Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca

Roditelji i djeca Zato što ih volimo i oni vole nas.
Podforumi: Školarci i adolescenti, Dojenčad i predškolci, Trudnice, Medicinski potpomognuta oplodnja, Dječje zdravlje, Oprema

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.11.2010., 20:41   #81
Ja dajem onaj na kojem piše "Za podizanje imuniteta". Na svakom piše kako se daje i u kojim količinama. Pogledaj na njihovim web stranicama.
__________________
These streets will make you feel brand new,
big lights will inspire you, let`s hear it for New York...
cuba libre is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2010., 21:09   #82
i ja davala taj na kojem piše za podizanje imuniteta...ne sjećam se više što je bilo u njemu
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2010., 21:17   #83
U njemu je med, cvjetnih prah i matična mliječ.
__________________
These streets will make you feel brand new,
big lights will inspire you, let`s hear it for New York...
cuba libre is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2010., 00:35   #84
Hvala, cim dodjem u RH kupujem!
__________________
The happiness of your life depends on the quality of your thoughts
Mznatizeljna is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2010., 08:37   #85
Petrovicevi medovi su kombinacija 4 vrste meda(zaboravih kojih) uz dodatak cvjetnog praha, propolisa i maticne mlijeci..omjeri se mijenjaju ovisno o vrsti meda: za imunitet, za disne puteve itd.
rtg1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2010., 12:00   #86
Quote:
rtg1 kaže: Pogledaj post
Petrovicevi medovi su kombinacija 4 vrste meda(zaboravih kojih) uz dodatak cvjetnog praha, propolisa i maticne mlijeci..omjeri se mijenjaju ovisno o vrsti meda: za imunitet, za disne puteve itd.
nisu sve kombinacije
Med za podizanje imuniteta ima ovaj sastva i kolicine: na 100g proizvoda ima 79,5 g livadnog meda, 20 g cvijetnog praha i 0.5 g maticne mlijeci

Nego joj kak je maticna mlijec odvratna, mjesam ju sa medom ali ni med ne moze pokriti daj neopisiv okus (suprug izbecio oci kad je probo a bome je i meni prisjelo)
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2010., 21:49   #87
Pozdrav

Evo jedno pitanje...Dobila sam Petrovićev med za podizanje imuniteta od prijateljice. Njoj je neko duže vrijeme stajao u teglici neotvoren pa me zanima koliki mu je rok trajanja? Ja sam do sad mislila da med nema roka trajanja ali sad po netu čitam da to i nije baš tako. Unaprijed hvala na odgovoru.
allinone is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2010., 23:18   #88
Imaš na teglici negdje rok trajanja, nemam sad nijednu blizu da pogledam gdje točno piše.....
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2010., 10:52   #89
Quote:
Wedding kaže: Pogledaj post
Uopce je glupo raspravljati o tome dal je netko pod kontrolom ili nije i dal su nadjene nepravilnosti ili ne JER svaki proizvod koji ide na otvoreno trziste mora se redovito kontrolirati u odredjenim vremenskim intervalima (ovo je pouzdano jer mi teta proizvodi jabucni ocat pa znam o tome malo vise informacija), a sto se tice inspekcija i nepravilnosti to je drugi par rukavica i ijako bi se nepravilnosti trebale ispravit u odredjenom vremenskom roku koje zada nadlezna inspekcija to se cesto ne dogadja tako jer nase zakonodavstvo ne radi svoj posao ali i da se krivo i lose deklarirani proizvodi nude na nasim policama to je na zalost susta realnost... samo recimo primjer: Encian Jabucni ocat nije vidio niti 20% jabuka, sam ocat ima previse kiselina i sam sastav mu je stoga preskrt ali eto ima dozvolu za prodaju

E sad sto se tice samog meda tj. Petrovica i navodono nehigijenskih uvijeta to su mi recimo to tako babske price jer da med svrlji i u dnevnom boravku to su dovoljni uvijeti za med jer je on sam po sebi antibakterijski

Nego, ja sma danas htjela kupit njegov med za podizanje imuniteta pa kad sma vidjela sastav i cijenu odustala sam jer sam ga upravo sad doma smiksala i ispada me 5 puta jeftinije
Njegov sastav kaze da na 100g proizvoda ima 79,5 g livadnog meda, 20 g cvijetnog praha i samo 0.5 g maticne mlijeci (zaci na cijelo pakiranje od 450 grama ima samo 2.25 g maticne mlijeci sto je totalno zanemariva kolicina) sto je gotovo nista jer 1 gram maticne mlijeci je kolicina otprilike kao zrno kukuruza a preporucljiva dnevna doza za djecu je 1 gram 2 puta dnevno maticne mlijeci tj. dva puta dnevno po cca 1 kap
ovo mi je interesantnije nego da kupim njegov med!cvijetni prah već imam i čovijek od kog sam to kupila mi je rekao da je to isto dobro za jačanje imuniteta i da ga daje svom klincu od 1god.
Mala čajna žličica mlijeka i u njoj se otopi cvijetni prah!
__________________
prodaja
marina3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2010., 13:12   #90
meni je taj med super!
i klinci i ja koristimo med za jačanje imuniteta, a prošlu zimu nas je spasio bronhomed ( za bronhije) jer smo užasno kašljali. nakon što smo koristili taj med svi smo se oporavili.
inače ja to ne rastopim u čaju nego svaki uzme po jednu žličicu meda. nakon toga niš ne pijemo pol sata da se taj med zalijepi za dišne organe i da djeluje. tak nam je rekla žena u biljnoj ljekarni i stvarno djeluje.
med grabimo i drvenom ili plastičnom žličicom nikako metalnom.
med je zakon!
zgode3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2010., 21:03   #91
Quote:
Wedding kaže: Pogledaj post
kupljena maticna mlijec - 400 kuna za 35 ml + poklon 20 ml propolisa

