Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.03.2012., 23:02   #81
Quote:
pozitivax kaže: Pogledaj post
Najčešće iz svih oblika skrivene komocije,sebičnosti
istina, ali ponekad je i strah u pitanju...nemoj odmah suditi jer strah je stvarno u stanju sprijeciti covjeka da racionalno razmislja..
al naravno cesto se radi o komotnosti i sebicnosti i neodgovornosti...
__________________
Ili napiši nešto vrijedno čitanja ili uradi nešto vrijedno pisanja.
Prometeus is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2012., 23:04   #82
Quote:
Prometeus kaže: Pogledaj post
istina, ali ponekad je i strah u pitanju...nemoj odmah suditi jer strah je stvarno u stanju sprijeciti covjeka da racionalno razmislja..
al naravno cesto se radi o komotnosti i sebicnosti i neodgovornosti...
Ovo si jako dobro srocio. Cak ponekad (ili vrlo cesto ) komocija, sebicnost i neodgovornost nisu nista drugo nego pokusaj maskiranja straha.
__________________
Unfuck yourself
Nausikaja is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2012., 23:07   #83
Quote:
Kamelot kaže: Pogledaj post
Čuj, autor je u banani i očajan od same pomisli na to što žena zeli napraviti... JAsno da je u afektu i da će napisati sve i svašta i protiv žene i punice. No, vjerujem da mu je punica tak malo "blentava" a i žena da je labilna. Čuj, razumjet ću gotovo u svemu da "postoji promjena mišljenja", ali kada se radi o životu malog djeteta, tu nema "promjene mišljenja", jer, kada to malo dijete nastane, nastalo je da bi bilo doneseno na svijet, i to je to.

Nevjerojatna mi je izjava jedne majke "zelim pobačaj jer sam još mlada, nije to još za mene, nisam spremna.......", a ima 28 godina (ili koliko već) a k tome još i u braku...

Ali ok, autorova žena je takoder u banani, jer, kao što je Gogs čini mi se rekao, tu se upliće previse ljudi u brak, a "gdje je puno baba kilavo je dijete", tak da, on mora svojoj ženi pružiti podršku (ali ne onu u kojoj će joj reći "pa hajde ženo, kada hoćeš pobačaj, napravimo mi to pa će sve biti ok), nego da žena osjeti da ima muža kraj sebe, a ne da je i on odsutan onda kada je njena majka pokazala koliko joj je stalo do svog djeteta.
Ja samo kažem da ne znamo čitavu pozadinu priče. Možda je čovjek stvarno samo nervozan, a možda nije baš normalan.
Rijetke su situacije u kojima mislim da bih pobacila, no da sumnjam da je otac djeteta teško poremećena osoba, mislim da bih se odlučila za to jer dijete vas veže za čitav život, a i može naslijediti razne psihičke poremećaje. Da ne spominjem da je tu i utjecaj odgoja takvog oca na dijete jer mu ne možeš zabraniti da ga viđa.

Tako da, po mom mišljenju žena je naglo promijenila mišljenje o autoru i ne želi imati njegovo dijete ili s njom nešto nije u redu. Sumnjam da su riječi njene majke tu igrale preveliku ulogu. Barem ne te riječi da je premlada.
__________________
I solemnly swear that I am up to no good
Éowyn is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2012., 23:07   #84
Moje mišljenje je, ako ona pobaci, ne vidim vam baš lijepu zajedničku budučnost. Zaista je nevjerojatno kako se ljudi igraju jednim ljudskim životom. Malo bi dijete, pa sad ne bi, pa bi pobacila? Kao da je igračka u pitanju, a ne jedna duša. Tužno je to.

