Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.04.2012., 23:00   #5841
Quote:
dubrovnik12 kaže: Pogledaj post
Moja mama (73) se jako dugo mučila sa psorijazom. Probala je sve i sva. No, sada smo nabavili Daivonex kremu (LEO, Švicarska) i problemi su konačno riješeni. Ono što znamo o kremi da je dosta nova i da u Švicarskoj stoji 38 franaka.
Bilo bi nam drago ako bi još nekome pomogla.
Quote:
Vlado2020 kaže: Pogledaj post
Ta krema nije nova i ima je pod drugim imenima. To je samo miks vitamina d i kortikosteroida.
Spomenuta krema (DAIVONEX®) NE sadrži kortikosteroide.
__________________
Angel, que das luz a mi vida, eres el aire que quiero respirar. Angel, que alivias mis heridas, no te alejes que muero si no estás. Angel, llévame en tus alas a la cima de este gran amor. En tu alma, vive mi esperanza; en tus manos está mi corazón.
El Gato Félix is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2012., 10:40   #5842
ovdje je bilo riječi o nekoj ruskoj kremi - Kartalin, da li netko ima neka iskustva s tim jer sam čuo da će se moći nabaviti u Hrvatskoj, inače od prijatelja u Češkoj sam čuo da je odlična i da se tamo prodaje već neko vrijeme...
selohr is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2012., 11:55   #5843
Omega, euten i ostalo

naletio sam tu i tamo na forum pa evo da i ja napišem nešto

uglavnom je to sve išlo na način da se zimi malo pogoršalo a ljeti bi sve nestalo i tako do prije par godina a od tada ide na način da ljeti stagnira i možda se minimalno smanji a zimi se opet pomalo širi...
sada imam dvije fleke fi 4-5cm na laktovima, dvije veće fleke fi 7-8cm na potkoljenicama lijevoj i desnoj, više točkica po nogama i rukama kao potencijalna mjesta širenja i dosta zahvaćen skalp i dijelove uha.
Skalp je najveći problem jer svrbi i peruta se i dosta je to nezgodno.
Ne znam kako ostatak ali imam neprestanu potrebu da se češem i stružem po glavi, a bogami i po ostalim dijelovima tijela koji su dovoljno sretni da su obrasli tim sranjem.

Glede oficijelne medicine bio sam na par mjesta i prepisivali su losione i kreme belosalice, diprosalice (mislim da je to isto) salicil u maslinovom ulju za skalp i uglavnom me otkantavali kao sitno je to (pogotovo je sitno kada je na nekom drugom bez uvrede svim koji imaju puno teže oblike, ali meni je i ovaj dovljno zaheban).
Bio sam 2x10dana u naftalanu i nije baš djelovalo, stalo je i malo se kao počelo povlačiti na kraju ali tada sam već dobio zračenja ko u priči pa nisam valjda više ni smio a ulje i mast ne djeluju baš sjajno. Bolje djeluje kantarionovo ili maslinovo ulje i obična krema koju nađeš od žene i slično.

Od krema pokušao sam s raznim i psorex mi je jedini bio ok neko vrijeme, pa je onda kao malo slabije dijelovao. Pauzirao sam godinu dvije pa sada mi opet ok, namažem par tjedana ruke i noge i skinu se ljuske i dosta izbljedi tako da baš ne ubija u oči okolinu. Mana nevjerojatni smrad. Osjetljiviji nosevi skuže mjesec dana nakon upotrebe u stanu taj miris.

Probao sam još neku antičevićevu mast, pa neke razne anonimuse itd. Uglavnom ništa baš uspješno a sve služi istome. Raskvasi ljuske pa se mogu lakše skinuti (gavez, neven, neke hidratantne ove one, čak i obični vazelin dobro oslobodi ljuske) ali nakon toga kao da bude još hrapavije i svrbljivije.

Kupio sam prije par godine u Grazu neku mast (može se i u nas naručiti ali je skuplje) koja u nas ne ide na recept nešto vezano uz vitamin d ili a (mislim psorcutan) ali nije to baš djelovalo a navodno je dosta ozbiljan lijek pa sam odustao.

Sada razmišljam o OMEGi da je počnem piti u jaim dozama pa me zanima kakva su Vaša iskustva i ako da koja?

