Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.04.2013., 18:35   #161
mene zanima koliko se placa uklanjanje kondiloma ..ili genitalnih bradavica?? i gdje se to obavlja?pomoc ://
sofija 2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2013., 19:27   #162
Ja sam bila kod ginekologinje i rekla mi je da imam genitalne bradavice...i napravila sam papa test i bris na hpv ..i sve mi je urednoo. Zasto su mi se onda na intimnom gjelu pojavile bradavice ako mi nije nista ????
sofija 2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2013., 17:51   #163
Thumbs up

Quote:
sofija 2 kaže: Pogledaj post
pozdrav,mene zanima placa li se uklanjanje kondiloma i treba li ostati u bolnici? Mislim gdje se to obavlja i kako? pomozite https://www.forum.hr/images/smilies/confused2.gif
otkalnjanje kondiloma se vrši elektrokauterizacijom (invanzivnije,bolnije, treba period zarastanja) ili laserom (trenutno otklanja, trenutni period oporavka, skuplja metoda)

http://www.poliklinika-vili.hr/?page_id=9 - imaju lasersko odstranjivanje (mogućnost popusta preko eklinike: http://www.eklinika.hr/offers/LASERS...liklinici-VILI )

http://www.ginekologijababic.hr/inde...102&Itemid=108 - elektrokauterizacijom

prije toga, probaj sa kremama aldara, veregen...ili neki iz foruma navedenih prirodnih pripravaka...

Meni je pomoglo koloidno srebro/ionsko srebro (može se kupiti u Sloveniji) - natopiti vatu i staviti preko noći i dana na kondilome, uz uložak... prošlo mi je u roku tjedan-dva. Čak i na unutarnjem dijelu sluznice - nakapati na tampon i staviti u rodnicu.

sretno!
searching is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2013., 18:00   #164
Bok svima, ne znam gdje da svrstam ovaj svoj problem... prije otprilike 2-3 dana pojavila mi se kvržica na velikim stidnim usnama, bolna je na dodir ali mi izgleda kao da je mjehurić ispunjen krvlju ili nečim... nisam probala probušiti. bilo mi je tako u zadnjih 7-8 mjeseci 2 puta ali sam istisnula i prošlo je, boja kože normalna.

ipak me zanima jeli moguće da su to kondilomi???
aginica11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2013., 09:45   #165
Kondilomi - HPV

Molim one upućene da mi odgovore na ova pitanja, čisto zato jer je virus HPV-a česta pojava, javlja se u oko 80% seksualno aktivnih ljudi, pa da imaju sve informacije na jednom mjestu, ali i iskustva.

Uglavnom, prije tjedan dana zamijetila sam neke sitne bradavice na području anusa. Na google-u sam saznala da su to (99,99%) kondilomi - virusne bradavice HPV-a.
Mene je to jako uplašilo, ali nekako sam zažmirila na to, no jučer sam primijetila da su se proširile. Još nisu vidljive, ima ih tri četiri. Naručila sam se doktorici za preksutra da mi da uputnicu za dermatologa, a isto tako ću se naručit ginekologu čim prije.

Kome trebam ići prije, ginekologu ili urologu?

Dugo sam u ozbiljnoj vezi, imala sam partnere i prije, ali ipak pretpostavljam da mi je to prenio moj dečko jer sam samo s njim upražnjavala analni odnos. Kako izgleda muško testiranje na HPV, kamo oni moraju ići?

Treće pitanje, borim se sa depresijom i stresom, a opće je poznato da to pojačava virus, kako se riješiti stresa? Jednostavno ne mogu i to me ubija, da će mi se sad širit još više. Piše da se imunološki sustav ojačava prestankom pušenja i pijenja alkohola, vježbanjem, pozitivnim mislima. Sama činjenica da su mi se bradavice pojavile ukazuje na to da je virus nadjačao moj imunitet.

I četvrto, za one koji su to prošli, jel lasersko uklanjanje, zamrzavanje ili krioterapija bole, kakav je postupak?

