Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Mačke

Mačke Vlast s karakterom

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.06.2015., 22:21   #61
cupanka na koji način im daješ taj prah?
Dobro je znati i za to.
ozanavg is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2015., 22:29   #62
Piše da se može posipati po klopi: http://www.arnika-veterina.hr/entero_chronic.html.

Ja kad su u ovakvim fazama (rigaju/imaju proljeve) dajem sve te takve stvari rađe na špricu, barem znam otprilike koliko sam dala i ako krenu odbijati klopu/vodu barem znam da nije do toga što sam im nešto umiješala (znalo mi se događati da mi prestanu jesti neku klopu koju su do tada jesli jer sam im umiješala nešto što im se nije svidilo)

Inače Royal canin ima rehidracijski prašak, dođe nekih 7-8 kn i dobra je stvarčica kad imaju učestale proljeve ili rigaju i imaju proljev u isto vrijeme. Ja otkako sam ga otrkila stalno imam koju vrećicu u pričuvi, za svaki slučaj.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2015., 22:48   #63
Hvala. Mislim da cu se i ja opskrbiti.
Do sada zbog njih uvijek imam linex kapsule doma ali skupe su....
ozanavg is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2015., 11:22   #64
Koliko ih plaćaš?

Ja saam sebi počela kupovati biorelu daily jer sam skontala da mi je najisplativija (60 kn, 30 kom, ima puno više bakterija u sebi nego ostale i ima 3 soja bakterija uz lgg ima još 2 vrste). Dvoumila sam se dal da dam mačkama, al evo mici je imao proljev i dala sam mu i bilo mu je ok. Imaju i biorelu ors koji je kombinacija probiorika i rehidracijskog mixa, možda to budem uzimala slijedeći puta jer onda ne moram davati 2 stvari, sve mi je u jednom.

Ovaj rehidracijski od rc-a ti je samo za rehidraciju, nema probiotike unutra. Nekad davno su imali u pet centru i neki prašak koji totalno zamijenjuje obrok, to isto nije loše davati kad su ovako u minus fazi, iscjeđeni sa svih strana i neće jesti. Samo nešto ga ne vidim više u pet centru, valjda ga ne drže više. Šteta.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2016., 21:10   #65
Beba mačka i dalje ima proljev. Ali ponaša se kao da je 100% zdrava. Trenutno trči po kući i ubija i kolje sve igračke koje nađe na podu.

Zbunjen sam.
_MK_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2016., 21:17   #66
Što kaže veterinar?
__________________
Ne budi supak, nosi masku (u zatvorenom i u guzvi). Dezinficiraj ruke. I ne pizdekaj. (c) Lady Guga
Cats is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2016., 21:29   #67
Ništa. Dobili smo pastu s ugljenom. Ne čini se da pomaže.

Vjerojatno će biti tretman antibioticima iduće. Možda to pomogne?

Ajd da djeluje bolesno, ali ta mačka ne može ponašanjem biti više normalna nego što trenutno jest.
_MK_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2016., 21:45   #68
Quote:
_MK_ kaže: Pogledaj post
Ništa. Dobili smo pastu s ugljenom. Ne čini se da pomaže.

Vjerojatno će biti tretman antibioticima iduće. Možda to pomogne?

Ajd da djeluje bolesno, ali ta mačka ne može ponašanjem biti više normalna nego što trenutno jest.
Sorry na pitanju, ali kod kojeg veta ides? Mozda da potrazis second opinion?
Magenta123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2016., 21:49   #69
Nemam druge veterinare u blizini, niti dva i pol sata vremena da javnim prijevozom idem do nekog drugog pa natrag...

Vidjet ćemo malo pomalo što će pomoći za taj proljev. Problem je što ja tu zvijer baš i ne mogu zadržati, tako da sad neplanirano trošim novce i ne pokušavam ju udomljavati jer ne znam tko bi uopće uzeo bolesnu mačku

Eno ubija mi cipele u predsoblju. Stane samo preko noći (do 6 ujutro), inače je konstantno u nekakvoj igri.
_MK_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2016., 21:56   #70
Pa malo mače je, kad će se igrat ako ne sad, zaboga

Jesi pitao na Kućnim ljubimcima? Tamo zna naići i koji veterinar
__________________
Ne budi supak, nosi masku (u zatvorenom i u guzvi). Dezinficiraj ruke. I ne pizdekaj. (c) Lady Guga
Cats is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2016., 22:08   #71
Poanta je u tome da se ponaša kao da je savršeno zdrava... A ima taj dugotrajni proljev. Znači, nije da je klonula, malaksala, nema apetit, kiše, kašlje, dahće, bilo što takvo alarmantno. Jednostavno je normalna. Osim što kad odjuri na WC ne stigne ni iskopati rupu prije nego što počne izlaziti iz nje.