I što će kad pobaci? Kada će biti spremna? Hoće li se ista stvar opet ponoviti? Kakva će ona to biti majka? Koliko će djece morati ubiti dok se bude osjećala spremno? Dok joj mater ne da zeleno svjetlo da smije? wtf

I da pobaci, tebe će uvijek mučiti pitanja, hoće li se to dogoditi opet. Ma koliko ti nju volio, mislim da će s tim djetetom ubiti i vašu ljubav...tako bi kod mene bilo. Ne bih mogao gledati isto nekoga tko bi tako nešto učinio našem djetetu. Pogotovo jer ste zajedno odlučili da budete roditelji. I prije braka ste valjda usuglasili vaše želje da to jednog dana i ostvarite...

Stari, ne bih ti želio biti u koži. Divim ti se. Jako ti je teško, vjerojatno uopče ne spavaš. Tvoja žena očito previše drži do mišljenja svoje majke, i ne razmišlja kako njezina majka griješi. Nego ide s pretpostavkom kako je ona u pravu i ne razmišlja svojom glavom. Nema svoje Ja, i mislim da ako sada ne dođe k sebi, ne znam kada će.

Da ne govorim o mogućoj teškoj depresiji nakon pobačaja...osjećaja krivice i savijesti od čega se možda nikad ne oporavi. Tako da NE abortusu...

Njena majka očito projecira svoju prošlost na svoju kčer, i ne želi da joj se isto dogodi. I želi joj samo najbolje, ali nije svjesna kakve probleme joj uzrokuje, i zlo, umjesto da pusti svoju kćer da živi svoj život. I da ona sama bude odgovorna za svoje postupke i izbore u životu...to je onaj sindrom kada je majka uvijek u pravu. Moraš joj ukazati na činjenicu da njezina majka nije uvijek u pravu te da griješi kao i svako ljudsko biće. Da je to vaš zajednički život...i da se njena majka u tako važne odluke jednostavno ne smije mješati.

Ako možeš, razgovaraj s njenom majkom i jednostavno joj objasni što vam radi, kakve probleme uzrokuje i da se ne mješa.

Kakva osoba tako reagira na informaciju da će dobiti unuka/unuku, umjesto da je zagrli i da skaće od sreće s njom. Ona je ovako.....sjebe, ne znam kako da drugačije kažem.

Lijepo sjedni s njom, reci joj da zaboravi što joj je majka rekla. Da ste samo vas dvoje bitni. Da ćete zajedno voljeti tog anđela, i brinuti se o njemu, da će vam biti lijepo, baš kao i na vjenčanju. Da zaboravi na strahove, nesigurnosti, propitivanja. I da se nepotrebno brine. Nemoj da se osjeća napadnuto, nemoj prebacivati nervozu na nju. Samo mirno govori, zagrli je, neka se osjeti voljeno, da si uz nju, i uz dijete. Možda joj je majka usadila bojazan da će biti ostavljena sama s djetetom (kao i ona)..., i ne razmišlja racionalno. Sretno ti.

