Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Magija i mistika

Magija i mistika Od parapsihologije do metafizike

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.12.2013., 19:14   #1
preuzimanje tuđe boli na sebe

kao što sam naslov kaže, borim se s ovim problemom godinama. Najviše s glavoboljama. Ako je nekome loše i to kaže, ja to pokupim i toj osobi je super, ali ja patim od bolova i stvarno se iscrpljujem. netko?
zelazny is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.12.2013., 22:30   #2
Quote:
zelazny kaže: Pogledaj post
kao što sam naslov kaže, borim se s ovim problemom godinama. Najviše s glavoboljama. Ako je nekome loše i to kaže, ja to pokupim i toj osobi je super, ali ja patim od bolova i stvarno se iscrpljujem. netko?
To se lako rješava. Rastrubiš svim prijateljima i znancima da znaš preuzeti na sebe njihovu bol. I neka dođu kod tebe čim ih nešto zaboli.
Nakon toga će te oni posječivati ali im nečeš moći pomoći, niti će tebe glava boliti.
Jer čim to budeš želio, to ti se neće događati. http://www.poticaj.net/?article=34

U svojoj knjizi Nečujni vapaj za smislom (koju je napisao nakon preživjelih strahota Auschwitza), Viktor Frankl opisuje primjenu metode suprotne namjere na ženi koja je patila od snažnih napadaja drhtanja. Drhtanje je bilo tako snažno da nije bila u stanju držati u ruci šalicu kave, a da je ne prolije.

"Biste li se htjeli natjecati sa mnom u drhtanju, gospođo N.?", upitao je Frankl svoju pacijenticu. Vidjevši zaprepašteno lice gospođe N., Frankl je inzistirao: "Hajde da vidimo tko će se od nas dvoje tresti brže i duže!" Na to je iznenađena gospođa N. odvratila pitanjem: "Patite li i vi od drhtavice?" "Ne, ja nemam takvih problema", odgovorio je on, "ali ako poželim mogu se dobro protresti". Rekavši to, zaista je počeo snažno drhtati. Gospođa N. se na to počela smijati i sama se (ovaj put namjerno) još jače tresti. "Hajde, brže, gospođo N., brže!", poticao ju je Frankl.

Nakon što je natjecanje u drhtanju završilo, gospođa N. je do kraja tog susreta bila sasvim mirna i nije prolila ni kap kave. Dakle, paradoksalna intencija – Franklov lijek protiv mentalnih virusa. Patite li od nesanice, čvrsto odlučite da cijelu noć nećete zaspati. Hvata li vas strah od ispita, odlučite ga što bolje – pasti. Na kraju svega, javite nam jeste li uspjeli!
krena is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2013., 18:38   #3
Sto ako ne ne preuzimas bol tudjih koliko je jednostavno osjecas (kao da si ti ta osoba). Mozda se previse ''stapas'' s ljudima? Ekstremni oblik empatije.

Iako, dosta iscjelitelja uspješno lijece druge preuzimanjem njihove bolesti na sebe (no, steta jer ima puno laksih i bezbolnijih nacina iscjeljenja). Slicno rade i plemenski samani.

Inace, oba nacina pokazuju sklonost ''apsorbciji''.

Jesi li u stanju pokupiti i tudju srecu i veselje, kao sto kupis i tudju bol?
__________________
Every fact of science was once damned. Every invention was considered impossible. Every discovery was a nervous shock to some orthodoxy. The entire web of culture and ‘progress,’ everything on earth that is man-made and not given to us by nature, is the concrete manifestation of man’s refusal to bow to Authority
emnasut462 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2013., 17:19   #4
Smile

Quote:
emnasut462 kaže: Pogledaj post
Sto ako ne ne preuzimas bol tudjih koliko je jednostavno osjecas (kao da si ti ta osoba). Mozda se previse ''stapas'' s ljudima? Ekstremni oblik empatije.

