Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Psi

Psi Najbolji prijatelji

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.06.2004., 14:39   #1
Aljaški malamut

Pozdrav svima
želio bih nabaviti malamuta (nije mi bitna rodovnica) i ne želim izdvojiti cijelu plaća samo za to da ga kupim. Ako netko zna neku povoljnu priliku molim da mi javi.
Isto tako bi me zanimalo što trebam znati o držanju malamuta. Živim u kući i imam okućnicu tak da mu stan neće biti problem, znam dosta o njima ali me zanima čisto malo praktičnih iskustava sa njima pa tko nešto zna...
DonnieBrasco is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2004., 20:24   #2
Pozdrav, evo jedan decko poklanja svojega zbog posla, star je 9 mjeseci, pa bi bilo najbolje da se direktno njemu javis evo ti mail adresa [email protected], pa ga pitaj sve kaj te zanima jer ja ne znam ni o peseku niti o njemu nista . I svakako javi ako si ga udomio, sretno.

Zadnje uređivanje Potala : 15.08.2007. at 02:45.
freakusha is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2004., 22:55   #3
kaj to je neka vrsta mamuta?
ruda mraz is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2004., 11:43   #4
Ako netko zna osobu koja poklanja štenca crnog ruskog terijera može mi se javiti
Xebarax is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2004., 09:11   #5
Re: Želim malamuta

Quote:
DonnieBrasco kaže:
Pozdrav svima
želio bih nabaviti malamuta (nije mi bitna rodovnica) i ne želim izdvojiti cijelu plaća samo za to da ga kupim. Ako netko zna neku povoljnu priliku molim da mi javi.
Isto tako bi me zanimalo što trebam znati o držanju malamuta. Živim u kući i imam okućnicu tak da mu stan neće biti problem, znam dosta o njima ali me zanima čisto malo praktičnih iskustava sa njima pa tko nešto zna...

Praksa pokazuje da su malamuti psi ipak malo dugačiji od drugih.

Zato od njih ne očekuj čuvara jer to nisu-oni samo plaše izgledom i ništa više, te tu i tamo zalaju, nemaju potrebu za komunikacijom kao neke druge pasmine-do njih je teže prodrjeti, učenje je otežano jer su tvrdoglavi, nisu agresivni i nema potrebe za pokazivanje grubosti dresure.....skloni su bježanju naročito mužjaci pa im je potrebno dobro osigurati prostor.

Inače su mirni psi ali ipak skloni tučama sa drugim psima, da te ne prevare...
Dlaka zahtjeva češljanje i skidanje podlake, mogu spavati vani ali i u kući ali će onda imati lošiju dlaku.
O trčanju da ne govorim.....za temperatura iznad 10 C stupnjeva ne smiju trčati zbog pregrijavanja tijela.....dovoljno vode i hlada po ljeti, kupanje.......

Izbor malamuta kao pas ljubimca???

Nije loš, sve ovisi o tome....što želiš od takvog psa.
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2004., 10:26   #6
aljaški malamut

vjerojatno je bilo i o aljaškom malamutu al', priznajem, teško mi tražit pa il' me uputite il' mi dajte savjet, molim vas

nude mi štene aljaškog malamuta - na poklon
ja bih htjela nekog psa, ali ne znam imam li uvjete za njega - malamuta posebno

općenito malo znam o psima jer nikad nisam imala ni jednog za kućnog ljubimca

što treba ovako velikom psu?

kuća mi na selu, imam dvorište, nemam boks i ne znam kakav i koliki treba biti, ili kućica ?, može li biti svezan (nekako mi žao da ga vežem ili držim u boksu, a morat ću jer mi dvorište još nema ogradu...), držat ga u kući - sumnjam da bi to volio

kakav je prema drugim psima?
zavija li noću?

ma ne znam ni što bih pitala

ajd' napišite koji savjet jer bih voljela udomiti tog ljepotana


HVALA unaprijed
__________________
A ti Krešiću...čerupaj svoju kokoš na svom pragu!
DJanko is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2004., 14:23   #7
ako je peso mali, ne na lajnu! s vremon ce nauciti koje mu je teritorij i bez lanca

moja pesica je s 2. mj. bila sa mnom na moru u gostima u dvoristu bez ograde i nismo imali nikakvih problema, nakon par dana upozoravanja gdje su joj rubovi dvorista
magic blue is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2004., 16:10   #8
DJanko...

u vezi dvorišta, lanca, boxa...

