Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.05.2005., 10:23   #21
Znaš što ću ti ja reći iz iskustva Tsunami.

I ja imam sestru i imala sam kemić i sva ta sranja.

I moja sestra je dizala toliku paniku oko toga, da kad bi mi došla u posjet ja sam nju morala smirivati, i čak vikati na nju.

Kažeš, lako je za naše strahove, ali ti taj svoj strah prenosiš nesvjesno na sestru.


Ja se sjećam kad sam bila u bolnici, sve bolesnice su samo kolutale očima na svoje panične posjetioce.

Vi samo radite probleme. To je činjenica.

A svi bolesnici dobiju unutarnju snagu i ako se ne paničari oko njih možda čak uspiju uhvatiti i malo unutarnjeg mira.
__________________
Bitno je ocima nevidljivo. Samo se srcem dobro vidi :)
Uranus is offline  
Old 24.05.2005., 11:26   #22
Moja sestra ne paničari!

Naravno da mi moramo biti jaki.
TsunamiGirl is offline  
Old 24.05.2005., 12:24   #23
Quote:
TsunamiGirl kaže:
Moja sestra ne paničari!

Naravno da mi moramo biti jaki.
Bolesniku je uvijek psihički lakše, nego onima oko bolesnika.

Nisam ja ni govorila o tome da bolesnici paničare, nego da njihovi bližnji paničare...ili to od panike nisi uspjela uvidjeti?

Jeste joj nabavili onu 'tekuću hranu'? Čula sam da je doktorica onkolog to savjetovala jednoj curi koja isto tako nije mogla više jesti.
__________________
Bitno je ocima nevidljivo. Samo se srcem dobro vidi :)
Uranus is offline  
Old 24.05.2005., 12:59   #24
Quote:
Uranus kaže:

Jeste joj nabavili onu 'tekuću hranu'? Čula sam da je doktorica onkolog to savjetovala jednoj curi koja isto tako nije mogla više jesti.
tekuća hrana je ustvari ISHRANA NA RAZINI STANICA ili jednostavno Stanična ishrana ("cellular nutrition") ..

No, nešto slično tome mnogi već razumiju ...
Kada organizam odbija funkciju prerade hrane onda se primjenjuje infuziji, što je sličan primjer kako sve ono što je najneophodnije organizam primi na najbrži mogući način.
Stanična ishrana je nešto slično, sigurnost da smo našem organizmu dali SVE hranjive tvari koje su mu potrebne (ali kroz tekući obrok). Ta sigurnost je vrlo potrebna s obzirom da više ne možemo kontrolirati kvalitetu klasične hrane koju danas jedemo, niti koliko smo čega unijeli kroz tu hranu.

da malo i objasnim ..

Odavno je poznato da je dobra, prirodna i zdrava hrana potrebna organizmu da bi se održala vitalnost i zdravlje. Odavno je poznato da tijelu trebaju bjelančevine, ugljikohidrati, masti, esencijalne kiseline, vitamini i minerali. Ono što je novo, to je otkriće da je hrana samo jedan aspekt ishrane. Velika je razlika između prehrane i Stanične ishrane. Hrana je ono što jedemo, a Stanična ishrana je ono što je došlo do stanica vašeg organizma.
To je potpuno novi, drugačiji koncept ishrane, novi koncept zdravlja. To nije proizvod, to nije sastojak, to je tehnologija koja dovodi hranjive tvari do stanica.

Ono što zbunjuje mnoge je činjenica da ne možete biti sigurni da je hrana koju jedete došla do vaših stanica i ishranila ih. Ako vam je organizam izložen stresu, bolesti, iscpljenosti, kemijskim supstancama, lijekovima ili ako rabite alkohol, kavu ili nikotin, vaše stanice vjerojatno ostaju gladne. Velika je razlika u hranjenju usta i želuca i ishrani stanica.

