Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Magija i mistika

Magija i mistika Od parapsihologije do metafizike

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.08.2013., 17:28   #1
Stati na rep svojoj Nameri

Ako želimo uznapredovati kada je reč o svesti moramo se odvojiti od svoje Namere. Prepoznati je u trenutku pre akcije...iako je to jako teško, jer smo stalno u kašnjenju. Tek kada učinimo nešto postanemo svesni toga. Zahteva deidentifikaciju sa svojim mislima, osećanjima i telom. Ne biti svoja Namera je put ka slobodi.

Ima li neko ideju kako da joj stanemo na rep? I Kastaneda je pisao o ovom, ali ovo nije tema o njemu.
__________________
There is neither creation nor destruction, neither destiny nor free will, neither path nor achievement. This is the final truth.
Sri Ramana
Truman is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2013., 16:44   #2
odgovor je vrlo jednostavan al, težak kad ga treba primjeniti...zanemari ego i slušaj "srce"
tanita is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2013., 17:33   #3
ne znam šta podrazumevaš pod slušanjem srca. Ako misliš na emocije - to je pogrešan put.
__________________
There is neither creation nor destruction, neither destiny nor free will, neither path nor achievement. This is the final truth.
Sri Ramana
Truman is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2013., 19:02   #4
Quote:
Truman kaže: Pogledaj post
ne znam šta podrazumevaš pod slušanjem srca. Ako misliš na emocije - to je pogrešan put.
ne, ne mislim na emocije kao emocije... one su reakcija na neki događaj i hrani ih ego....pod slušanje srca mislim na onu staru narodnu "zastani i stavi sebe u tuđu kožu"
tanita is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2013., 19:18   #5
Da...posmatrati stvari iz drugog ugla, možda i druge osobe. Al nekako to ne povezujem sa slušanjem srca ( ni kao izraz ).
__________________
There is neither creation nor destruction, neither destiny nor free will, neither path nor achievement. This is the final truth.
Sri Ramana
Truman is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2013., 22:44   #6
Quote:
Truman kaže: Pogledaj post
Da...posmatrati stvari iz drugog ugla, možda i druge osobe. Al nekako to ne povezujem sa slušanjem srca ( ni kao izraz ).
da bi se mogao staviti u tuđu kožu/ gledati stvari iz drugog ugla moraš znati prihvacati stvari i ljude onakvim kakvi jesu a, ne kako bi ti želio da budu...da bi mogao prihvatiti moraš "nauciti" bezuvjetno voljeti a, znak ljubavi je oduvijek bilo srceko ak se ne varam
tanita is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2013., 13:12   #7
Quote:
Truman kaže: Pogledaj post
Ako želimo uznapredovati kada je reč o svesti moramo se odvojiti od svoje Namere. Prepoznati je u trenutku pre akcije...iako je to jako teško, jer smo stalno u kašnjenju. Tek kada učinimo nešto postanemo svesni toga. Zahteva deidentifikaciju sa svojim mislima, osećanjima i telom. Ne biti svoja Namera je put ka slobodi.

Ima li neko ideju kako da joj stanemo na rep? I Kastaneda je pisao o ovom, ali ovo nije tema o njemu.
Po Castenedi, namjera je svijest o mogućnosti. Ne razumijem, kako to misliš odvojiti se od namjere? Ako radiš na sebi, podrazumijeva se da nisi identificiran s namjerom.
Retra is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2013., 13:56   #8
Ne biti svoja namera. Većina ljudi živi identifikovana s njom.
__________________
There is neither creation nor destruction, neither destiny nor free will, neither path nor achievement. This is the final truth.
Sri Ramana
Truman is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2013., 14:16   #9
Quote:
Truman kaže: Pogledaj post
Ne biti svoja namera. Većina ljudi živi identifikovana s njom.
To sam napisala gore.
Retra is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2013., 01:50   #10
A kako ćeš znati da nisi svoja namjera?

Za mene je to samo zgodno artikulirana besmislena razbibriga.