Ako je pas štene, možeš ga naučiti da "poštuje granicu neograđenog dvorišta". Ali za to treba puno volje i strpljena, po mogućnosti da je netko "uvijek doma" i da pazi na psa.
Moji susjedi su to uspijeli učinit sa škotskim ovčarom, s time da je baka dala največi doprinos tomu jer je stalno bila uz psa, i kad bi ovaj odlunjao ona bi se dala odmah u potragu i konstantno ga vraćala u dvorište.
Malo izbedirano , ali se "da"

Što se tiće lanca; kod nas doma je bila ovakva situacija: prvo smo udomili mješanca njemačkog ovčara i šarplaninca, imao je tada cca 4. god., isto imamo (tj. starci) neograđeno dvorište i pas je stalno lunjao. Pa mu je stari napravio box, pošto box nije imao betonsku platformu pas je uredno napravio rupu i zgiljao

Pa smo ga odlučili vezat. S time da mi na kući imamo predviđeno mjesto tj. cijelom jednom dužinom kuće stari je dao ugraditi sajlu na fasadu u visini 2,5 metara koja na krajevima ima dva federa, pa ako se pas i "zaleti" nema ga šta ozljediti jer feder "reagira" . Lanac je dužine cca 10 metara, pa je pas imo jako puno prostora za šetnju, trčanje. S time da je kod nas bilo obvezno psa skinuti sa lanca i prošetati u obližnjuoj šumici minimalno 45 minuta.

Drugog psa kojeg smo udomili (njemački ovčar), smjestili smo u box koji je stari "popravio", ovaj pas nije pokazivao želju za bijegom (valjda je i bio naučen na box), ali je stalno bio nekako tužan. Po cijele dane bi samo spavao u kućici. Baš je bio nekako izoliran u tom boxu, a nije bilo moguće oba psa staviti u box jer se "nisu trpjeli", čak su se jednom "potukli" za ozbiljno, ja ih išla razdvajat i zaradila jedan "divan" ožiljak na prstu lijeve ruke
Kasnije smo ga dali udomiti kod jedne obitelji koja ima ograđeno dvorište, to je bio uvijet!!

Što se tiće aljaških malamuta; za ove pse je neophodno istrčavanje ili vrlo duge šetnje, barem 2h na dan. Ima ga moja susjeda u zgradi do moje, s time da je pas u stanu. Iako ga ona puno šeta pas je užasno debeo i trom. Nekako mi ga je žao, ne bih tog psa nikada držala u stanu, definitvno pas koji zahtjeva dvorište i puno kretanja, pa ti ovo ide u prilog jer veliš da imaš dvorište
Paw is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2004., 04:07   #9
Sad je ionako zima. Pa nećeš valjda štene držati vani po zimi?
Moja preporuka - nek bude u kući, a do proljeća stavi neku ogradu. Poslije možeš odlučiti hoće li biti u kući ili vani. Ako napraviš ogradu, može biti preko dana u vrtu, a spavati u kući.

Zadnje uređivanje Potala : 15.08.2007. at 02:45.
Potala is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2004., 11:04   #10
Ovako , za malamuta ti treba mnogo strpljenja i vremena.Ne voli biti sam,voli da luta i boks će ti trebati.Što se tiče ograde visina nije bitna jer svaku će da preskoči.Ne voli mačke i perad, ne laje puno i ne vezuje se samo za jednu osobu.Nije za psa čuvara i definitivno je najlepši...
zveroo is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2004., 04:04   #11
IMAM MALAMUTA I NJEMACKOG OVCARA I RAZLIKA JE OGROMNA , jedan brzo uci i moja rijec je zakon, drugi ne ferma previse skolu i zivi neki svoj zivot u koji tesko da mozes prodrijeti. Ne kazem da je glup pas, naprotiv , ali ima neku previse individualnu narav. Mozda zbog toga sto je to pas beskonacnog sjevera , nepreglednog snijega i hladnoce. Svaki drugi dan ne prespava u svom dvoristu, voli da lunja i sto je najgore naucio je i ovog drugog tako da sada imam dva problema, stim da je Njemacki ovcar na agresivnu stranu pa me strah da ne nalete na nekoga i onda problem, tako da sam ih poceo pustati u kucu oko 9 navecer , ali puno puta oni vec zdime. Sreca da zivim izvan grada tako da ima dosta divljine i vec znam gdje cu ih otprilike naci (rijecica). Malamut je za mene najljepsi pas , ali pas koji je na svoju ruku i to se tesko moze promjeniti, ali i to ima svoje cari, obozava snijeg i duga istrcavanja i setnje, ali kad kazem dug onda stvarno mislim duga, izdrzljiv kao konj. Kada ti hoce pokazati privrzenost , sto je vrlo rijetko neces zazaliti sto ga imas. Vidim da je netko rekao da ga pocnes uciti kao stene da postuje granice dvorista, za njega ne postoji rjec granica , njegova granica je negdje oko Sj. pola hehehe
Tudumsson is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2004., 14:26   #12
hvala vam puno, svima

razmislila sam i odlučila da ja tog ljepotana ipak neću uzeti k sebi (nude mi ga na poklon)

vlasnici će već pronaći nekoga tko će imati više vremena za posvetiti se tom zahtjevnom psu

na žalost, nemam vremena toliko s njim šetati; tom psu ne bih mogla pružiti ono što mu treba

osim toga, imam macu koja se boji pasa...