Iako, dosta iscjelitelja uspješno lijece druge preuzimanjem njihove bolesti na sebe (no, steta jer ima puno laksih i bezbolnijih nacina iscjeljenja). Slicno rade i plemenski samani.

Inace, oba nacina pokazuju sklonost ''apsorbciji''.

Jesi li u stanju pokupiti i tudju srecu i veselje, kao sto kupis i tudju bol?

Razmišljam o zadnjoj rečenici i odgovor je da. U stanju sam osjetiti tuđu sreću ali jako rijetko, ali kada se dogodi, onda je to jako intenzivan i dobar osjećaj. Na žalost, toga je sve manje u zadnje vrijeme, a i ja se sve više klonim nepotrebnih kontakata s ljudima. Trenutno se borim s mješanom energijom svoja dva tinejdžera i pozitivu dijelim sa svojim psom od kojega se više ne odvajam. Ipak, želim naučiti kako se svjesno zatvoriti za druge i ne dozvoliti da njihova energija utječe na kvalitetu mog života, a nakon toga se možda ponovno socijaliziram.
zelazny is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2013., 15:18   #5
Quote:
zelazny kaže: Pogledaj post
Razmišljam o zadnjoj rečenici i odgovor je da. U stanju sam osjetiti tuđu sreću ali jako rijetko, ali kada se dogodi, onda je to jako intenzivan i dobar osjećaj. Na žalost, toga je sve manje u zadnje vrijeme, a i ja se sve više klonim nepotrebnih kontakata s ljudima. Trenutno se borim s mješanom energijom svoja dva tinejdžera i pozitivu dijelim sa svojim psom od kojega se više ne odvajam. Ipak, želim naučiti kako se svjesno zatvoriti za druge i ne dozvoliti da njihova energija utječe na kvalitetu mog života, a nakon toga se možda ponovno socijaliziram.
Ili ces morati više paziti s kim si u zajednickoj prostoriji, ili ti ne preostaje prava izolacija (makar na neko vrijeme svaki dan da se povrati razumijevanje razlike ''sto su tvoje, sto tudje emocije''.) Druzenje sa psom je dobro rjesenje, no treba teziti razvijanju kvalitetnih odnosa s kvalitetnim ljudima.

Pocetak je postaviti samom sebi slijedeca pitanja.
Koliko mi inace treba vremena da se oporavim od udara tudjih uzburkanih emocija?
Imam li KONKRETNU ideju kako nauciti '' svjesno se zatvoriti za druge i ne dozvoliti da njihova energija utječe na kvalitetu života''?
Da li ce ''zatvaranje''poremetiti komunikaciju s tim ljudima, i kako ce to prihvatiti uža obitelj koja je navikla na dosadasnji obrazac ponasanja.
__________________
Every fact of science was once damned. Every invention was considered impossible. Every discovery was a nervous shock to some orthodoxy. The entire web of culture and ‘progress,’ everything on earth that is man-made and not given to us by nature, is the concrete manifestation of man’s refusal to bow to Authority

Zadnje uređivanje emnasut462 : 28.12.2013. at 15:52.
emnasut462 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2013., 20:51   #6
Quote:
emnasut462 kaže: Pogledaj post
Sto ako ne ne preuzimas bol tudjih koliko je jednostavno osjecas (kao da si ti ta osoba). Mozda se previse ''stapas'' s ljudima? Ekstremni oblik empatije.

Iako, dosta iscjelitelja uspješno lijece druge preuzimanjem njihove bolesti na sebe (no, steta jer ima puno laksih i bezbolnijih nacina iscjeljenja). Slicno rade i plemenski samani.

Inace, oba nacina pokazuju sklonost ''apsorbciji''.

