Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca

Roditelji i djeca Zato što ih volimo i oni vole nas.
Podforumi: Školarci i adolescenti, Dojenčad i predškolci, Trudnice, Medicinski potpomognuta oplodnja, Dječje zdravlje, Oprema

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.04.2005., 17:13   #41
Quote:
dodouprolazu kaže:
Naravno. Onda kao das djetetu (a sve u najboljoj namjeri!) tih finih friskih vocnih jogurta a ono sranje unutra. Ja mislim svom djetetu jednog dana doma mjesati voce u obicni krem jogurt, ako treba dodati malo meda, tako su i meni radili dok sam bio mali, evo ni dan danas mi ti "kupovni" nisu fini.
pa imash jogurta i jogurta

ja osobno radije pojedem onaj vochni sa secherom, nego onaj sa aspartanom koji "nema shechera"

ali sve dok to jedesh u normalnim porcijama ne smeta

problem je kad neko smazhe pola litre odjednom
__________________
da teta Cats ;-)
margarita is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2005., 17:13   #42
Quote:
violent_femmes9 kaže:
joj djeca, pa bas ste smijesni

pa naravno da u vocnom jogurtu ima dodanog secera

ne mislite valjda da je onako sladak od secera koji potjece iz ono malo jada od voca koje stave unutra

Naravno da je nekima to jasno, ostalima bas i ne. Kad vidim koliko cesto mame daju djeci (i to jako maloj djeci, od godinu dana ili prije) upravo te jogurte. Jer su zdravi, kaze jedna mama, puni su vocnih secera.
dodouprolazu is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2005., 17:14   #43
Quote:
margarita kaže:
pa imash jogurta i jogurta

ja osobno radije pojedem onaj vochni sa secherom, nego onaj sa aspartanom koji "nema shechera"

ali sve dok to jedesh u normalnim porcijama ne smeta

problem je kad neko smazhe pola litre odjednom
Ne znam, ja klincu ne bi davao ni takve, ako mogu izbjeci.
dodouprolazu is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2005., 17:16   #44
Quote:
margarita kaže:


stalno trube na TV-u - nemojte se debljati imate vishe shanse za dijabetes - a ja sam to onda pogreshno zapamtila

:
nisi pogresno zapamtila, nego si dodala "juvenilni", ne znam otkud ti, jer to sigurno nisu rekli

kad se kaze dijabetes, obicno se misli na tip 2, koji jest vezan za debljinu

od svih slucajeva dijabetesa, 90% se odnosi na tip 2. odatle zbrka.
violent_femmes9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2005., 17:21   #45
Quote:
violent_femmes9 kaže:
nisi pogresno zapamtila, nego si dodala "juvenilni", ne znam otkud ti, jer to sigurno nisu rekli

kad se kaze dijabetes, obicno se misli na tip 2, koji jest vezan za debljinu

od svih slucajeva dijabetesa, 90% se odnosi na tip 2. odatle zbrka.
ma mozhda sam to dodala jer se radi o djeci - ono juvenile

no nema veze - sad znam razliku
__________________
da teta Cats ;-)
margarita is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2005., 17:22   #46
Quote:
dodouprolazu kaže:
Naravno. Onda kao das djetetu (a sve u najboljoj namjeri!) tih finih friskih vocnih jogurta a ono sranje unutra. Ja mislim svom djetetu jednog dana doma mjesati voce u obicni krem jogurt, ako treba dodati malo meda, tako su i meni radili dok sam bio mali, evo ni dan danas mi ti "kupovni" nisu fini.
Pa sto onda ako ima secera u jogurtu? Sto fali seceru u razumnim kolicinama? Nije glukoza otrov, ili? Djeca su puna energije, i neprekidno u pokretu, ako necu svojemu djetetu dati vocni jogurt, ne znam kome bih ga onda dala.

Btw, ne volim vidjeti pretilu djecu. To je meni znak nemara. Nekada se mislilo debelo=zdravo. Debelo je sve samo en zdravo. Treba dijete od rodjenja uciti zdravim navikama-kako prehrambenim tako i fizickim. Ako starci sjede neprekidno pred TV-om i ne vode djecu u setnju, onda ce i djeca pokupiti nezdrave navike.