Ako imate neku kremu ili prirodan lijek za preporučit, samo dajte, jer navodno su te kreme koje dermatolozi preporuče prejake i nagrizu kožu, pa ona ružnije izgleda nego same bradavice. Hvala

Zadnje uređivanje mediagirl : 01.07.2013. at 09:53.
mediagirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2013., 14:22   #166
Imaš temu: Genitalne bradavice - kondilomi

Quote:
mediagirl kaže: Pogledaj post
Kome trebam ići prije, ginekologu ili urologu?
Ne treba ti urolog. Problem je ginekološki. Eventualno nakon toga (ovisno hoće li uopće bit potrebe) u dermatologa-venerologa.
Quote:
Dugo sam u ozbiljnoj vezi, imala sam partnere i prije, ali ipak pretpostavljam da mi je to prenio moj dečko jer sam samo s njim upražnjavala analni odnos. Kako izgleda muško testiranje na HPV, kamo oni moraju ići?
HPV se jednako prenosi i unutra, van i oko anusa. Ni kondom ne štiti 100% jer ne može prekriti sve. Ne mora značiti da je baš od sadašnjeg dečka ili da je on u ovoj priči prenosioc. Testiranje za njih: bris koji nije 100% pouzdan i bezbolna peniskopija. Neke privatne poliklinike to obavljaju i/ili urolozi.
Quote:
Treće pitanje, borim se sa depresijom i stresom, a opće je poznato da to pojačava virus, kako se riješiti stresa?
na to pitanje je nemoguče odgovoriti. Svatko pronalazi što je njemu najbolje. Nekome je to kupanje u moru, drugome boksanje vreća, trećem trčanje, četvrtom masaže, petom opijanje i pušenje, šestom meditacija, joga and so on...
Quote:
Jednostavno ne mogu i to me ubija, da će mi se sad širit još više. Piše da se imunološki sustav ojačava prestankom pušenja i pijenja alkohola, vježbanjem, pozitivnim mislima. Sama činjenica da su mi se bradavice pojavile ukazuje na to da je virus nadjačao moj imunitet.
Nije to to od jučer niti je to direktni odraz tvog trenutnog imuniteta. Ne gledaj to tako. I ne sekiraj se toliko čitanjem svega po netu. Zna,, spadamo u takve generacije, ali moj ti je savjet da se toliko ne opterećuješ jer upravo sebi nesvjesno zadaješ dodatan (i nepotreban) stres.

Quote:
I četvrto, za one koji su to prošli, jel lasersko uklanjanje, zamrzavanje ili krioterapija bole, kakav je postupak?
Krioterapija (zamrzavanje) ne boli, laser pretpostavljam isto. Sad, ovisi kako se sve to radi i gdje. Neke su cure opisivale da, ako se npr. premazuje podofilinom i to vani - da peče, a unutra ne.

Uglavnom, prvo kod ginekologa, da ti obavi pošten pregled unutra i vani, tipizaciju i onda ćete dalje o uklanjanju tih kondiloma. Sretno.
__________________
Fuj. Kaka to!
Silvery is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2013., 16:26   #167
Quote:
Silvery kaže: Pogledaj post
Imaš temu: Genitalne bradavice - kondilomi


Ne treba ti urolog. Problem je ginekološki. Eventualno nakon toga (ovisno hoće li uopće bit potrebe) u dermatologa-venerologa.

HPV se jednako prenosi i unutra, van i oko anusa. Ni kondom ne štiti 100% jer ne može prekriti sve. Ne mora značiti da je baš od sadašnjeg dečka ili da je on u ovoj priči prenosioc. Testiranje za njih: bris koji nije 100% pouzdan i bezbolna peniskopija. Neke privatne poliklinike to obavljaju i/ili urolozi.
Hvala ti puno na odgovorima.

Ma znam da ne treba urolog, krivo sam napisala, mislila sam ginekolog ili dermatolog? Znači ipak prije ginekolog.

Nema veze što sam doticaj s drugim partnerima imala prije otprilike dvije godine? Tek sad se mogu javiti simptomi?

I je li pojava kondiloma oko anusa znak da je to nastalo baš zbog analnog seksa il ne mora biti?

Hvala, sad sam skinula neke savjete kako se riješiti stresa i nadam se da ću to početi upražnjavati
mediagirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2013., 11:01   #168
Quote:
mediagirl kaže: Pogledaj post
Hvala ti puno na odgovorima.

Ma znam da ne treba urolog, krivo sam napisala, mislila sam ginekolog ili dermatolog? Znači ipak prije ginekolog.

Nema veze što sam doticaj s drugim partnerima imala prije otprilike dvije godine? Tek sad se mogu javiti simptomi?

