... a probat cu nekako malo po malo, samo moram prvo po te skarice u pet centar
__________________
Što više ljudi poznajem - to više volim svog psa !
missLove is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2008., 17:09   #7
mojoj mopsici je danas pukla kanđica, bilo je puno krvi, baš me preplašilo, stavljala sam joj hlahne obloge na šapicu i krarenje je prestalo, sada već izgleda bolje i ona normalno hoda bilo me strah da ne počne šepat, moram si hitno nabavit te škarice.
Tara 3006 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2008., 17:17   #8
da i ovoj mojoj vjestici su vec veliki nokti pa me strah da se ne ozlijedi sad dok hopsa i kopa po ledu i snijegu, zato mi je krajnje vrijeme da se primim tih skarica
__________________
Što više ljudi poznajem - to više volim svog psa !
missLove is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2008., 11:57   #9
Dobro je prvi put pogledat kako to netko stručan radi,pogotovo kad su u pitanju crni nokti. Ja sad svom mopsu sama režem,iako mi treba još netko ko ga drži jer se mali baca ko lud
mia_mia is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2008., 17:27   #10
Kad sam ja svojoj išla rezat nokte tak sam je isprepadala da sad bježi od škarica(nije ona kriva ja sam) i 2 mjeseca nakon toga morala sam je odučavat da ne reži kad joj primim capu! Kad se režu noktići mora se biti smiren bez pokazivanja emocije, a ja sam u jednom trenu se preplašila da sam je ozljedila i gotovo rezanje noktiju za mene. Hvala bogu pa moja puno kopa i troši nokte, a kad su ipak predugi vodim je veterinaru da to napravi
__________________
Old enough to know better, to young to care!
lilith.wolfmanix is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2008., 15:49   #11
evo ja sam danas dobila na poklon škarice za kanđice i rašpicu (za to nisam ni znala da postoji za peseke)
Tara 3006 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2008., 14:33   #12
ja svom režem nokte već jako dugo, i nikad ga nisam ozlijedila. kad sam ga uzela, nokti su bili strašno lomljivi, morali su biti što kraći da ne pucaju, pa da ne idemo stalno na rezanje vet mi je pokazao kako to mogu sama. kasnije smo jedino promijenili vrstu škara. imali tu giljotinu, ali mi je jednostavno jednog dana ručka pukla, onda uzeli one koje baš izgledaju kao kliješta, i ta su nam super.
najbolje da ti netko tko to radi pokaže, i lakše je ako režeš poslije kupanja, tad su mekši.

jedino pazi da ti bude miran, da ga ne ozlijediš. svog obično ćopim navečer kad već kunja poslije šetnje i večere. i inače je ok, mogu mu radit što hoću, ali onda ga posebno nije briga.
Ms_Manners is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2008., 16:15   #13
Noktitje je najlakshe i bezbolno srediti dobrom turpijom/rashpicom. Samo morate paziti - pravite pauzu svakih desetak sekundi, inace se nokat ugrije previshe.
Mojm psu sam rezala nokte mislivshi da su predugi, no veterinar mi je rekao da iako nije bilo krvi - nokti nisu PRErasli i to ju je uzasno bolilo. Od tada samo turpijanje dolazi u obzir.
iggix is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2008., 11:17   #14
Bilo je krvi

Pa ja ništ ne vidim dokle joj je nokat bijeli.
Sad sam ju već drugi put raskrvarila nokat.
Ono, odrežem joj 1-1,5 mm i to je ponekad previše.
Zacvili i svi smo začas puni krvi a ona ode i liže dok ne prestane teči krv.
Mene je već strah rezati joj noktiće a i nju hvata panika.

Šta da radim?
Šta?
Šta?
T-zone is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2008., 11:58   #15
Quote:
T-zone kaže: Pogledaj post
Šta da radim?
da ti netko pokaže? baš pokaže na tvom psu, nikakva teorija ili tuđe šapice. meni je vet jednom pokazao kad smo rezali kod njih, 'evo, gledajte sad', i nakon toga uvijek otvoreni za savjete, ali kažu da ok to radim.
Ms_Manners is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2008., 13:06   #16
Quote:
Šta da radim?
T-zone, cim krvari znaci da rezesh previshe. Pusti psa na miru, ocito da se dovoljno krece i noktici se dovoljno troshe. Btw., moj pas ima sve crno-bijelo(doslovno, svaka dlaka raste jedan period kao bijela, a zatim kao crna...A pas je siv. ) , od dlaka do noktitja i to "bijelo" nije uvijek mjerilo duzine noktiju .
iggix is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2008., 13:17   #17
Ako ide jrv, previše ražeš, ako što su ti već rekli. Kad dođeš do živca, teče krv. Nije opasno, no boli. Nemoj šišati dalje. Neki psi imaju duže te živce pa su im i nokti duži. Ja svojim psima šišam rijetko kad i to kad im nokat pukne ili ako baš previše izraste. Troše ih sami, šetnjama. Ako ti je već do šišanja noktiju, odi kod veta ili u salon za šišanje pasa da vide jel nokte uopće treba rezati ili su dovoljno istrošeni.
lapdog is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2008., 16:23   #18
evo ja sam se danas konacno odlucila kupiti skarice i porezati te noktice, i rezala sam skroz po malo, milimetar i nije bilo nikakve krvi ni nista, jedva da je gospodicna primjetila da se nesto dogada. al svejedno mi jos djeluju predugi...
a jel se moze onda ostatak izraspati malo s obicnom raspicom (jer nisam vidjela ni cula za ovu drugu za peseke)?
__________________
Što više ljudi poznajem - to više volim svog psa !
missLove is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2008., 16:53   #19
Quote:
missLove kaže: Pogledaj post
evo ja sam se danas konacno odlucila kupiti skarice i porezati te noktice, i rezala sam skroz po malo, milimetar i nije bilo nikakve krvi ni nista, jedva da je gospodicna primjetila da se nesto dogada. al svejedno mi jos djeluju predugi...
a jel se moze onda ostatak izraspati malo s obicnom raspicom (jer nisam vidjela ni cula za ovu drugu za peseke)?
može, al pazi ako je velika rašpa da ne pikneš peseka dok turpijaš
Skviki is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2008., 17:21   #20
ja sam probala sa običnom rašpicom i na kanđici se ništa ne vidi a rašpica se potrošila , probaj potražit u pet shopu rašpicu za peseke mislim da je nekih 20 kn
Tara 3006 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:56.