NAmjera ovo, namjera ono...više mi odgovara Crowleyeva o pronalasku svoje Volje
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2013., 01:54   #11
Kad nisi onda znaš, kad se prosvetliš znaš da si se prosvetlio ( osim ako si mentalni bolesnik ). Znaš kako, nekome je bliži Krouli, nekom Kastaneda, nekom Gurđijev ( dodati po izboru )...stvar ''ukusa''. Hoću reći, nije to toliko bitno ko je šta rekao...ne treba se ni za to vezivati.
__________________
There is neither creation nor destruction, neither destiny nor free will, neither path nor achievement. This is the final truth.
Sri Ramana
Truman is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2013., 18:56   #12
Quote:
tanita kaže: Pogledaj post
da bi se mogao staviti u tuđu kožu/ gledati stvari iz drugog ugla moraš znati prihvacati stvari i ljude onakvim kakvi jesu a, ne kako bi ti želio da budu...da bi mogao prihvatiti moraš "nauciti" bezuvjetno voljeti a, znak ljubavi je oduvijek bilo srceko ak se ne varam
ne slazem se... moras nauciti bezuvjetno voljeti? ljubav je iluzija.

prihvacati stvari i ljude onakvim kakvi jesu kroz ljubav? nije li to kontradiktorno?

a ne kako bi ti zelio da budu? koliko ja vidim ti isto tako stvaras neku predodzbu odnosno zelju da to bude "onako"...srcekatasto :/

nadan se da shvacas sta ocu reci usprkos traljavom izrazavanju
furcasato is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2013., 23:18   #13
Quote:
furcasato kaže: Pogledaj post
ne slazem se... moras nauciti bezuvjetno voljeti? ljubav je iluzija."
prihvacati stvari i ljude onakvim kakvi jesu kroz ljubav? nije li to kontradiktorno?
a ne kako bi ti zelio da budu? koliko ja vidim ti isto tako stvaras neku predodzbu odnosno zelju da to bude "onako"...srcekatasto :/
nadan se da shvacas sta ocu reci usprkos traljavom izrazavanju
nije ljubav iluzija vec ju mi radimo iluzijom krivo tumaceci njeno znacenje,
bezuvjetna ljubav nije zaljubljenost gdje gledaš kroz ružicaste naocale..
kad ljude prihvacaš onakvima kakvi jesu onda ne stvaraš predodžbe, jednostavno nemaš potrebu za njima....
tanita is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2013., 05:14   #14
Quote:
Truman kaže: Pogledaj post
Ako želimo uznapredovati kada je reč o svesti moramo se odvojiti od svoje Namere. Prepoznati je u trenutku pre akcije...iako je to jako teško, jer smo stalno u kašnjenju. Tek kada učinimo nešto postanemo svesni toga. Zahteva deidentifikaciju sa svojim mislima, osećanjima i telom. Ne biti svoja Namera je put ka slobodi.

Ima li neko ideju kako da joj stanemo na rep? I Kastaneda je pisao o ovom, ali ovo nije tema o njemu.
Malo neobični izrazi, ali mislim da želiš osvjestiti svoju namjeru ( volju)
A za to treba donositi odluku za sve što činimo.
Ne biti vođeni automatizmom, navikom, dogovorima, o tom " što se čini" klatiti se kao list na vjetru
Možeš npr. otići u trgovinu jer moraš a možeš i zato što si odlučio da ideš.
Uz donošenje odluke kao čin koji prethodi svakom djelovanju, treba i preuzeti odgovornost za svoje odluke i za ishode svojih odkuka
Bez preuzimanja odgovornosti i dalje smo list na vjetru. Volja se klati.

Volja je jedini zakon onda kad odlučujemo , donosimo odluke, inače nad vode kojekakvi zakoni,. Proijanjaju na volju.
Pa ti se čini da moraš stati na rep namjeri.
__________________
kad god nešto razumijem navučem se na to. zato pažljivo biram. svi su ljudi anđeli, to razumijem
atko is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2013., 05:19   #15
Quote:
Truman kaže: Pogledaj post
Ako želimo uznapredovati kada je reč o svesti moramo se odvojiti od svoje Namere. Prepoznati je u trenutku pre akcije...iako je to jako teško, jer smo stalno u kašnjenju. Tek kada učinimo nešto postanemo svesni toga. Zahteva deidentifikaciju sa svojim mislima, osećanjima i telom. Ne biti svoja Namera je put ka slobodi.