Jesi li u stanju pokupiti i tudju srecu i veselje, kao sto kupis i tudju bol?
Na ovo zadnje ne bih znala odgovor, jer i nije baš da su ljudi oko mene u stanju euforije.
Ali bol sam mogla osjetiti još kao dijete.
Našla sam se u životu u nekoliko situacija u kojima sam se skoro rasplakala. Ali izgleda da ni toj osobi nije bilo toliko loše da bi plakala. Znači, ja sam to još intenzivnije doživjela?!
-Isa- is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2013., 11:35   #7
Quote:
emnasut462 kaže: Pogledaj post
Iako, dosta iscjelitelja uspješno lijece druge preuzimanjem njihove bolesti na sebe (no, steta jer ima puno laksih i bezbolnijih nacina iscjeljenja). Slicno rade i plemenski samani.
Na koje načine misliš Emna, pretpostavljam na načine koji ne uključuju energetsku razmjenu?
Meni jednostavno ništa ne funkcionira, nikakva zaštita a znam ih zaista mnogo,uz bol i entitete pokupim čak viruse i bakterije od osobe kojoj šaljem energiju, bez obzira što dotičnu osobu možda nikada nisam vidjela te šaljem energiju na daljinu.
Svakodnevno energetsko čišćenje mi je prilično neophodno, radila tretmane ili bila samo u kontaktu s drugim ljudima
__________________
"Forumaš ima pravo kad ga ima,
ako ga ima! (no obično ga nikad nema)"
RedSonia is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2013., 22:35   #8
Quote:
RedSonia kaže: Pogledaj post
Na koje načine misliš Emna, pretpostavljam na načine koji ne uključuju energetsku razmjenu?
Mnogi iscjelitelji mole bica iz nizih hijerarhija da nesto ucine (tu mislim i na andele), a sto su slicniji covjeku, to vise zahtjevaju. Sto se ide blize izvoru, sve je jednostavnije. Zasto ljudi npr. ne traze izravno Izvor/Boga/XY da lijeci na nacin koji je potreban toj osobi, nego tako olako davaju fragmente svoje vlastite energije, vlastite duse onima koji nisu mrdnuli prstom da nesto naprave za sebe.

Quote:
RedSonia kaže: Pogledaj post
Meni jednostavno ništa ne funkcionira, nikakva zaštita a znam ih zaista mnogo,uz bol i entitete pokupim čak viruse i bakterije od osobe kojoj šaljem energiju, bez obzira što dotičnu osobu možda nikada nisam vidjela te šaljem energiju na daljinu.Svakodnevno energetsko čišćenje mi je prilično neophodno, radila tretmane ili bila samo u kontaktu s drugim ljudima
Pa meni to djeluje kao neki program po dnk sjecanju ili odabiru. Zavjet po dusi ili odgoju.U krscanskom smo egregoru ''razapinjanja i zrtvovanja za drugog'' rodeni i to odmalena utjece na nasu podsvijest cak i da nismo religiozni. Tvoj nesvjesni program je da moras patiti ako pomazes drugima.

Ovim nacinom iscjeljivanja (preuzimanjem tudjeg smeca na/kroz sebe) se ne stigne daleko duhovno jer prelako propadne tijelo(koja je osnova za sve). Postoje ljudi kojima to uistinu ne smeta ( instiktivno se stite, ili ne rade svojom energijom a lijece), no izgleda da ti nisi u toj kategoriiji, pa ili sasvim proradi na tehnikama zastite, ili radi vece pauze izmedju iscjeljivanja drugih jer znam nekoliko njih koji su lijepo zavrsili na psihijatriji ili umrli od raka.

Poanta je da imamo slobodnu volju i da se svaki program moze promijeniti, svatko zapravo radi sto mu pase, ovaj je svijet lunapark za sve, no jedino - nema poslije kukanja, ili nisam znao.