Ovo sve govorim pod predpostavkom da ste stvarno sretni skupa, da se volite obostrano, i nemate nekih većih problema i da njeni strahovi nisu posljedica nečega u vašem zajedničkom životu zbog čega ona ima second doubts. Svaka priča ima dvije strane.
*Morski pas* is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2012., 23:08   #85
Ovo nije topic o (ne)opravdanosti pobačaja, stoga se udaljite od rasprava o pravu na život i moraliziranja, a pogotovo preporučivanja i glorificiranja nasilja ako vam se/autoru ne sviđa odluka druge strane.
__________________
PIČKA!
Nica is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2012., 23:20   #86
jako je tužno čitati da netko s 28 god toliko psihički ovisan o roditelju,,,,tvoja žena je nesigurna i dok ne prekine ovakav odnos tj dok ne počne raditi na sebi i na promjeni odnosa sa svojom majkom,neće vam biti lako,,,,što je sljedeće,prvo će se pitati mamu za ostale manje važne ili više važne životne odluke? mislim s kim živiš? s kim si u braku? jesi zamišljao ovakvu zajednicu? vas dvoje morate živjeti sami daleko od punice,a i tada je pitanje koliko će tž dopustiti da utječe na nju a samim time i na tvoj život....vi ste sad obitelj,10mj ste u braku,umjesto da uživate imate nezavidnu situaciju....budi čvrst i ostani pri svom stavu,daj joj do znanja što misliš.reci joj da ste vi sad zajednica,vas dvoje da ste si na prvom mjestu i da ćete uvijek i ubuduće samo zajedno rješavati svoje nedoumice i probleme...i da ona uvijek može računati na tebe i da ćeš joj biti bezrezervna podrška,kako ti njoj,tako i ona tebi.hebemu sve došlo je vrijeme da ju pogurneš da odraste i počne razmišljati a i odlučivati...roditelji će uvijek davati savjete svojoj djeci ali vi ste ti koji će konačno nešto i odlučiti i reagirati.bit će vremena kad ćete pogriješiti ali takav je život...uči se na svojim greškama a ne na tuđim...stvarno neznam koji bi scenarij bio gori,da rodi dijete pa se ne poveže s njim i ostane ravnodušna s prikrivenim prezirom zbog "ukradene" slobode,ili da pobaci pa da se opet kasnije predomisli sama sa sobom pa da tuguje skupa s tobom...u slučaju da odluči roditi pazi na postporođajnu depresiju i psihozu,unaprijed se raspitaj o tome
držim ti fige
miana2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2012., 23:21   #87
Quote:
milidrak kaže: Pogledaj post
Meni poslije tvojih riječi zvoni alarm za uzbunu. Ovoliko upisa sa opisom kako si ti divan i kako joj je prelijepo sa tobom . Koji kuki bi se odlučivala na ab da joj je tako DIVNO sa tobom?

I da, previše upotrebe velikih slova. Hoću reći, ne vjerujem u tvoju priču. A njoj želim puno sreće u životu jer vjerujem da će joj itekako trebati.

ipak nisam jedina koja je primijetila silne hvalospjeve autora na vlastiti račun? nešto je sigurno trulo u freaklandiji, jer osoba koja ne živi u heliocentričnom sustavu, već u ovom slučaju freakcentričnom ima problema objektivno sagledati i svoj bračni život i nastalu situaciju.
freak gleda sve samo iz svoje perspektive kako je on krasan i divan i kako će se on osjećati u ovom ili onom slučaju.......


autore, ono što me zabrinjava u cijeloj priči da ti ni u jednom trenutku nisi posumnjao da tvoja žena ima dvojbe zato što možda nešto ne štima u vašem odnosu ili tvom ponašanju ili stavu? nego si automatski svu krivnju svalio na njenu majku?
ne čini mi se da si je itko (vjerovatno ni njen muž koji misli samo na sebe i svoje osjećaje) postavio pitanje kako se osjeća ta jadna žena uz prekrasnog muža i majku zmiju, i u kakvom psihičkom stanju mora biti kad prvo traži trudnoću,a onda nakon mjesec dana je želi prekinuti?

zaista je žalosno pročitati 99% savjeta agresivnog tona: izbijanje ideja iz glave, zabrane pod svaku cijenu, netko bi svoju ženu zbog ab fizički likvidirao?!!!!!
da ne spominjem psihički teror s pričama o sterilitetu nakon ab i duševnim bolima i patanjama po ženu.

ove idiotarije o nemogućnosti začeća nakon ab moram demantirati. srećom živimo u koliko toliko civiliziranoj zemlji gdje je u određenom vremenskom roku ab zakonski dozvoljen i izvršava se u bolnicama. ako ab pravilno izveden od strane stručnog osoblja eventualne negativne posljedice su svedene na minimum. zahvaljujući tom zakonu žene ne moraju ići više kojekakvim babetinama koje izvode abortuse prljavom iglom za pletenje.
"psihičke posljedice" su subjektivne i varijabline za svaku ženu prema tome teško je prognozirati prije samog ab.

