Natrag   Forum.hr > Društvo > Duhovnost

Duhovnost Slobodnim stilom...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.11.2016., 23:51   #2121
Quote:
Istiphul Amue kaže: Pogledaj post
Na groblju je idealno za apsolutne početnike! Skoro kao u gluhoj komori
Ne baš. Iskustvo je sasvim drugačije. Barem kad si mlad, depresivan i želiš provjeriti kako izgledaju stvari s druge strane prije no što se trajno nastaniš ondje.

Iliti, šta zna dete tko je boginja Kali.

Zanimljivo, vrlo neobično i, paradoksalno, vraća volju za životom. Ipak, ne bih ponovila.
__________________
#HoldMyRakija
Leteća is online now  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2016., 00:11   #2122
Quote:
Leteća kaže: Pogledaj post
Ne baš. Iskustvo je sasvim drugačije. Barem kad si mlad, depresivan i želiš provjeriti kako izgledaju stvari s druge strane prije no što se trajno nastaniš ondje.

Iliti, šta zna dete tko je boginja Kali.

Zanimljivo, vrlo neobično i, paradoksalno, vraća volju za životom. Ipak, ne bih ponovila.
Dijete drago, mislio sam da pričamo o meditaciji, a ne o mađijanju i ritualnom prizivanju Šivine strašne supruge
Osim ako sam promašio ceo fudbal pa budi duša i prosvijetli me
Istiphul Amue is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2016., 12:34   #2123
Quote:
yakuzza kaže: Pogledaj post
Ako nema "onoga koji ima misli i emocije", već samo "emocije i misli koje imaju onoga" - nema govora o kvalitetu koji nazivamo 'meditativnost'.
Niti to nužno znači da ako se neko "pretvara" da meditira godinama ili decenijama, smatrajući da to zaista čini iako se kvalitet ne pojavljuje niti razvija, da će za života to uspeti zbilja.

Ali, ako ima onoga koji misli da "on mora imati misli i emocije" a "misli i emocije ne smiju imati njega", dogoditi će se upravo to da će "misli i emocije imati njega", sa dozom anksioznosti i nezadovoljstva jer ne zna gdje griješi.

U meditaciju može upasti bilo ko tko poželi, ali bez unaprijed određenih ciljeva što se u tom procesu mora dogoditi.
__________________
Oh what is a mind for?
aware is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2016., 12:45   #2124
Quote:
aware kaže: Pogledaj post
Ali, ako ima onoga koji misli da "on mora imati misli i emocije" a "misli i emocije ne smiju imati njega", dogoditi će se upravo to da će "misli i emocije imati njega", sa dozom anksioznosti i nezadovoljstva jer ne zna gdje griješi.

U meditaciju može upasti bilo ko tko poželi, ali bez unaprijed određenih ciljeva što se u tom procesu mora dogoditi.
U realnom postoji samo situacija kakva jeste, ma šta mislili - ili se jesmo koliko toliko uravnotežili i dalje napredujemo, ili samo pričamo o tome dajući sebi kretida da pričamo o svemu što nam padne na pamet bez ikakvog iskustva.