Iako, zasto bi itko htio preuzeti tudje smece na sebe? Zar nije logicnije (i s manje igranja s karmom) nauciti covjeka da sam baca svoje smece, ili kako da se manje prlja?
__________________
Every fact of science was once damned. Every invention was considered impossible. Every discovery was a nervous shock to some orthodoxy. The entire web of culture and ‘progress,’ everything on earth that is man-made and not given to us by nature, is the concrete manifestation of man’s refusal to bow to Authority
emnasut462 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2013., 13:50   #9
Emna tvoj odgovor veoma cijenim i dala si mi odlične smjernice kojima ću dalje eksperimentirati.
Što se tiče programa koji navodiš da Moram patiti pomažući drugima, taj program nemam, provjerila sam putem mišićnog testa.
Što se tiče zamolbe Izvoru/Bogu za pomoć drugome to uvijek i činim jer ne znam koga drugoga moliti za pomoć, tako da to uopće nije upitno ali znam ponekad zamoliti i anđele za asistenciju pa bi tu mogao biti nekakav "sukob interesa"....

Što se tiče zaštite to jednostavno ne funkcionira jer vjerojatno nema zaštite koju nisam probala, preostaje mi jedino modificirati ju instinktivno.

Ono što već činim su duže pauze između energetskih tretmana, s kojima namjeravam i u potpunosti prestati.
No veći problem od toga je što preuzimam tuđe "smeće" već i kroz sam razgovor s nekim bez obzira o čemu se razgovor vodio, ali tu si vjerojatno u pravu kada kažeš da mora postojati nekakav program, preostaje mi samo pronaći koji...
__________________
"Forumaš ima pravo kad ga ima,
ako ga ima! (no obično ga nikad nema)"
RedSonia is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2014., 19:59   #10
Quote:
RedSonia kaže: Pogledaj post
Što se tiče programa koji navodiš da Moram patiti pomažući drugima, taj program nemam, provjerila sam putem mišićnog testa.

Što se tiče zamolbe Izvoru/Bogu za pomoć drugome to uvijek i činim jer ne znam koga drugoga moliti za pomoć, tako da to uopće nije upitno ali znam ponekad zamoliti i anđele za asistenciju pa bi tu mogao biti nekakav "sukob interesa"....
Dala ti smjernice na temelju ocitog, pa sama prokopaj dublje...

Ljudi sve zazovu, a svako drukcije radi istu stvar, pa dode do kaosa. Kvaliteta, ne kvantiteta da se ne desi ''100 baba, kilavo dijete''. Jos kad se upletu i treci (ali to sad nije tema).

Quote:
RedSonia kaže: Pogledaj post
Što se tiče zaštite to jednostavno ne funkcionira jer vjerojatno nema zaštite koju nisam probala, preostaje mi jedino modificirati ju instinktivno.
Koliko zastita, toliko ljudi (i obrnuto). Valjda jos nisi nasla 'svoju' zastitu, a tudje ti ne odgovaraju. Sve imaju ionako isti temelj, ostalo je ukrasna mašna po ukusu.

Quote:
RedSonia kaže: Pogledaj post
Ono što već činim su duže pauze između energetskih tretmana, s kojima namjeravam i u potpunosti prestati.
Eto, svi na kraju zakljucimo slicno kad nas dovoljno puta udari po glavi

Jedni se zele brckati u izmetu, a biti cisti i mirisni, a drugi tetose smrdljive, a i sami jos smrde ili se pak uprljaju pomazuci ovima, i tako sve ukrug u milijun varijacija. Sve je to zapravo dio zivota. Kao sto rekoh,ovaj svijet je pravi lunapark, ima mjesta za sve. Treba se vise posvetiti zabavi i humoru. Ali najozbiljnije.

Quote:
RedSonia kaže: Pogledaj post
No veći problem od toga je što preuzimam tuđe "smeće" već i kroz sam razgovor s nekim bez obzira o čemu se razgovor vodio, ali tu si vjerojatno u pravu kada kažeš da mora postojati nekakav program, preostaje mi samo pronaći koji...
U nadolazecim vremenima, kad se svima sasvim lijepo razvije empatija, vise nece biti vazno boraviti u prostoriji s npr. drustveno vaznom osobom, koliko s onom pravom osobom od koje te ne boli glava, od kojeg ti se ne steze grlo ili zeludac, koja te ne krade ni na koji nacin, koja potice tvoje kvalitete, koja te nadopunjuje. No otom potom.
__________________
Every fact of science was once damned. Every invention was considered impossible. Every discovery was a nervous shock to some orthodoxy. The entire web of culture and ‘progress,’ everything on earth that is man-made and not given to us by nature, is the concrete manifestation of man’s refusal to bow to Authority
emnasut462 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2014., 11:30   #11
Mislim da ljudi ne mogu preuzeti tuđu bol na sebe. Možda jedino ako umisle da su Isus.