E da kazu da smiju i djeca od godine dana ali u pola cijena tj. 0,5 g
kako izgleda ta matična mlječ?
ja sam kupila neku - gelee royale kapi - 15ml - 46,66kn u apoteci!

i jel ti to sad u nešto miješaš ili solo koristiš?

meni je mama umješala taj gelee + cvjetni prah + propolis u cvjetni med i to gutamo svi doma!
__________________
OTVORENOOO Biđej , Njuđej
BobicaBo is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2010., 15:21   #92
Quote:
BobicaBo kaže: Pogledaj post
kako izgleda ta matična mlječ?
ja sam kupila neku - gelee royale kapi - 15ml - 46,66kn u apoteci!

i jel ti to sad u nešto miješaš ili solo koristiš?

meni je mama umješala taj gelee + cvjetni prah + propolis u cvjetni med i to gutamo svi doma!
maticna mlijec ti je bijele boje, onak gusto, ima nedefiniran miris i odvratan okus

Uglavnom ta maticna mlijec koju ste kupili nije prava koncentrscija maticne mlijeci

-nadam se a ste cvijetni prah samljeli?
Ja ju mjesam s amedom jer nema sanse da ce je itko kod mene u kuci pa cak niti ja pojest samu jer je okus nesto nevjerojatno odvratan, cak ne znam niti kako da ti ga opisem
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2010., 17:13   #93
Quote:
Wedding kaže: Pogledaj post
maticna mlijec ti je bijele boje, onak gusto, ima nedefiniran miris i odvratan okus

Uglavnom ta maticna mlijec koju ste kupili nije prava koncentrscija maticne mlijeci

-nadam se a ste cvijetni prah samljeli?
Ja ju mjesam s amedom jer nema sanse da ce je itko kod mene u kuci pa cak niti ja pojest samu jer je okus nesto nevjerojatno odvratan, cak ne znam niti kako da ti ga opisem

ovo je bjelkasto-žuto gusto i čudno! hahahaha koji opis

cvjetni prah je bio neki vakumirani spreman za upotrebu , postoji još jedna vrsta kao sušeni u kuglicama - koji može duže stajati i obavezno ga treba samljeti da se razbije ta neka opna

ali i ovaj smo mi samljeli, ne brini mama

meni je to mama odmah umutila u med pa tako namještano uzmem po žlicu dvije tri dnevno - ma kad se sjetim ja se malo ponudim!
__________________
OTVORENOOO Biđej , Njuđej
BobicaBo is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2010., 18:15   #94
Quote:
BobicaBo kaže: Pogledaj post
ovo je bjelkasto-žuto gusto i čudno! hahahaha koji opis

cvjetni prah je bio neki vakumirani spreman za upotrebu , postoji još jedna vrsta kao sušeni u kuglicama - koji može duže stajati i obavezno ga treba samljeti da se razbije ta neka opna

ali i ovaj smo mi samljeli, ne brini mama

meni je to mama odmah umutila u med pa tako namještano uzmem po žlicu dvije tri dnevno - ma kad se sjetim ja se malo ponudim!
e sad fino papajte
Meni osobno je med sa puno cvjetnog praha tezak za jest i ima mi cudan okus al ga papam a klinci se ne bune pa i njh sopam. Inace ne znam dal znas da je djelotvorna kolicina obicnog meda 1 gram po kili tezine (15 grama je 1 jusna zlica), hebate puno hahaha
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2010., 18:38   #95
Quote:
Wedding kaže: Pogledaj post
e sad fino papajte
Meni osobno je med sa puno cvjetnog praha tezak za jest i ima mi cudan okus al ga papam a klinci se ne bune pa i njh sopam. Inace ne znam dal znas da je djelotvorna kolicina obicnog meda 1 gram po kili tezine (15 grama je 1 jusna zlica), hebate puno hahaha
čovjeka?
uuuuu ja moram pojesti puno jušnih žlica meda dnevno!
__________________
OTVORENOOO Biđej , Njuđej
BobicaBo is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2010., 20:44   #96
Quote:
BobicaBo kaže: Pogledaj post
čovjeka?
uuuuu ja moram pojesti puno jušnih žlica meda dnevno!
aha hehehe. Al da se toga drzi prosijecna obitelj bi trebala barem 2 staklenke tjedno.
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2012., 12:00   #97
Curke koje kupujete Petrovićev med, gdje je najpovoljniji?
lola1415 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2014., 17:42   #98
Podižem temu!

Zanima me ima li kakvih "svježih" iskustava s ovim medom?

Malac (2,5 god.) jede taj med oko mjesec dana. Ne vidim neke velike pomake, a opet,kažu da treba koristiit kroz neko vrijeme da bi bilo učinka.

Ako vaše dijete koristi taj med, kad ste vidjeli napredak u vidu da su se boleštine svele na minimum?

Ili da uopće nije pomoglo?
Newbiee is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2014., 22:18   #99
ja maloj dajem med za podizanje imuniteta od rujna i planiram ga davat do travnja. dajem joj ga plasticnom zlicom i nakapam 5 kapi propolisa iza jela. napredak je vidljiv nako nekih 7 tjedana
štrumfeta2010 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2014., 22:21   #100
vjerujem da joj pomaze,vise prehlade ne prate temperature ni upale,bolje jede i vise vjerujem u med od multisirupa
štrumfeta2010 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:48.