Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Psi

Psi Najbolji prijatelji

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.02.2009., 00:42   #1
Koker španijel

Bok svima ! Uskoro ću kupit novog zlatno-bijelog kokera s pedigreom. Danas sam išao razgledavat s obitelji peseke i bilo ih je 7 ženskih štenaca, od toga 5 crno-bijelih i dve zlatno-bijele od koje će jedna slatka pripast meni. Već sam imao kokericu umiljatu i dragu, ali je bila splašena otkad je došla kod nas i bila je jako sitna, ali posebna zbog čokoladne boje i svoje naravi. Volila je ljude i neke pese, ali je bila neuravnotežena... Od prošle godine je nema.. Tako smo se ja i moja familija odlučili kupit novu kokericu jer smo s prethodnom bili jaaako zadovoljni. Evo jedna slikica kokerice:

svima koji žive u stanu preporučam ženkicu koker španijela jer su umiljate, drage, zaigrane i pruže vam puuno puuno veselja i vi njima dok ste uz njih i igrate se s njima. Dobri peseki su !!! Stiže još slika kad dođe pesek kod mene.
commando9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2009., 21:34   #2
Joj, ja obozavam kokere! Jedna je bila kod mene par dana, dok joj nisam nasla stalni smjestaj. Tako mi je zao sto je nisam mogla zadrzati. Ali nadam se, jednog dana...
Sad cu cekat tvoje slikice i nadam se da ces podijeliti iskustva i mozda pokoji savjet.
Branwen is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2009., 21:55   #3
i moj prvi pas je bio koker,zlatno zuti,umro je sa 5 god.....
one njihove usice dugacke,tuzne okice...
OOOOOOO is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2009., 22:12   #4
Quote:
Branwen kaže: Pogledaj post
podijeliti iskustva i mozda pokoji savjet.
hoću. naime, ti peseki su jako pametni i lako ih se nauči puno naredbi, ali ne smiješ im sve dopustit da rade jer bi oni to mogli iskoristit. Tako je moja bivša Donna dok nas nije bilo doma zgrebala vrata, novine potrgala i sva moguća sranja napravila , ali ne mogu joj to uzet za zlo naspram svih lijepih stvari koje je donijela u obitelj.. imao sam jaako puno veselja i radosti s njom !! evo slikica par da je vidite :
. Kao što vidite bila je jako lijepa. Jednu zamjerku sam imao kaj se nije baš slagala s puno pasa, ali je imala i omiljene prijateljice !!
commando9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2009., 01:39   #5
Quote:
commando9 kaže: Pogledaj post
Volila je ljude i neke pese, ali je bila neuravnotežena...
Sta ti to znaci ?
__________________
Piti il' ne piti... pitanje je sad ?!?
[_maza_] is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2009., 19:45   #6
Quote:
[_maza_] kaže: Pogledaj post
Sta ti to znaci ?
to je kad pas često ima iznenadne nepredvidive napadaje na druge pse ili mačke, tj. nagla promjena raspoloženja što nije rijetko kod pasa.
commando9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2009., 13:12   #7
Ja isto imam kokera.Smeđe je boje i jako je pametan.Jedino, s njim imamo "problema"što se tiče psa koji su veći od njega.S psima većima od njega samo bi se tukao.Uopće ga ne zanima kakav je taj drugi pas.Jedan put je bio krenuo na dogu.Sva sreća da smo to spriječili na vrijeme jer smo mi Dona uspjeli uhvatit a čovjek čija je doga bila ju je dignuo u ruke pa je na kraju dobro prošlo.Sa psima svoje veličine i sa manjim psima se voli igrat.A što se mačaka tiče jakoo je pametan.Kad vidi jednu mačku onda je naganja sve dok ona ne pobjegne negdje di moj Don ne može doći.Ali ako vidi da su dvije mačke e onda ih neće ganjat.Tu više nije siguran u sebe,ipak je mačaka više :-)..Ali sve u svemu kokeri su jako dobri i jakooo inteligentni.Preporučam ih svakome
Nina-Rijeka is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2009., 12:43   #8
jeli se oni sisaju
__________________
-I am like wind-
josip the maan is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2009., 19:03   #9
Koliko ja znam, sisaju se sape, odnosno izmedju prstiju. Mozda se ostalo trima, ne znam, valjda ce odgovoriti neko iskusniji. Mene zanima jel su svi kokeri hiperaktivni. Meni je bila muka izaci u setnju, koka odmah ubaci u petu brzinu i ne staje. Jos ako vidi kakvu macku, katastrofa!
Branwen is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2009., 21:20   #10
Moj koker ima 12 godina i ne mogu zamisliti boljeg psa
Nekad je bio vrlo aktivan, živahan, ali je i vrlo brzo učio, tako da s njim nemamo problema,trebalo mu je dosta dnevnog istrčavanja što smo rješavali dugim šetnjama na nasipu, izletima na Sljeme i sl. , živi u miru sa svima,(doma i sa dva mačora), ne ganja ni ptice, što opet nije bio slučaj sa mojim prvim kokijem koji nije mogao odoljeti ničemu što ima krila, ali sve u svemu inteligentan, druželjubiv, pomalo tvrdoglav, što se riješava dosljednim odgojem, čak ne bulji u nas dok jedemo i ne žica sa stola jer zna da se to ne smije.
Doduše, pazi da je u blizini stola ne bi li ipak bio počašćen na kraju obroka
Vodimo ga na šišanje, u ljetnim mjesecima na kratko i dobro mu stoji, a i on se ugodnije osjeća, jako voli mašinicu za šišanje a mrzi kefu!

