Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Astrologija

Astrologija Astrološka edukacija, razmjena mišljenja, diskusije...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.01.2013., 20:55   #81
Quote:
Bubica30 kaže: Pogledaj post
Moj natalni Jupiter u skorpionu u 8-oj kuci....
Trenutacni tranzit je u blizancima u 4-oj kuci.....

Jel mi moze netko to prodiskutirati?
Jupiter u 8oj moze ukazati na financijske benefite od partnera, ili novac od nasljedstva i slicno. Ali uvelike zavisi kakvi su mu aspekti. Primjetila sam da je u teskim aspektima osoba pomalo sklona megalomanstvu, neumjerenosti, i rasipnosti. Prvo trosi svoj novac, a kad ga potrosi, onda posudjuje.
Takodjer interes za okultno. Entuzijazam.

Ja slabo osjetim te Jupiterove tranzite kroz prazne kuce. U cetvrtoj ti moze ucvrstiti samopouzdanje. Mozes ukazati i na kupovinu nekretnine, ili se mozes osjecati ugodno u obiteljskoj atmosferi, domu itd.
__________________
Be patient in affliction, joyful in hope, faithful in prayer
infra red is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2013., 16:39   #82
Evo ja pokušavam spoznati tranzit Jupitera kroz 12. kuću. Znači, ako je ključna riječ Jupitera širenje, a 12. kuća predstavlja sve skriveno, daleko, zatvorene prostore, podsvijest, tajne, neprijatelje.. Da li onda ako povežem to dvoje mogu dobiti to da Jupiter kroz tranzit 12. kuće može zapravo donijeti (proširiti) moje vidike glede nekih stvari, može donijeti veći broj neprijatelja, možda neko dalje putovanje?!
Može neko još nešto napisati o tranzitu Jupitera kroz 12. kuću ?
Ice_scorpio is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2013., 16:55   #83
Pa fokus je usmjeren na unutrasnje, duhovno, religiozno. Samospoznaja, iznosenje na svjetlo dana karakteristika licnosti koje nam se ne svidjaju. Razvijanje suosjecanja. Meni osobno, zadnji put kad je bio u 12. kuci tata je imao srcani udar i bio je u jako teskom stanju. Dakle, sva sam bila u tom nekom stanju na granici ovog i onog svijeta, puna neptunovskih preokupacija, suosjecanja i milosti i straha od gubitka.
__________________
Be patient in affliction, joyful in hope, faithful in prayer
infra red is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2013., 16:40   #84
Jupiter mi je upravo ovih dana u konjukciji sa vrhom 5.kuće ... i sad će tranzitirati 5.kuću, u kojoj (natalno) nemam planeta...
Vrh 5. mi je na 29stupnja Blizanca - da li je vladalac te kuće Merkur ili Mjesec - budući da mi je cijela kuća zapravo u Raku?

I kako bi se mogao manifestirati kvadrat tranzitnog Jupitera sa natalnim koji je na 3 stupnja Vage u 7.kući, kao i kvadrat s natalnim Uranom isto u 7. kući???
__________________
Prije nego odgovorite na moj post, pokušajte prvo pročitati ga s razumijevanjem. Hvala.
Lillyrosee is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2013., 17:58   #85
Jupiter ako sam dobro shvatila, 26.6. ulazi u znak Raka, gdje mi se nalazi i ASC, početak 1. kuće.

Što njegov tranzit može donijeti kroz 1. kuću? Inače, tvorit će trigon s vrhom moje 10. kuće, trigon na Sunce itd.
Ostavit ću kartu pa ako netko ima vremena i voljan je protumačit što bi mogao donijeti u mom slučaju tranzit Jupitera kroz 1. kuću, bila bih jako, jako zahvalna

KARTA: http://tinypic.com/view.php?pic=29ymsn9&s=7

A može naravno i općenito značenje tranzita Ju kroz 1. kuću?
Ice_scorpio is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2013., 18:15   #86
Quote:
Ice_scorpio kaže: Pogledaj post
Jupiter ako sam dobro shvatila, 26.6. ulazi u znak Raka, gdje mi se nalazi i ASC, početak 1. kuće.