I je li pojava kondiloma oko anusa znak da je to nastalo baš zbog analnog seksa il ne mora biti?

Hvala, sad sam skinula neke savjete kako se riješiti stresa i nadam se da ću to početi upražnjavati
Da, simptomi ti se pojavljuju danima, tjednima cak i godinama nakon odnosa, znaci to sto ih sad imas ne znaci da su nastali neposredno nakon tvog zadnjeg odnosa npr.prije dva dana.

To sto ih imas oko anusa nema veze sa analnim sexom. Najbolje ti je da ih se pocnes pomalo rjesavati krioterapijom da ti se ne bi pocele siriti. Ovako ih imas skinuti par i to ces vjerovatno sve skinuti odjednom.
chica boom is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2013., 13:42   #169
Ja genitalne bradavice imam već 10-ak godina, svi papa-testovi su uvijek bili čisti (jer sam između ostalog, lezbijka), a ginekolog mi je rekao da to stvarno može nastati svakako, ne samo spolnim putem. Budući da sam u djetinjstvu imala bradavice i po rukama jedne godine, jednostavno je taj virus unutar tijela i manifestirat će se. Kad sam htjela ukloniti genitalne bradavice, doktor mi je rekao da je to nemoguće jer se dolje nalaze vršci stotine živaca i da bih previše krvarila. Uglavnom, nemam dijagnosticiran hpv, a imam genitalne bradavice, go figure...
tidusy is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2013., 18:08   #170
HPv bris testira samo jedan dio tipova HPV virusa, što znači da ti možda imaš neki tip koji nije ispitan. Kao drugo, na bi ga bris detektirao, onda virusa mora biti u dovoljnoj koncentraciji. Pa, ako si imala premalo virusa, bris ti je čist, ali se svejedno tebi jave kondilomi. Kao treće virus je lokalni, što znači da ako je tvoj ginekolog uzeo bris s čistog mjesta, a tebi je virus malo dalje od tog mjesta, onda je moguće da je prošao nedetektiran, ali ga svejedno imaš.

I još jedna napomena, genitalni brisevi na HPV ne provjeravaju tipove virusa koji uobičajeno stvaraju bradavice na nekim drugim dijelovima tijela.
JA sam na koži malo izvan velikih usana imala brtadavicu koju mi je ginekolog spalio, ali mi je rekao da je to sličnije onoj bbradavici koja obično nastane na prstima ruku, a da to nije HPV kojio je uobičajen u genitalnom predjelu. Tako da, možda je i nešto od toga.

U svakom slučaju, ako ima izraslina, bilo bi ih dobro ukloniti.
cici1810 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2013., 18:53   #171
Quote:
cici1810 kaže: Pogledaj post
HPv bris testira samo jedan dio tipova HPV virusa, što znači da ti možda imaš neki tip koji nije ispitan. Kao drugo, na bi ga bris detektirao, onda virusa mora biti u dovoljnoj koncentraciji. Pa, ako si imala premalo virusa, bris ti je čist, ali se svejedno tebi jave kondilomi. Kao treće virus je lokalni, što znači da ako je tvoj ginekolog uzeo bris s čistog mjesta, a tebi je virus malo dalje od tog mjesta, onda je moguće da je prošao nedetektiran, ali ga svejedno imaš.

I još jedna napomena, genitalni brisevi na HPV ne provjeravaju tipove virusa koji uobičajeno stvaraju bradavice na nekim drugim dijelovima tijela.
JA sam na koži malo izvan velikih usana imala brtadavicu koju mi je ginekolog spalio, ali mi je rekao da je to sličnije onoj bbradavici koja obično nastane na prstima ruku, a da to nije HPV kojio je uobičajen u genitalnom predjelu. Tako da, možda je i nešto od toga.