netko bi trebao savjetovati freakovu ženu da potraži stručnu pomoć (psiholog, savjetovališta)jer mi se čini da da uz ovakovog muža i majku neće nikamo stići. a freak i gđa majka bi se trebali malo skulirati i pustiti ženu da diše. da ju oni ne tlače svatko sa svoje starne sad se vjerovatno ne bi ni nalazila u ovoj situaciji.
__________________
Thoughts are the shadows of our feelings - always darker, emptier and simpler.
Velvet Black is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2012., 23:23   #88
Quote:
miana2 kaže: Pogledaj post
j.reci joj da ste vi sad zajednica,vas dvoje da ste si na prvom mjestu i da ćete uvijek i ubuduće samo zajedno rješavati svoje nedoumice i probleme...i da ona uvijek može računati na tebe i da ćeš joj biti bezrezervna podrška,kako ti njoj,tako i ona tebi.
Zar ti zaista mislis da je to tako jednostavno?
Nakon sto joj on kaze sve to sto si ti navela, ona ce odgovoriti - aha, dobro onda, dobro da si mi rekao
__________________
Unfuck yourself
Nausikaja is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2012., 23:31   #89
Quote:
blackvelvet007 kaže: Pogledaj post
autore, ono što me zabrinjava u cijeloj priči da ti ni u jednom trenutku nisi posumnjao da tvoja žena ima dvojbe zato što možda nešto ne štima u vašem odnosu ili tvom ponašanju ili stavu? nego si automatski svu krivnju svalio na njenu majku?
ne čini mi se da si je itko (vjerovatno ni njen muž koji misli samo na sebe i svoje osjećaje) postavio pitanje kako se osjeća ta jadna žena uz prekrasnog muža i majku zmiju, i u kakvom psihičkom stanju mora biti kad prvo traži trudnoću,a onda nakon mjesec dana je želi prekinuti?
I ne samo da nikad nije posumnjao, nego ima izuzetno, emotivno nabrijano negativno misljenje o njezinoj majci. Nazvao ju je glupacom.
Opravdano ili ne, no na pomoc u ovoj situaciji svakako nije.
Njegova zena najvjerojatnije ima duboko kontradiktorni odnos prema majci koji je krenuo, najvjerojatnije u ranom djetinjstvu.
Moja hipoteza (samo hipoteza) jest da je autorova zena zeljela na jedan infantilan i regresivan nacin razveselit svoju majku svojom trudnocom.
I, onda je dobila odgovor koji je dobila, odgovor koji vjerojatno dobija cijeli svoj zivot.
I, sad bi joj autor teme trebao 'utuvit u glavu' da joj je majka zla.
Pa se nasa trudnica nasla izmedju dvije vatre.
Super. Cool.
Zaista joj ne zavidim.
__________________
Unfuck yourself
Nausikaja is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2012., 23:31   #90
Quote:
nausikaja123 kaže: Pogledaj post
Opet ponavljam, i voljela bih da pazljivije citas moje upise: takvu majku treba zaustaviti, neutralizirati, postaviti vrlo cvrste granice.
Medjutim jedina osoba koja to moze ucinkovito napraviti jest njezina kcer.
Jel me sad razumijes?
Ali ona to ne može. I što sad?