Što njegov tranzit može donijeti kroz 1. kuću? Inače, tvorit će trigon s vrhom moje 10. kuće, trigon na Sunce itd.
Ostavit ću kartu pa ako netko ima vremena i voljan je protumačit što bi mogao donijeti u mom slučaju tranzit Jupitera kroz 1. kuću, bila bih jako, jako zahvalna

KARTA: http://tinypic.com/view.php?pic=29ymsn9&s=7

A može naravno i općenito značenje tranzita Ju kroz 1. kuću?
Tranzit prvom kucom povecava samopouzdanje, optimizam, a mozes se i udebljati. Mozes na neki nacin profitirati od ljudi s kojima budes u kontaktu. Ostavljat ces dobar utisak na druge i dobro ces se osjecati u svojoj kozi. To bi bilo generalno.
__________________
Be patient in affliction, joyful in hope, faithful in prayer
infra red is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2013., 20:47   #87
Što znači kada tranzitni Jupiter ušeta u 7 kuću...što donosi, nešto dobro za brak, pa trebalo bi biti vezano uz taj dio...valjda.
__________________
"Ljubav je poput rata:lako ju je započeti, ali vrlo teško zaustaviti."
jelena1777 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2013., 00:00   #88
Quote:
infra red kaže: Pogledaj post
Tranzit prvom kucom povecava samopouzdanje, optimizam, a mozes se i udebljati. Mozes na neki nacin profitirati od ljudi s kojima budes u kontaktu. Ostavljat ces dobar utisak na druge i dobro ces se osjecati u svojoj kozi. To bi bilo generalno.

Može li dati i bezrazložni optimizam (ono tipa sve ide nizbrdo ali osoba se i dalje blesavo smije misleći da će sve to dobro biti )? Ili neka pretjerivanja, lijenost?

Hvala na odgovoru.
Ice_scorpio is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2013., 10:08   #89
Quote:
Ice_scorpio kaže: Pogledaj post
Može li dati i bezrazložni optimizam (ono tipa sve ide nizbrdo ali osoba se i dalje blesavo smije misleći da će sve to dobro biti )? Ili neka pretjerivanja, lijenost?

Hvala na odgovoru.
Može...ima jedna izreka koja kaže: ako vam ide suviše glatko, pogledajte, možda vam ide nizbrdo. Jupiter donosi takvo opuštanje, gdje nam mogu promaći dobre prilike samo zato što nam je bilo suviše "dobro" da bismo tražili nešto bolje. JU i ME (racionalni um) nisu baš srodni jer su im sjedišta u suprotnim znacima, pa su im i uticaju suprotni...
Fata_Morgana is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2013., 10:48   #90
Quote:
Fata_Morgana kaže: Pogledaj post
Može...ima jedna izreka koja kaže: ako vam ide suviše glatko, pogledajte, možda vam ide nizbrdo. Jupiter donosi takvo opuštanje, gdje nam mogu promaći dobre prilike samo zato što nam je bilo suviše "dobro" da bismo tražili nešto bolje. JU i ME (racionalni um) nisu baš srodni jer su im sjedišta u suprotnim znacima, pa su im i uticaju suprotni...
E tako sam i pretpostavljala. Trebala mi je nečija potvrda.. tnx i tebi
Ice_scorpio is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2013., 17:48   #91
Meni tranzitni Ju sada radi brdo aspekata , trigon na natalnu Ve0Mc0Pl , opoziciju na Asc0Ne samim tim i konjukciju na Dc i kvadrat na Mo0Ma

E sada dok je bio u blizancima jadnim i kada je radio trigon na natalni Ju i trigon na Mo0Ma, nista sem flertovanja nije doneo (tranzitirao je 5 i 6 kucom). E sada nadam se da ce nesto uraditi dok je u Raku , jer pored toga sto je u znaku egzaltacije i u ugaonoj kuci je pa ono drzim fige da bude nesto
Ono sto mogu da kazem je to da mi je raspolozenje mnogo bolje i pozitivnije , e sada da li je to autosugestija (ono kao e super sada je u raku bice dobro) ili stv arno Ju radi ne znam ali samo da mi se ne vraca raspolozenje koje je trajalo poslednjih 6 meseci...
Etna 911 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2013., 01:30   #92
Evo i jupiter krenuo u retro Bas se veselim tome, opet ce se vratit na moj mjesec.

Znaci, zanima me jupiter u 10. kuci u konjukciji s mjesecom.?

Saznao sam da je stupanj egzaltacije jupitera 15° Raka. Znaci, jos ce se dva puta prosetati kroz svoj stupanj egzaltacije i kroz moj mjesec

Ima li kakve simbolike u tome sto je meni kao strijelcu, tamo moj natalni mjesec, blizu stupnja egzaltacije jupitera?
hipi hopi is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2013., 20:01   #93
Iz druge ruke sam se u nekolicini slučajeva prethodnoga vremena "uvjerio"što radi jupiter u 10.kući,dok je mene isti tranzit činio užasno nesretnim i širio moje "megalomanske"apetitie,iako mi se karijerno ostvario "vrhunac",no ne na način koji sam htjeo,jer je opozicija saturna u tome periodu udarala na natalni MC i jupiter koji se nalaze u 10. polju.
Dakle u pogledu tadašnje osobnosti jedno veliko razočarenje u kontekstu "ostvarene"dugoočekivanje želje.