Meditativnost ne izjednačavam sa tehnikom meditacije. Ima i ono "Duhovni razvoj nema pravila, ail bez jednog se ne može postizati a to je čistoća aure" - što govori o određenom stepenu usklađenosti načina mišljenja (velika stvar i početak bilo kakvog govora o stvarnom napredovanju), određenog znanja i iskustva koji se stiče usled održavanja višeg energetskog integriteta, razvoja kreativnosti i inteligencije u skladu sa afinitetom usled tog održavanja itd. Dakle, ništa bez konzistentnosti u tome - kao što je to i sam život - konzistentnost procesa koji otvaraju i realizuju dalje potencijale. Na žalost, kod čoveka je to u principu repetitivnost (po kružnici, po mogućnosti u konfor zoni, premda kada je već kružnica u pitanju, nema stvarne konfor zone ali ima takođe konstantno samozavaravanje koje se kad tad razbija i menja za novo).
__________________
"Bilo da jezde kosmičkim prostranstvima ili da istražuju dubine okeana, ljudi će ostati kakvi jesu, nepromenjeni, zbog toga što ne mogu zaboraviti na sebe, niti se setiti da u život uvedu milosrđe opraštanja."
yakuzza is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2016., 14:58   #2125
Quote:
Istiphul Amue kaže: Pogledaj post
Dijete drago, mislio sam da pričamo o meditaciji, a ne o mađijanju i ritualnom prizivanju Šivine strašne supruge
Osim ako sam promašio ceo fudbal pa budi duša i prosvijetli me
Neš ti razlike, u tantri je to sve povezano. Nisam radila nikakav ritual, samo sjedila na Mirogoju i ufuravala se u film. Prisutnost koju sam osjetila tek sam mnogo kasnije protumačila kao Kali, a još kasnije kao dio sebe koji ne želim često posjećivati.
__________________
#HoldMyRakija
Leteća is online now  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2016., 15:07   #2126
Htjedh i ja vidjati neka prisustva ko mulac, al ne nadjoh na grobljima nista sem mira i tisine, popravo ugodno i relaksirajuce
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2016., 16:55   #2127
Quote:
Beljki kaže: Pogledaj post
Htjedh i ja vidjati neka prisustva ko mulac, al ne nadjoh na grobljima nista sem mira i tisine, popravo ugodno i relaksirajuce
Ja živo na jednom malom otoku, ali u velikom dvorištu, imali smo kokošinjac i pijeska fini pored kokošinjca.

Igrao sam se često na pijesku i penjao na krov kokošinjca, jednom sam se tako igrao kao mulac, nešto u stilu da obitavam na krovu kokošinjca i da se povremeno mogu spustiti na taj pijesak, osjetio sam jedno "mistično" iskustvo, koje mi se vraća kad čujem riječ Avatar.

Inače sam često ministrirao, pa tako i na sprovodima, znam da sam na jednom grobu vidio statuu anđela i bio uvjeren da je to neki anđeo umro, pa mi nije bilo jasno, ako je on umro gore, na nebu, kako to da su ga na zemlji pokopali.

Kad si već spomenuo iskustva "mulaca" i ja se prisjetih ovog što sam napisao.
__________________
Europske vrijednosti https://www.youtube.com/watch?v=4_vC...ature=youtu.be
pukovnikz is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2016., 17:20   #2128
Quote:
Beljki kaže: Pogledaj post
Htjedh i ja vidjati neka prisustva ko mulac, al ne nadjoh na grobljima nista sem mira i tisine, popravo ugodno i relaksirajuce
Set i setting.

Biološki, tebi je pristupačniji Shiva, meni Kali. I tu ne govorim o nekim bogovima nego o stanjima svijesti. Spontana iskustva iz djetinjstva najbolji su putokaz za daljnji rad. Nismo svi isti i bedasto je pokušati uklopiti se u neki duhovni kalup.
__________________
#HoldMyRakija
Leteća is online now  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2016., 17:30   #2129
Quote:
pukovnikz kaže: Pogledaj post
Ja živo na jednom malom otoku, ali u velikom dvorištu, imali smo kokošinjac i pijeska fini pored kokošinjca.

Igrao sam se često na pijesku i penjao na krov kokošinjca, jednom sam se tako igrao kao mulac, nešto u stilu da obitavam na krovu kokošinjca i da se povremeno mogu spustiti na taj pijesak, osjetio sam jedno "mistično" iskustvo, koje mi se vraća kad čujem riječ Avatar.

Inače sam često ministrirao, pa tako i na sprovodima, znam da sam na jednom grobu vidio statuu anđela i bio uvjeren da je to neki anđeo umro, pa mi nije bilo jasno, ako je on umro gore, na nebu, kako to da su ga na zemlji pokopali.