Quote:
Ako freak pocne lupat sakom po stolu, napravit ce kontraefekt. A da ne kazem da ce se poceti ponasati kao roditelj svoje zene sto je upravo fantasticno za partnerski odnos.
Freak u ovom slučaju ne bi glumio roditelja svojoj ženi zato jer ovdje nije tipičan sukob - ona nešto jako želi, a on njoj brani.
Ona ne ide na abortus zato što to želi, nego zato što ju je netko treći izmanipulirao.
I općenito, majka se previše miješa i on ima puno pravo tu reći 'stop' ako njemu smeta.
Quote:
Freak treba svojoj zeni dati podrsku, treba vratiti fokus na njih dvoje i njihovu nerodjen, a zeljenu bebicu i sto manje se fokusirati na majku vjesticu.
I, ponavljam: jedina osoba koja moze neutralizirati toksicnost majke jest njezina kcer.
Ona mora naci nacina da kaze - stop!
A, budući da se radi o začaranom krugu, njihov život bi trebao izgledati - kako?
I koliko vremena ona ima da nađe način?
Trudnoća ne traje deset godina.
nicole2007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2012., 23:32   #91
@nusikaja123 a šta ti onda predlažeš da on napravi? kad si protiv svih savjeta koji su mu dati ovdje
Mrs. T is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2012., 23:40   #92
Quote:
Mrs. T kaže: Pogledaj post
@nusikaja123 a šta ti onda predlažeš da on napravi? kad si protiv svih savjeta koji su mu dati ovdje
Pa ono sto ja predlazem je slijedece, ako je to moguce - ne znam: predlazem da freak posveti jako puno vremena svojoj zeni i to ponajvise u slusanju. Da ju pita smireno, ne konfliktno, zasto je promjenila misljenje. Da pokaze optimizam i entuzijazam u vezi njezine trudnoce.
No, da taj optimizam i entuzijazam ne budu vezani uz to kako ce se njegovi roditelji veseliti unuci/unuku.
Nego da govori iz sebe.
Da ju nagovara, ohrabruje na trudnocu, ali da ne postavlja ultimatume.
Da joj smireno, ali otvoreno kaze: meni se cini da tvoja majka ima vrlo negativan utjecaj na tebe. Da te cini nesretnom.

Da ju vuce k sebi, tako da bi ju odmaknuo od majke - no napadima na majku da je zla glupaca koja si je upropastila zivot apsolutno nista nece postici.
Fokus na njih dvoje, odnosno troje.

I, ako ikako postoji nacin da predlozi supruzi individualnu psihoterapiju, kojoj bi cilj bio konacna separacija kceri od majke.


Edit: Kako to mislis da sam protiv svih savjeta? Protiv tvojih jesam, ali nick ti nije 'svi'
__________________
Unfuck yourself
Nausikaja is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2012., 23:43   #93
Situacija na prvi pogled čini se teškom. Međutim, nije niti blizu teška kao ona kad napravi pobačaj. Prvo, tvoja si supruga nikad neće moći to oprostiti, tim vise jer je dijete zaceto iz ljubavi a niti ćeš ti svoju suprugu vise ikada gledati istim očima. Sigurna sam da se priroda u potpunosti pobrinula za to. Dakle, reci svojoj supruzi da razmisli dobro prije takve odluke jer će vrlo lako time dovesti i vas brak u pitanje s vremenom. No, zapocetak u razgovoru se fokusiraj na svoju radost i želju za djetetom. Istakni da mnogi loši ljudi dobije dijete pa da ono svejedno ispadne čovjek, a i djeca rađaju djecu i siromašni rađaju djecu i sva ta djeca nadu svoje mjesto pod suncem. S obzirom da tebe tvoja zenica voli, bit će joj stalo tebe učiniti sretnim. Dakle, pokazi svoju radost i sreću....
BajaderaGreta is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2012., 23:45   #94
Quote:
nausikaja123 kaže: Pogledaj post
Pa ono sto ja predlazem je slijedece, ako je to moguce - ne znam: predlazem da freak posveti jako puno vremena svojoj zeni i to ponajvise u slusanju. Da ju pita smireno, ne konfliktno, zasto je promjenila misljenje. Da pokaze optimizam i entuzijazam u vezi njezine trudnoce.
No, da taj optimizam i entuzijazam ne budu vezani uz to kako ce se njegovi roditelji veseliti unuci/unuku.
Nego da govori iz sebe.
Da ju nagovara, ohrabruje na trudnocu, ali da ne postavlja ultimatume.
Da joj smireno, ali otvoreno kaze: meni se cini da tvoja majka ima vrlo negativan utjecaj na tebe. Da te cini nesretnom.

