Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija > Psihokauč

Psihokauč Prozac Nation

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old Jučer, 20:51   #1
Dotakla sam dno

kao što i naslov kaže mislim da nikad nisam imala gori životni period

osim sada već stalnih problema na poslu, došlo je na naplatu ono što sam svo ovo vrijeme skrivala, negirala, a najviše od svega nadala se- tajno dejtanje koje se nesretno po mene rasplelo jer je nakon mjeseci izbivanja ipak odabrao drugu

stvar bi bila jednostavna da je on jako siguran u svoj odabir jer se onda ne bi doveo do iskušenja i ne bi me zbario pred ekipom u izlasku
ajde da je odmah skužio što je napravio i ispričao se, no on se tog uopće ne sjeća koliko je pijan bio
naravno da sam ja ispala dežuran krivac koji je to sve unaprijed smislio jer se već jednom isto dogodilo, no ovaj put za razliku od prethodnog je bila prisutna njegova izabranica koja je odmah okupila ljude oko sebe staveći pritom na lomaču mene, a ne njega
i tako brutalno odbačena i osuđena od ekipe kao protagonist iz Parfema toliko sam se loše osjećala da bih si prerezala žile na mjestu da sam imala kod sebe nož ili britvicu

ono što je slijedilo iz svega slijedilo jest da je on napustio wapp grupu kao i nekolicina njih, čeka se još mene da se očitam ili da istu napustim, nisam još ništa uradila po tom pitanju i razmišljam bih li i što bih napisala jer mjesecima čuvam u sebi nešto što me lagano razaralo svo ovo vrijeme
opet i dalje bojim se to napisati jer sam mu rekla kako ću to zadržati među nama, a i on me nakon svega pitao jesam li se slučajno izbrbljala toj njegovoj za nas

čuvam to za sebe jer ga nakon svih izdaja koje mi je priuštio ( navodno je rentao stan skupa s njom, a ja sam mu isti stan tražila u nadi da boravim i dalje kod njega!!) i dalje gajim jake osjećaje za njega i zato nemam snage napisati da je mjesecima paralelno smucao obje, čak me u tom pijanom stanju pitao kad ćemo ići u hotel skupa

ne mogu i dalje progovoriti, dok ovo pišem ležim u krevetu, ono jedino što radim osim posla i nekih ranijih dogovora ovih dana
čak ne slušam ni puno glazbe što sam inače znala u teškim trenucima raditi, ništa ne gledam osim što scrollam po mobitelu
sad sam se natjerala da pojedem nešto jer mi želudac više krulji, a imam gastritis, slabo jedem ovih dana
počela sam se otvarati bratu, no strah me što će mislit o sestri koja ševi lika s kojim nije ekskluzivna

vrtim stalno film u glavi gdje sam fulala s njim i zašto sam pristala na jedan takav poluodnos u kojem me on supitilno ispitivao o svemu njemu važnom: jesam li spremna odseliti se, kakvo stajalište imam prema braku i djeci, imam li želje za promjenom karijere (nije mu odgovaralo baš moje radno vrijeme)
znam da je druga strana od starta dostupnija bila, a imala je i zaleđe ekipe za razliku od mene i tu sam se jednostavno trebala povući
no eto, želja je bila veća za njim i sad sam nakon svega ostala i bez te ekipe u kojoj očio nisam iskrenog prijatelja imala, no voljela sam s njima izlaziti

baš se osjećam jadno da ne mogu jadnije, javila sam se psihoterapeutu što je jedini plus u svemu
nadam se da ću se izvući iz svega nekad...
pattie_boyd is offline  
Odgovori s citatom
Old Jučer, 21:07   #2
Televisa presenta. Bit će i gorih "dno" životnih perioda; pomalo s nedostupnim britvicama i/ili žiletima...
__________________
It's funny how the colors of the real world only seem really real when you watch them on a screen.
descender is offline  
Odgovori s citatom
Old Jučer, 21:38   #3
Lik te svjesno manipulirao, upravljao tvojim osjećajima i "navukao" te na sebe, a onda te nogirao. Sad će mjesecima guštati u tome što ti patiš za njim neodovljivim.

Ti si žrtva manipulatora. Nije te volio, niti mu išta značiš, niti si mu išta značila. Ti si samo sredstvo njegovom zadovoljenju ega. Isto tako to je mogla biti i Marica, Petra, Ivana.