Kad si već spomenuo iskustva "mulaca" i ja se prisjetih ovog što sam napisao.
A to pak mene sjeti na događaj iz ranih dvadesetih. Sestrična mi krenula na TM. Nas dvije solo na moru, guštamo ko prasice. I pokaže mi ona lagano oblačno nebo nad morem i kaže - ovako to izgleda kad meditiraš. Skočim u more, plivam i odjednom se "sjetim". Ja sam avatar. Predobar filing.
__________________
#HoldMyRakija
Leteća is online now  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2016., 17:55   #2130
Majketi. Kak sam se prisjetila tih pizdarija znoje mi se dlanovi i imam filing da mi je netko izlio bocu mentola na glavu. Koji je sad to kurac?
__________________
#HoldMyRakija
Leteća is online now  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2016., 18:05   #2131
Quote:
Leteća kaže: Pogledaj post
Majketi. Kak sam se prisjetila tih pizdarija znoje mi se dlanovi i imam filing da mi je netko izlio bocu mentola na glavu. Koji je sad to kurac?
Ništa to nije. Obrati pažnju na disanje i pusti senzacije da odrade svoje, kao da se dešava nekom drugom, a ne tebi. Možda ti i postane ugodno.
Istiphul Amue is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2016., 18:06   #2132
Quote:
pukovnikz kaže: Pogledaj post
Ja živo na jednom malom otoku, ali u velikom dvorištu, imali smo kokošinjac i pijeska fini pored kokošinjca.

Igrao sam se često na pijesku i penjao na krov kokošinjca, jednom sam se tako igrao kao mulac, nešto u stilu da obitavam na krovu kokošinjca i da se povremeno mogu spustiti na taj pijesak, osjetio sam jedno "mistično" iskustvo, koje mi se vraća kad čujem riječ Avatar.

Inače sam često ministrirao, pa tako i na sprovodima, znam da sam na jednom grobu vidio statuu anđela i bio uvjeren da je to neki anđeo umro, pa mi nije bilo jasno, ako je on umro gore, na nebu, kako to da su ga na zemlji pokopali.

Kad si već spomenuo iskustva "mulaca" i ja se prisjetih ovog što sam napisao.
A dobro to. Sjecam se par takvih stvari. Hrmoncici i ostae kemijice kad se miksaju i pucaju pa se zblesiras ko da si na spidu

Reko onaj lik koji je izumio LSD kako se na njemu prisjetio takvih djetinjih stanja
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2016., 18:45   #2133
Quote:
Istiphul Amue kaže: Pogledaj post
Ništa to nije. Obrati pažnju na disanje i pusti senzacije da odrade svoje, kao da se dešava nekom drugom, a ne tebi. Možda ti i postane ugodno.

Imaš praf, super je. Idem šetat. Povest ću pesa da me brani od reptila iz četvrte dimenzije.
__________________
#HoldMyRakija
Leteća is online now  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2016., 13:12   #2134
Quote:
Cosmic Wanderer kaže: Pogledaj post
Ako išta i želiš manifestirati u ovom kontroliranom 3d matriksu kojega očito nisi ni svjestan ,to jednostavno ne možeš iz razloga što je kolektivna svijest ljudi koja stvara kolektivnu realnost u kojoj jesmo ,izmanipulirana od strane mračnih entiteta iz nižeg astrala.
Možeš manifestirati samo na suptilnom nivou ali to nema veze s ovom 3d iluzijom.
Aha, drugi su krivi....
__________________
Love Lickers
implosive is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2016., 14:46   #2135
Quote:
MadMarx kaže: Pogledaj post
I što fali tome da bude tumplek u svoja četiri zida? To je možda sudbina koja tebe plaši i to je u redu, nisi za to. Zašto bi on bio tumplek ako osjeća da je to njegov put. Dopusti da ljudi budu drugačiji i da biraju svoj put. Umjesto da presumiraš da je tumplek u četiri zida možda je pametnije postaviti pitanje da li se on tako osjeća?
Svi mi trebamo prihvaćanje i ljubav okoline u kojoj se nalazimo. Kada to ne dobivamo, pokušavamo nedostatak kompenzirati pomoćnim sredstvima jer, naravno, ne želimo biti nesretni. Jedno od tih sredstava je preuzimanje vjerovanja da si poseban i da te svijet ne razumije jer nije na tvom nivou. Tada povlačenje iz svijeta postaje u tvom umu vrlina. Glumiš samotnjaka koji unatoč svojim "nadprirodnim" uvidima propušta detalj svoje ljudske potrebe za prihvaćanjem (koja te i dovela ovdje) i povezuješ se sa drugima sa istim problemima da bi se osjećao prihvaćenim.
Ključna riječ je prihvaćenost koja leži ispod svega toga. Spoznaja toga bi trebala biti kruna puta kroz duhovnost. Priroda ljudskog bića je da djeluje skladno sa drugim ljudskim bićima jer smo biološki vezani za interakciju.