Vrag bi ga znao.

Nadam se da će to brzo proći, jer za tri tjedna idem na more i nemam ama baš nikakvog pojma ni ideje što s mačkom za to vrijeme. Dotad bi trebala ozdraviti, jer ne znam tko ju može pričuvati u proljevastom stanju, osim neka crazy cat lady koja slučajno već nema dovoljno mačaka.
_MK_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2016., 23:24   #72
Quote:
_MK_ kaže: Pogledaj post
Ništa. Dobili smo pastu s ugljenom. Ne čini se da pomaže.

Vjerojatno će biti tretman antibioticima iduće. Možda to pomogne?

Ajd da djeluje bolesno, ali ta mačka ne može ponašanjem biti više normalna nego što trenutno jest.
Neznam kakva je to pasta, ali pitaj da ti da Diar stop forte prah - to je neka kombinacija ugljena i sulfagvanidina. Moja je kao mače dobila proljev vjerovatno od cijepljenja, skoro dva tjedna smo se natezale i tek joj je to pomoglo.
Alles_Less is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2016., 05:24   #73
FloryBoost - ima bentonit, ugljen, probiotike, neke enterokoke.

Postoji li neki crijevni parazit kojeg Stronghold i Banminth nisu mogli ukloniti?
_MK_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2016., 08:12   #74
Da, giardia i još neke. Trebalo bi uzet stolicu na analizu, mislim da se derekec skuplja 2-3 dana pa vidjeti šta je u pitanju.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2016., 09:02   #75
Hm, vidiš, moglo bi to biti.

Samo ja baš i nisam pri novcima da se radi analiza stolice. Ako ne oderu 500 kuna za to, ne znam koliko će. Morat ćemo napikavati napamet.
_MK_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2016., 09:19   #76
Ma ne košta toliko puno. Reci će ti curke koliko otrpilike košta, ja za sada svoje fala bogu nisam morala voditi. kad su imali gliste to se vidilo u drekecu, nakon odrađenih tura čišćenja nije se ponavljalo tako da nisam morala nikome skupljati drekec.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2016., 09:33   #77
Ne znaš ti moje veterinare Marža na proizvode im je minimalno 100%, a zadnji kontrolni pregled su mi naplatili 100 kuna.
_MK_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2016., 12:08   #78
Quote:
_MK_ kaže: Pogledaj post
Ne znaš ti moje veterinare Marža na proizvode im je minimalno 100%, a zadnji kontrolni pregled su mi naplatili 100 kuna.
10ak kuna su 3-4 posudice za stolicu u ljudskoj apoteci (da, one sa žličicom)
Odneseš sam na veterinarski faks, parazitologija, 1. kat mislim, i kažeš koje pretrage treba napraviti. Mislim da ispadne oko 100kn, znam da sam jednom platila 75 a jednom 120 al se više ne sjećam što je točno bilo u pitanju (jedno je bilo giardia, jedno je bilo općenito za parazite)
Za Giardiju skupljaš 3 dana drekec i onda se nosi jer se ne izlučuje stalno

vet koji je dao pastu s ugljenom mačetu koje mjesec dana ima proljev baš i nije pri sebi, jer mogao je komotno isto tako dati i metronidazol napamet (antibiotik), mislim da ide tura od 10-14 dana, tablete. to sad napamet pričamo jelte.
ryell is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2016., 13:58   #79
Quote:
ryell kaže: Pogledaj post
10ak kuna su 3-4 posudice za stolicu u ljudskoj apoteci (da, one sa žličicom)
Odneseš sam na veterinarski faks, parazitologija, 1. kat mislim, i kažeš koje pretrage treba napraviti. Mislim da ispadne oko 100kn, znam da sam jednom platila 75 a jednom 120 al se više ne sjećam što je točno bilo u pitanju (jedno je bilo giardia, jedno je bilo općenito za parazite)
Za Giardiju skupljaš 3 dana drekec i onda se nosi jer se ne izlučuje stalno
Hm, to bi se dalo nekako izvesti drugi tjedan... Koliko im treba da naprave analizu?


Quote:
ryell kaže: Pogledaj post
vet koji je dao pastu s ugljenom mačetu koje mjesec dana ima proljev baš i nije pri sebi, jer mogao je komotno isto tako dati i metronidazol napamet (antibiotik), mislim da ide tura od 10-14 dana, tablete. to sad napamet pričamo jelte.
Vjerojatno bi bilo drugačije da mačka djeluje bolesno. Ali djeluje savršeno zdravo, nije da ju išta smeta. Vidjet ćemo na kontroli što kažu.
_MK_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2016., 19:16   #80
Ako na kraju jest giardia, što je onda najbolji course of action? Drontal Plus, koji ima febantel u sebi?
_MK_ is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:29.