Sve dok vaše stanice ne budu zdrave ni vi nećete biti zdravi! Tajna zdravlja i dobre ishrane je u tome da budemo sigurni da su stanice tijela (stanice mišića, stanice mozga, srca …) pravilno i potpuno nahranjene. Nije važno samo što jedete, nego da tijelo tu hranu može probaviti, apsorbirati i, najvažnije da može biti asimilirana na razini stanica!
Tajna ovoga "čuda" je u tome da je to hrana dizajnirana, formulirana i pripravljena tako da HRANI VAŠE STANICE! A kada vaše stanice dobivaju pravu hranu – osjetit ćete zadivljujuće promjene u vašem zdravlju.
Sve je to i naučno dokazano (UCLA) i potvrđeno u praksi, rezultati su zaista fenomenalni i zaista su vrijedni svake pažnje.
Ljudi koji koriste Staničnu ishranu više ne odlaze doktoru, više ne piju lijekove, više ne spavaju popodne, ne boli ih glava, više nisu tmurni i neraspoloženi! To je samo od pravilne Stanične ishrane, ne od nikakvih drugih terapija.

Moderna medicina traži lijekove za mnoge bolesti. Obratite pozornost da doktori koriste izraz “tretman”. Oni vas prvo “dijagnosticiraju” pa onda “tretiraju”. Ja govorim o ISCJELJENJU! Iscijeliti znači ponovo postati pun, cijel. Ponovo postati onakvi kakvi ste bili - mladi i zdravi! Što biste više željeli? Biti tretirani ili biti iscijeljeni? Sposobnost tijela da ponovo postane cijelo, da se prirodno iscijeli kada za to dobije šansu, sredstvo, Staničnu ishranu, izgleda kao čudo. Ali to nije čudo! Vaše tijelo je čudo. Ali vi ga hranite. O vama ovisi želite li biti iscijeljeni! Staničnom ishranom će se promjeniti zdravstveno stanje svijeta.

"mi smo ono što jedemo, o hrani ovisi naša snaga, naše zdravlje, naš život .. neka hrana bude vaš lijek a ne lijekovi vaša hrana" (Hipokrat)

hummer is offline  
Old 24.05.2005., 13:02   #25
lahor...
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
kemik is offline  
Old 24.05.2005., 13:07   #26
TsunamiGirl, si pogledala pvt?
xxGaladrielxx is offline  
Old 24.05.2005., 14:01   #27
Quote:
kemik kaže:
nama su, za vrijeme spremanja i uzimanja tog napitka, onkolozi savjetovali da NE stavljamo med. Objasnjenje je bilo jasno, i zaista logicno: med je vrlo hranjiv, sa punonutricionisticki vrijednih sastojaka. od njega koristi imaju sve stanice naseg organizma, a ponajvise one koje se najbrze dijele. A koje su te? Pa stanice metastaza, of kors. Nekoliko onkologa je savjetovalo da izbacimo med, tim vise sto je moja mama do pred sam kraj dobro jela...

Eto, moje iskustvo, tek tolko da znate...
O hranjenju stanica i imunološkom sustavu koji je ustvari najbolji obrambeni mehanizam protiv razvitka karcinoma na zanimljiv način je napisao Morph, vrijedi pročitati:

https://www.forum.hr/showthread.php?s=&threadid=95690
hummer is offline  
Old 24.05.2005., 15:39   #28
Quote:
hummer kaže:
O hranjenju stanica i imunološkom sustavu koji je ustvari najbolji obrambeni mehanizam protiv razvitka karcinoma na zanimljiv način je napisao Morph, vrijedi pročitati:

https://www.forum.hr/showthread.php?s=&threadid=95690
Ovo je ispod svake granice dobrog ukusa, pa i ovdje pokusavate prodati te svoje cudesne praske Nevjerojatno
dodouprolazu is offline  
Old 24.05.2005., 22:01   #29
Quote:
kemik kaže:
nama su, za vrijeme spremanja i uzimanja tog napitka, onkolozi savjetovali da NE stavljamo med. Objasnjenje je bilo jasno, i zaista logicno: med je vrlo hranjiv, sa punonutricionisticki vrijednih sastojaka. od njega koristi imaju sve stanice naseg organizma, a ponajvise one koje se najbrze dijele. A koje su te? Pa stanice metastaza, of kors. Nekoliko onkologa je savjetovalo da izbacimo med, tim vise sto je moja mama do pred sam kraj dobro jela...

Eto, moje iskustvo, tek tolko da znate...
stanice karcinoma posjeduju glukozu u bliku glikogena, i za svoj metabolizam koriste uglavnom glukozu ali je iskorištavaju samo polovično, jer usprkos dostatnoj količini kisika koriste anaerobni put razgradnje.