Ima li neko ideju kako da joj stanemo na rep? I Kastaneda je pisao o ovom, ali ovo nije tema o njemu.
Malo neobični izrazi, ali mislim da želiš osvjestiti svoju namjeru ( volju)
A za to treba donositi odluku za sve što činimo.
Ne biti vođeni automatizmom, navikom, dogovorima, o tom " što se čini" klatiti se kao list na vjetru
Možeš npr. otići u trgovinu jer moraš a možeš i zato što si odlučio da ideš.
Uz donošenje odluke kao čin koji prethodi svakom djelovanju, treba i preuzeti odgovornost za svoje odluke i za ishode svojih odkuka
Bez preuzimanja odgovornosti i dalje smo list na vjetru. Volja se klati.

Volja je jedini zakon onda kad odlučujemo , donosimo odluke, inače nad vode kojekakvi zakoni,. Prijanjaju na volju.
Pa ti se čini da moraš stati na rep namjeri.
__________________
kad god nešto razumijem navučem se na to. zato pažljivo biram. svi su ljudi anđeli, to razumijem
atko is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2013., 21:33   #16
Tema je dobra zato što nitko nezna šta Truman hoće. Naravno, svatko će da nasluti što mu je drago al uglavnom neće pogodit ono našta Truman cilja.
Dakle truman već zna sve odgovore...al ajd rećiću šta je točno htela njegova duša...

Pitanje je ustvari, kako da se obuzda i stane kontrolirat. Disciplina nagoveštava obuzdavanje. Obuzdavanje se vrši zbog opsesija. Opsesije su sve što Nameravamo. Dakle njemu treba Moć Otpuštanja...izlaženje iz sebe zahteva Saveznika, a njega možeš nać u vutri.
Zimau vutra i mojne sjekiraš

Kontrola je neminovna zbog okrutnosti svjeta, ne živiš sam na planeti...s njom ide pod ruku disciplina a to ti je kastaneda...

Obuzdavanje ti treba to je 100% al još ne jer nisi se sprjeman odreći života...smrt je jedino što lječi opsesiju...

I tako...mora da sam promašio...jer Truman već zna odgovore, jel tako!!!
OK. Bila mi je čast učestvovat u Truman show, nemoj te me ljubit...hvala...
__________________
Namera je tako udaljena od misli da ne možemo ni da razmišljamo o njoj; ne možemo čak ni da je osetimo. Ali svakako možemo da je upotrebimo.
ACA SAVEST is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2013., 21:41   #17
Tema je dobra zato što nitko nezna šta Truman hoće. Naravno, svatko će da nasluti što mu je drago al uglavnom neće pogodit ono našta Truman cilja.
Dakle truman već zna sve odgovore...al ajd rećiću šta je točno htela njegova duša...

Pitanje je ustvari, kako da se obuzda i stane kontrolirat. Disciplina nagoveštava obuzdavanje. Obuzdavanje se vrši zbog opsesija. Opsesije su sve što Nameravamo. Dakle njemu treba Moć Otpuštanja...izlaženje iz sebe zahteva Saveznika, a njega možeš nać u vutri.
Zimau vutra i mojne sjekiraš

Kontrola je neminovna zbog okrutnosti svjeta, ne živiš sam na planeti...s njom ide pod ruku disciplina a to ti je kastaneda...

Obuzdavanje ti treba to je 100% al još ne jer nisi se sprjeman odreći života...smrt je jedino što lječi opsesiju...

I tako...mora da sam promašio...jer Truman već zna odgovore, jel tako!!!
OK. Bila mi je čast učestvovat u Truman show, nemoj te me ljubit...hvala...
__________________
Namera je tako udaljena od misli da ne možemo ni da razmišljamo o njoj; ne možemo čak ni da je osetimo. Ali svakako možemo da je upotrebimo.

Zadnje uređivanje ACA SAVEST : 04.10.2013. at 21:47.
ACA SAVEST is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2013., 22:01   #18
Da, kontrola i distanca...
__________________
There is neither creation nor destruction, neither destiny nor free will, neither path nor achievement. This is the final truth.
Sri Ramana
Truman is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:16.