Trenutno mi tranzitni jupiter prolazi 12.kućom kroz znak raka,ali istovremeno mi "saturn"radi konjukciju na natalni pluton i opoziciju na natalnu veneru u 10.polju.Rezultat;zatvorenost i velika emocionalna distanciranost-povučenost u sebe,sklonost okultizmu.

Iskreno se nadam tome "Velikome"ostvarenju kada mi jupiter bude tranzitirao 1. i 2. kuću,pretežito zato jer je tranzit kroz obje kuće u istome znaku,a vladar druge kuće(venera)se nalazi u 10. U istome periodu mi jupiter radi opoziciju na natalni mjesec i trigon sa natalnom venerom.Vjerujem kako je "pakleni"period pred menom,nešto što sam usudio bih se reći čekao 12 godina.
__________________
Imiđ kralja zlata odgajala me krema,u izbjegavanju zakona tu mi ravnog nema.
intercepts is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2013., 20:07   #94
Nešto uzputno vezano za natalni jupiter i njegov položaj...
Da li je zbilja jupiter u 10. kući u konjukciji sa MC(ovan) znak "sretne"zvijezde?..nailazim na svašta..Radi mi sextil na mjesec u vodenjaku(7. kuća) i trigon na saturn i uranom u strijelcu (5.kuća).
__________________
Imiđ kralja zlata odgajala me krema,u izbjegavanju zakona tu mi ravnog nema.
intercepts is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2014., 22:20   #95
Jupiter mi ove godine dolazi na natalni Saturn koji je na 27° Raka u 11. kući. Saturn mi je inače vladar 5. kuće, a Jupiter 4. kuće.
Natalni Jupiter mi je u 8. kući.
Što bi to moglo značit onako općenito, molim ako netko može odgovorit.
Postoji li mogućnost kupnje ili možda dobivanja nekretnine ?
Zahvaljujem !
riba34 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2014., 22:40   #96
Quote:
riba34 kaže: Pogledaj post
Jupiter mi ove godine dolazi na natalni Saturn koji je na 27° Raka u 11. kući. Saturn mi je inače vladar 5. kuće, a Jupiter 4. kuće.
Natalni Jupiter mi je u 8. kući.
Što bi to moglo značit onako općenito, molim ako netko može odgovorit.
Postoji li mogućnost kupnje ili možda dobivanja nekretnine ?
Zahvaljujem !
Onako skroz opcenito - moguce da ce imati nekakav pozitivan utjecaj na stvari kojima vlada 5.kuca. A to su - djeca, igre na srecu, kreativnost, zabava, ljubav itd....A moguce da ces se samo dobro osjecati u svojoj kozi. Buduci da tranzitira 11. kucom, moguce da ces vise vremena provoditi s prijateljima....
__________________
Be patient in affliction, joyful in hope, faithful in prayer
infra red is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2014., 11:31   #97
Sta se moze reci opcenito za tranzitni jupiter kroz 5. kucu?

Inace mi je jupiter vladar 7. kuce koja je u znaku djevice - a vladar 5.kuce je rMars koja je u znaku raka.

Znaci onako opcenito...
ivanstalker is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2014., 15:51   #98
Quote:
ivanstalker kaže: Pogledaj post
Sta se moze reci opcenito za tranzitni jupiter kroz 5. kucu?

Inace mi je jupiter vladar 7. kuce koja je u znaku djevice - a vladar 5.kuce je rMars koja je u znaku raka.

Znaci onako opcenito...
Isto ovo sto sam gore napisala - zabava, djeca, kreativnost, ego itd. Sad zavisi imas li tu kakvih planeta. Ako da onda ces vjerojatno jace osjetiti njegov tranzit.
__________________
Be patient in affliction, joyful in hope, faithful in prayer
infra red is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2014., 00:17   #99
Quote:
infra red kaže: Pogledaj post
Tranzit prvom kucom povecava samopouzdanje, optimizam, a mozes se i udebljati.
Hahahahahah, vidjela ja da mi Jupiter dolazi u Rak i meni na ASC (fizički fino okruglasta). 1 asocijacija - debljanje. Ma ne, nemora biti...kad stvarno meni se apetit puno popravio i papam ja i papam, kolačiće, hlače jedva skapačam... E rekla ja dosta, idem na dijetu i prevariti Jupiter. Odgulim 3 mjeseca dijete i izgubim 13 kg...haha prevarila ja njega. Kad malo bolje pogledam Jupiter mi je vladar 6. kuće - zdravlja, discipline... NEMA VARANJA!!!
manaya is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2014., 13:20   #100
Jupiter mi upravo prolazi 9-om kucom,moze li mi tko napisati par rijeci o tome!?
stamera is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:37.