To je nešto kao da imaš podtanara koji ne plača režije, a za zagrijavanje svoje sobe grijanje mu je uvijek odfrljeno na max., i pa još k tome ima otvoren prozor. Potrošnja energije je enormna, a ovaj se još teritorijalno širi na nove sobe.
Morph is offline  
Old 24.05.2005., 23:52   #30
Što se tzv. klasične medicine tiče - doktorica Grgić na Rebru (radiologija & kemoterapija) je izvrsna. Osim što je vrhunski stručnjak, ima onaj prijeko potreban touch za pacijente. Iz osobnog iskustva govorim.
__________________
Kod nas je najvažnija žena ŽM-56, SMB boje koja služi za razmožavanje žive sile i vatrenih sredstava, a sastoji se samo od spolnog organa i šapke.
te@ is offline  
Old 25.05.2005., 00:07   #31
Re: karcinom - molim pomoc!

Quote:
TsunamiGirl kaže:
Kad može najranije na zračenja i kemoterapije poslije operacije?
koliko ja znam, nakon tjedan dana vec.

Quote:
TsunamiGirl kaže:
Zna li neko za nekog alternativca s rezultatom?
Aloa vera u kom obliku? Kapsule? Jel to neki sirup? Što konkretno? I na koji način?
probala sam na roditeljima apsolutno sve.
nista
ipak, postoji nekoliko vrsta tumora i nisu svi jednako opasni. kod nekih je izljecenje itekako moguce tako da bi ovakve stvari eventualno i mogle poboljsati/ubrzati proces ozdravljenja.
al nemoj se oslanjat na alternativu previse..

Quote:
TsunamiGirl kaže:
kako doći na Institut za tumore na terapiju ? Jel treba veza?
ima malo mjesta pa je bolje ako te netko "progura". ako si iz zagreba ne treba veza, ako nisi vjerojatno da. inace te salju u maticne gradove na ljecenje.

ako ti seka bude isla na kemoterapiju i zracenje, ocekujte da joj bude zlo od toga, al to ne znaci nuzno da su stvari lose. drzi se
__________________
cute but psycho. things even out.
NoWa is offline  
Old 25.05.2005., 00:13   #32
Večeras čitam u novinama da je u Kliničnom centru u Ljubljani pred par dana predstavljen lijek kojeg su počeli koristiti nedavno a izgleda da izuzetno smanjuje mučnine izazvane kemoterapijom. Proizvodi ga Merck&Co, pripada u novu klasu lijekova NK1 (tako piše) a liječnica koja je o tome govorila je onkolog i zove se prof. Tanja Čufer.

Samo kratka vijest je, nema podrobnosti. Iako vjerujem da bi na Onkološkom institutu znali o čemu se radi - probaj nazvat i pitat.
__________________
Ne budi supak, nosi masku (u zatvorenom i u guzvi). Dezinficiraj ruke. I ne pizdekaj. (c) Lady Guga
Cats is offline  
Old 25.05.2005., 00:25   #33
Re: Re: karcinom - molim pomoc!

Quote:
NoWa kaže:
al nemoj se oslanjat na alternativu previse..
Ja bih preformulirala malo, pa rekla - ako i posegneš za alternativom, nemoj nikad ignorirat ili zanemariti klasičnu medicinu.

A iz perspektive osobe koja je u obitelji imla nažalost dva puta to iskustvo ću ti reć' - probaj sve. SVE!
I nikad se ne obaziri na spike kako se boriš s vjetrenjačama. Onaj tko nije imao to iskustvo, jednostvano ( i hvala bogu) ne zna. Držim fige seki i tebi!
__________________
Kod nas je najvažnija žena ŽM-56, SMB boje koja služi za razmožavanje žive sile i vatrenih sredstava, a sastoji se samo od spolnog organa i šapke.
te@ is offline  
Old 25.05.2005., 02:36   #34
Tsunami, drži se!

