Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Mačke

Mačke Vlast s karakterom

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.04.2015., 00:43   #41
Moja je dok je bila mala i kad nije išla van imala isto problema s proljevom. Onda sam je počeo hraniti sa travom za mačke i stanje se kroz par dana normaliziralo. Obožava jesti travu i uvijek ako ne ide van par dana joj nosim friške trave da jede.
Mudskipper is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2015., 00:31   #42
Pozdrav ekipa....

imam pitanje.

Znači imam mačića koji ima cca mjesec dana... dva maksimalno.

Naučio se na pijesak odmah drugi dan, urinira tamo i kaka ALI pokakao mi se na kauč dva puta. Danas ujutro i popodne dok me sat vremena nije bilo i pred 2 dana na krevet.

I dalje kaka i u pijesak.

Ima mekanu stolicu/proljev i moram s njom do veterinara.

Sada sam ju smjestila u kupaonicu večeras da se ne ponovi da pokaka opet (iako je pokakala još jednom mekano u pijesak večeras) jer nemam kada čistiti i sve mi je prljavo. Imam grižnju savjesti jer ju čujem kako plače iz kupaonice

Jesam li dobro napravila?
Osjećam se baš loše.
Jako je pitoma i mazna ali ne mogu prati stalno tj. nemam više ni posteljine na kauču, ona tamo zaspi i onda mi je problem jer kao da ne stigne do pijeska i pokaka se.

Ići ću s njom kod veta prvom prilikom. Dajem joj whiskas junior i konzervice iz dm-a za malene. Inače super izgleda i lijepo se ponaša.
__________________
💪One day you may 💪
➢ My Facebook Page: 👌 | | YouTube kanal: 👌
➢ Instagram: @marina_lifts
marina101 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2015., 01:21   #43
Jako mali mačić - problem sa proljevom

Prvo pitanje, otkud macic, koliko dugo je kod tebe, i jesi li cistila od glista?
Btw mjesec - dva, to je prilicna razlika, posto normalno jede sama sigurno nije mjesec dana...
ryell is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2015., 11:21   #44
Da, svakako očistiti od parazita i kad već mače jede samo onda mu možeš skuhati piletinu i rižu (rižu raskuhati da pusti sluz) i to smiskati sa štapnim ako imaš jer tada pojedu fino rižu, inače probiraju meso a ostave rižu i usput mu možeš davati probiotike. Ja tako najčešće svojima smirujem povraćanja i proljeve.

Ili ako ti je jednostavnije, imaš u pet centru gastro klopu, evo meni je baš micko ovih dana na toj hrani (purinina EN za gastro probleme) jer mi je povraćao i imao proljev, a ovo smiksano nije htio jesti. Dajem sada tu klopu i mačiću jer sam pročitala da se može davati i mačićima za dobivanje na težini, a i fino je smiksana kao paštetica pa mi ju fino pojede. Tako da smiješ i ti davati svome mačiću, em će dobro doći da se smiri probava, em ne bi trebao gubiti na gramaži.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2015., 00:27   #45
Potpisujem sve što je leeloo27 napisala.
Ja sam 3 malca pokupljena s ceste sa cca 5-6 tjedana othranila na toj purininoj EN.
Postoji i suha hrana.
A za proljev sam davala kapsule linex u zrnatom siru iz lidla.
Kombinacija koja je uvijek pomagala.
ozanavg is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2015., 08:57   #46
Taj sir, jel može biti običan ili mora biti posni?

Nisam nikada s time smirivala probavu, a dosta ljudi kaže da funkcionira.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2015., 09:02   #47
Zrnati i posni nije isto. Mozes i linex baby kupiti oko 45 kuna je ili vip premium probiotic pa tu i tamo u klopicu umjesat pola dozera koji donijes uz to. Vip je oko 120 kuna ali traje sto godina
Cikcak is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2015., 09:23   #48
Pa i posni je zrnat, samo je razlika (koliko sam skontala) što su u posnom dosta smanjene masnoće u odnosu na obični. Obično kod proljeva paše kad je manje masnoće (recimo ove gastro klope imaju smanjeni udio masnoće) zato sam mislila da je možda posni zbog toga čak i bolji.

Ima u pet centru za uzeti probiotik koji je namjijenjen baš životinjama (drugačiji su sojevi, osim lgg ima jš neke bakterije), ja si baš razmišljam da uzmem micku te, 40-tak kn je 10 komada, daje se 1 tableta dnevno na 7 kg.

edit: VIP probiotici koštaju oko 300 kn manje pakiranje. Di ima za 120 kn za kupiti?
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2015., 09:26   #49
Ne. Posni nije zrnat. Ja vidim veliku razliku izmedju posnog i zrnatog , osim u masnoci koja isto nije mala
Cikcak is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2015., 09:31   #50
Možeš objasniti? Mislim svejedno mi je koji mu dajem, eto jedino što posni ja jedem pa ga imam stalno doma.