Zadnje uređivanje fr4ntik : 28.02.2009. at 21:23. Reason: dopuna
fr4ntik is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2009., 23:20   #11
Quote:
Nina-Rijeka kaže: Pogledaj post
Ja isto imam kokera.Smeđe je boje i jako je pametan.Jedino, s njim imamo "problema"što se tiče psa koji su veći od njega.S psima većima od njega samo bi se tukao.Uopće ga ne zanima kakav je taj drugi pas.Jedan put je bio krenuo na dogu.Sva sreća da smo to spriječili na vrijeme jer smo mi Dona uspjeli uhvatit a čovjek čija je doga bila ju je dignuo u ruke pa je na kraju dobro prošlo.Sa psima svoje veličine i sa manjim psima se voli igrat.A što se mačaka tiče jakoo je pametan.Kad vidi jednu mačku onda je naganja sve dok ona ne pobjegne negdje di moj Don ne može doći.Ali ako vidi da su dvije mačke e onda ih neće ganjat.Tu više nije siguran u sebe,ipak je mačaka više :-)..Ali sve u svemu kokeri su jako dobri i jakooo inteligentni.Preporučam ih svakome
tvoj don, a moja bila donna.. .. evo novih slika moje Gite :




[img=http://img210.imageshack.us/img210/8787/250220091001.th.jpg]
commando9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2009., 17:34   #12
Ja imam isto crnog kokera star je.... zapravo glupo opće nikako se ne možemo sjetiti od koje je god kod nas al ima oko 8 god...
isto mislim da su kokeri jako inteligentni...u ovo sve vrijeme sa nama već je polako skužio šta znači dosta riječi. Smiješno al zna se ponašati nekad baš kao čovjek veselo- djetinjasto-ljuto- mrzovoljno...
al ono treba znati sa njim isto...treba mu čvrsta ruka kad je mlad zato što je tvrdoglav te nekad ne želi popustiti i kad zna da je u krivu..., dlaka traži puno njege jer se sve moguće što se može pokupiti u šetnji uvijek pokupi na njemu...a i dosta je asocijalan prema drugim psima bar ovaj moj, ponjušit će ga u početku, al onda nastavit svojim putem, ako taj drugi pas nastavi hodati oko njega i gurkati ga slučajno odmah se hoće potući sa njim,...
inače iako je već pomalo stariji još uvijek trčkara i pun je snage, lovi vrabce po dvorištu i tako jedino se vidi po bradi da više nije skroz skroz mlad...
najstariji koker kojeg sam ja vidio imao je 14 god već više nije dobro vidio ni čuo ali trčkarao je bez problema...to im je valjda i neki vijek oko 13-14 god
gaff_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2009., 18:24   #13
Slažem se sa Gaffom, Kokeri su jaaaaaaaaaaaaaaaaaaako tvrdoglavi Imam cetverogodisnju kokericu koja je nevjerovatno pametna al je svejedno tvrdoglava. Ovo ce zvucati glupo, ali taj pas je poput covjeka. Sjedi na guzici k'o covjek, spava u djecjem kreveticu, Bas smo joj bili kupili plisanog psica, sama ga odnijela u krevetic, zagrli sapom te spava s njim! xD Samo sto joj je druga mana to da OBOZAVA ljude, a ne voli zivotinje. To mi je stvarno cudno, al dobro, sto je tu je. I vjerovatno se nikad nece pariti. Sto se tice sisanja, Ja svog sisam svakih, ne znam, 6 mjeseci? I osisam ga cijelog jer stvarno bude dlakava! :P Inace, veterinar mi je rekao da nikad nije vidio trobojnog kokera (Bijela,crna,smeda) E da, Kokeri su vam naaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaajumiljatija bica na svijetu )