P.S. Violent je dobro napisala, samo da dodam-ovaj tip I se najcesce pojavljuje prije 18. godine zivota, zato se uvrijezilo ga nazivati juvenilni.
__________________
Insomnia
FFE is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2005., 17:22   #47
Quote:
dodouprolazu kaže:
Ne znam, ja klincu ne bi davao ni takve, ako mogu izbjeci.
ma mozesh

ja planiram svojoj djeci sama radit papice - imam stvarno sve uvjete i imat chemo povrche iz svog vrta a voche kupujemo od tete-farmerke tu blizu - sve organic
__________________
da teta Cats ;-)
margarita is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2005., 17:23   #48
Quote:
FFE kaže:


Treba dijete od rodjenja uciti zdravim navikama-kako prehrambenim tako i fizickim. Ako starci sjede neprekidno pred TV-om i ne vode djecu u setnju, onda ce i djeca pokupiti nezdrave navike.
__________________
da teta Cats ;-)
margarita is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2005., 17:32   #49
Quote:
FFE kaže:
Pa sto onda ako ima secera u jogurtu? Sto fali seceru u razumnim kolicinama? Nije glukoza otrov, ili? Djeca su puna energije, i neprekidno u pokretu, ako necu svojemu djetetu dati vocni jogurt, ne znam kome bih ga onda dala.


.
Mislim da ima i "pametnijih" nacina da se djetetu da secer, recimo tako da mu se da banana. Nije rijec bozja, ali eto moje misljenje. I energije koliko hoces. Sto se zdravih navika i kretanje tice, slazem se.
dodouprolazu is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2005., 17:33   #50
Dok smo sister i ja bile djeca starci su nas stalno sopali, tak' da smo bile blago receno buci-buci. Po principu debelo je zdravo. To ej jos jedan dodatan razlog da se jezim pretilosti. Moj maleni dosta slabo jede, jede zapravo koliko mu treba. Kada je zeludac pun, on vise nece. Nekada mi je naravno krivo, pogotovo kada mu sve lijepo pripremim, a on pojede 2 zlice, al' onda pomislim da je bolje da je mrsav nego pretil.
__________________
Insomnia
FFE is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2005., 17:47   #51
Moja je puna sarmica, ali jos uvijek je samo na mom mlijeku
Nego,ja ne znam odakle je tvoja pastorka ali tu kod mene je puno seniora na biciklima,svi nesto rade, vozimo se gradskim prevozom, svi planinare secu i nema debelih uopce.JA sam u naj goroj formi u Aspenu i zamisli u americi smo. Sve zavisi di zivis.PA pogledaj nasu Slavoniju i koliko tam ima debelih i kak se hrane,nis cudno i nis novoga.
Problem u americi je taj (ujedno)i sto se u skolama sluzi junkfood,znaci klinci ako im ti ne spakiras klopu nemaju bas neki normalan izbor. Coca-Cola ili Pepsi imaju monopol pa stave svoje frizidere po skolskim hodnicima i klinci samo piju i jedu sranja. Roditelji su se u zadnje vrijeme organizirali i pisu peticije,mole,kume da se to promjeni. U privatnim skolama je stanje bolje a i tu kod nas nije tak lose,sve zavisi di je skola i tko je u boardu. Druga stvar i je i ne kretanje sto je jaako veliki problem. Skole imaju sve manje love i programi su skresani do minimuma,tak da za sve sto "nije nuzno" nema love.Ma koma.
KAj se tice secera,mi se trudimo smanjiti na minimum,isto tako i masnocu.Muzu mi je kolestrol vidno smanjen, ja sma OK a djete ce jesti voce umjesto slatkisa. Tak sam i ja odrasla i nikad nisam bila debela. Ljudi jednostavno nemaju pojma i daju djeci takve gluposti da mi dodje muka kad to vidim. Mos ti pricat kaj hoces kad je kod nas(HR) mentalitet jos uvijek,ma daj mu kobase nis mu ne bu bilo,pa i mi smo tak odrasli pa je sve OK.Radi se o bebi ispod godine dana.
__________________
sretno dijete sretnih roditelja
Rita is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2005., 17:51   #52
Quote:
dodouprolazu kaže:
Mislim da ima i "pametnijih" nacina da se djetetu da secer, recimo tako da mu se da banana. Nije rijec bozja, ali eto moje misljenje. I energije koliko hoces. Sto se zdravih navika i kretanje tice, slazem se.
U banani imas isto glukozu (plus fruktozu, maltozu i kaj ja znam kaj jos). Moj se zasitil banana (a nije da je i bio neki fan), nemres mu svaki dan davati banane.