Što si prije to osvijetiš i priznaš proći ćeš brže kroz traumu i bol. Ako to otegneš možeš provesti godine života u patnji. Nije lako, stisni zube i izadji iz iluzije koju je stvorio u tvojoj glavi.
Panasonic2014 is offline  
Odgovori s citatom
Old Jučer, 22:00   #4
Mene više zanima kako si odlučila ući u tu situaciju( s obzirom da si znala u šta se upuštaš). Koji je uzrok uopće toga da sebi neko dopusti toliko omalovažavanje i poniženje.
Pametno šta si odlučila u psihologa, nađi nekog kvalitetnog.
Očito se ovo sve vuče puno prije ove situacije.
Aurora1 is offline  
Odgovori s citatom
Old Jučer, 22:15   #5
Mislim da postoji mogućnost da imaš strah od bivanja samom. Barem sam ja dobila takav dojam, kao da se bojiš da ćeš ostati sama, bez partnera. A i što se društva tiče, čini mi se da i društvo želiš pod svaku cijenu zbog tog straha od bivanja samom. Čisto navodim ovaj svoj dojam kao neko usmjerenje za određenu samorefleksiju pa razmisli o tome.
__________________
To be recognized, one must conform.
FluZtr is offline  
Odgovori s citatom
Old Jučer, 22:40   #6
Meni se cini da nije primarni problem taj tip, nego opcenito stil zivota.

Cijela ta prica, cudni ''prijatelji'', nocni izlasci, opijanja, promiskuitetni likovi, drugacije ni ne moze zavrsiti. Nadam se da si jako mlada.
-Aura- is offline  
Odgovori s citatom
Old Jučer, 22:54   #7
Quote:
Aurora1 kaže: Pogledaj post
Mene više zanima kako si odlučila ući u tu situaciju( s obzirom da si znala u šta se upuštaš). Koji je uzrok uopće toga da sebi neko dopusti toliko omalovažavanje i poniženje.
Pametno šta si odlučila u psihologa, nađi nekog kvalitetnog.
Očito se ovo sve vuče puno prije ove situacije.
mislim kako sam zaboravila napomenuti da je razlika ulaska u odnos između mene i nje ravno tjedan dana
ona je bila ta koja se više vješala po njemu, osvjala ga je mjesec dana minimalno, a ja sam mu samo dala do znanja pričom i gestama da se interesiram za njega u jednoj večeri i t je bilo to, prije toga smo si dosta bliski kao frendovi bili

ono što sam ja skroz totalno izignorirala je bila njegova bivša koju je predstavio kao lošom osobom i rekao je kako je emocionalno nedostupan radi njihovog prekida (mislila sam to će preboljeti jer nisu dugo bili skupa i prekidali su cca 5x u tom periodu)
ona ga je naime kasnije optužila za emocionalno zlostavljanje i pati i danas radi toga jer šalje upozoravajuće poruke njegovim potencijalnim novim žrtvama

inače ja sam bila prije toga duže vrijeme solo, njega sam poznavala i imala povjerenja u njega da u uđem u odnos i u početku mi je pasalo nešto tako neobavezatno da mi ne bude prenaglo naglo perioda soliranja

ono što me muči jest da sam u vremenu njegova izbivanja (stranac je i nije ga bilo nekoliko mjeseci tu) sam odbila dosta drugih prilika za dejt, tek sam sada nedavno kad sam saznala istinu otišla na prvi
on je vješto skrivao svo ovo vrijeme situaciju i rekao mi je kad je došao da nije htio putem telefona obaviti razgovor, a nije pak ni inicirao nikakvu kavu kad se vratio tu
sve smo napravili na moju inicijativu na nekoj jako kratkoj kavi gdje smo možda 40 min samo pričali o tome, premalo defintivno da kažem sve što mi je u mislima

pala sam na njegov šarm i na kemiju koju smo imali, seks je bio nevjerojatan
Quote:
FluZtr kaže: Pogledaj post
Mislim da postoji mogućnost da imaš strah od bivanja samom. Barem sam ja dobila takav dojam, kao da se bojiš da ćeš ostati sama, bez partnera. A i što se društva tiče, čini mi se da i društvo želiš pod svaku cijenu zbog tog straha od bivanja samom. Čisto navodim ovaj svoj dojam kao neko usmjerenje za određenu samorefleksiju pa razmisli o tome.
moguće, no to se više odnosi na društvo nego na partnera rekla bih jer sam imala dulji period soliranja

no ispada zbilja da je to cijelo veliko društvo jedna iluzija bila jer eto nitko me nije pitao kako sam nakon svega i nije se zapitao nisam li možda kolateralna žrtva u svemu, nego gledaju samo na to kako sam razjebala ekipu
pattie_boyd is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:26.