Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Audio i video tehnika

Audio i video tehnika HiFi, TV, HD, satelitska, kamere i ostala potrošačka elektronika
Podforum: Sam svoj elektroničar

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.11.2011., 17:28   #61
B.net daljinski

Dobio sam digitalni prijamnik od b.neta i neki novi daljinski koji ima mogućnost par komandi za TV (pojačavanje/stišavanje, gašenje), no nigdje ne mogu naći kodove.

Po nekom njegovom ponašanju zaključio sam da se programira tako da se
pritisnu zajedno donje dvije tipke, i onda unese četveroznamenkasti
kod. Dalje od toga nisam došao.

Jel zna netko nešto više?
penava is online now  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2011., 22:58   #62
nema kodova negdje u uputstvima od b.neta? kod max tv-a ih recimo, ima
MytByte is online now  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2012., 00:10   #63
One for all univerzalni daljinski URC-3415

http://www.ekran-avc.hr/p573/one-for...duct_info.html
Isprobao sam susjedu ovaj daljinac na Vivax tv-u i radi odlično.
I na mome Quadro tv-u.
Eh, sad. Susjedu u stvari treba zamjena za daljinski od DVB-T recivera Vivax.
Na automatskom traženju na ovom univerzalnom daljincu sam našao jedan jedini kod koji odgovara tom vivax reciveru ali su komande razbacane posvuda i ne odgovaraju znakovimama na daljincu. Nažalosti niti one najosnovnije za mjenjanje programa sa brojevima ili strelicama. Kod ovakve situacije na tv-u u upustvima predlažu probu sa nekim drugim kodom, ali kod DVB-T jedan jedini sam uspio naći i to nakon dobrih x-min vrtenja. Skoro odustao.

Ima li netko iskustva s ovim modelom daljinskog i da li je uopće namjenjem za išta drugo osim tv-a i dvd-a?Nisam vidio na nnjemu zasebne oznake za druge uređaje pa mi se čini da i ne može za satelitske ili zemaljske recivere.

bdw košta 120 kn a za 169 mogao bi kupiti i novi reciver i daljinski. Mislim da je prodavač krivo razumio kupca i dao mu ga misleći da m treba za tv. Ili moj dobri susjed nije znao dobro objasniti.
mijalic is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2012., 08:17   #64
Quote:
mijalic kaže: Pogledaj post

bdw košta 120 kn a za 169 mogao bi kupiti i novi reciver i daljinski. Mislim da je prodavač krivo razumio kupca i dao mu ga misleći da m treba za tv. Ili moj dobri susjed nije znao dobro objasniti.
Ja ti sumnjam da je prodavač uopće znao što daje...prodavač, kao i bilo tko, može samo pročitati u listi kodova, ne zna on iz iskustva...treba dakle za svaki daljinac uzeti uputstva i potražiti u listi kodova da li postoji Vivax u sekciji "digitalni prijemnici" Najbolje je uzeti daljinski koji "uči" kodove ali to je vjerojatno već van budžeta...a i pretpostavljam da je originalni Vivax daljinac "umro"...
MytByte is online now  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2012., 08:56   #65
Quote:
mijalic kaže: Pogledaj post
http://www.ekran-avc.hr/p573/one-for...duct_info.html
Isprobao sam susjedu ovaj daljinac na Vivax tv-u i radi odlično.
I na mome Quadro tv-u.
Eh, sad. Susjedu u stvari treba zamjena za daljinski od DVB-T recivera Vivax
Univerzalni daljinci gotovo u pravilu ne podržavaju dvb-t receivere. Uvoznik i zastupnik za Vivax proizvode ti je M SAN grupa, a daljinski (originalni) možeš naručiti kod MR servisa u Zgb. Proguglaj malo za detaljnije podatke. Cijena ti je 60-ak kn.
KD electronic is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2012., 07:59   #66
Question gorenje PR 106