Iz tog razloga ne vjerujem da su takvi ljudi zaista sretni uspoređujući vlastitu situaciju sa npr. situacijom gdje su medijski poznati po nekom ostvarenju i ljudi im pokazuju priznanje i poštovanje. Njihovo stanje je samo pokušaj bijega od nesavladanih poteškoća koje bi mijenjali za primjer medijski poznatog statusa bez razmišljanja.



Quote:
MadMarx kaže: Pogledaj post
Dok se čovjek ne otarasi usporedbi, nema dalje - naprosto nema. Tijelo se čisti kao motor jer od njega sve počinje (tijelo je najtjelesnije...manifestira se u prostoru, ostalo je unutar/izvan/uokolo prostora). Um se čisti od usporedba jer um je spona između tijela i duha, raspolaže ograničenim vremenom prije nego što istroši resurse i namjena mu je da se bavim sobom, tijelom kojim upravlja i dušom koju sluša. Zar ne primjećujete sve te silne usporedbe? Ljudi posve nesvjesno naprave usporedbu skoro svakih par rečenica, pogotovo kada small talk-aju.
Ako je um spona između tijela i duha onda bi svakako trebao biti ne samo usporedba već i simbioza tijela i duha.
S obzirom da sam naturalist, smatram da je um analogija tijela. Tijelo određuje stanje uma. Tome svjedoče bezbrojni primjeri bolesti mozga.

Quote:
MadMarx kaže: Pogledaj post
Čim se čovjek počne oslobađati usporedbi, čim pusti um da se bavi sobom, stvari se same od sebe počinju rješavati.
Tu tek nastaju problemi. Um je zvjer koja se nikad ne može u potpunosti ukrotiti. Ne možeš u nju imati 100% povjerenja. Pomalo mi je i smješno to naglašavati u svijetu gdje postoji Ted Bundy, Jim Jones i poklonici, nacizam u Njemačkoj, Donald Trump, Donald Rumsfeld, Kim II Sung i Sjeverna Korea, Kršćanstvo, Islam, indijske kastve itd.

Quote:
MadMarx kaže: Pogledaj post
Usporedbama često puštamo tuđe negativne utjecaje na sebe, počinjemo rezonirati u skladu sa tim utjecajima i cijela stvar se propagira kroz društvo poput krugova na vodi.
Da naši preci nisu uspoređivali izgled biljaka, ginuli bi ko zečevi od otrovnih.
Usporedba je vitalno sredstvo preživljavanja. Usporedbom prepoznaješ dobro ili loše po tebe.

Quote:
MadMarx kaže: Pogledaj post
Uzemljiti se znači zaustaviti, ne dopustiti da te val ponese. To znači biti obazriv prije svega prema sebi, zapitaj se što pišeš, što govoriš, zašto.
Baš zato što sam obazriv prema sebi pišem to što pišem. Napravio sam duhovni krug i stigao na početak. I da..ne gledam sa simpatijom točke na tom putu iako su bile zaslužne za početak. Jedan od razloga nesimpatije je taj što nema garancije da ćeš na kraju spoznat jednostavnu osnovu jer su motivi koji te vode različiti i pitanje je želiš ih stvarno upoznat.

Quote:
MadMarx kaže: Pogledaj post
No da se vratimo na temu...zašto misliš da ga išta što čini, čini tumplekom? Kako će se tvoj svijet promijeniti ako se on odjednom odtumplavi?
"Tumplek" je samo figurativni izraz kojim sam želio opisati stanje zatvorenosti i pružanju otpora alternativnim viđenjima sebe. Nisam pucao na inteligenciju i sl.