__________________
erpereor
DynixX is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2011., 14:52   #14
pitanjce a da neotvaram novu temu... naime za kojih 6-8 tjedana trebali bismo ici po psica kokera predivne crne boje i smedjih usnica a posto zivimo na selu imamo na dvoristu kokice(ne mojom zeljom nego zbog toga sto zivimo s bakom i djedom - znate kakvi su stari ljudi :/ ) pa me interesira dali ga se moze nauciti da ne natjerava kokice ili cemo ih morati ograditi?
martinatv is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2012., 09:11   #15
ovako, razmišljam o kupnji koker španijela , pa me zanima koje su cijene? i htjela bi nabaviti ovakvog:



pa me također zanima, je li to neka posebna vrsta kokera (jer kolko vidim na netu su svi većinom smeđi)?
ellian is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2012., 09:40   #16
Quote:
ellian kaže: Pogledaj post
Ovo ti nije koker španijel nego Cavalier King Charles Spaniel.

https://www.forum.hr/showthread.php?t=204364&page=2
Vivy is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2012., 10:04   #17
[QUOTE=Vivy;40889049]Ovo ti nije koker španijel nego Cavalier King Charles Spaniel.

moja prijateljica ima takvog, i rekla je da je to koker u svakom slučaju hvala ti, da nisam dalje u zabludi
ellian is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2012., 10:10   #18
Ima ti koker spanijel i u toj boji Nisi u zabludi samo si pokazala krivu sliku

__________________
~Sto nitko ne smije da te zamjeni, sto nitko ne moze da te zamjeni~ MEDO 10.10.1999-11.11.2011 ~ REA 08.06.2009-16.06.2017 ~ MO 23.04.2010-01.01.2020 ~ .... Sometimes it's hard to follow your heart ....
masha01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2012., 10:16   #19
Quote:
ellian kaže: Pogledaj post
moja prijateljica ima takvog, i rekla je da je to koker u svakom slučaju hvala ti, da nisam dalje u zabludi
Quote:
masha01 kaže: Pogledaj post
Ima ti koker spanijel i u toj boji Nisi u zabludi samo si pokazala krivu sliku
Viš, nisam ni ja znala da ima takvih kokera.

Kad sam bila mala, htjela sam kokera - crnog. Ali deda nije dao.
Vivy is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2012., 10:22   #20
Ima, ima

Postoje jos zlatni, mramorni crno bijeli i taj mramorni zlatno bijeli, crni i meni jedan od najlijepsi trikolorci kojeg sam sebi zeljela.







__________________
~Sto nitko ne smije da te zamjeni, sto nitko ne moze da te zamjeni~ MEDO 10.10.1999-11.11.2011 ~ REA 08.06.2009-16.06.2017 ~ MO 23.04.2010-01.01.2020 ~ .... Sometimes it's hard to follow your heart ....
masha01 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:54.