Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Moda

Moda Za one koji žele biti u trendu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.04.2011., 22:04   #561
Quote:
MadeByMaja kaže: Pogledaj post
vidjela sam to neki dan u Nami na Kvatricu, u par boja (ne sjecam se koje tocno, a ni cijene se ne sjecam). Stoje izmedju gumba i onih raznih vuna
e vidis, bila sam u ilici i tamo nisam nasla,mislila sam da oni imaju iste stvari pa se nisam ni trudila otic do tamo, bas cu pogledat sutra, hvala ti
she.ena is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2011., 21:57   #562
Htjela bi si sašiti neku torbicu (ko dole na slici) znači neki osnovni kroj, pa da kasnije mogu po želji dodavati ukrase, perlice, itd.. imala sam 1 pokušaj koji je završio u smeću. Ako netko ima nekakva kroj ili neki svoj način kako sašiti tako nešto, pa da mi pomogne hvala unaprijed

angeliz is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2011., 13:41   #563
Cure, imate li negdje "pri ruci" kakav tutorijal ili kroj za ovakvu suknju? Hvala
Viki29 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2011., 13:48   #564
http://www.dana-made-it.com/2008/07/...cle-skirt.html

MadeByMaja is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2011., 13:58   #565
Viki29 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2011., 22:18   #566


Drage krojačice, ako vas još ima ovdje, sigurno ćete mi znati reći od kakvog materijala je ova haljina i kako se naprave ovi nabori? Treba mi haljina za vjenčanje pa istražujem modele, a ova mi se jako sviđa.
Puno hvala!
Tražim.posao is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2011., 22:53   #567
Quote:
angeliz kaže: Pogledaj post
Htjela bi si sašiti neku torbicu (ko dole na slici) znači neki osnovni kroj, pa da kasnije mogu po želji dodavati ukrase, perlice, itd.. imala sam 1 pokušaj koji je završio u smeću. Ako netko ima nekakva kroj ili neki svoj način kako sašiti tako nešto, pa da mi pomogne hvala unaprijed
ovaj tutorial mi se čini ok, najsličnije onome kak ja to inače radim.
u ostalima se uglavnom radi od tkanine u 1 komadu koji se onda preklopi i izvana sa strane zašije..

samo stavi svoje dimenzije i oblik torbice i preklopa
munja_666 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2011., 23:08   #568
Quote:
Tražim.posao kaže: Pogledaj post

Drage krojačice, ako vas još ima ovdje, sigurno ćete mi znati reći od kakvog materijala je ova haljina i kako se naprave ovi nabori? Treba mi haljina za vjenčanje pa istražujem modele, a ova mi se jako sviđa.
Puno hvala!
Nabore tkz plisiranje ti se može raditi u nekim kemijskim čistionama, ali onda naravno treba paziti na vrstu materijala.
Ruralna is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2011., 10:52   #569
Quote:
Ruralna kaže: Pogledaj post
Nabore tkz plisiranje ti se može raditi u nekim kemijskim čistionama, ali onda naravno treba paziti na vrstu materijala.

A koji je najbolji materijal za plisiranje? I koji je materijal ova haljina?
Tražim.posao is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2011., 13:25   #570
u svakom slucaju treba biti sastavljen od veceg dijela umjetnih vlakana
__________________
zelim
Thunderdragon is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2011., 15:17   #571
Quote:
munja_666 kaže: Pogledaj post
ovaj tutorial mi se čini ok, najsličnije onome kak ja to inače radim.
u ostalima se uglavnom radi od tkanine u 1 komadu koji se onda preklopi i izvana sa strane zašije..

