Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.12.2014., 01:44   #4241
Prvi put sam rodila na carski rez zbog sakroopcipitalnog položaja,tako pise u otpusnom pismu. Da li netko zna kakav je to položaj? Trudna sam po drugi put i nadam se da ću opet na carski,brzo sam se oporavila,bolilo me samo kad sam se dizala iz kreveta,a sedmi dan sam bila kao nova i kod kuće sam sve obavljala sama.
tisljar111 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2014., 19:39   #4242
pozdrav, rodila sam carskim rezom prije tocno 7 dana i bilo je sve ok pa sam 4. dan isla doma...zanima me dali ste uz uobicajeno krvarenje imale i da su vam ispadali ugrušci ( veći i manji) i koliko vam je trajalo krvarenje?
grizli0606 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2014., 15:10   #4243
Quote:
grizli0606 kaže: Pogledaj post
pozdrav, rodila sam carskim rezom prije tocno 7 dana i bilo je sve ok pa sam 4. dan isla doma...zanima me dali ste uz uobicajeno krvarenje imale i da su vam ispadali ugrušci ( veći i manji) i koliko vam je trajalo krvarenje?
Da. Nešto više od dva mjeseca. S dva mj. sam bila na kontroli i tada mi je ginekolog rekao da još ima krvi u maternici. 8 mj nakon poroda sve kao prije trudnoće.
Liana- is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2014., 23:50   #4244
Quote:
angelina333 kaže: Pogledaj post
Ja sam izasla sesti dan. Takva procedura u petrovoj. Bilo sve ok. I mene zanimaju iskustva drugog carskog. Koliki vam je razmak? Oporavak? Raz na istom mjestu? Sto vam padne na pamet. Prvi put sam zavrsila na hitnom ali drugi put bi mogao biti dogovoreni zbog uske zdjelice...
2 carska, oba dogovorena, jedan zbog poprecnog polozaja djeteta, drugi put sam imala gestacijsku hipertenziju.
Razmak 3 godine i 2 mjeseca (trebao je biti kraci ali 2 spontana izmedju dvoje zivorodjene djece)
Iskustvo--ma isto. Oba su prosla super. Prvi put sam izasla 5. dan (pon-petak), drugi 4. (petak-ponedjeljak), jer sam se dobro osjecala, doslo mi je brzo mlijeko, mali je bio velik i nisam imala sto novo uciti. Brzo sam se oporavila, odmah sam se o malom sama brinula a brzo i pocela po kuci raditi i s kceri. Zbilja nemam sto lose reci, sve je teklo normalno, nikakvih problema.

Proslo je 17 mjeseci, oziljak je tu, trbusni misici su se malo sporije vracali u formu no prvi put, ali da budem iskrena tek sam nedavno pocela vjezbati, uz dvoje male djece, i mislim da ce ici dobro.
__________________
I firmly reserve the right to contradict myself
puffko is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2014., 08:54   #4245
Quote:
puffko kaže: Pogledaj post
2 carska, oba dogovorena, jedan zbog poprecnog polozaja djeteta, drugi put sam imala gestacijsku hipertenziju.
Razmak 3 godine i 2 mjeseca (trebao je biti kraci ali 2 spontana izmedju dvoje zivorodjene djece)
Iskustvo--ma isto. Oba su prosla super. Prvi put sam izasla 5. dan (pon-petak), drugi 4. (petak-ponedjeljak), jer sam se dobro osjecala, doslo mi je brzo mlijeko, mali je bio velik i nisam imala sto novo uciti. Brzo sam se oporavila, odmah sam se o malom sama brinula a brzo i pocela po kuci raditi i s kceri. Zbilja nemam sto lose reci, sve je teklo normalno, nikakvih problema.

