Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Televizija > Serije

Serije U nastavcima, a nisu sapunice

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.03.2016., 18:09   #661
Quote:
Swarm kaže: Pogledaj post
Koliko sam ja kao površni gladitelj skuzio..Naštimava rezultate pretraga na search engineu i data majna za ovog koji je protiv Franka..
To je bio onaj koji je radio s Conwayjem, Pollyhop se zvala stranica i to je jasno. A mi pitamo za onog drugog lika kojeg je Leann angažirala. Što je on točno radio?
Mišell is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2016., 18:45   #662
A viš da površno i čitam onda..Ne mogu se sjetiti o kome se radi
Swarm is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2016., 20:08   #663
Aidan je stručnjak/znanstvenik za podatke (data scientist). On je pronašao informaciju da Conway koristi tražilicu Pollyhop kako bi ciljano išao na potencijalne birače (npr. kada oni ukucaju u tražilicu "Conway novi govor" izbacuje im samo najbolje i najpozitivnije članke, a kritike ili negativne stvari ne prikaže ili budu negdje na 5687. mjestu gdje nitko ne lista). Zgodno je što je vlasnik tražilice Conwayov BFF. To što radi Conway nije skroz ilegalno, ali je u nekoj sivoj zoni, nije možda baš etički, jer takva vrsta targetiranja kandidatu daje ogromnu prednost. Sasvim slučajno je Aidanova prijateljica LeAnn, koja sad radi u Underwoodovom timu i tako je Frank saznao za vezu Conway-Pollyhop.

Frank naravno ne smije čekati, nego mora krenuti u kontranapad. Dobije dopuštenje da vrši nadzor zbog terorističke prijetnje organizacije IOC. Aiden i njegova firma/software su službeno zaduženi da vrše nadzor podataka unutar USA kako bi filtrirali potencijalno opasne teroriste, razmjenu njihovih podataka itd. Ali pored toga naravno Aiden radi i za Underwoodove i njihovu kampanju. Znači Aiden ima neograničen pristup svim USA podacima, što je san snova svakog analitičara/stručnjaka, a on te podatke naravno koristi i u svrhu Frankove kampanje.

Recimo, sjećate se epizode oko zakona u vezi oružja i njegovog ograničenja? Aidan je izvukao na tisuće imena ljudi koji su bili žrtve oružanih napada, tj. nekog nasilja koje uključuje oružje. Pošto su imali liste tih ljudi, volonteri koji rade u predsjedničkoj kampanji su ih mogli ciljano zvati i moliti da se kod svog kongresnika zauzmu za zakon koji će bolje regulirati prodaju/kupovinu oružja. Drugim riječima, šema ide ovako: Aidan potraži ciljane podatke (u ovom slučaju: žrtve oružja), napravi liste, preda ih LeAnne, ona ih proslijedi volonterima, oni zovu ljude i mole za potporu (u ovom slučaju: da ljudi zovu kongresnike i traže da podrže Clairein zakon). Također je Aidan uživo pratio podatke kada je Claire držala onaj govor, pa je uočio da kod određenih ključnih riječi ljudi bolje reagiraju, pa ih je usmjerio u tom pravcu, da se Underwoodovi prikažu onakvima kako većina ljudi na internetu želi da kandidat izgleda, da koriste ključne riječi u govorima na koje korisnici najpozitivnije reagiraju itd. Simple as that. U jednom momentu je Frank tražio da ozvuče Conwayev mobitel, ali je LeAnn to ipak odbila.

A zašto pleše ko lud i sluša mjuzu? Ono, čovjek je nerd, geek.. Tko je gledao The Big Short mogao je vidjeti maltene identičnog lika kojeg glumi Christian Bale.
__________________
• • • My creative process & ultimate inspiration • • •

Zadnje uređivanje Mina : 30.03.2016. at 20:22.
Mina is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2016., 13:19   #664
Quote:
mina_jasmina kaže: Pogledaj post

A zašto pleše ko lud i sluša mjuzu? Ono, čovjek je nerd, geek.. Tko je gledao The Big Short mogao je vidjeti maltene identičnog lika kojeg glumi Christian Bale.
to mi je bila tako dobra scena.
baš dobro pogođena
keiTee is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2016., 14:02   #665
mina_jasmina - Hvala na objašnjenju. Ja sam pretpostavljao da ovo sa plesom i mjuzom ima neko dublje značenje osim njegove osebujnosti, no dobro si uočila usporedbu s Baleom
Mišell is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2016., 21:26   #666
Ja danas pogledao zadnju epizodu 4. sezone na netflixu. Odlicna sezona. Uopce nisam primijetio kako je dosla 13. epizoda. To dovoljno govori kak je napeto. Dok sam gledao, imao sam dojam da je ovo zadnja sezona, ali sipak Spoilati necu.