Da ju vuce k sebi, tako da bi ju odmaknuo od majke - no napadima na majku da je zla glupaca koja si je upropastila zivot apsolutno nista nece postici.
Fokus na njih dvoje, odnosno troje.

I, ako ikako postoji nacin da predlozi supruzi individualnu psihoterapiju, kojoj bi cilj bio konacna separacija kceri od majke.


Edit: Kako to mislis da sam protiv svih savjeta? Protiv tvojih jesam, ali nick ti nije 'svi'
ja se slažem sa tobom sve što si napisala, ali isto to smo napisali i mi ostali samo drugačijim načinom izražavanja (kako si protiv mojih savjeta ako sam slično ovo i ja rekla), osim što se osobno ne slažem oko psihoterapije jer u nju baš i ne vjerujem, mislim da svatko sam sebi može pomoći ako to želi ili poslušati savjet drugih (pametan savjet) ako želi
treba na lijepo, kao prijatelj porazgovarati sa njom bez ikakvih tenzija i dizanja tona i pitati zašto sad ne želi i zašto je prije željela i maknuti se od utjecaja punice, svekrve i svih ostalih, svi su oni imali svoj život i mogli su ga živjeti kako su htjeli i nije u redu da se upliću u tuđi i možda liječe neke svoje frustracije i želje koje nisu uspjeli sami sebi realizirati

normalno je da se svaka žena uplaši kad sazna da je trudna, ali treba znati granice i donijeti pravu odluku (sa svojim supružnikom) a ne na temelju života i savjeta drugih osoba
Mrs. T is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2012., 23:45   #95
Quote:
nicole2007 kaže: Pogledaj post
Ali ona to ne može. I što sad?
A mozda i moze. Kako ti znas da ona to ne moze? Koliko sam ja shvatila stvari nisu definitivno odlucene.
Quote:
Freak u ovom slučaju ne bi glumio roditelja svojoj ženi zato jer ovdje nije tipičan sukob - ona nešto jako želi, a on njoj brani.
Ona ne ide na abortus zato što to želi, nego zato što ju je netko treći izmanipulirao.
I općenito, majka se previše miješa i on ima puno pravo tu reći 'stop' ako njemu smeta.
Znaci, on bi joj trebao reci - zabranjujem ti da komuniciras sa svojom majkom?
Quote:
A, budući da se radi o začaranom krugu, njihov život bi trebao izgledati - kako?
I koliko vremena ona ima da nađe način?
Trudnoća ne traje deset godina.
Njihov zivot izgleda kako njihov zivot izgleda. Oni su glavni akteri, i ajmo tako reci, krojaci svoje sudbine.
Mozda izgleda tragicno, mozda izgleda sretno i zadovoljno.
Momentalno su u krizi.
Koju ce razrjesiti ili nece.
I onda ce doci nesto novo. Drugo, Ili trece.
__________________
Unfuck yourself
Nausikaja is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2012., 23:48   #96
ako nije spremna, bolje da si ne predbacuje kasnije.
__________________
The cake is a lie.
4fun is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2012., 23:49   #97
Quote:
Mrs. T kaže: Pogledaj post
treba na lijepo, kao prijatelj porazgovarati sa njom bez ikakvih tenzija i dizanja tona i pitati zašto sad ne želi i zašto je prije željela i maknuti se od utjecaja punice, svekrve i svih ostalih, svi su oni imali svoj život i mogli su ga živjeti kako su htjeli i nije u redu da se upliću u tuđi i možda liječe neke svoje frustracije i želje koje nisu uspjeli sami sebi realizirati
Tocno.
Medjutim, u takvim slucajevima, cim krenes u prosudjivanje postupaka roditelja, tipa - oni lijece svoje frustracije, etc., stavljas se u opasnost da ces izazvati suprotnu, defenzivnu reakciju.
Ja uopce ne bih moralizirala i prosudjivala o roditeljima, Sigurno ne sada, u ovom delikatnom trenutku.
Nego se jednostavno ne bih fokusirala na njih.
__________________
Unfuck yourself
Nausikaja is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2012., 23:50   #98
Quote:
4fun kaže: Pogledaj post
ako nije spremna, bolje da si ne predbacuje kasnije.
Da.
Ali pitanje je da li nije spremna. Definitivno je poljuljana, no tu treba buduci otac odigrati svoju ulogu podrske, ljubavi i optimizma.
__________________
Unfuck yourself
Nausikaja is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2012., 23:52   #99
Quote:
nausikaja123 kaže: Pogledaj post
Da.
Ali pitanje je da li nije spremna. Definitivno je poljuljana, no tu treba buduci otac odigrati svoju ulogu podrske, ljubavi i optimizma.
ako ju hvata panika i nesigurnost do te mjere da zeli na pobacaj, ja bih rekao da nije spremna.