hvala što ste mi pomogli da se ne zaletim i dovedem psa koji bi kod mene mogao biti nesretan
__________________
A ti Krešiću...čerupaj svoju kokoš na svom pragu!
DJanko is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2004., 14:50   #13
Svaka čast
Pošteno
Paw is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2007., 17:35   #14
Pozdrav!
Evo da ne otvaram novu temu pa cu se ovdje nadovezati.
Htio bih si nabaviti aljaskog malamuta,no ne znam dal da uzmem zenku ili muzjaka?
Kazu da je zenke lakse dresirati odnosno nauciti osnovne naredbe.
Zivim na selu i imam jako veliko dvoriste pa mislim da bi mu to bilo idealno.

Danke!
kasda is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2007., 19:37   #15
Quote:
kasda kaže: Pogledaj post
Pozdrav!
Evo da ne otvaram novu temu pa cu se ovdje nadovezati.
Htio bih si nabaviti aljaskog malamuta,no ne znam dal da uzmem zenku ili muzjaka?
Kazu da je zenke lakse dresirati odnosno nauciti osnovne naredbe.
Zivim na selu i imam jako veliko dvoriste pa mislim da bi mu to bilo idealno.

Danke!
moji susjedi imaju aljaškog malamuta i znam da ga vikendom vode u šumu na istrčavanje jer doma nemaju ništ od dvorišta(naravno vode ga i u šetnje).kad njih nema pas je u boxu i stalno zavija kad njih nema doma ili su oni u kući,a on je uvrijeđen jer je vani
@zr@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2007., 09:11   #16
Quote:
@zr@ kaže: Pogledaj post
moji susjedi imaju aljaškog malamuta i znam da ga vikendom vode u šumu na istrčavanje jer doma nemaju ništ od dvorišta(naravno vode ga i u šetnje).kad njih nema pas je u boxu i stalno zavija kad njih nema doma ili su oni u kući,a on je uvrijeđen jer je vani
Da,ovo sa zavijanjem bi mogao biti problem(zbog susjeda)

Jel ga je itko od forumasa uspio izdresirati(znaci da slusa osnovne naredbe,da ne unistava dvoriste......)?
Citao sam da ga je jako tesko izdresirati i da treba poceti raditi s njim dok je jos jako mali.
kasda is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2007., 09:41   #17
moj dečko ima malamuticu, sad ima 5 mjeseci, sluša naredbe, ali da je tvrdoglava- je treba samo početi dresirati kad su mali i sve se može.
__________________
whatever...
patlidžanko is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2007., 10:09   #18
Quote:
patlidžanko kaže: Pogledaj post
moj dečko ima malamuticu, sad ima 5 mjeseci, sluša naredbe, ali da je tvrdoglava- je treba samo početi dresirati kad su mali i sve se može.
Hvala!
A kako je sa zavijanjem?
kasda is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2007., 10:21   #19
svakog pesa mozes izdresirat da slusa osnovne naredbe...

a kaj se tice tvrdoglavosti morat ces se vise posvetit njemu

....a to je na kraju krajeva i simpaticno...bit ce ka pravo celjade
__________________
oni imaju moc ali nasa je noc
stenebordosko is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2007., 10:29   #20
Quote:
stenebordosko kaže: Pogledaj post
svakog pesa mozes izdresirat da slusa osnovne naredbe...

a kaj se tice tvrdoglavosti morat ces se vise posvetit njemu

....a to je na kraju krajeva i simpaticno...bit ce ka pravo celjade
Ma oduvijek su mi bili najdrazi(uz njem. ovcara)
No samo mi je radi dresure jer ne bih htio da negdje odluta pa da ga netko otruje posto ima svakakvih ljudi.

MOLIO BIH:da svi koji imaju ovog psa da napisu nesto o njegovoj dresuri(kako su ga dresirali) i kakvog je ponasanja,dali voli jako puno zavijati,itd...

Zadnje uređivanje kasda : 15.08.2007. at 11:40.
kasda is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:52.