Moj svijet se neće promijeniti ako on odjednom odtumplavi. Čemu to pitanje?
__________________
Love Lickers
implosive is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2016., 01:02   #2136
Dragi forumasi, trebam savjet.
evo vrtim se po krevetu, nikako se opustiti i zaspati. Kap da me hvata anksioznost. E sad, prosla sam prije skoro 4 god.jednu anksiozn-depresivnu fazu, trajalo je nekoliko mjeseci, ali proslo je.

I sad me strah da se opet ponovi.
postoji li neki nacin da se ovaj osjecaj "iskulira", izmeditira?
Sve znam u teoriji, ali kad napadne onda se tesko oduprijeti tome.

Znam da se bez razloga plasim ali doslovno osjecamkako mi se trese utroba od tog iracionalnog straha.

Uzasno mi se spava a san na oci nikako nece. Umjesto da se tijelo opusti,ono poludi cim krenem spavat. Kak ga umiriti? Tj.kako se umiriti?
__________________
sve je isto, a sve je drugačije.
galadrielka is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2016., 01:12   #2137
Quote:
galadrielka kaže: Pogledaj post
Znam da se bez razloga plasim ali doslovno osjecamkako mi se trese utroba od tog iracionalnog straha.

Uzasno mi se spava a san na oci nikako nece. Umjesto da se tijelo opusti,ono poludi cim krenem spavat. Kak ga umiriti? Tj.kako se umiriti?
Reci si da je sve u redu, da će loš osjećaj proći (jer sve prođe), mentalno se i fizički opusti koliko više možeš i lagano, bez prisile, obrati pažnju na tiho disanje. Prati dah kao da mirišiš nešto fino u zraku i cijelo vrijeme osjećaj tijelo. Probaj ne misliti... samo osjećaj. Disanje... opuštanje pa opet disanje... opuštanje i nešto lijepo sanjaj
Istiphul Amue is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2016., 08:43   #2138
Hvala na lijepom savjetu
Uspjela sam uhvatiti nesto sna, nekako sam se izbacila iz sebe pa sam se opustila.

Inace sam prije te 4 god.funkcionirala jedan period bez imalo sna, doslovno. Isla na posao i sve ostalo, i eto prezivila, tako da me i ta misao tjesi.

Bas je nekako cudno kako je jedan dan sve ok, a drugu se totalno izokrene, od neopterecene osobe postanes suprotnost, a ustvari sve to sam sebi cinis.
Nekako se nadam da cu jednog dana ipak nesto nauciti i orestat se plasit sebe/straha/cega vec
__________________
sve je isto, a sve je drugačije.
galadrielka is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2016., 12:09   #2139
Quote:
galadrielka kaže: Pogledaj post
Bas je nekako cudno kako je jedan dan sve ok, a drugu se totalno izokrene, od neopterecene osobe postanes suprotnost, a ustvari sve to sam sebi cinis.
To je zato što se sve neprestano mijenja pa tako i mi sami. Svake sekunde smo nova osoba, a čini nam se da nismo zbog tijela i okolnosti jer prividno izgledaju iste. Ljepilo koje sve povezuje je misao, što nam priča priču o "nama" i životu koji živimo.

Quote:
Nekako se nadam da cu jednog dana ipak nesto nauciti i orestat se plasit sebe/straha/cega vec
Tome sam se i ja dugo nadao... čekao da se "stvari poslože" i da samo ovo i ono drugo, no nakon dovoljno ponavljanja postalo je jasno da taj 'jedan dan' neće nikada doći. On je sada ili nikada - ove sekunde i ove iduće sekunde, koja je isto sada.
Istiphul Amue is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2016., 16:18   #2140
Quote:
Istiphul Amue kaže: Pogledaj post
Tome sam se i ja dugo nadao... čekao da se "stvari poslože" i da samo ovo i ono drugo, no nakon dovoljno ponavljanja postalo je jasno da taj 'jedan dan' neće nikada doći. On je sada ili nikada - ove sekunde i ove iduće sekunde, koja je isto sada.
Jesi li htio reći kako je uvijek ovdje i sada i da je uvijek ovdje i sada početak, ali da se stvari ne mogu uvijek promijeniti preko noći?
pronađena is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:54.