Proslo je 17 mjeseci, oziljak je tu, trbusni misici su se malo sporije vracali u formu no prvi put, ali da budem iskrena tek sam nedavno pocela vjezbati, uz dvoje male djece, i mislim da ce ici dobro.
o, puffko nisam znala da si rodila i drugo dijete, nisam baš puno pratila a sjećam te se iz prve trudnoće
sad vidim da si napisala gestacijska hipertenzija, što je to?
btw ja se isto nadam i drugom carskom jer sam prvi put završila na hitnom carskom nakon skoro 7 sati trudova na dripu i ne bih to zadovoljstvo htjela opet prolaziti. moja ginica svaki put kaže drugo - jednom da ću sigurno opet na carski, drugi put joj je žao ali ne vjeruje, treći put da se molim...
__________________
37 TT
pokatkad is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2014., 11:16   #4246
Quote:
pokatkad kaže: Pogledaj post
sad vidim da si napisala gestacijska hipertenzija, što je to?
Povišen krvni tlak u trudnoći.
__________________
Ente kalbii, ente kullun fii hajatii...
Linea Exclusive is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2015., 11:19   #4247
Pozdrav svima...evo meni je termin 3.2, za dva tjedna i vjerovatno ću morat na carski jer je bebač na zadak okrenut, tj sutra ću saznat jel se okrenio ili ne, ako nije idem na carski, u Osijek. Frendica je rodila dva puta na carski i prvi put su je totalno uspavali, a drugi put je bila budna, zanima me jel u Osječkom rodilištu pitaju kakvu anesteziju želimo ili oni sami pretpostave? I jel se ako je beba na zadak mora dogovorit carski, ili kako to ide? Hvala puno
__________________
"Because in the end, when you lose somebody, every candle, every prayer is not going to make up for the fact that the only thing you have left is hole in your life where that somebody that you cared about used to be. " DS
Doña Barbara is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2015., 07:18   #4248
Question Carski rez?

Pozdrav svima!

Imam jedno kratko pitanje. 
Imam hipertenziju (visok tlak u trudnoći) i posteljica mi stari preuranjeno. Ja sam sad 32+6 trudna, a moja posteljica je stara kao da sam u 38. tjednu trudnoće. 
Jesu li to indikacije za carski rez? Je li je koja od vas imala slično iskustvo? 

Nadam se vašim odgovorima
jelenasplit is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2015., 10:38   #4249
Moj porod nije za sjećanje. Hvala Bogu da je moj sin živ i zdrav se rodio, i ja da sam dobro..a porod :tuzno: ...prvo me dr pošalje u rađaonu jer sam otvorena 2 prsta i pl voda mi je mliječna. I kad sam došla dolje, prvo me napadne ženska neka da šta sam ja došla kad nemam trudove niti ništa...pa reko doktor me poslao. I aj dobro, pregledaju oni mene i priključe na CTG i moraju mi prokinit vodenjak. Napravi ona to i brže me priključe na drip, i sad se meni trebali javit trudovi...ali ništa. Jesu se javili, ali to je bilo ništa, ali doslovno. Malo jači menstrualni grčevi, eto taki su bili...i oni meni da ja to pratim! I vrati se unutra i pita me razmak i ja kažem svakih 3 min, pa 5, pa 7 i onda opet 5 pa 3 min...i pojačaju oni meni drip, i tako su mi pojačavali drip jedno milijardu puta, a kod mene i dalje isto. Uđe dr kod mene i gleda CTG i počne vikat da tiskam, a ja se uplašila od šoka jer se izderala xD i kad sam se smirila, pogledam je i reko pa šta da tiskam kad ne ide. A ona meni da kako ne ide, pa imam bebu za tiskat. Reko znam da je beba, nije krokodil, ali ne ide. I sjete se da bi me mogli pregledat, da vide jesam se šta otvorila, i od onda moja 2 prsta još 4, sve skupa 6 cm otvorena i glavica nije usjela u kanal...i pojačaju oni meni drip i dalje i sjede tamo u sobi i piju kavu i smiju se...i sad gledam ja u onaj CTG i vidim da nešto opada, ali nisam bila 100% sigurna što i čekam dr da dođe..i stvarno, nije prošlo dugo evo je..ušla, pogledala CTG i izletila van, i odjednom njih 100 ulazi za njom i sjatili se kod mojih nogu i došaptavaju se i ja pitam što se dešava(a već sam pretpostavila dok je izjurila) a ona meni ma nije ništa, pratite samo trudove na sat...i moš mislit kako pratim, gledam u njih šta šapću i izađu oni i dođe moja dr i kao "Gospođo, ja mislim da bi mi ovo trebali završit carskim." Zašto sad, pa rekli ste da ću prirodno "Pa bebi su otkucaji počeli padat i moramo hitno carski naapravit" Pa što onda čekate? I toliko je bio hitan carski da su se gamad dovikivali sat vremena-malo manje po hodniku tko će mi radit carski. Neću zaboravit jednu dr koja je rekla "Ja neću, bila sam prije ovog na dva već, dosta mi je carskih danas." I još je par dr tako nešto reklo i onda sam dreknila da ću si ga ja sama napravit..i ajde, jedna dr koja je stvarno odlična, i koja je bila "moja" gin tamo, je rekla da će ona i kasnije znam samo za onu papirologiju i bla bla...i rodio se moj vejiki dečko sa 3750 i 53 dugačak ...ali je jadnik pokupio nešto od mene i primao terapiju antibioticima 10 dana. Kad sam pitala pedijatricu zašto to, samo je rekla to je pokupio tijekom poroda od vas. Kao da to nisam znala...tek sam u otpusnom pismu vidjela da je imao pupčanu oko vrata i da je u plodnoj vodi bilo mekonija...ugl.hB da je sve iza nas sad i da je moj miš dobro!
__________________
"Because in the end, when you lose somebody, every candle, every prayer is not going to make up for the fact that the only thing you have left is hole in your life where that somebody that you cared about used to be. " DS
Doña Barbara is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2015., 11:53   #4250
isuse dragi, već mi je muka čitati kako se nakon prekrasne i lagane trudnoće desi traumatičan porod