Iman čudan problem.
Nakon zamjene baterija u daljinskom (gorenje PR 106) ne radi pola funkcija na upravljaču.Mogu micat kanale samo na gori/doli i mogu pojačat i smanjit ton.
Brojevi ne rade,teletekst i još neki botuni ne rade.
Isto tako na ekranu ne piše broj kanala,niti ime programa i nema više prikaza na ekranu kad se smanjuje ili pojačava ton.
Nisan uspija nigdi po internetu nać rješenje.
Unaprid hvala.
100 godina is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2012., 20:20   #67
Quote:
100 godina kaže: Pogledaj post
...Isto tako na ekranu ne piše broj kanala,niti ime programa i nema više prikaza na ekranu kad se smanjuje ili pojačava ton.
Po ovom što si naveo možda i nije problem u daljinskom. Jesi li nedavno spajao neki od vanjskih uređaja putem scarta? Odspoji sve scart priključke sa tv-a, ugasi ga na mrežnom prekidaču, pa nakon ponovnog uključenja probaj funkcije na daljinskom.
KD electronic is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2012., 07:46   #68
Harmony 600 problem sa activity

Trebam pomoć, kupila sam Logitech harmony 600 i sve sam namjestila i sve radi osim jedne stvari. Kada palim DVD sa activity ne prebacujemi na AV3 već ostaje na AV1 (max tv). Sve se riješi kada stisnem help ali to nije riješenje. U activity je sve dobro podešeno(Power on TV, Power on DVD, prebaci na AV3)
Ali tu zadnju naredbu nikako da sam izvrši....!
TV Sony
DVD Philips
__________________
Moj album za prodaju...
Kikica123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2012., 10:34   #69
Trebam pomoć, kupila sam Logitech harmony 600 i sve sam namjestila i sve radi osim jedne stvari. Kada palim DVD sa activity ne prebacujemi TV na AV3 već ostaje na AV1 (max tv). Sve se riješi kada stisnem help ali to nije riješenje. U activity je sve dobro podešeno(Power on TV, Power on DVD, prebaci na AV3)
Ali tu zadnju naredbu nikako da sam izvrši....!
TV Sony
DVD Philips

Imate li koji prijedlog...
Kikica123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2012., 11:01   #70
Prebaci max na standby pa probaj ponovo (AV1 ti kod telke uvijek ima prioritet).
KD electronic is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2012., 22:15   #71
Question Problem s daljinskim

Pozdrav svima!
ovo mi se učinilo kao naprikladnije mjesto za pitati. Možda je zbilja glupo pitanje, al malac nam se jutros dokopao daljinskog i uspio nekako stavit da onaj prozorčić gore desno u kojem piše broj programa postane nevidljiv Istiskali smo sve živo, al ne uspijevamo to nikako vratit natrag. Najgore je što nam se zbog toga ni neki meniji ne vide pa ne znamo jel se još nešto može podesit. Imamo Quadro lcd (tft-26_nešto_), al ne mogu nigdje pronać sliku daljinskog.
Ako itko ima kakvu ideju, help please
__________________
I'm not a conspiracy theorist, I'm a bullshit analyzer
Orlandica is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2012., 14:24   #72
Quote:
Orlandica kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima!
ovo mi se učinilo kao naprikladnije mjesto za pitati. Možda je zbilja glupo pitanje, al malac nam se jutros dokopao daljinskog i uspio nekako stavit da onaj prozorčić gore desno u kojem piše broj programa postane nevidljiv Istiskali smo sve živo, al ne uspijevamo to nikako vratit natrag. Najgore je što nam se zbog toga ni neki meniji ne vide pa ne znamo jel se još nešto može podesit. Imamo Quadro lcd (tft-26_nešto_), al ne mogu nigdje pronać sliku daljinskog.
Ako itko ima kakvu ideju, help please
prvo sto mi pada na pamet je da je stisnuo zoom ili aspect..najvjerojatnije ima taj gumb na daljinskom pa to stiskat..
Vermox is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2012., 14:30   #73
Quote:
Vermox kaže: Pogledaj post
prvo sto mi pada na pamet je da je stisnuo zoom ili aspect..najvjerojatnije ima taj gumb na daljinskom pa to stiskat..
Nije, nije, to smo isprobali Slika je bila poptuno normalna.