Nedavno me raspizdilo kada sam nakon očito plaćene reklamne emisije na radiu HR2 pošao u neku biljnu ljekarnu u petrinjskoj (zg) kupiti euten biljni eliksir koji kao pomaže kod psorijaze i skužio da to košta 400kn a pakiranje ko babuške. Otvoriš kartonsku kutiju pa u njoj druga plastična u toj još neka manja odijeljena zrakom ili vakumom i onda unutra revolucionarno 50fuckin g. masti. 2 put staviš i ajmo novih 400kn. Uz sve to dao bi i 400 kn ako vrijedi ali onda pogledam sastojke i trave su one koje zapišavaš usput kada negdje bauljaš po prirodi, drugim riječima rastu bilo gdje.
Evo c/p s njihove stranice:
Aktivni sastojci Bioeliksir Euten kreme su:
salicilna kiselina, mentol, ekstrakti hajdučke trave, kadulje i gaveza.
Krema gavez košta 30kn, kadulje, stolisnika i gaveza ima gdje hoćeš, mentol bomboni 5 kn, salicilnom samo još što povrće ne zalijevaju u konzumu itd.

Zanimaju me iskustva ako ih netko ima i ima li netko racionalno objašnjenje za tu cijenu osim besramnog guljenja onih koji se bore sa svojim dosadnim kožnim boleštinama (bilo psor. ili atopijski ili štogod) pa bi platili što god da to izlječe?

nadam se da nisam bio predug

pozdrav
sizif123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2012., 00:47   #5844
Quote:
sizif123 kaže: Pogledaj post
Zanimaju me iskustva ako ih netko ima i ima li netko racionalno objašnjenje za tu cijenu osim besramnog guljenja onih koji se bore sa svojim dosadnim kožnim boleštinama (bilo psor. ili atopijski ili štogod) pa bi platili što god da to izlječe?

nadam se da nisam bio predug

pozdrav
nisi, lijepo je kad netko napise iskustva koja je prošao, ali je ružno sto ne pročita sve što se pisalo prije uglavnom pisali smo o spomenutoj kremi i davno zaključili da je porez na budale, bar što se psorijaze tiče, da su u eu dobili bi tužbu za lažno reklamiranje. isto tako sve kreme služe za prikrivanje posljedica na koži dok uzrok ostaje, a za njega nema ljeka ! zašto ? zato što moderna medicina nezna odgovor na to pitanje. Oni koji su skloni teorijama zavjere kažu da se farmaceutima više isplati izdavati hrpu krema, nego objaviti lijek koji bi psorijazu riješio. bdw. jedino je zanimljivo ovo za naftalan da ti isto nije pomogao. iz onog što sam vidio ipak dosta ljudi kaže da su imali dosta dobre rezultate, ali jednostavno ne djeluje valjda na sve
karolo is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2012., 11:24   #5845
danas sam naletio na ovo http://tianshi.savjeti.com/psorijaza.htm pa ako netko zna nešto više
12344 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2012., 16:07   #5846
Quote:
selohr kaže: Pogledaj post
ovdje je bilo riječi o nekoj ruskoj kremi - Kartalin, da li netko ima neka iskustva s tim jer sam čuo da će se moći nabaviti u Hrvatskoj, inače od prijatelja u Češkoj sam čuo da je odlična i da se tamo prodaje već neko vrijeme...
mazao mjesec dana
užasno smrdi a efekta gotovo da i nema (inače smrad jednak psorex-u ako je netko probao)
navodno treba mazati 4 mjeseca za rezultat ali nisam baš siguran s obzirom da nije ni jeftina a 4 mjeseca smrada ne mogu ni zamisliti , inače prestao sam prije 2-3 mjeseca ali roba koju sam tada nosio iako oprana više puta i dalje smrdi:-(
dalmatinac28 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2012., 16:07   #5847
Quote:
12344 kaže: Pogledaj post
danas sam naletio na ovo http://tianshi.savjeti.com/psorijaza.htm pa ako netko zna nešto više
čista prevara tipične MLM tvrtke koja ima lijek za sve

pozdrav!
dalmatinac28 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2012., 19:27   #5848
Dermatološki pregled

Pozdrav svima!