hvala bogu da je sve ok i da je sve iza vas, sunce veliko
vlovrec is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2015., 18:41   #4251
Trebalo bi ih snimati i dati na Provjereno da cijela Hr čuje,gamad jedna.Nije im bilo dosta Rode i one acije koju su pokrenuli,treba ih po imenu tražiti po rodilištima ,intervjuirati i pustiti im snimku i pitati da li stoje iza toga što su rekli/učinili odnosno neučinili.
Imam dvoje djece i valjda trebam Bogu zahvaliti što sam imala obije trudnoće po ps-u i brze i lagane porode,inače bi im očito i ja išla na živce pa bi ti pirodi izgledali tko zna kako.Ili sam imala sreće sa doktorima i babicama,stvarno su mi bili super...neznam...Ugl. strašno!

Dona Barbara,čestitam!
__________________
Što jest,jest
old_time is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2015., 11:40   #4252
Joj cure moje, baš mi je žao kad čujem takva ružna iskustva. Ja sam prije 5,5 godina imala prekrasnu, laganu trudnoću, nakon koje je uslijedio dogovoreni carski rez...i sve je prošlo fenomenalno. Anestezija je bila potpuna, operacija kratka, oporavak bez bolova...sve 5. Jedno prekrasno iskustvo.
Lana99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2015., 12:42   #4253
Quote:
jelenasplit kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima!

Imam jedno kratko pitanje. 
Imam hipertenziju (visok tlak u trudnoći) i posteljica mi stari preuranjeno. Ja sam sad 32+6 trudna, a moja posteljica je stara kao da sam u 38. tjednu trudnoće. 
Jesu li to indikacije za carski rez? Je li je koja od vas imala slično iskustvo? 

Nadam se vašim odgovorima
Da - na oba pitanja.
Ako vidiš ovo slobodno se javi na pp
pipi21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2015., 12:56   #4254
sjećam se da kad sam se budila iz anestezije da sma čula sestre kako šize, jer im stiže još jedna s carskim (ja sam bila prva, u podne, a druga je bila oko 3 i to su bili svi carski za taj dan)
kim is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2015., 15:38   #4255
Quote:
vlovrec kaže: Pogledaj post
isuse dragi, već mi je muka čitati kako se nakon prekrasne i lagane trudnoće desi traumatičan porod

hvala bogu da je sve ok i da je sve iza vas, sunce veliko
Ja sam se veselila porodu, nije me bilo strah niti ništa, baš sam sretna bila i taj dan kad su mi rekli da idem u rađaonu bila sam mal nervozna, al ništa strašno...jedva sam čekala da dođem i da porod krene i da vidim svog sina...još me sestra u liftu zezala, da sam tek došla na njihov kat, a već idem...reko neka, još i bolje! ...i u rađaoni isto tako, ma čak i nakon onog pitanja nema veze, moj sin će brzo, e al kad sam vidla da to ne ide..i na kraju tako...užas! Al možda i ne bih ništa da se oni nisu prepucavali na hodniku tko će, a tko neće! To je strašno za čut, pogotovo kad su ti prije toga rekli da moraju što brže jer je beba u opasnosti!

