Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Psi

Psi Najbolji prijatelji

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.02.2008., 17:11   #41
Kaže moja psica, piši Šapici: 'Život mi napokon dobiva okus i miris. Ti si meni sreća, danas ponajveća!




Šapice, hvala puno na receptima. Usrećila si i mene. Recepti zvuče sjajno. Nadam se da ću ih tako uspjeti i napraviti.
fermina-daza is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2008., 18:07   #42
...da neki recepti zvuče odlično, pogotovo ovaj kruh sa bananama, mljac, mljac...mogla bih slijedeći vikend napraviti pa vam javim rezultate...

a ti fermina-daza svakako nas izvjesti kako je prošlo (po mogućnosti u slikovnom izdanju)...
Šapica is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2008., 22:32   #43
Ja ću probat bilo što, mislim da će našem sve biti dobro
__________________
foto album
Zorislava is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2014., 18:25   #44
Danas smo napravili poslastice po ovom receptu http://youtu.be/5yvT3XcOrA0

Jedino smo osim pilećih jetrica dodali i srca. Malcu se sviđaju.
thomary is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2014., 21:30   #45
Quote:
thomary kaže: Pogledaj post
Danas smo napravili poslastice po ovom receptu http://youtu.be/5yvT3XcOrA0

Jedino smo osim pilećih jetrica dodali i srca. Malcu se sviđaju.
Po tom receptu već mjesecima radim. Naravno da ubacim i srca koja dođu s jetricama. I kurkume ponekad.
Moram naći zobeno brašno. Kad god se sjetim pogledati u dućanu, nemaju ga.
Coco_Nut is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2014., 21:43   #46
Quote:
Coco_Nut kaže: Pogledaj post
Po tom receptu već mjesecima radim. Naravno da ubacim i srca koja dođu s jetricama. I kurkume ponekad.
Moram naći zobeno brašno. Kad god se sjetim pogledati u dućanu, nemaju ga.
Da... Ja sam danas isto radila bez zobenog brašna. Doma nisam imala, a nisam išla u dućan samo zbog toga. Jetrice i srca moja mama poklonila. Koliko dugo su ti dobri, da se ne pokvare?
thomary is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2014., 22:40   #47
Quote:
thomary kaže: Pogledaj post
Da... Ja sam danas isto radila bez zobenog brašna. Doma nisam imala, a nisam išla u dućan samo zbog toga. Jetrice i srca moja mama poklonila. Koliko dugo su ti dobri, da se ne pokvare?
U frižideru nekoliko dana.
Radim ih od cca 400 g jetrica i pečem u onom plehu od pećnice. Toliku količinu ne mogu potrošiti u tom vremenu pa ih narežem rezačem za pizzu na veće pločice koje zamrznem i svakih nekoliko dana izvadim nekoliko pločica koje onda narežem sitnije.
Coco_Nut is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2014., 00:34   #48
Vec vidim kako cu ovih dana isprobati recept, taman nam treba za vikend, a Yuki je ionako lud za jetricama
Hvala na recepticu
__________________
U mojim venama davni sever samuje i ja ponekad ne znam šta mu je, što luduje, od sreće tugu tka moja prosta duša slovenska.
Angelsss is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2014., 02:45   #49
Quote:
Coco_Nut kaže: Pogledaj post
U frižideru nekoliko dana.
Radim ih od cca 400 g jetrica i pečem u onom plehu od pećnice. Toliku količinu ne mogu potrošiti u tom vremenu pa ih narežem rezačem za pizzu na veće pločice koje zamrznem i svakih nekoliko dana izvadim nekoliko pločica koje onda narežem sitnije.
Vidiš, ja sam ih odmah izrezala na sitno i mislim da ih isto nećemo stić potrošiti (i mi spremili u frižider). Ali ovako ih neću moć spremiti u škrinju... Ako se vidim s prijateljima, dat ću im pola za njihove ljubimce. Naš malac baš jako reagira na njih.
Ja radila po receptu i mjerila čašama. Inače, preračunavala sam mjerne jedinice da vidim na koliko se peće i ispadne na 204 stupnja ...
thomary is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2014., 11:42   #50
Quote:
thomary kaže: Pogledaj post
Da... Ja sam danas isto radila bez zobenog brašna. Doma nisam imala, a nisam išla u dućan samo zbog toga. Jetrice i srca moja mama poklonila. Koliko dugo su ti dobri, da se ne pokvare?
Ja umjesto zobenog brašna za sve sameljem zobene pahuljice u mlincu. Ispadne prah kao brašno i u svemu odlično funkcionira, a puno je jeftinije od zobenog brašna kao takvog.

Ako nemate mlinac, možete uzeti one sitne zobene pahuljice i njih staviti. Neće smetati, samo je vizualno ljepše ako je "brašno".

Kila zobenih u Lidlu je oko 5kn (ove koristim onako od pamtivijeka za sve živo), za kilu zobenog brašna treba vam od 30 do 40kn pa mislim da se isplati probati.