Quote:
KD electronic kaže: Pogledaj post
Po ovom što si naveo možda i nije problem u daljinskom. Jesi li nedavno spajao neki od vanjskih uređaja putem scarta? Odspoji sve scart priključke sa tv-a, ugasi ga na mrežnom prekidaču, pa nakon ponovnog uključenja probaj funkcije na daljinskom.
Probali smo s ovim savjetom, navečer smo iskopčali DVD, sve isključili iz struje i ujutro je sve bilo OK
__________________
I'm not a conspiracy theorist, I'm a bullshit analyzer
Orlandica is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2012., 21:51   #74
Univerzali daljinski "Medion MD 81035"

Pre neki dan sam kupio LCD TV Medion MD30048 i uz njega sam dobio Univerzalni daljinski Medion MD81035 , nasao sam kodove na internetu, ali nisam mogao da pronadjem upustvo za koriscenje.

Univerzalni daljinski
[LINK NA SLIKU OBRISAN]

LCD TV 32"
[LINK NA SLIKU OBRISAN]



Molim vas za pomoc, ukoliko neko ima iskustva. hvala

I zanima me isto, ima opciju 3D, ali nemam naocare, moze li mi neko pojasniti kako radi 3D i sta je to ?
Dejan12 is offline  
Odgovori s citatom Received Warning
Old 23.04.2012., 19:21   #75
Za upis koda držiš tipku "setup" par sekundi dok ne zasvijetli "source" tipka (nije bitno koja), zatim kratko pritisneš odgovarajuću "source" tipku za koju upisuješ kod (tv, dvd,vcr,...) te na kraju upišeš 3-znamenkasti kod iz kodne tabele (koju već imaš).

Telka sigurno nema 3D, ne znam o čemu pričaš (radi se o hd ready prijemniku iz 2007. ili čak ranije). Možda si u opcijama vidio funkciju redukcije šuma (oznaka je 3D NR).
KD electronic is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2012., 07:47   #76
Quote:
KD electronic kaže: Pogledaj post
Telka sigurno nema 3D, ne znam o čemu pričaš (radi se o hd ready prijemniku iz 2007. ili čak ranije). Možda si u opcijama vidio funkciju redukcije šuma (oznaka je 3D NR).
nema sumnje da je to!
MytByte is online now  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2012., 13:45   #77
Poludio mi je daljinski za maxtv odnosno šta god stiao prtišću se brojevi 5 i 8 ono svjetlo gore lijevo konstatno bljeska ima li pomoći?
Kockar :D is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2012., 14:00   #78
Izvadi baterije na 5 min. pa probaj ponovo,... a možda bi ga trebalo rastaviti i očistiti alkoholom grafitne kontakte.
KD electronic is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2012., 14:03   #79
Okej hvala pokušati ću oboje pa javim

Zadnje uređivanje DeeJay Dee : 24.04.2012. at 14:18.
Kockar :D is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2012., 01:32   #80
Pokušavam na univerzalni daljinski upravljač (Remote Control Silvercrest SFB 10.1 A1) programirati kodove s originalnog daljinskog (Technics). Slijedio sam sve upute, otvoriti mod Learning, zatim pritisnuti željenu tipku na koju hoću programirati, nakon čega se na displeju prikazuje Learning, te držati pritisnutu odgovarajuću tipku na originalnom daljinskom. Po uputama, nakon programiranja (pritisnute tipke originalnog upravljača u trajanju 30 sekundi) na originalnom UDU jedino postoje dva odgovora: Success ili Learn Error. No kod mene se ne pojavljuje niti jedan od ta dva odgovora. Umjesto toga, na displeju se ispisuje poruka izbornika kojom se ulazi u postupak programiranja.
Oba upravljača imaju nove baterije, udaljeni su po uputama 20-50 cm, bez ometanja nekog drugog izvora svjetlosti... Što da radim? Upravljač radi jedino unosom odgovarajućih kodova, ali samo uključivanje i isključivanje uređaja i promjena razine zvuka. Ali promjena vrste ulaza nikako (želim ga koristiti za pojačalo). Postoji li neki 'tips & tricks' za programiranje kodova?
kroono is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:56.