Prije godinu dana počele su mi se pojavljivati male crvenkaste mrlje na nogama. U dva-tri dana imale su fazu kad su izgledale jednostavno kao područje jako isušene kože, ponekad s blagim perutanjem kože i prolazile su bez ikakvih tragova, da bi se za dan ili dva pojavila nova ''mrlja'' na npr. nadlaktici. Bila sam na dugom godišnjem (ostala sam bez posla neposredno prije prve fleke) i more i umjereno sunčanje su bili super - sve su fleke nestale. Ali prvi dan u trenirki na jesen-sve ispočetka.
Nije mi se baš sviđalo, ali svjesna sam da imam zeznutu kožu od rođenja i nisam se baš zabrinjavala dok se nisu pojavila prva 2 ''ožiljka'' i to na licu i zglobu na ruci koje sad imam već 2-3 mjeseca E onda sam ipak krenula doktorici opće prakse. Budući da je ona ''specifična'' i sve kaj radi (ako radi) onda je to prek one stvari, najbolje kaj sam mogla izvuć od nje je kortikosteroidna krema i riječi utjehe: ''U najgorem slučaju ti je to psorijaza koja nema lijeka, pa onda...vidjet ćeš i sama da li će proći ili ne. Ja ništa ne vidim zabrinjavajućeg na tvojoj koži.'' (Obožavam ovu ženu. Nisam dobila ni upute kak mazati)

Prošli vikend je i meni postalo jasno da bi to mogla biti psorijaza jer se pojavila nova flekica na nadlaktici koja je već sljedeći dan dobila onaj bijeli film - izgledalo je kao neka nagrizajuća opeklina. Kroz dva dana se taj bijeli pokrov doslovce ogulio poslije kupanja i ostala je samo mrlja malo drugačije boje i teksture.
Uspjela sam dobiti uputnicu za dermatologa i termin za pregled sredinom lipnja.

Pitanje za iskusne:
Da li taj pregled ima smisla? Na koji se način postavlja dijagnoza?

Jer ja trenutno imam 6 mrljica-najveća je veličine kovanice, 3 su crvenkaste, ostale samo imaju malo više bora od ostatka kože i malo su grublje na dodir. To je trenutno, a budući da su lani jako brzo prolazile, može se dogoditi da taman taj dan kad je pregled neće biti ni toga (klasa optimist). Nije mi u interesu krast vrijeme liječniku koji može za to vrijeme nekome pomoći.
Mui Special is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2012., 21:16   #5849
Quote:
karolo kaže: Pogledaj post
nisi, lijepo je kad netko napise iskustva koja je prošao, ali je ružno sto ne pročita sve što se pisalo prije uglavnom pisali smo o spomenutoj kremi i davno zaključili da je porez na budale, bar što se psorijaze tiče, da su u eu dobili bi tužbu za lažno reklamiranje. isto tako sve kreme služe za prikrivanje posljedica na koži dok uzrok ostaje, a za njega nema ljeka ! zašto ? zato što moderna medicina nezna odgovor na to pitanje. Oni koji su skloni teorijama zavjere kažu da se farmaceutima više isplati izdavati hrpu krema, nego objaviti lijek koji bi psorijazu riješio. bdw. jedino je zanimljivo ovo za naftalan da ti isto nije pomogao. iz onog što sam vidio ipak dosta ljudi kaže da su imali dosta dobre rezultate, ali jednostavno ne djeluje valjda na sve
o eutenu se pisalo nešto a između ostalog da je kao i sve kreme nekima pomogla, nekima i ne a mene je zanimalo i o bezobraznoj cijeni i kako pravdaju cijenu kreme a sastojci su pojedinačno jeftinjava

glede izlječenja bio bi zadovoljan da se povuku ljuske i očisti koža i da se više nikada ne vrate a neka potencijalna žarišta i dijegnoza ostanu, nemam problema s tim da me službena medicina klasificira za cijeli život kao psorijatičara bez vidljivih znakova psorijaze, ko ih hebe

načelno nisu farmaceuti ludi da pilaju granu na kojoj sjede a konkretno glede psorijaze nisam čuo konkretnu priču da postoji lijek takav i takav a ovi ga ne puštaju
glede naftalana na žalost ništa, vrijeme terapije ostalo na istom i onda nastavilo po starom
sizif123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2012., 21:23   #5850
Quote:
Mui Special kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima!