I di ima VIP za 120 kn? Možeš link dati na pp ako ovdje nećeš jer znam da je inače preko 300 kn.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2015., 09:37   #51
U bio & bio pa neces uzet veliku bocu. Imas malu mislim da je 50g, a za sir ti pise na ambalazi. Fino u ducan i uzmes zrnati i posni i procitas onda kupis i oba istreses i degustiras razliku.
Cikcak is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2015., 09:48   #52
Evo sad baš gledam, 25g je mala, kod nas je bilo samo ove od 60g pa sam mislila da je ta mala (jer ima i veća od te).

Gle, proučavala sam jer vježbam pa me zanimalo koja je razlika jer svi pljuju po tom posnom kao smeću. Jedino što sam uočila na deklaraciji kao razliku je količina masnoće, možda sam ćorava ali ja druge razlike ne vidim. Jedno se radi od punomasnog mlijeka, drugo od obranog. (što se tiče okusa punomasni je finiji, al iskreno briga me koji je mački finiji, bitno mi je jedino u ovom slučaju da uspješno zaustavlja proljev i to što prije )

Ma u biti nije ni bitno koja je razlika, zanimalo me jel smijem davati posni jer njega stalno imam doma.



edit: da završimo priču jer ja ispadam mutava, a jela sam ih i proučavala deklaracije:

Dukat posni sir - 200 g
Prosjecna hranjiva vrijednost u 100 g
Energ. vrijednost 328 kJ (78 kcal)
Bjelancevine 12,4 g
Ugljikohidrati 3 g
Masti 1,8 g

Dukat zrnati sir - 200 g
Prosjecna hranjiva vrijednost u 100 g
Energ. vrijednost 348 kJ (83 kcal)
Bjelancevine 12,7 g
Ugljikohidrati 3,0 g
Masti 2,2 g

Dukat svježi sir - 200 g
Prosjecna hranjiva vrijednost u 100 g
Energ. vrijednost 517,6 kJ (124,2 kcal)
Bjelancevine 11,0 g
Ugljikohidrati 1,6 g
Masti 8,2 g


Kod proljeva kod mačaka zbilja mislim da je nevažno koji ima bolji okus i koliko koji ima kalorija.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...

Zadnje uređivanje leeloo27 : 25.06.2015. at 10:07.
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2015., 12:06   #53
Ja sam prvi puta kad sam imala takav problem kupila baš zrnati sir i to u Lidlu onaj neki njihov.
Pomiješan sa tableticama linex iznenadjujuce mi se dobar pokazao i miceki ga obožavaju.
Probala sam kasnije i druge sireve dukat ali po drugima miceki brljaju.
Tako da za sad koristim tu provjerenu kombinaciju.
Kuže sir po kutijici i cim ga skuže postanu dosadni
ozanavg is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2015., 12:22   #54
Tnx.

Ja sam do sada uvijek svojima zaustavljala sa rižom i piletinom + nekakav probiotik, ovo sa sirom nisam isprobavala pa zato ispitujem. Micek senior mi ovih dana ima probavnih tegoba, ostatak ekipe za sada nema, al raspitujem se da znam šta sve malome smijem dati ako ga slučajno čopi proljev. Sa seniorima sam se već ispraksirala.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2015., 14:02   #55
Da , ta od 25. Pa ako zelis zaustavit proljev onda valjda das sa najmanje masnoce. Vjezbam i nikad nisam cula da netko pljuje po posnom siru. I sorry ali razlika u postotku mm je valjda najvaznija razlika. Natrpaj se posnog sira i natrpaj se zrnatog. Razlika je ogromna.
Cikcak is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2015., 14:04   #56
Quote:
ozanavg kaže: Pogledaj post
Ja sam prvi puta kad sam imala takav problem kupila baš zrnati sir i to u Lidlu onaj neki njihov.
Pomiješan sa tableticama linex iznenadjujuce mi se dobar pokazao i miceki ga obožavaju.
Probala sam kasnije i druge sireve dukat ali po drugima miceki brljaju.
Tako da za sad koristim tu provjerenu kombinaciju.
Kuže sir po kutijici i cim ga skuže postanu dosadni
Milbona sir. On je najukusniji.
Cikcak is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2015., 22:50   #57
Ja kupujem Cottage cheese Goldessa.
Postoji i light verzija.
ozanavg is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2015., 12:06   #58
Ja preporučujem Enterochronic prah,jako brzo smiri probavu,kupuje se u Pet Centru ili kod veta,oko 5-6kn je jedna vrećica,za malo maće bi bila za 3-4x.

I potpisujem ovo od ozanevg za zrnati iz Lidla,odličan je
cupanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2015., 12:09   #59
Jel treba recept za njega?
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2015., 12:12   #60
Ne treba
ryell is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:29.