Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente > Državna matura

Državna matura Matura-tortura

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.10.2015., 14:07   #1
Postavite pitanje 2015./2016. (nakon čitanja prvog posta!)

Quote:
Lady_D kaže: Pogledaj post
Prijašnja top tema je zaključana i otkačena, ali postoji i dalje na ovom linku.
Zbog specifičnih pravila, ne isplati se držati jednu te istu temu otvorenom na neko dulje vrijeme.
Budući da je prošla tema funkcionirala sasvim ok, pravila teme ostaju ista.

Poanta ove teme je da vi ovdje postavite pitanje, a oni koji znaju odgovor na pitanje odgovaraju. Kratko i jasno, s provjerenim i točnim informacijama.

Svi mogu sudjelovati u odgovaranju ako imaju točnu i provjerenu informaciju, svaka pomoć je dobrodošla.

Prvo i najvažnije: ne ostavljajte post na ovoj temi ako niste pročitali pravila i FAQ.

Drugo i najvažnije: na ovoj temi postavljaju se pitanja vezana za sistem, pojašnjavaju nejasnoće vezane za općenite stvari oko državne mature ako nisu pojašnjene na stranicama www.postani-student.hr i/ili www.ncvvo.hr ili u našoj temi Državna matura FAQ - Obavezno pročitati!! ili rješavaju konkretni problemi koji su vam iskrsnuli, a koje ne znate sami riješiti.

Pravila:
  • Pitanje mora biti postavljeno što preciznije moguće. Ne treba nam opis cijele procedure koja je dovela do problema nego konkretan problem, sažet, jasan i jednostavan.
    • Pitanje mogu postaviti svi bez obzira bili oni trenutni, stariji ili maturanti iz BiH
  • Odgovor isto tako mora biti jasan, jednostavan i potpun, ali prije svega točan i provjeren.
  • Prolistajte temu prije postavljanja pitanja jer se ponavljanje pitanja sankcionira brisanjem ili kartonom.
  • Ako ne dobijete odgovor odmah, nemojte ponavljati post - nećemo zaboraviti na vas.
  • Ne postajte ništa osim pitanja ili odgovora. Ako postoje nejasnoće oko odgovora ili želja za diskusijom, post kvotajte na temu predviđenu za to.

Pravila se mogu nadopunjavati i ispravljati ukoliko naiđemo na potrebu za time, pa se očekuje od vas da pratite prvi post. Konstantno. Da ne bi bilo "nismo znali".

Za sad toliko.
2014./2015. tema se nalazi na ovom linku.

Molim da se držite pravila i da pitate samo stvari vezane uz sustav. Sve ostale stvari bit će brisane i kartonirane.
Rakkatakka is offline  
Old 16.10.2015., 17:37   #2
Kad se prijavljuju izborni predmeti?

Hvala unaprijed.
Papy is offline  
Old 16.10.2015., 20:37   #3
Isto kad i obavezni, kad počnu prijave.
Rakkatakka is offline  
Old 26.10.2015., 17:53   #4
Molim vas pomozite, izgubila sam stari pin i tan a nemam ni starog broja mobitela, htjela bih se prijaviti na postani student i nagodinu nesto upisati, sad koga god zovem da vidim gdje dobiti novi pin i tan niko mi se ne javlja...kako to rijesiti? hvala unaprijed
Dodaa is offline  
Old 29.10.2015., 12:53   #5
Quote:
Rakkatakka kaže: Pogledaj post
Isto kad i obavezni, kad počnu prijave.
A kad je to otprilike?
Papy is offline  
Old 29.10.2015., 19:07   #6
Nama je (prije 2 godine), a mislim i prošle, bilo oko 1.12. Objavit će, prati stranice.
Rakkatakka is offline  
Old 31.10.2015., 19:35   #7
Zelio bih upisati medicinu, a stomatologija u Rijeci mi je drugi izbor. Ukoliko uspijem upisati medicinu, hocu li morati polagati test psihomotorickih sposobnosti u Rijeci iako necu upisati taj fakultet?
Wota is offline  
Old 31.10.2015., 20:15   #8
Quote:
Wota kaže: Pogledaj post
Zelio bih upisati medicinu, a stomatologija u Rijeci mi je drugi izbor. Ukoliko uspijem upisati medicinu, hocu li morati polagati test psihomotorickih sposobnosti u Rijeci iako necu upisati taj fakultet?
Test polažeš prije nego što znaš na koji si fakultet upao, tako da da
__________________
Svijet mladih[/SIZE]
borntobewinner is offline  
Old 31.10.2015., 22:57   #9
Quote:
borntobewinner kaže: Pogledaj post
Test polažeš prije nego što znaš na koji si fakultet upao, tako da da
Hvala na odgovoru, znaci isto tako je i s onim razgovorom za logopediju?
Wota is offline  
Old 31.10.2015., 22:58   #10
Quote:
Wota kaže: Pogledaj post
Hvala na odgovoru, znaci isto tako je i s onim razgovorom za logopediju?
Tako je sa svime što ti utječe na upis - bilo kakvim dodatnim provjerama, prijemnima, razgovorima itd
__________________
Svijet mladih[/SIZE]
borntobewinner is offline  
Old 13.11.2015., 17:09   #11
pozdrav,pošto ne mogu otvorit stranicu ncvvo ovdje cu postavit par pitanja.Stariji sam maturant pisao maturu prije 3 godine,isao na fakultet prosle (fakultetske) godine,sad sam se odlucio ispisat i upisat nesto drugo.Imam nekoliko fakulteta u planu pokusat,a s obzirom na ocjene iz srednje morat cu popravit maturu,znaci planiram pisat bar jedan predmet ponovno( polozio sam B razinu sad bi isao na A)