Čak sam mišljenja da se kod takvih fiksacija radi o jednoj vrsti tkz. spiritulanog egocentrizma, ne znam kako bi to slikovitije nazvala... tj. da bi opravdali vlastitu "zapuštenost" i prosječnost ne priznavajući sebi da njihov život nije ništa tuđe, da to svo smeće je isključivo njihovo vlastito vlasništvo (a time i odgovornost) s kojim nisu raščistili...oni pronalaze razna opravdanja poput onih da su tako senzibilna bića da se na njih u čas posla kači tuđi džank. Je moš misliti.


Ljudski ego se može samo identificirati sa nečim...pa se tako može identificirati s nečim destruktivnim, isto kao što se može identificirati s nečim konstruktivnim a to sve često radi nesvjesno i onda se čoek čudi što mu se događa. Pa tako poneki ljudi umjesto da sebi priznaju da su puni smeća i umjesto da se tog smeća rješavaju...radije umišljaju da to smeće nije njihovo jel boše moj oni su duhovo senzibilna biČa nadomak anđela koja svijetle u mraku pa kako bi oni imali smeća u sebi.

"Jedino rješenje" je rad na sebi tj. rad na osvještavanju tih nesvjesnih procesa jer je to način da čoek spozna što mu ego radi. Da spozna te svoje nesvjesne procese i potrebe za identifikacijom s baš tim i tim smećem...a kroz to će mu i mnoge stvari postati jasnije (spoznati će "porijeklo svog smeća"). Također on radom na sebi može raditi na tome da se svjesno identificira s konstruktivnim energijama i to je cijela mudrost...

Zato mi je smiješno kada se neki toliko ufuraju u "zaštite"...bokte kao da nacionalno blago u njima živi pa sad kao paranoja da će ih netko opljačkati.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2014., 15:49   #12
Fish,, jel vi znate o kakvom bolu i načinu preuzimanja tudjeg se ovde govori?
zašto mislite da neko ima "smeća" i da je to zapravo njegovo a vadi se da je tudje ???
ako meni netko radi energetski tretman i sl.
jasno je šta je to, i kako i kuda odlazi moje "smeće" ako sam ja bolje poslije tretmana,,ako su mi primjera radi alergije blaže kao i gušenja od alegr. astme poslije tih tretmana.. a osoba ih osječa.. a prije nije imala problema,,znači nije puna svog zanemarenog smeća ako osječa "moje" simptome,,?!
Jasno je da osoba koja to radi, preuzme tu "moju bol" i poslije treba da se čisti od toga..O TOJ VRSTI PREUZIMANJA TUDJE BOLI GOVORE-- to će vam i hodže reći..kada rade na ljudima opet svoje "tretmane" kad čiste ljude ta bol se kanališe nekud,,usmjerava.. da neko nije blizu pa da taj neko "pokupi" to,
proučite malo to,,,ima toga dosta pisano po internetu..
Moglaa bih more toga ispisati,,ali nema potrebe..sve se može naći i stručniji ljudi će vam jasnije sve objasniti da vam malo otvore oči.