samo stavi svoje dimenzije i oblik torbice i preklopa
hvala ti puno probat ću, lijepo je objašnjeno pa mislim da ću uspijet...
angeliz is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2011., 17:39   #572
Quote:
Tražim.posao kaže: Pogledaj post
A koji je najbolji materijal za plisiranje? I koji je materijal ova haljina?
Ne znam prepoznati materijal
Ruralna is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2011., 11:50   #573
Quote:
Ruralna kaže: Pogledaj post
Ne znam prepoznati materijal
Hvala svejedno!
Tražim.posao is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2011., 13:43   #574
Pozdrav,moze mi netko objasnit kako se šivaju elastični materijali.Naime,imam jednu majicu od nekog tankog đerseja koju sam htjela porubit običnim ravnim bodom,međutim majica se na rubu cijela raširila,a ni cik cak bodom nije bilo puno uspješnije.Da li bi mozda trebala probati s dvoiglovkom?
Vidjela sam na nekim američkim blogovima da koriste i posebnu stopicu za stretch.Jel to uopće potrebno?

Hvala,hvala,hvala.
maluci is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2011., 09:21   #575
ja nema posebne stopice za sivanje dzerseja.
No imam posebne igle. One se razlikuju u obliku vrha igle, malo su zaobljenije pa ne trgaju ocice. Na kutijici ti pise #strech#.
To se se pletivo razvuklo je zbog tog sto su bobin i napetost gornjeg konca bili prenapeti. Olabavi bod, zatim smanji pritisak stopice i stavi duzi bod (3,5-4,5 mm) i bit ce puno bolje. Za svaku vrstu tkanine i petiva moras prvo masinu nastelat
Ja to radim na ostacima od krojenja, pa su mi savovi
pupetta.maresca is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2011., 09:38   #576
bas mi se svidja kako si joj odgovorila precizno i bez puno zavijanja... mislim da ljudi ne pomicu onaj kotacic za napetost konca dovoljno cesto, sve siju na istoj napetosti i tu nastanu problemi
__________________
zelim
Thunderdragon is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2011., 09:40   #577
Ste vidjeli http://www.krojacica.net/ ?
Imaju uslugu prilagodbe krojeva po mjeri: http://www.krojacica.net/index.php?menu=15
Mislim da uopće nije skupo kad se sjetim koliko sam se ja zafrkavala sa nekim burdinim krojevima...
morgana le fay is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2011., 09:45   #578
Da, cijene su zbilja povoljne.
Ne bi se mislila nad krojom iz Burde, kad znam da ga netko može prepraviti.
Ruralna is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2011., 09:48   #579
Quote:
maluci kaže: Pogledaj post
Pozdrav,moze mi netko objasnit kako se šivaju elastični materijali.Naime,imam jednu majicu od nekog tankog đerseja koju sam htjela porubit običnim ravnim bodom,međutim majica se na rubu cijela raširila,a ni cik cak bodom nije bilo puno uspješnije.Da li bi mozda trebala probati s dvoiglovkom?
Vidjela sam na nekim američkim blogovima da koriste i posebnu stopicu za stretch.Jel to uopće potrebno?

Hvala,hvala,hvala.
Jersey se može šivati posebnim "elastičnim" bodom (neke mašine ih imaju i više) na kućnim mašinama, može se šivati dvoiglom (ali onda nek je naperost gornjeg konca manja nego inaće), može se porub izraditi i na endlerici (neće bit presavijen 1-2cm nego "živi porub, ali može izgledati vrlo štosno). Za porub se mogu koristiti elastične trake za porub (slične kosoj traci, ali su izrađene za izradu poruba na pletenoj odjeći) pa se to prijeđe dvoiglom.
Posebna papučica bi olakšala šivanje elastičnih materijala (elastičnih tkanini i pletiva), ali ako ne izvađa neku posebnu operaciju nije neophodna. Walking foot je dobra za elastične materijala jer nema tolikog rastezanja tokom šivanja, a ono što se šiva drži na mjestu. Ista papučica je genijalna za šivanje puno slojeva, materijala koji "bježe", skliskih materijala i sl.
Može link na neki od blogova s tom posebnom papučicom?
__________________
"Čim nakaze vide nekoga ko je drugačiji od njih odmah viču - evo nakaze." by Romain Gary

araneablack is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2011., 09:48   #580
otkad sam otkrila ovaj topic, bas sam sretna! hvala, morgana
__________________
zelim
Thunderdragon is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:09.