..................

P.S. Jel' ima te statistike na netu, ne da mi se sada kopati. Ak' ima stranica, jel' moze link? Zanima me kak' stoje europske zemlje.
__________________
Insomnia
FFE is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2005., 18:00   #53
Quote:
FFE kaže:
U banani imas isto glukozu (plus fruktozu, maltozu i kaj ja znam kaj jos). Moj se zasitil banana (a nije da je i bio neki fan), nemres mu svaki dan davati banane.
Banana je bila banalan primjer. Ima i drugog voca. Pobornik sam ideje, cim manje preradjena hrana tim bolje. Dakle, necu djetetu braniti vocni jogurt, ali cu pokusati verziju da to bude onaj u ducanu kupljeni "obicni" i da sam dodajem voce - tj boje i okuse . Osobno mi nema smisla usporedjivati komad voca i gotove vocne jogurte, ali ne branim drugima da to cine ako zele.
dodouprolazu is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2005., 18:12   #54
Quote:
FFE kaže:
U banani imas isto glukozu (plus fruktozu, maltozu i kaj ja znam kaj jos). Moj se zasitil banana (a nije da je i bio neki fan), nemres mu svaki dan davati banane.

..................

P.S. Jel' ima te statistike na netu, ne da mi se sada kopati. Ak' ima stranica, jel' moze link? Zanima me kak' stoje europske zemlje.
ma nemam te rezulatate - tek su objavljeni u Journal of the International Association for the Study of Obesity.

ali evo link na vijesti
__________________
da teta Cats ;-)
margarita is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2005., 18:16   #55
Eto, zato treba klincu kupiti bicikl a ne televizor u djecju sobu staviti. Pa za vikend, cijela familija na bicikle i na izlet u okolicu Zdrave navike su tu, jos samo da klinca uvjerimo kak je to dobro
dodouprolazu is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2005., 19:37   #56
Klinci kopiraju nas odrasle,pa ak mi imamo zdrave navike imat ce ih i oni. MI smo svaki dan vani, ja sam u sportu a djete ide svukud sa mnom tak da je na sportskim terenima,skijalistima i sl. svakodnevno.Mislim da ne ce biti nikakvih problema, i ja sam tak odrasla. Sto se tice slatkog,daj mu grozdjice,suhe sljive, ostalo voce,pa sve je slatko ne samo banane.Sve je bolje od bijelog rafiniranog secera ili saharoze.
__________________
sretno dijete sretnih roditelja
Rita is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2005., 20:58   #57
Jedna stvar na koju navikavam sina je da za grickalice dobija samo sjeckano voce, jagode, banane, kruske,breskvice itd. Nema keksica,cokolade,cipsa sokovi samo razvodnjeni. Za sada je na "slim" strani i zdrav
LaPerla is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2005., 21:07   #58
ma ne mozhete ni pretjerivati - djeci treba i chokolada ali umjereno

pa neche valjda biti da nikad ne jede chokoladu i kolache

pa ja sam odrasla uz mamu slavonku - a znate da se tamo kolachi peku svake nedjelje i bome mi nishta nije falilo

ne treba slatkishima zamijeniti obroke ali ne treba ih ni skroz izbaciti

ni jedna krajnost nije dobra
__________________
da teta Cats ;-)
margarita is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2005., 21:47   #59
Ponekad naravno ali ne ako obavezni dio dnevnog jelovnika.

Zato mama mlati toblerone do besvjesti
LaPerla is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2005., 22:05   #60
Imali smo problem sa kilama u razdoblju od 7 godine do negdje 13.A onda se počeo penjat u visine i sve se to negdje rastegnulo.

Dobro je da živimo na selu i sami uzgajamo hranu koju jedemo.U ljetnim mjesecima uglavnom povrće.
Uostalom ,on je često na biciklu,a nedjeljom si spremi ruksak sa vodom,sendwich,knjigu i ode u šetnju šumom kad to vrijeme dozvoljava..Zna biti u šetnji po 4-5 sati.

Zahvalna sam mojima što smo se preselili na selo.
Selo je zakon.
__________________
Jedina razlika izmedju teskog i nemoguceg je sto za nemoguce treba malo vise vremena. (Thomas Edison)
bigmamma is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:32.