Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Softver

Softver O programima koje koristite ili namjeravate koristiti

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.06.2010., 23:25   #1
Windows XP Vs. Windows Server

Ovako,može li mi netko ukratko objasniti razliku izmežu stock Windowsa XP-a i Windows servera 2008. npr?
Maicusich is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2010., 23:34   #2
Mislis, sto ces ti kao korisnik vidjeti ako predjes na server 2008? Za sto ti treba OS?
__________________
But she took me back to her courtyard, where magnolia perfume screams
Behind the gates and the granite, of the planet of New Orleans
Matesonik is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2010., 23:43   #3
Pa da,tako nekako! I dali ja kao obični korisnik mogu koristiti Win Server kao i XP. Ma imam ideju da bi si napravio jedan komp kao server u kući pa me to zaintrigiralo.
Maicusich is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2010., 23:44   #4
Ukratko... jedno je klijentski operativni sustav i samim time jednokorisnički, dok je drugo višekorisnički operativni sustav s namjerom pružanja usluga klijentima.

Kojih usluga?

1. DNS-a i WINS-a. Serverski OS ima popis svih računala i njihovih IP adresa (u slučaju da je DNS server) ili NETBIOS imena (u slučaju WINS-a).
2. Dodjele IP adresa računalima u mreži. (DHCP servis)
3. Dijeljenja podataka s neograničenim brojem istovremenih korisničkih veza (XP je ograničen na 10 istovremenih veza).
4. Dijeljenje aplikacija između više korisnika (jedna licenca - više korisnika spojenih na server) putem Terminal Services mrežnog servisa. XP ima samo klijent za spajanje, ne može biti host toj vrsti usluge.

Ukratko, to je to.

U dugačko... ima tog još po pitanju zaštite mreža korištenjem Network Access Protection protokola i User Account Control. To Windows XP ne podržava.
__________________
Proud to be tolerant - plead to be ignorant.(nekad ili sad?)
Prosjecan is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:23.