Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca

Roditelji i djeca Zato što ih volimo i oni vole nas.
Podforumi: Školarci i adolescenti, Dojenčad i predškolci, Trudnice, Medicinski potpomognuta oplodnja, Dječje zdravlje, Oprema

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.10.2008., 10:33   #1
Petrovićev med

Kupila sam Petrovićev med za jačanje imuniteta i dala ga klincima (3 god.) prvi put jučer ujutro. Sve je bilo OK, nije bilo nikakve reakcije. Danas sam im opet dala ujutro, prije vrtića i Bruno se počeo žaliti da ga boli trbuh. Onda se nakon par minuta smirio i otišli mi u vrtić. Sad me zove teta da je povraćao i da se žali na bol u trbuhu. Da li netko zna jel može to biti povezano s medom? Jel imao netko takvo iskustvo?
brular is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2008., 10:37   #2
čini mi se da je na onom topicu Jačanje imuniteta bilo govora o nuspojavama od meda...pa možda da baciš pogled na taj topic...
__________________
"Describe your relationship with God." I just put "He never writes, he never calls. Frankly, I think the guy is dead."
SaveAss is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2008., 10:54   #3
moze biti med , moze biti i neki od dodataka u medu
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2008., 16:26   #4
Quote:
brular kaže: Pogledaj post
Kupila sam Petrovićev med za jačanje imuniteta i dala ga klincima (3 god.) prvi put jučer ujutro. Sve je bilo OK, nije bilo nikakve reakcije. Danas sam im opet dala ujutro, prije vrtića i Bruno se počeo žaliti da ga boli trbuh. Onda se nakon par minuta smirio i otišli mi u vrtić. Sad me zove teta da je povraćao i da se žali na bol u trbuhu. Da li netko zna jel može to biti povezano s medom? Jel imao netko takvo iskustvo?
Mislim da nije stvar u medu, vec u virusu. Mi smo jucer zavrsili sa tom bestijom. Ako je to to, slijedi povracanje pa proljev...Traje 5-7 dana i to je to. Sto se tice meda nemoj davati dok to ne prodje. Sretno.
amiha1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2008., 11:56   #5
Hvala na savjetima i moram reći da i ja sada mislim da nije stvar u medu, jer je dobio jučer i malu temperaturu, tak da se vjerojatno radi o virusu!