Prije godinu dana počele su mi se pojavljivati male crvenkaste mrlje na nogama. U dva-tri dana imale su fazu kad su izgledale jednostavno kao područje jako isušene kože, ponekad s blagim perutanjem kože i prolazile su bez ikakvih tragova, da bi se za dan ili dva pojavila nova ''mrlja'' na npr. nadlaktici. Bila sam na dugom godišnjem (ostala sam bez posla neposredno prije prve fleke) i more i umjereno sunčanje su bili super - sve su fleke nestale. Ali prvi dan u trenirki na jesen-sve ispočetka.
Nije mi se baš sviđalo, ali svjesna sam da imam zeznutu kožu od rođenja i nisam se baš zabrinjavala dok se nisu pojavila prva 2 ''ožiljka'' i to na licu i zglobu na ruci koje sad imam već 2-3 mjeseca E onda sam ipak krenula doktorici opće prakse. Budući da je ona ''specifična'' i sve kaj radi (ako radi) onda je to prek one stvari, najbolje kaj sam mogla izvuć od nje je kortikosteroidna krema i riječi utjehe: ''U najgorem slučaju ti je to psorijaza koja nema lijeka, pa onda...vidjet ćeš i sama da li će proći ili ne. Ja ništa ne vidim zabrinjavajućeg na tvojoj koži.'' (Obožavam ovu ženu. Nisam dobila ni upute kak mazati)

Prošli vikend je i meni postalo jasno da bi to mogla biti psorijaza jer se pojavila nova flekica na nadlaktici koja je već sljedeći dan dobila onaj bijeli film - izgledalo je kao neka nagrizajuća opeklina. Kroz dva dana se taj bijeli pokrov doslovce ogulio poslije kupanja i ostala je samo mrlja malo drugačije boje i teksture.
Uspjela sam dobiti uputnicu za dermatologa i termin za pregled sredinom lipnja.

Pitanje za iskusne:
Da li taj pregled ima smisla? Na koji se način postavlja dijagnoza?

Jer ja trenutno imam 6 mrljica-najveća je veličine kovanice, 3 su crvenkaste, ostale samo imaju malo više bora od ostatka kože i malo su grublje na dodir. To je trenutno, a budući da su lani jako brzo prolazile, može se dogoditi da taman taj dan kad je pregled neće biti ni toga (klasa optimist). Nije mi u interesu krast vrijeme liječniku koji može za to vrijeme nekome pomoći.
meni je opća praksa rekla to je psorijaza a imao sam malu flekicu na laktu. Par godina nakon stanje malo gore, zahvaćena djelomično i glava i male flekice na nozi na šalati u ZG-u su mi uzeli skalpelom komad kože s noge i nešto kao analizirali i potvrdili da je psorijaza.

iz ovoga što pišeš moglo bi biti ali tko zna ovako možda je i što drugo

pozdrav
sizif123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2012., 00:00   #5851
Quote:
sizif123 kaže: Pogledaj post
konkretno glede psorijaze nisam čuo konkretnu priču da postoji lijek takav i takav a ovi ga ne puštaju
zašto bi ga tražili ? a da ga i nađu baš bi javno svima obznanili, pa ga nebi pustili van
karolo is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2012., 14:49   #5852
Question

Quote:
dalmatinac28 kaže: Pogledaj post
mazao mjesec dana
užasno smrdi a efekta gotovo da i nema (inače smrad jednak psorex-u ako je netko probao)
navodno treba mazati 4 mjeseca za rezultat ali nisam baš siguran s obzirom da nije ni jeftina a 4 mjeseca smrada ne mogu ni zamisliti , inače prestao sam prije 2-3 mjeseca ali roba koju sam tada nosio iako oprana više puta i dalje smrdi:-(
od zadnjeg posta upoznao sam curu iz Zagreba koja je koristila Kartalin, kaže da je njoj super, mazala je svaki dan 3 tjedna i da joj se sve povuklo, sada maže jednom tjedno i za sada joj se nije vratilo, kaže da je prije ovoga probala sve i svašta bez uspjeha...
selohr is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2012., 21:44   #5853
Quote:
od zadnjeg posta upoznao sam curu iz Zagreba koja je koristila Kartalin, kaže da je njoj super, mazala je svaki dan 3 tjedna i da joj se sve povuklo, sada maže jednom tjedno i za sada joj se nije vratilo, kaže da je prije ovoga probala sve i svašta bez uspjeha...
Ma svako je od nas različit, ono što djeluje jednom ne mora drugom i sl. Ja sam tako jedne god koristila psorex i super mi pomogao, drugi put skoro nista tako da sve zavisi.
Da neko ne zna gdje se moze Kartalin nabaviti, da ga nema gdje u Zagrebu?
greeneyez21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2012., 22:47   #5854
Quote:
El Gato Félix kaže: Pogledaj post
Spomenuta krema (DAIVONEX®) NE sadrži kortikosteroide.
u pravu si . Ja sam mislio na ovu
http://en.wikipedia.org/wiki/Betamethasone/calcipotriol
Vlado2020 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2012., 10:16   #5855
Quote:
greeneyez21 kaže: Pogledaj post
Ma svako je od nas različit, ono što djeluje jednom ne mora drugom i sl. Ja sam tako jedne god koristila psorex i super mi pomogao, drugi put skoro nista tako da sve zavisi.
Da neko ne zna gdje se moze Kartalin nabaviti, da ga nema gdje u Zagrebu?
Curi koja je koristila donio je prijatelj iz Rusije, na facebooku sam našao neku firmu koja je u procesu registracije Kartalina za Hrvatsku, nadam se da ce uskoro biti dostupno da probam...
selohr is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2012., 19:27   #5856
aj sam prije dvoje godine mazala sa dermovate masti.. i kada je sve spalo i ostale samo fleke otisla na more 7 dana i dvije godine nije bilo nista.. i prije par mjeseci zbog stresa na fakultetu i drugih stvari mi se opet pojavilo.. meni se cini vise nego prije, posto ja imam po cijelom tijelu osim na licu ...