U svakom slučaju, ako ima izraslina, bilo bi ih dobro ukloniti.
Ne znam, radila sam gro testova, svi su bili čisti. Možda i jesu nekakve bradavice -fibromi, no doktor mi to ni pod kojim slučajem nije htio skinuti, spaliti i sl. Tražila sam drugo mišljenje, taj mi je rekao isto. Who knows...
tidusy is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2013., 19:59   #172
Help!! Molim vas da mi pomognete nekim savjetom. Dakle od 2.mjeseca mi izbijaju kondilomi, bila sam 4 puta na elektrokauteritaciji s tim da sam zadnji put primila inekcije interferona koja je kao trebala sprijeciti daljnje izbijanje, medjutim vec nakon manje od tjedan dana kondilomi su se vratili, naprosto vise ne znam sto napraviti, hranim se sto zdravije mogu, prestala sam pusiti, medjutim stres nazalost ne mogu izbjeci. Financijski naprosto ne mogu vise uzdrzavati to, a da ne pricam koliko me frustrira...molim vas da me uputite na nesto ucinkovito, ako netko zna bila bih neizmjerno zahvalna!!
nia-pia is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2013., 22:32   #173
Nia, ja bih ti preporučila da probaš s aromaterapijom premazivanjem eteričnim uljima. U Zagrebu imaš trgovinu bioTerra u Vlaškoj ulici i oni su meni dali recept za mješavinu za HPV, a kako kondilomi nastaju od HPV-a, moja seka je tom istom mješavinom kojom sam si ja tamponirala unutra mazala svoje vanjske kondilome. I povukli su se.

I ja sam bila 4 puta na spaljivanjima i već mi se smučilo od toga.

Daj priliku prirodi.
cici1810 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2013., 02:53   #174
Cure dal vam se desilo da nakon seksualnog odnosa dobijete potkozni prist? Prije dva dana imala sam odnos sa novim partnerom uobicajeno vaginalno sa kondomom. Sve je bilo ok do danas popodne kad sam na straznjici, tocno na sredini polutke uocila bolnu potkoznu tvorbu. Jos me jucer pocelo boljeti ali sam tuka mislila sam da je od prejakog stiskanja. Dosad nisam nikad imala na tom mjestu nesto slicno. Veliko je recimo zrna badema, bolno na dodir. Jel moguce da mi je prenio neku bakteriju ili je neki hormonski disbalans (to se nadam)?
Glupo mi je jurit na preglede i panicarit, a opet se ne mogu smirit. Svasta citam po internetu i samo si punim glavu
Pitala sam i partnera, on se smije da nema nista i koliko sam ja vidjela sve je ok kod njega.
__________________
Dans mon bain de mousse ..... c'est mon état aquatique Y a comme un hic!
mon roi is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2013., 17:23   #175
Quote:
mon roi kaže: Pogledaj post
Cure dal vam se desilo da nakon seksualnog odnosa dobijete potkozni prist? Prije dva dana imala sam odnos sa novim partnerom uobicajeno vaginalno sa kondomom. Sve je bilo ok do danas popodne kad sam na straznjici, tocno na sredini polutke uocila bolnu potkoznu tvorbu. Jos me jucer pocelo boljeti ali sam tuka mislila sam da je od prejakog stiskanja. Dosad nisam nikad imala na tom mjestu nesto slicno. Veliko je recimo zrna badema, bolno na dodir. Jel moguce da mi je prenio neku bakteriju ili je neki hormonski disbalans (to se nadam)?
Glupo mi je jurit na preglede i panicarit, a opet se ne mogu smirit. Svasta citam po internetu i samo si punim glavu
Pitala sam i partnera, on se smije da nema nista i koliko sam ja vidjela sve je ok kod njega.
Moram reć da si smiješna. Kakve veze prišt na guzi ima sa sexom? Možda ti se upalila žlijezda ili nekaj... Ili jednostavno imaš potkožni prišt na guzi. Pričekaj par dana pa ak će rasti, onda k doktoru.
Kristina19 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2013., 10:59   #176
Quote:
Kristina19 kaže: Pogledaj post
Moram reć da si smiješna. Kakve veze prišt na guzi ima sa sexom? Možda ti se upalila žlijezda ili nekaj... Ili jednostavno imaš potkožni prišt na guzi. Pričekaj par dana pa ak će rasti, onda k doktoru.
pa ono, moda i nema. ali s obirom da sam ja tip "cistunac" i navikla da je sve na svome mjestu, svasta mi prozujilo glavom. citala o stafilokok bakteriji. al ponovnom provjerom na partneru je sve ok tako da bit ce da tamo di je rezervoar masti najlakse se i iskaze kakav hormonski disbalanc. mislim da zlijezda nije jel je bas na sredini kako bi rekla te polutke, blize unutra nego vani. kada se opipa tvrdje je i bolno. mene je dan nakon bolilo kad sjednem, ali sam mislila da je od masnice, medutim dok sam se tusirala to vidim, tj napipam. vidjet cu jos preko vikenda, hvala.
__________________
Dans mon bain de mousse ..... c'est mon état aquatique Y a comme un hic!
mon roi is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2013., 18:39   #177
Hvala cici!imam i na cerviksu kondilom i uzimala sam biljne vagitorije nakon kolposkopije,ali vanjski su poceli izbijati nakon sto sam potrosila vagitorije.da li se povukao sa cerviksa ne znam, ali za mjesec dana idem ponovno na kolposkopiju pa cemo vidjeti. Dotle cu probati sa tim sto preporucujes
nia-pia is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2013., 17:21   #178
Da li netko zna kako ljeciti kondilome na otvaranju mokracne cijevi kod muskarca, te da li postoje neke kreme ili se ide na operaciju?
skeyo is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2013., 01:08   #179
Mene je sram reći, al od kad sam napisala post, odnosno otkrila kondilome (iako nisam sigurna jesu li to baš kondilomi), još uvijek nisam posjetila liječnika jer sam u međuvremenu išla na more, pa je ginekolog bio na godišnjem itd.