Poslano sa mog HUAWEI P6-U06 koristeći Tapatalk
__________________
Guard your honor. Let your reputation fall where it will. And outlive the bastards.

The will to be stupid is a very powerful force, but there are always alternatives.
RiderInTheSky is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2016., 00:46   #667
Kao što sam rekla da Meetchuma više neće biti, jer sam ga vidjela u "Billions", tako predviđam odlazak Thomasa Yatesa. Danas sam počela gledati The Girlfriend Experience, kad ono jednog od gl. likova Davida Tellisa glumi naš Paul Sparks. Kako će se u HoC riješiti našeg pisca, ostaje da vidimo. Meni će nedostajati, bio je cool lik.
__________________
• • • My creative process & ultimate inspiration • • •
Mina is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2016., 17:52   #668
S obzirom da je on lik koji bi mogao biti svjedok protiv njih a bez da je dio njihovih kriminalnih radnji onda vjerojatno će ga se morati riješiti u jednom trenutku.
__________________
"When you tear out a man's tongue, you are not proving him a liar; you're only telling the world that you fear what he might say." ~ Tyrion Lannister
Archangel is online now  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2016., 08:48   #669
Odgledana 4. sezona HOC..... i meni se sviđa.
Kritike 4. sezone bile su pretežno negativne ali se sa time ne slažem..... serija je zadržala onaj fini touch koji ima od početka.
Politika kakva je zapravo, ono što se događa iza kulisa, bez rukovanja, nasmiješenih lica i lažnih i šupljih priča.
Jedan veliki bazen sa piranama gdje veće ribe jedu manje....
Moja ocjena serije 8,5/10.....
ULICA ULICE is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2016., 00:03   #670
Napokon odgledo sve.

Super sezona.

Jedva čekam sljedeću, kako će li se samo izvuć iz svega ...
__________________
. .
Leecher is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2016., 22:57   #671
Definitivno uz bok prve dvije sezone, mislim da bi iduća mogla biti zadnja ali bogami strašna sezona. Scenaristima svaka čast, glumci isto.
__________________
"I hate listening to people’s dreams. It’s like flipping through a stack of photographs. If I’m not in any of them and nobody’s having sex, I just don’t care." D.R.
mah11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2016., 20:12   #672
Serija je super, glumci također, jedino me malo buni lik Robin Wright. Čas ovakva, čas onakva. Nisam sigurna je li to problem scenarija ili ona ne zna kako bi se postavila? Jer Frank je npr.uvijek isti. Loš čovo, manipulator, ubojica, lažov. Nema sredine. Tu i tamo pokaže ljudskost kad je u pitanju gđa. Underwood ili Stamper, inače ne. U glavnom, Kevin Spacey je vrh vrhova!
Funny Queen is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2016., 12:53   #673
od danas 4.sezona House of Cards na HTV1

ide u terminu nešto iza 20:30, u ritmu ponedjeljak do srijede
gahan is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2016., 13:58   #674
nisam znao da ide tri dana za redom, baš super. gledao sam sinoć i jedva čekam iduću epizodu.
mfranic is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2016., 22:33   #675
Dosta iznenađujuće koliko je HTV brz u ovom slučaju (samo pola godine razmaka, i drže tempo) dok su npr. Fringe mrcvarili višegodišnjim pauzama između sezona, isto sad rade s Doctorom Whoom, Torchwood su dali samo 1. sezonu i "zbogom" (i to prije nego su prikazali Doctora, od kojeg se Torchwood "odspinao"). Ashes To Ashes prikazali 2 sezone, a 3. (i posljednju) nikad...
Nemoguće je dokučiti njihovu logiku, ali i takvi kaotični su mila majka prema RTL-u i Novoj i njihovom tretmanu filmova, serija i termina prikazivanja...
SpoBob is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2016., 13:33   #676
U koje vrijeme su obicno objavljivali datum slijedece sezone? Iscekivanje nastavka serije me ubija...
RocketBunny is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2016., 18:42   #677
Obicno nova sezona pocinje krajem 2.mj.
__________________
You can have anything you want if you are willing to give up the belief that you can’t have it.
Chocolate_M is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2016., 19:13   #678
5. sezona je 24.2.2017.
__________________
https://dread-kinder.forumotion.me/
Dread is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.01.2017., 21:46   #679
Doug Stamper je najkompleksnija uloga u toj genijalnoj seriji. Tu i tamo pokaže ljudskost.
DJTcro is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2017., 17:25   #680
Pretpostavljam da se to više ne snima...
E-Nalijeskovich is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:35.