Dali je poznato kad su ispiti za nas koji zelimo izvanredno to pisat?Ako se dogodi da ne polozim taj ispit ili ne budem zadovoljan mogu li ic u "natjecanje" za faks sa starim rezultatima mature?
Kako se prijavljujem na postani student,sa zadnjim podatcima koje imam(korisnicko ime,pin) ili moram uzet nove?

vjerovatno su ova pitanja postavljanja vec mali milijun puta al valjda ce se nac netko da brzinski odgovori
ajmoplavi is offline  
Old 14.11.2015., 12:35   #12
Quote:
ajmoplavi kaže: Pogledaj post
Dali je poznato kad su ispiti za nas koji zelimo izvanredno to pisat?
Koliko ja znam, u isto doba kad i srednjoškolci to pišu, samo u prostorima NCVVO-a.

Quote:
Ako se dogodi da ne polozim taj ispit ili ne budem zadovoljan mogu li ic u "natjecanje" za faks sa starim rezultatima mature?
Ne. Gledaju se noviji rezultati - ako padneš ispit gleda se kao da si ga pao ukupno i ne možeš se "natjecati". Ako napraviš slabiji rezultat, gleda se taj rezultat.
Rakkatakka is offline  
Old 15.11.2015., 11:52   #13
Ako uzmemo treći jezik kao izborni predmet na maturi, pišemo li automatski A razinu ili možemo birati između A i B razine? Hvala
__________________
Jedine izgubljene bitke su one koje se ne vode. ~ Che Guevara
addi1207 is offline  
Old 15.11.2015., 12:15   #14
Koliko znam - bilokoji jezik koji uzmeš za izborni pišeš na višoj razini.
Rakkatakka is offline  
Old 15.11.2015., 15:59   #15
Quote:
Rakkatakka kaže: Pogledaj post
Koliko znam - bilokoji jezik koji uzmeš za izborni pišeš na višoj razini.
Jes
__________________
Svijet mladih[/SIZE]
borntobewinner is offline  
Old 18.11.2015., 12:39   #16
Pozdrav! Jednom davno netko mi je rekao kako za određene studije državna matura ne smije biti starija od PET godina. Ali ja ne nalazim nigdje nikavu službenu informaciju, ni po stranicama koje se tiču državne, a ni po faksevima (tj barem po onome što me zanima.)

Dakle - je li odista istina da ispiti traju vječno i samo se prijaviš za ovogodišnje natječaje državnom iz 2009 il kojagod je već bila ona prva godina?
__________________
Putešestvije stopom i biciklom bez para po Europi i Amerikama
Balančana is offline  
Old 18.11.2015., 20:16   #17
Quote:
Balančana kaže: Pogledaj post
Pozdrav! Jednom davno netko mi je rekao kako za određene studije državna matura ne smije biti starija od PET godina. Ali ja ne nalazim nigdje nikavu službenu informaciju, ni po stranicama koje se tiču državne, a ni po faksevima (tj barem po onome što me zanima.)

Dakle - je li odista istina da ispiti traju vječno i samo se prijaviš za ovogodišnje natječaje državnom iz 2009 il kojagod je već bila ona prva godina?
Traju vječno, nemaš brige
__________________
Svijet mladih[/SIZE]
borntobewinner is offline  
Old 19.11.2015., 14:25   #18
Bok.

Imam jedno pitanje a tice se državne mature.

Znaci, imam 26 godin i htjela bih studirat dva strana jezika, ali ne znam
gdje i kako prijavit državnu maturu?

I gdje nabavit materijale za učenje?

Hvala unaprijed
Doricamerica is offline  
Old 22.11.2015., 17:34   #19
postoji li neka stranica gdje se mogu vidjeti rezultati od proslih godina s matura,znaci pojedini fakultet i koliko je bodova imala prava a koliko zadnja osoba na popisu?
ajmoplavi is offline  
Old 22.11.2015., 18:14   #20
Quote:
ajmoplavi kaže: Pogledaj post
postoji li neka stranica gdje se mogu vidjeti rezultati od proslih godina s matura,znaci pojedini fakultet i koliko je bodova imala prava a koliko zadnja osoba na popisu?
studij.hr pod usporedi studije odabereš fakultet koji želiš
__________________
-What you think you become, what you feel you attract, what you imagine you create.-
ninich is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:47.