Dalje....Možda vi ne cijenite svoj život,,ali meni je moj život moje blago,,i ja drugi nemam..i svakako nastojim odkloniti i odkočiti sve blokade, barijere, "kočnice" i slične tegobe.ako ne mogu sama,,potražiću pomoć...
vjerujem u zaštitu,,jer kako zimi tijelo -izvana- zaštitite debelom jaknom i kapom i rukavicama,,
tako i meni i mojem duhovnom ja,,unutarnjem,,kako god ga nazvali,,ili kako god da napišem da vam bude jasnije,,tako i tom unutarnjem JA treba zaštita..
kad ste na suncu, zaštitite se od vrućine i opeklina,, zašto se mažete kremom ljeti ako je vaše tijelo bezvrijedno i ne vrijedi kao nacionalno blago,, izgorite onda slobodno, dobite rak kože, sunčanicu i sl,,zašto ne kad ste bezvrijedni..
ja sma sebi vrijedna i iznutra i izvana..podjednako.
cijenim i volim sebe,,sa tijelom vanjskim, sa karakterom unutarnjim,,kakav mi je ste iznutra,,sa svim osjećajima, raspoloženjima, suzama i osmjesima,,za to - meni treba zaštita..od zajedljivih i iritantnih ljudi kakvih je puno,,takvi na mene deluju kao sunce i opekline na tijelo..
dakle teba mi zaštita...

tako se moram nekako zaštititi od ljudi koji napadaju, ismijavaju,, vredjaju,,za sve treba zaštita,,sad kakva kome odgovara i kakva je kome potrebna,,i na koji načimn to kanališe...nije da se s vama polemiše o tome..
A oni koji pomažu,,treba cijeniti njihovo djelo prema nama,,a da možemo i znamo kako pomogli bismo im da lakše očiste tudju bol koju tom prlikom pokupe..
Tu im mi slabo možemo pomoći,,jer i njima nije lako, uvjek i traže najlekše načine,,i nabolja rješenja odnosno načine..
__________________
** Na neke stvari te prosto, i ovaj život natjera.. **
liliana76 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2014., 19:57   #13
Quote:
liliana76 kaže: Pogledaj post
Fish,, jel vi znate o kakvom bolu i načinu preuzimanja tudjeg se ovde govori?
Znam. Pročitala sam topic.
Quote:
zašto mislite da neko ima "smeća" i da je to zapravo njegovo a vadi se da je tudje ???
Pa to sam gore napisala, zato jer mu radi egoić. Okriviti drugoga za vlastitu neuspješnost, nesvjesnost, lijenost, nemoć, životno luzerstvo, promašenost, nebitnost, itd... ljudi to često rade jer često idu linijom manjeg otpora.

Dakle zato:

1) jer je tako lakše
2) zbog nesvjesnosti
Quote:
ako meni netko radi energetski tretman i sl.
jasno je šta je to, i kako i kuda odlazi moje "smeće" ako sam ja bolje poslije tretmana,,ako su mi primjera radi alergije blaže kao i gušenja od alegr. astme poslije tih tretmana.. a osoba ih osječa.. a prije nije imala problema,,znači nije puna svog zanemarenog smeća ako osječa "moje" simptome,,?!
Čuj, može biti svašta...različiti ljudi imaju različite "programe". Najčešće se radi o:

- tome da osoba ima program žrtve tj. osobe koja zaglavi u identitetu žrtve i misli da se treba žrtvovati za druge jer je jedino tako vrijedna pažnje, ljubaFi, sreće, uspjeha, poštovanja, itd... Sposobnost ega da se identificira s onim čim želi je zadivljujuća, a iza tog "identiteta žrtve" najčešće stoji krivnja, nesvjesnost o vlastitim sposobnostima, vrijednostima i sl. (krivnja stvara osjećaj manje vrijednosti).

- može biti da je osoba zaglavila u identitetu neuspješne osobe, pa joj to da je sposobna za takve stvari tipa pruzimanja tuđe boli laska, tipa jao kako sam spiritualna, soČna i moČna.

itd...


Što se tiče osobe kojoj je "bolje" nakon tretmana, biti će joj uvijek "bolje" kada posveti koncentriranu pažnju i svjesnost svom problemu (što kroz tretmane radi) no dokle god ne dođe do obrasca i uvjerenja koje stoji u izvoru problema i njega riješi (počisti) neće biti "izliječena" tj. rezultati neće biti dugotrajni i probelm će se "vraćati".
Quote:
Moglaa bih more toga ispisati,,ali nema potrebe..sve se može naći i stručniji ljudi će vam jasnije sve objasniti da vam malo otvore oči.
Daj pliz smanji doživljaj.



