Natrag   Forum.hr > Društvo > Lijepa naša > Zagreb

Zagreb Dan i noć u metropoli

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.06.2011., 15:15   #1
Izletište Prepuštovec (zagrebački plavi)

je stvarno prepusteno zaboravu

Bas sam se sjetio osnovne skole, izleta u prepustovec pa reko da navratim jucer malo tamo - racunam, bit ce sigurno guzva, blagdan, ljudi rostiljaju bla bla.
Kad tamo sve zakljucano, zaraslo, zapusteno...

Jel zna netko sta je bilo s tim, kako to da niko nije otkupio, bar za kunu (bog zna da se moglo) i probao radit nesto. lokacija je u redu, ima neku tradiciju...

Jel se sjecaju ljudi uopce toga vise ili je samo meni ostalo u glavi.

E i jel bio mini golf tamo? kao da se sjecam da je bio, al nisam nista sad vidio.
Seb3k is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2011., 23:20   #2
ja se ne sjećam mini golfa. ali prepuštovec je bio super. mada mi je to iz današnje perspektive jednako tome da idem na odmor u prirodu na neki prometni čvor.
mmmila is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2011., 04:56   #3
A to je gdje?
__________________
---
Vernon Wonderer is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2011., 11:50   #4
zapravo me plakat za ovo podsjetio na prepustovec

http://www.sesvete.hr/novosti/32.-za...vec-dojdi/1192

I te Vecerjakove biciklijade, ko klinac sam se vozio tamo. Sjecam se onda jedne godine nismo isli tamo nego na one bazene kod samobora (koji su isto propali usput budi receno - ocito je biciklijada kriva ), onda sam i ja vec bio prestari klipan pa nisam vise isao po biciklijadama.

Vidim po slabom odazivu na thread da neznaju bas ljudi previse o tome.
Seb3k is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2011., 12:45   #5
Kao klinac sam sa starcima par puta bio u Prepuštovcu i meni se isto čini da je bio nekakav mini golf tamo, ali možda sam to pomješao s Mokricama. Znam da je na jednom od ta dva mjesta bio mini golf. Ako se dobro sjećam, u Prepuštovcu je bio mini golf, a u Mokricama smo jahali na ponijima.
C-blok is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2011., 16:02   #6
U Prepuštovcu sam bio na maturalnoj večeri 1969. godine - tad se još nije išlo u Sheraton (valjda još nije bio ni izgrađen)
STIB is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2011., 01:38   #7
ma kako ne, kako da se ne sjećamo Prepuštovca, "problem" je što je na forumu i webu općenito većinom mlađa ekipa koja vjerojatno i ne može znati za i o nekim stvarima.
pa mislim da je to još do pred oko 5 godina bilo u funkciji (prolazio sam onuda za Kašinu i dalje Marija Bistricu pa se vidlo s ceste aute i ljude), zadnje sam baš tam bio na jednoj od večernjakovih biciklijada u drugoj polovici '90-ih, negdje '96 ili '98 možda, u zadnjih 10 let ziher ne...
znači i to smo upropastili ko i Šmidhen bazene u Samoboru, krasno! no ko i puno toga kaj vredi u ovoj državi, a "ZG Plavi" kao bivša "društvena" firma pomalo rikavaju već godinama u privatizacijskom okruženju i to ti je...šteta, prava šteta, lijepi šumarak i izletište je to bilo, davno je bilo priča i o bazenima i tamo, al eto, nikad nikaj nego propaduć za promjenu..

da, Biciklijada je očito kriva za sve pa se sad, meni bezvezno, drži ulica Zagreba. ) ne ide više ni na Vugrinščak jer je onaj jedan mali bazenčić premalo za svu tu raju.
ako ikad dočekamo Terme Zagreb kod onog sablasno nedovršenog i također propadajućeg zdanja od Sveučilišne mega-bolnice, možda se bicikli onda tam zaustave umesto na Jarkasu il Bundeku.
DeeJay Dee is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2011., 11:40   #8
Bome da Sve mi se cini da je zagreb postao idealan grad za "urban explorer" tipove sa pregrstom zapustenih zgrada i postrojenja.

Malo sam vrludao oko zgrade tamo, unutra je komplet ogoljeno i prljavo. Neznam jel se sjecas sta je bilo dolje u prizemlju - neka dvorana mozda? nije se moglo bas dobro vidjet, a nisam htio razbijat bezveze

A kad si spomenuo bazene i to. rekao bi covjek da je kod nuklearna fizika sagradit bazen. svetice se preuredjuju vec 10 godina valjda.
posebno istocni dio grada nema doslovno ni jedan bazen. Al se rade javni wci na okretistima za 5 milja kuna
A mislim da ih nama slicna Budimpesta ima valjda 50. bazena ne javnih wca
Seb3k is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2011., 14:27   #9
bome se ne sjećam kaj je bilo di, osim one terase, tam sam bio uglavnom po šumarku onom.
da, bazeni su očito kod nas jako veliki kunst.
DeeJay Dee is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2011., 00:03   #10
joj prepuštovec, tam smo feštali svake godine sa firmom, svi smo imali onih pet dana do nove godine godišnji i zadnji dan se radilo do 10, a onda autobusi došli po nas i pravac u prepuštovec do kasno, pa onda nas dvadesetak otišlo dalje do jutra, di su ti dani bilo nam je super

u smidhen sa samoborčekom, pa mokrice, išli smo i na neko izletište blizu siska, ne mogu se sjetit kak se zove tamo je isto bilo dobro
sparina123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2012., 01:38   #11
Ovak. Ja sam inace iz Prepustovca i izletiste je zapusteno, tj. otkupio g je vlasnik Zagreb gradnje. Prica se da je htiio nekaj raditi ali posto je to bilo od zadruge i vise ljudi, ne moze sve rijesiti jer su neki ljudi-vlasnici umrli pa ne moze nikakve radove pokrenuti. Postoji prica i da bi se zgrada trebala skroz srusiti dinamitom i nes napraviti. a sad hoce li on raditi ponovno izletiste, kamp za.svoje zaposlenike, to nitko nezna. Inace napravljeno je nogometno igraliste dolje kod potka i svake god negdje u 9 mj on org.za svoje zaposlenike.turnir i festu. Znam d su prije par godina bili Baruni i tak a festa je naravno privTnA.

Da, mini golf je bio a sad mislim da ga vise nema Jer su nekaj to dolje preuredivalii. Malo drvece posjekli, kucice,staze,lampe obnovili i poravnalo to sve malo. Osim mini golfa bil je i kuglana u podrumu. Sjecam se da sam ko klinac bio dolje i kuglao s tatom. Na katu je velika sala za razne svecanosti, znam da su onda svi iz sela.imali tam svadbe jer takve sale nigdje nije bilo. Mislim da je zadnj biciklijada bil 98 ali i onda je vec to bilo slabo.
Pricao mi je deda kak su prije kad je berba bila pa su svi vozili grozde u podrum, red.traktor je bilo do Kasine....eto ga, to je ukratko o nasem slavnom Zagrebackom plavom tj. izletistu u Prepustovcu. Ko bi rekao da ce se ikad dogoditi da.propadne, a koliki su ljudi od njega i za njega zivjeli. koliko sjecanja, romantike, sretnih dana i izleti, a sve odjednom nestane zbog ljudske pohleposti i oholosti. sve kaj je.dobro u ovoj drzavi se unisti pa tak i ovo izletiste. Kaj moremo, nadamo se boljim danim! i da, rekla mi je mama d.je nekad i bio montazni bazen tamo tak da...pozz
Purger92Cro is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:36.