EDIT: Sviđa mi se recept s keksićima, i ja budem probala pa vam mogu javiti rezultat ak se nećkate.
BitterSweet is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2014., 13:27   #51
Quote:
thomary kaže: Pogledaj post
Vidiš, ja sam ih odmah izrezala na sitno i mislim da ih isto nećemo stić potrošiti (i mi spremili u frižider). Ali ovako ih neću moć spremiti u škrinju... Ako se vidim s prijateljima, dat ću im pola za njihove ljubimce. Naš malac baš jako reagira na njih.
Ja radila po receptu i mjerila čašama. Inače, preračunavala sam mjerne jedinice da vidim na koliko se peće i ispadne na 204 stupnja ...
I ja sam mjerio šalicama. Stavio bih jetrica u šalicu i još dodao vode do vrha kako bi u mješavini bilo dovoljno tekućine (vidjela si kako njihove dolaze zapakirane u kanticu i imaju onog "soka").
Nakon nekoliko puta, zaključio sam da je oko 400 g jetrica toliko šalica pa onda toliko kupim i ubacim u blender.

Quote:
SweetHeart kaže: Pogledaj post
Ja umjesto zobenog brašna za sve sameljem zobene pahuljice u mlincu. Ispadne prah kao brašno i u svemu odlično funkcionira, a puno je jeftinije od zobenog brašna kao takvog.

Ako nemate mlinac, možete uzeti one sitne zobene pahuljice i njih staviti. Neće smetati, samo je vizualno ljepše ako je "brašno".

Kila zobenih u Lidlu je oko 5kn (ove koristim onako od pamtivijeka za sve živo), za kilu zobenog brašna treba vam od 30 do 40kn pa mislim da se isplati probati.

EDIT: Sviđa mi se recept s keksićima, i ja budem probala pa vam mogu javiti rezultat ak se nećkate.
Hvala za savjet!
Nije mi palo na pamet usitniti zobene, a kupujem ih sebi u Lidlu. Sljedeći put ću isprobati. Imam zamrznutih kolačića za još desetak dana.
Coco_Nut is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2014., 14:29   #52
Isprobao sam i ja ovaj recept s youtubea, isto sam tako šalicama mjerio, psi polude za tim keksima, a bome ih i mačka jede

Svaki dan izvadim koliko mi treba, a ostatak stoji u hladnjaku.
__________________
Kad imaš sve, ne vidiš ništa, progledaš tek kad nemaš ništa.
Dini is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2014., 21:20   #53
Danas smo radili ove kolacice, Yuki odusevljen, meni lako za napraviti, a Zmu kaze da slj put na polovicu stavim prsuta da i on malo prezalogaji
Umjesto zobenog brasna smo stavili zobene pahuljice, one sitne, i super je ispalo
__________________
U mojim venama davni sever samuje i ja ponekad ne znam šta mu je, što luduje, od sreće tugu tka moja prosta duša slovenska.
Angelsss is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2014., 14:16   #54
Quote:
thomary kaže: Pogledaj post
Danas smo napravili poslastice po ovom receptu http://youtu.be/5yvT3XcOrA0

Jedino smo osim pilećih jetrica dodali i srca. Malcu se sviđaju.
I mi smo ih radili ovaj vikend. Mališan nije nešto posebno oduševljen.

No, nisu mi baš ispali kako treba - jako su mi se zaljepili za protvan, tako da sam ih jedva nekako odvojila, iako sam ga nauljila. Tako su se dosta namrvili i nisu baš bili kao na filmiću.
Dea007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2014., 14:28   #55
I nama su se zalijepili, ali ne nešto previše. Svakako ćemo sljedeći put staviti ispod papir za pečenje
Angelsss is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2014., 14:37   #56
Angless, da ne spamam onu temu.
Ja ti svojima uvijek napravim tortu od keksića, mljevene junetine, salame i onih suhih grickalica
I onda svaki rođendan drugačije oblikujem

ako mu ne želiš davati sirovo, možeš skuhati rižu onako malo da se raskuha, ubaciti piletinu ili meso koje voli i staviš u neki kalup da se oblikuje tortica i malo keksica i eto
Timbalandica is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2014., 14:55   #57
Ja štogod da pečem, uvijek stavim pek papir. Em se ne lijepi, em se lako odvaja, em ne moram prati protvan, em nema dodatnih kalorija iz masnoće kojom se isti podmazuje.
BitterSweet is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2014., 15:11   #58
Quote:
Timbalandica kaže: Pogledaj post
Angless, da ne spamam onu temu.
Ja ti svojima uvijek napravim tortu od keksića, mljevene junetine, salame i onih suhih grickalica
I onda svaki rođendan drugačije oblikujem

ako mu ne želiš davati sirovo, možeš skuhati rižu onako malo da se raskuha, ubaciti piletinu ili meso koje voli i staviš u neki kalup da se oblikuje tortica i malo keksica i eto
Tako sam nekako i mislila sirovo meso neće jesti, ali budem svakako malo prokuhala da mu bude slađe hvala na ideji, sad imam jedan problem manje

SweetHeart i ja to uglavnom radim, ali pošto je išlo dosta ulja u keksice sam pretpostavila da se neće zalijepiti... očito nisam bila u pravu
Angelsss is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2014., 19:18   #59
Ja sam na ulje stavila malo brašna (kao kad pečem biskvit) i nisu se nimalo zalijepili. Savršeno ispali.
thomary is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2014., 10:36   #60
Jeste li i kako sušili jetrica u pećnici?
Guglat ću, ali bih volio pročitati ovdje nečija iskustva/upute.
Coco_Nut is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:54.