Ako niste našle alternativca, javi se na PM pa ti šaljem broj.
Tijana is offline  
Old 25.05.2005., 03:56   #35
da, tekuca hrana, Fresubin Energy DRINK pokriva zdravstveno.
200ml=300kcal

ima raznih okusa, fini su, slicno ko shake... uostalom, poslala sam ti na pm
LeeLooo is offline  
Old 25.05.2005., 08:49   #36
Quote:
LeeLooo kaže:
da, tekuca hrana, Fresubin Energy DRINK pokriva zdravstveno.
200ml=300kcal

ima raznih okusa, fini su, slicno ko shake... uostalom, poslala sam ti na pm
To i meni nitko ne vjeruje kak je taj napitak fini... Ja sam ocekivala da ce imat okus, kajjaznam, otopljene krede, kad ono oni se potrudili. Ima naravno nutra hrpu secera, pa je slatko, ali fiiiino...
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
kemik is offline  
Old 25.05.2005., 09:28   #37
Re: Re: Re: karcinom - molim pomoc!

Quote:
te@ kaže:
Ja bih preformulirala malo, pa rekla - ako i posegneš za alternativom, nemoj nikad ignorirat ili zanemariti klasičnu medicinu.

A iz perspektive osobe koja je u obitelji imla nažalost dva puta to iskustvo ću ti reć' - probaj sve. SVE!
I nikad se ne obaziri na spike kako se boriš s vjetrenjačama. Onaj tko nije imao to iskustvo, jednostvano ( i hvala bogu) ne zna. Držim fige seki i tebi!
Složio bih se sa tobom, ne treba se odricat klasične medicine ali biljni pripravci mogu zaista puno pomoći u ozdravljenju.
Onaj tko nije vidio i osjetio promjene na sebi nakon uzimanja nekih biljnih pripravaka (npr. aloa vera) može samo nagađati kakvi su učinci.

Još nešto, biljke nisu alternativa jer je to postojalo i prije klasične medicine, prije je klasična medicina alternativa. ..

Quote:
LeeLooo kaže:
da, tekuca hrana, Fresubin Energy DRINK pokriva zdravstveno.
200ml=300kcal

ima raznih okusa, fini su, slicno ko shake... uostalom, poslala sam ti na pm
Moram priznat da i mene ovo zanima, ako netko ima nešto više o tome zamolio bih ga da napiše ovdje ili da mi pošalje na mail ..
hummer is offline  
Old 25.05.2005., 10:58   #38
Re: Re: Re: Re: karcinom - molim pomoc!

Quote:
hummer kaže:
Onaj tko nije vidio i osjetio promjene na sebi nakon uzimanja nekih biljnih pripravaka (npr. aloa vera) može samo nagađati kakvi su učinci.
ja nisam vidjela, a gle zacudo to su pili moji roditelji.

meni su isto kao i Tsunami napuhavali glavu s tim biljnim preparatima da dobijes nekakvu nadu i onda se samo jos vise razocaras kad to ne uspije.
biljni preparati ce pomoci u nekim slucajevima, kad karcinom nije od one dvije ubojite vrste, inace ne.
oprostiti sta sam surova, ali i otac i majka su mi umrli od raka. s tim da je majka prezivjela prva dva.
mislim da sam probala sve.
__________________
cute but psycho. things even out.
NoWa is offline  
Old 25.05.2005., 11:01   #39
Re: Re: Re: Re: karcinom - molim pomoc!

Quote:
hummer kaže:
Moram priznat da i mene ovo zanima, ako netko ima nešto više o tome zamolio bih ga da napiše ovdje ili da mi pošalje na mail ..
Strucnjace za stanicnu prehranu (stogod to bilo), nije moguce da nikad nisi cuo za enteralnu prehranu? Ah, sad sam razocarana u tebe, a tako sam stekla povjerenje u tvoje znanje i iskustvo

enivej, imasovdje nesto o tome, a ako te vise zanima, zuji sam po netu, to je ionako jedino sto znas...
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
kemik is offline  
Old 25.05.2005., 12:13   #40
essiac caj

Ja sam mom tati narucila essiac caj iz Engleske. To je bila daleko jeftinija varijanta nego noni ili aloevera. Mislim da je oko $12 za jedan mjesec upotrebe, jer je potrebno piti u malim kolicinama. Mogu ti reci da mi svi mislimo da je njemo caj pomogao, bio je na operaciji prostate i onda je poceo piti taj caj i odmah se zdebljao i apetit mu je bio normalan, niti je trebao ici na kemoterapiju. Taj caj se inace moze piti i kao preventiva.
Malo si pogledaj na www.naturallythinking.com
ili na drugim web stranicama, ali ovi su najjeftiniji i salju odmah za 2-3 dana.
mon is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:26.