Ali da, hB pa je sve iza nas!

Quote:
old_time kaže: Pogledaj post
Trebalo bi ih snimati i dati na Provjereno da cijela Hr čuje,gamad jedna.Nije im bilo dosta Rode i one acije koju su pokrenuli,treba ih po imenu tražiti po rodilištima ,intervjuirati i pustiti im snimku i pitati da li stoje iza toga što su rekli/učinili odnosno neučinili.
Imam dvoje djece i valjda trebam Bogu zahvaliti što sam imala obije trudnoće po ps-u i brze i lagane porode,inače bi im očito i ja išla na živce pa bi ti pirodi izgledali tko zna kako.Ili sam imala sreće sa doktorima i babicama,stvarno su mi bili super...neznam...Ugl. strašno!

Dona Barbara,čestitam!
Ma to kod Roda je trajalo možda mjesec dana dok su bile one teme sa pismima aktualne...čim je to prošlo i oni su na svoje vratili se! Užas..kažem, čast izuzetcima, ali većina ih je užas!

Hvala!

Quote:
Lana99 kaže: Pogledaj post
Joj cure moje, baš mi je žao kad čujem takva ružna iskustva. Ja sam prije 5,5 godina imala prekrasnu, laganu trudnoću, nakon koje je uslijedio dogovoreni carski rez...i sve je prošlo fenomenalno. Anestezija je bila potpuna, operacija kratka, oporavak bez bolova...sve 5. Jedno prekrasno iskustvo.
Na bolove poslije reza se nmg žalit! Ja sam na intenzivnoj se digla iz kreveta bez problema ono kad sestre idu podić da vide jel možemo. Ja sam se ustala bez problema i napravila par koraka! A kad su me u sobu odvezli hodala sam bez problema i sve...stvarno nikakve bolove niti ništa nisam imala..i to mi je super! Ok, je kad sam se naglo ustala, ili pošto sam zaboravila za rez , pa nisam ustajala bočno, nego normalno, onda me znalo presjeć, ali ovako ništa...ko nova sam bila...samo etoneki u rađaoni su užas!

Quote:
kim kaže: Pogledaj post
sjećam se da kad sam se budila iz anestezije da sma čula sestre kako šize, jer im stiže još jedna s carskim:rol leyes: (ja sam bila prva, u podne, a druga je bila oko 3 i to su bili svi carski za taj dan)
Joj, kod nas je taj dan kad sam ja bila bilo 7 carskih. Ja sam bila druga ili treća na redu i poslije mene ih je bilo još nekoliko!
__________________
"Because in the end, when you lose somebody, every candle, every prayer is not going to make up for the fact that the only thing you have left is hole in your life where that somebody that you cared about used to be. " DS
Doña Barbara is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2015., 10:12   #4256
curke iskustva sa spinalnom anestezijom? izgleda i ovog puta da ću na caraski, prvi put opća anest., prošlo sve super. muž kaže da mi ne da sa spinalnom jer sam osjetljiva ko :biiiiiiiiiip: i da bi mu godinu dana kukala kako imam traume od onog svega što sam osjetila i čula: prvenstveno rezanje pa ostalo.