Nažalost, sve su to radosti odrastanja i vrtićka druženja!
brular is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2008., 19:18   #6
Ja sa sigurnošću mogu potvrditi da je stvar baš i samo u medu, ne isključivo tom Petrovićevom nego u svakom medu jer je on težak za želudac. Med trebaš za tak malu djecu otopiti u mlakom čaju, pa im dati da popiju, inače boli želudac i povraćaju. Svaki med je takav.
winnerica is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2008., 13:42   #7
Ja im otopim med u mlijeku, jer ga samo tako hoće popiti. Sa žlicom nema šanse, odmah naprave facu (a moram priznati i ja!). Bruno sad već 2 dana nije pio Petrovićev med, ali vidim da je slab, bez apetita i sve sam uvjerenija da je virus u pitanju.
brular is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2008., 08:55   #8
Ma to je virus sto posto. Med je težak i savjetuju uzimanje nakon jela, ali reakcije bi bile u obliku osipa, i to najprije na trbuhu... Tako mi je apotekarka rekla, a što se tiče topljenja u mlijeku mislim da s tim smanjuješ efekat petrovićevog meda. Najbolje ga je uzeti žlicom poslije jela i 20 minuta ništa ne uzimati. Moj je u početku plakao ko lud i brisao si jezik kad sam mu ga dala i morao je odmah piti iza toga, ali sada (nakon 2 tjedna) ga uzme i super. Mi koristimo Petrovićev med s dodacima...
Curica is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2008., 13:05   #9
imamo dva klinca od 5 i 2 g muž pčelari i djeca su nam u tome još od samog početka.... ono što djeca vide da vi radite to će i oni... dakle moji malci nikad nisu radili face kad im se daje med već se bore tko će prvi polizati žlicu.... starija je imala neuro dermititis i svašta nam je pedica preporučala a ništa nije pomoglo... onda sam ja preuzela inicijativu i napravila svoju mast od propolisa i meda i sve je prošlo za 6 dana.... med rijetko izaziva alergijske reakcije ako se pravilno uzima... za jačanje imuniteta se dodaje propolis pelud a u neke stave još i matičnu mlječ što sve skupa može djetetu teško pasti na želudac pogotovo ako je prazan... krenite prvo sa običnim medom a postepeno uvodite "pojačani" med... nama su klinci lizali prste još ko 9 mj bebe, naravno ne svaki dan ali kad je vrcanje klinci papaju saće puno meda i guštaju u tome od malih nogu!!!
teta-čuvalica is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2008., 00:39   #10
Od koje dobi se djetetu može dati Petrovićev med? Svašta sam čitala, negdje piše, godina, negdje dve. Jel piše što na pakovanju, ili??
Lubenic@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2008., 08:56   #11
Quote:
Lubenic@ kaže: Pogledaj post
Od koje dobi se djetetu može dati Petrovićev med? Svašta sam čitala, negdje piše, godina, negdje dve. Jel piše što na pakovanju, ili??
Ja sam zvala Petrovića u Veliku Goricu upravo zbog tog pitanja i oni su mi rekli da se med može davati djeci od 6 mjeseci, a tako i piše na njihovim proizvodima. Naravno prvo sam se konzultirala s pedijatricom koja mi je rekla da oni zagovaraju tezu uzimanja meda iza 2.godine. Moj ima 20 mjeseci i počela sam mu davati uz oprez i male doze. Alergije prvo izbijaju oko trbuha u obliku osipa. Treba obratiti pažnju i naravno manje su mogućnosti da će dijete imati reakciju ako nitko u obitelji nije alergičan na med (propilis, pelud i sl.).
Curica is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2008., 21:30   #12
Ja jedino mogu dodati da im navečer ne treba davati med, jer on je prava energetska bomba - ja sam svojoj davala, pa mi noćima nije htjel zaspati do 22h. Trebalo mi je par dana da shvatim zašto. Inače, da kucnem, sve 5 kako uzimamo Petrovićev med!
Loulou is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2008., 23:41   #13
Moj jede svaku vece Petrovicev med u mjleku i spava ko beba.Svaku noc u 22 sata vec spava.Nisam vidla problema sa medom.
__________________
Jel bas moras da dises dok sam nervozna !!!?HA!??
mafri is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2008., 00:24   #14
mafri, može se staviti u mlijeko??
gdje kupiti? u ljekarnama?
Lubenic@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2008., 00:28   #15
Da!Ja stavim u mljeko al ne vrelo.U ljekarnama imas za kupit.Moj malac pije onaj za imunitet.A i apetit mu se popravio odkad pije.
__________________
Jel bas moras da dises dok sam nervozna !!!?HA!??
mafri is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2008., 00:41   #16
Quote:
mafri kaže: Pogledaj post
Da!Ja stavim u mljeko al ne vrelo.U ljekarnama imas za kupit.Moj malac pije onaj za imunitet.A i apetit mu se popravio odkad pije.
Aaaaaaaaaaaa zato moj Jakov toliko cica- ništa, od sutra ga prestajem uzimati!
__________________
♥ J- 2008.
morfin@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2008., 08:37   #17
ja klincima radim kakao sa medom i može se otopiti i u mlijeku koje je stajalo na sobnoj temp. samo treba dobro mučkati!!!
dajem im navečer i nemaju problema sa snom malac je već u 8 u krevetu a starija u 9 i spavaju do jutra.. bude se u 6
teta-čuvalica is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2008., 09:38   #18
Quote:
morfin@ kaže: Pogledaj post
Aaaaaaaaaaaa zato moj Jakov toliko cica- ništa, od sutra ga prestajem uzimati!
Eto vidis Nek on samo papa!
Quote:
teta-čuvalica kaže: Pogledaj post
ja klincima radim kakao sa medom i može se otopiti i u mlijeku koje je stajalo na sobnoj temp. samo treba dobro mučkati!!!
dajem im navečer i nemaju problema sa snom malac je već u 8 u krevetu a starija u 9 i spavaju do jutra.. bude se u 6
Da ja skuham mu papicu i onda sacekam da se ohladi i dodam med.Ljepo se rastopi bez problema.
I zaista nisam primjetila da kasnije zaspe.
U 9 sati je u krevetu vec bez problema.
Dajem mu ga ujutro sa mljekom i keksima i navece.Uz petrovicev mu dajem jos obicni domaci livadski.
__________________
Jel bas moras da dises dok sam nervozna !!!?HA!??
mafri is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2008., 21:48   #19
Eto moja je imala problema sa spavanjem navečer, kako smo ga izbacile vratio joj se san!
Loulou is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2008., 01:02   #20
Jel ima različitih Petrovićevih medova ili samo jedan? Mislim na razne dodatke?
Koja je cijena?
Čitala sam negdje da se nesmije razrijediti u mlijeku nego da se uzima žlicom, jel to istina??
Pitam zato jer sumnjam da će moja curica htjet uzet žlicom pa da unaprijed znam.
Lubenic@ is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:16.