tako da meni je najvise pomogla ta mast i more.. sad opet cekam ljeto da se przim
i jos nesto .... posto sam se bila udebljala malo sam reducirala ishranu.. i sad se stanje popravlja i za psorijazu.. kugovi u sredini postaju normalni (tj. oni dijelovi koje nisam mazala sa dermovate, jer prvo hocu da ruke sredim da mogu obuci normalnu majicu kratkih rukava)
amsy is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2012., 22:03   #5857
Quote:
selohr kaže: Pogledaj post
Curi koja je koristila donio je prijatelj iz Rusije, na facebooku sam našao neku firmu koja je u procesu registracije Kartalina za Hrvatsku, nadam se da ce uskoro biti dostupno da probam...
vidim da si se ti dobro nakačio na KARTALIN od tri posta koja imaš tu u svima ga spominješ.
ok ako ga želiš može se već dobiti u Hrvatskoj, ja sam ga tako kupovao pa ako ga baš želiš javi se na PM i objasnit ću ti kako i gdje ali još jedanput ponavljam da sam ga koristio preko mjesec dana svaki dan po dva mazanja i to bez ikakvog rezultata i da smrdi ko sam vrag, ali opet ne djeluje svima sve jednako pa ako ga želiš javi se uputit ću te kako doći do njega.

pozdrav!
dalmatinac28 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2012., 12:37   #5858
Quote:
dalmatinac28 kaže: Pogledaj post
vidim da si se ti dobro nakačio na KARTALIN od tri posta koja imaš tu u svima ga spominješ.
ok ako ga želiš može se već dobiti u Hrvatskoj, ja sam ga tako kupovao pa ako ga baš želiš javi se na PM i objasnit ću ti kako i gdje ali još jedanput ponavljam da sam ga koristio preko mjesec dana svaki dan po dva mazanja i to bez ikakvog rezultata i da smrdi ko sam vrag, ali opet ne djeluje svima sve jednako pa ako ga želiš javi se uputit ću te kako doći do njega.

pozdrav!
još je netko pitao da li se može nabaviti u Hrvatskoj pa ako znaš molim te objavi, toliko ga spominjem kako bi dobio što više informacija, sam si rekao, a i iz svih ovih postova se vidi da nema univerzalnog lijeka s kojim bi svi bili zadovoljni
selohr is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2012., 14:57   #5859
Zdravo svima,,,,,nije me bilo dugo vreme u meguvremenu probala sam sve i svasta od cajevi do rigorozne dijete i nista znacajno se nije desilo u vezi psorijaze koja nakon ragawe mog deteta zahfatila skoro cjelo telo... e sad poslednje sto sam koristila je Melem za lecewe psorijaze na bazi borove smole a covek sto ga pravi zove se Dalibor iz Kraljeva, znaci melem strasno mirise i tezak je za nanosenje ali dobro sve se izdrzi samo da ima rezultate,sad podle 20 dana koristenje povuklo se sve i treba da se maze do 68 dana da se nebi pojavila ponovo....... e sad mi koji patimo od psorijaze tesko moze da poverujemo da se nece vratiti a ja bi bila srecna i nekoliko meseci da bude ovako cisto pa i ako se vraca po malo da moze da se kontrolise ali videcemo........
Zelim da vas pitam dali neko cuo za melem dali ga koristio i kakva su iskustva..... da se psorijaza povuce to je sigurno zasto se meni povukla(poslacu i slike samo da vodime kako se stavljaju) ali ako neko ima nekakvo iskustvo sa ovaj melem molim vas da mi pise......Fala puno i nadam se da smo manje od pred 2 godine
Marija sk is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2012., 17:52   #5860
Pozdrav,