Moje pitanje je jesu li bradavice, u mom slučaju na anusu, isključivo vezane uz HPV virus?? Jer ostale su u istom broju kao i prije mjesec dana, dakle ne šire se, mažem ih uljem čajevca već mjesec dana (ok, pokoji dan zaboravim, al uglavnom redovito) i nikako da nestanu..

Zbog e.coli koju imam već par godina sam prestala pušiti, piti alkohol, jesti slatko, pijem puuuuno vode, uzimam b vitamin kompleks, pa bih mogla reći da sam počela i donekle zdravo živjeti, možda će sad nestati.

Nije li moguće da se na tom području pojave obične bradavice, nevezane uz HPV?
mediagirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2013., 03:09   #180
Ovako cure-dečki nebitno.. nije bitan uzrast da bi se zarazili kondilomima... Govorim iz vlastitog iskustva. Kao prvo gay sam... Prošle godine imao avanturu ljetnu kao i svi drugi... Poslije tog sam ušao u vezu u kojoj sam i dan danas, znači u vezi sam godinu dana sa dečkom. Bio sam mu prvi, ali izgleda da sam prije njega pokupio virus od te avanture sa nepoznatim likom iako smo koristili kondom to mi je sranje prešlo zarazio sam se HPV-om. Ni prvi ni zadnji slučaj.

Prije nekih mj dana tijekom tuširanja sam primjetio da imam neke izrasline oko analnog otvora. Odmah sam nazvao dečka i rekao mu to. Prvo u neznanju mislili smo da imam hemoroide... Ali malo smo proguglali i saznali smo da sam zaražen HPV virusom i da imam kondilome nakon tih mj dana oni su se proširili. Prvo su mi izrasla 2 oko anusa i jedan onako taman na ulazu. Apstinirali smo od sexa uopće. Planirao sam u tih mj dana otići doktoru, ali bilo me je sram jer mi mama radi u bolnici kao prvo svi nju znaju a znaju i mene preko nje. Pa sam od prijateljice čuo da je ona imala isto to i da su joj se povukli sami nakon 3 mj... Ali... Nisam htio ništa prepustiti slučaju... Guglanjem sam našao primjere alternativne medicine... i odlučio sam pokušati. Otišao sam sa dečkom u ljekarnu kupili smo obični PROPOLIS tj propolis kapi ako netko ne zna neka gugla... te kapi koštaju 20kn krenuo sam se mazati sa tim 6.10.2013 godine tada sam ih imao 6 velikih i 3 mala...
Evo upravo sam se opet mazao tj 9.10.2013 i imam 2 velika i 3 mala koji se polako sklanjaju... znači definitivno provjereno sada radim na jačanju imuniteta kako bih izbacio virus iz sebe. Jer nije istina što pišu po forumima da virus zauvijek ostaje... Virus se sa vremenom izbaci ovisno o imunitetu i naravno pijem zeleni čaj 3 puta dnevno to sam zaboravio pomenuti

Evo nadam se da će vam pomoći ovaj moj savjet. Bolno jest jako peče ali pomaže. Sretno svima
jNol94 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:03.