P.S. Da ne bi bilo zabune "smećem" definiram sve destruktivne obrasce i uvjerenja koje osoba njeguje u sebi.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2014., 13:34   #14
Baš neću da smanjim doživljaj,,
imam pravo da pišem šta hoću..ako ti možeš "pljuvati" po svima i govoriti da su egoisti,, gubitnici, lenčine i sl..
ja imam pravo da te ljude branim.. Ko si ti da kažeš da je neko lijen,,???
gubitnik..??? po čemu???

Blago tebi kad si čistunica i sve znaš
a mi smo puni smeća i ne znamo kako živjeti,,pa se 'vatamo za slamke spasa..
ne znaš ništa o nama, sem biti negativna kako vidim i sve ismijavati,,,
e od takvih meni lično treba zaštita...
staviti na IGNORE
__________________
** Na neke stvari te prosto, i ovaj život natjera.. **
liliana76 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2014., 18:21   #15
Quote:
liliana76 kaže: Pogledaj post
Baš neću da smanjim doživljaj,,
imam pravo da pišem šta hoću..
Mislim da si nešto krivo pohvatala, svrha foruma je da njemu ljudi izražavaju vlastita mišljenja i iskustva (super ako su uz to i obrazložena) a forum ne služi osobnoj karakterizaciji sugovornika. To niti je tema topica niti je dozvoljeno pravilima.




: on topic :

Ego sam po sebi nije niti dobar niti loš. On je nužan u čovjekovom životu, on nam pomaže da preživimo na optimalan način, ego je osnova čoekovog dualnog doživljaja svijeta i samog sebe...a u krajnjoj liniji tko bi čoeka doveo do prosvjetljenja ako ne ego.

Ego dakle vodi osobu da stvara i pomaže joj da ide kroz život i štošta...no ego je štetan kada čoek nije svjestan da ego nije "on". Drugim riječima duhovno zrela osoba (a samo takva se može baviti spiritualnim disciplinama poput iscjeljivanja drugih i sl.) mora biti svjesna i toga da postoji nešto više od ega i da se ego tome mora podrediti. I zato iscjelitelji koji tvrde da preuzimaju tuđu bol na sebe i tako čiste tuđe smeće:

a) niti rade na izvoru problema
b) a niti na širenju svijesti klijenta

...a to što rade korisno je jedino za džepove takvih iscjelitelja kojima se ljudi uvijek ponovno vraćaju kao neka vrsta stalnih mušterija. S druge strane njihovi klijenti koji to prakticiraju su ljudi kojima je jednostavnije platiti svaki mjesec određenu sumu novca kako bi izbjegli istinski rad na sebi.


Tj. spiritualni rad na sebi započinje kada osoba postane svjesna da u njoj postoje tamni dijelovi ("smeće") i spremnošću da te dijelove prihvati kao svoje i integrira (Jung..."cjelovitost se ne postiže odsijecanjem dijelova svog bića već integracijom njegovih suprotnosti"). U tom smislu "iscjelitelj" ne može ništa dati niti ništa oduzeti, on samo može pomoći osobi da prepozna neke svoje podsvjesne obrasce, programe, štetna uvjerenja, ovisnosti...koje stoje u osnovi problema i bolesti. I to je zapravo njihova domena rada, iscjelitelj je osoba koja treba osobi pomoći da prepozna obrasce u kojima je zapela, a energetski nivo se obnavlja sam...kako veli striček Lazarev - energetika se, dakle, sama sređuje kad se ustanovi uzrok. Iscjelitelj je također i osoba koja treba pomoći osobi da preuzme odgovornost za sebe...kada čoek preuzme odgovornost sam za sebe, iscjelitelj na sebe ne preuzima ništa i nema potrebe biti uzvišen čistač.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2014., 21:35   #16
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Mislim da ljudi ne mogu preuzeti tuđu bol na sebe. Možda jedino ako umisle da su Isus. .


Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Zato mi je smiješno kada se neki toliko ufuraju u "zaštite"...bokte kao da nacionalno blago u njima živi pa sad kao paranoja da će ih netko opljačkati.
niptuck is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2014., 21:36   #17
[QUOTE=Fish 1968;48468938]Mislim da ljudi ne mogu preuzeti tuđu bol na sebe. Možda jedino ako umisle da su Isus.

Onda sam Isus

Ovo su događaji unazad 2 tjedna mog života:
Radim za stranu kompaniju i imam direktoricu koja je osnovala firmu davnih godina. Radim za nju od 2008.Nikad boljeg šefa. Prije dva tjedna mi je rekla kako je dala otkaz i da se naš ured ne zatvara, ali uzimaju novog čovjeka koji će obavljati njenu funkciju. Ukratko, nakon toga mi je krepao kompjuter, pregorile su tri žarulje, raspale mi se police u ormaru, krepala telefonska linija (tcom ne zna u čemu je problem), fax ne radi, alarm je poludio, a ja se ne mogu pokrenuti...
zelazny is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2014., 22:24   #18
Quote:
zelazny kaže: Pogledaj post
Onda sam Isus

Quote:
Ovo su događaji unazad 2 tjedna mog života:
Radim za stranu kompaniju i imam direktoricu koja je osnovala firmu davnih godina. Radim za nju od 2008.Nikad boljeg šefa. Prije dva tjedna mi je rekla kako je dala otkaz i da se naš ured ne zatvara, ali uzimaju novog čovjeka koji će obavljati njenu funkciju. Ukratko, nakon toga mi je krepao kompjuter, pregorile su tri žarulje, raspale mi se police u ormaru, krepala telefonska linija (tcom ne zna u čemu je problem), fax ne radi, alarm je poludio, a ja se ne mogu pokrenuti...
Nije valjda da pored furke na Isuseka misliš kako si ti uzrok svih tih kvarova? Tj. kakve to ima veze s temom topica?
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2014., 09:02   #19
Quote:
zelazny kaže: Pogledaj post
Razmišljam o zadnjoj rečenici i odgovor je da. U stanju sam osjetiti tuđu sreću ali jako rijetko, ali kada se dogodi, onda je to jako intenzivan i dobar osjećaj. Na žalost, toga je sve manje u zadnje vrijeme, a i ja se sve više klonim nepotrebnih kontakata s ljudima. Trenutno se borim s mješanom energijom svoja dva tinejdžera i pozitivu dijelim sa svojim psom od kojega se više ne odvajam. Ipak, želim naučiti kako se svjesno zatvoriti za druge i ne dozvoliti da njihova energija utječe na kvalitetu mog života, a nakon toga se možda ponovno socijaliziram.
Da li nekad razmisljas o drugoj strani? Tj. kako se drugi osjecaju s tobom?
Da sam ja tvoj tinejdjer, kolega, meni bi bilo jako tesko s osobom koja istice kako "preuzima tudje boli" i preuzima ulogu patnika. Kako ce tvoje dijete komunicirati s tobom kad bude imalo problema?
Quote:
zelazny kaže: Pogledaj post

Onda sam Isus

Ovo su događaji unazad 2 tjedna mog života:
Radim za stranu kompaniju i imam direktoricu koja je osnovala firmu davnih godina. Radim za nju od 2008.Nikad boljeg šefa. Prije dva tjedna mi je rekla kako je dala otkaz i da se naš ured ne zatvara, ali uzimaju novog čovjeka koji će obavljati njenu funkciju. Ukratko, nakon toga mi je krepao kompjuter, pregorile su tri žarulje, raspale mi se police u ormaru, krepala telefonska linija (tcom ne zna u čemu je problem), fax ne radi, alarm je poludio, a ja se ne mogu pokrenuti...
Bogme onda sam ja dva Isusa.
Anida is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:49.