i da, u pravu si, treba podrsku. ali ne da ju dva tabora nagovaraju na njihov mlin, vec da sama shvati sto zeli.
__________________
The cake is a lie.
4fun is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2012., 23:55   #100
Quote:
nausikaja123 kaže: Pogledaj post
I ne samo da nikad nije posumnjao, nego ima izuzetno, emotivno nabrijano negativno misljenje o njezinoj majci. Nazvao ju je glupacom.
Opravdano ili ne, no na pomoc u ovoj situaciji svakako nije.
Njegova zena najvjerojatnije ima duboko kontradiktorni odnos prema majci koji je krenuo, najvjerojatnije u ranom djetinjstvu.
Moja hipoteza (samo hipoteza) jest da je autorova zena zeljela na jedan infantilan i regresivan nacin razveselit svoju majku svojom trudnocom.
I, onda je dobila odgovor koji je dobila, odgovor koji vjerojatno dobija cijeli svoj zivot.
I, sad bi joj autor teme trebao 'utuvit u glavu' da joj je majka zla.
Pa se nasa trudnica nasla izmedju dvije vatre.
Super. Cool.
Zaista joj ne zavidim.
ako je istina (malo sam skeptična po tom pitanju) to što je freak naveo o majci sigurno je da je majka trovačica ženina života.
moja hipoteza (čak sam prilično sigurna u nju) je da gđa majka nije dovoljno voljela /iskazivala svoju ljubav a kćer ju je uvijek na sve načine pokušavala zadovoljiti i kupiti tu ljubav. pa je zato sve što je radila u životu radila da zadovolji majku (uvijek bezuspješno). sad majka kaže da nije vrijeme za trudnoću i u kćerinoj glavi opet kreće taj mučni postupak (kojeg ona nije svjesna) da zadovolji majku, da napravi sve kako treba. to je vrlo kompleksno kćer nije ni svjesna toga. ona nije emocionalno nezrela, ona je psihički poprilično sjebana. a freak,muž, je nezreo i djetinjast (prilično je megaloman i egocentrik). i zbog toga sada čitamo o tome. iskreno rečeno najmanje krivim ženu za cijelu tu situaciju (jer sjebana je od rođenja).ali ako je situacija do tu došla ona definitvno nije spreman za majčinstvo. da joj je muž malo zreliji (freak žao mi je, ne želim te napadati gratis, ali zaista msilim da i ti snosiš dobar dio odgovornsti) onda se ne bi zalijetali na pravljenje djeteta nego bi pomogao ženi da se malo srediti i riješi taj odnos s majkom (i sam je od početka skužio da se majka previše petlja i da ju žena slijepo sluša).

filozofijom pometanja problema pod tepih ne stiže se nikuda. "napravit ćemo bebe i bit ćemo happy little family" bez da se riješe bazilarni problemi neće funkcionirati.


nema ovdje pravog odogvara na pitanje pobačaj ili ne. netko će na neki način ostati povrijeđen.

ali freak vodi ženu u neko savjetovalište što prije.
__________________
Thoughts are the shadows of our feelings - always darker, emptier and simpler.
Velvet Black is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:23.