imam 24 god. i neslužbeno imam psorijazu godinu dana, službeno od siječnja. Prije dijagnoze i dobivanja masti me jedino živciralo što me svrbe laktovi i koljena, no otkako mažem mastima nema svraba (woohoo).

Nitko u mojoj obitelji nije imao psorijazu (mama se raspitivala i za prabake i slicno ), te nisam pod nikakvim vecim stresom nego inace u životu, tako da nemamo pojma zasto se psorijaza pojavila. =)

Trenutno noge i ruke mazem Daivonexom od kojeg mi nestaju ljuskice, ali ostaju crvene mrlje.

Zahvaceno mi je jedno uho koje se jako brzo poboljsa Daivonexom takodjer, a inace ga znam mazati nekakvim uljem za jako suhu kozu koju sam kupila u DM-u. Od njega mi je isto bolje, samo naravno, cim prestanem koristiti opet mi se uho pocne raspadati.

Na sličan način rješavam i mrljicu ispod oka i oko pirsa u nosu, malo ulje, malo belobaza.

Za kosu sam prvo koristila šampon PsoriStop kojeg su mi preporučili u ljekarni, ali mi je bio užasan. Na kosi imam jako malo žarišta ali je mi je grozno što UŽASNO svrbe. Od ovog šampona me je glava još više svrbila i konstanto je padao snijeg. Tako da sam se vratila Vichy šamponu za suhu perut koji mi je odličan i uvijek mi je pomagao. I tjeram se prati kosu svaki drugi dan (iako mi teško pada, sjetim se u ponoc da bi mogla oprat kosu, a nema više tople vode u zgradi )

Kako sam prestala koristiti PsoriStop nakon tek nekoliko pranja, htjela bih ga nekom pokloniti. Možda nekome paše - pa ako ima netko iz Ri ili Zg tko bi htio testni uzorak od 200 ml nek mi se javi na PM. =)

Ovo je taj šampon - http://ljekarna-rijeka.hr/proizvodi/...on-250ml-1080/

Doktorica mi je dala i salicinsku kiselinu u svinjskoj masti da mazem glavu kad zagusti.

Prijatelji su mi za rođendan bili kupili tretman ribicama i to mi je super pomoglo za noge, psorijaza je bila gotovo nestala (ostalo je po jedno zariste na svakom koljenu), no evo 3 mjeseca kasnije psorijaze na nogama imam posvuda.

Inače sam s Lošinja, Meke psorijazičara, ali se selim u Zagreb pa mi starci lude da ostanem doma Sunčat ćemo se dečko i ja na Jarunu i kupat u kadi soli

Kao što vidite, psorijaza me ne zabirnjava previše, vizualno me iskreno ovo po nogama i rukama ne smeta uopce, nosim kratke rukave i suknje kao i inace, ne pada mi na pamet skrivat se jer bi netko mogao pomisliti kako ružno izgledam, a i treba sunce iskoristiti sad kad je napokon tu ! =) Malo me je strah da se ne raširi po licu, ali trackam se kremama i mastima i nije za sad nikud krenulo. Prošlo ljeto mi je sunce i more pomoglo (iako se mrzim kupati + svijetle sam puti pa gorim ko šibica tako da izbjegavam oboje, što samo pokazuje da mi ne treba puno izlaganja)

Koliko sam čitala i proučavala ne očekujem neka čudotvorna rješenja, puno ljudi mi je reklo da su psorijazu imali i da je nestala sama od sebe bez nekog pretjeranog truda, a ima i ljudi koji su probali od A do Ž pa ništa. Bit ćemo frendice Psori i ja pa kad joj dosadim nek ode, ako ne skupa cemo se trackati kremama. Samo da ne svrbi.
Lexus Blackmore is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:38.