prednost najviše žene ističu što su odmah vdijele bebe.pa i ja čim sam otvorila oči poslije opće anest. sam odmah vdijela mališu,finog,čistog,okupanog doduše vidjela sam ga čak i brže jer čim sam zatvroila oči nakon davanja anestezije,otvorila ih i eto ga uz mene! jedna milisekunda!
-Amelie is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2015., 11:38   #4257
moje nije baš bilo ugodno pa neću u detalje.. tek su iz treće pogodili pravo mjesto (sam ubod ne boli).. tresla sam se nekontrolirano (gornji dio tijela) neko vrijeme (možda sat, ne sjećam se).. nisam osjetila ništa za vrijeme postupka, ali da sam htjela mogla sam pratiti u odbljesku na lampi, to sam prekasno skužila, inače bi škicnula odmah su mi pokazali bebu, a odnijeli su je i mojima u čekaonicu da ju vide.. mene odveli na intenzivnu i dalje se ne sjećam kada sam opet vidjela malu.. to je bilo na svetom duhu prije 6 godina.. nisam imala nikakvih nuspojava od anestezije
__________________
Gdje ima sumnje, nema sumnje!
ywana is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2015., 21:05   #4258
Ja imam prebolesne traume od spinalne i sada kada bih išla na bilo kakvu op. nema te teorije da bi ju izabrala.
Ne znam šta se točno dogodilo i gdje je pošlo po krivu, ali u jednom trenutku kao da mi je anestezija prestala djelovati,odnosno prestala je i osjećaj je bio kao da mi doslovno čupaju želudac na živo, ali doslovno! Vrištala sam da mislim da me cijela bolnica čula, molila ih da me bace u opću...naravno smradovi nisu htjeli. Izgleda da mi anestezija nije bila dobro uhvatila.
Sve to pripisujem činjenici da se netko očito igrao anesteziologa, netko na specijalizaciji ili što li već, jer je cimerica (isti tim je bio u igri na operaciji) tijekom cijelog carskog osjećala noge, a to ni pod kojim uvjetima ne smije biti.
Dakle, da vas ne plašim previše, vidite tko bi vam trebao biti anesteziolog, neka bude netko sa iskustvom, jer su onda mogućnosti za ovakvo nešto minimalne.
Dobra strane spinalne je ta šta nema nikakvog mamurluka, zakašljavanja, riganja i svega toga šta se povezuje sa općom.

Još da dodam da me ni dan danas (u srijedu će biti godina dana od carskog) nije napustila ideja za tužbom...što zbog navedenog, što zbog ogavnih djelatnika.

Edit: prilikom izvođenja spinalne, takvi nesposobni kreteni kakvi jesu, sjebali su mi kičmu i od tada više nikad nisam mogla spavati na trbuhu, jer me ukoči, probude luđački bolovi i ne mogu se pomaknuti.
Možda ipak da im složim neku tužbu,a? ...nisu za drugo.
__________________
...Ništa nije pogrešno ako te čini sretnim...

Zadnje uređivanje Una1980 : 21.03.2015. at 21:36.
Una1980 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2015., 19:24   #4259
Dakle, prva beba, zadak, carski rez pod spinalnom. Bilo mi je katastrofa, jako težak oporavak, ali sad sam dobro, ništa me ne boli, rana malo zateže jer se ne čuvam baš. Spinalna nije uhvatila, tri puta me boli, osjećala sam bol, onda su mi dodavali dva puta neku drogu da se izgubim, ali sam se opet malo budila i vikala da me boli. Na kraju sam ga uspjela vidjeti kad su ga umotali i izljubila ga i to mi je neopisivo drago. U intenzivnoj sam imala bolove za poludit, ono što su davali kroz infuziju nije djelovalo pa sam tražila bocu u guzu da popusti malo bar. Imala sam i dren koji me zaje*avao tri dana, nisam mogla ništa normalno i krvarilo je prestrašno iz njega. Praktikantica mi je stavljala kateter preduboko pa ga izvlačila tako da me i sad peče kad mokrim, nikako da prođe. Rana je ok zarasla, ali imam rupetinu od drena. E da, glavobolje od spinalne sve do jučer. Ne dao Bog više carskog reza, nadam se da ću moći drugu djecu roditi prirodnim putem s manje trauma. Ipak je to operacija. Manje boli od poroda, ali je oporavak i sve to skupa neprirodno.
margarin is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2015., 20:47   #4260
Ja nisam imala dren, a to mi je bio najveci strah. To sada stavljaju, ili?

Sent...
cjepidlaka is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:37.