Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.11.2012., 22:24   #1081
Quote:
dreezy kaže: Pogledaj post
Divno je što imaš muževu podršku! Mogu ti samo zavidjeti na tome. Ja se ovakav ne bih usudio ići na spojeve i slično.

Dijagnosticiran mi je i GERB, to sam zaboravio napomenuti, a psihijatru idem jer imam hrpu psihičkih problema; i zato što mi IBS uzrokuje tjeskobu, a što sam više tjeskoban, stanje s trbuhom mi je sve gore. Začarani krug.
Pozz, interesuje me jesi li pokusao sa onim sto sam ti savjetovala? Osjecas li se bolje?
viable is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2012., 22:27   #1082
Quote:
Tinkerbell 8 kaže: Pogledaj post
pitanje za doktora.
može li povećana količina masti u stolici imati veze s iritabilnim kolonom, ili je to ipak ozbiljniji problem?
to je jedan od simptoma koji ukazuje na celijakiju, ne znam jeste li se testirali i na to, vrijedilo bi ako duze vrijeme to primjecujete.
viable is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2012., 22:34   #1083
Quote:
Tinkerbell 8 kaže: Pogledaj post
pitanje za doktora.
može li povećana količina masti u stolici imati veze s iritabilnim kolonom, ili je to ipak ozbiljniji problem?
Steatoreja zahtjeva obradu prvenstveno pankreasa,sumlje na celijakiju dolaze i u obzir druge dif. dg.,, u pogledu malapsorpcijskog sy.
hrvoje dr. is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2012., 22:35   #1084
Quote:
viable kaže: Pogledaj post
evo ja cu vam reci zasto svi doktori misle da je s njom sve uredu: zato sto ne prolaze kroz ovo sve, zato sto nemaju svaki dan nesnosne bolove, ne prolaze kroz raznorazne situacije i ne dozivljavaju neugodnosti zbog bolova i simptoma koje nosi ovaj "sindrom". Eto, zato je svakom dr.-u najjednostavnije reci - nije ti nista, smanji stres. Ja ne prihvatam niti cu ikada prihvatiti tu teoriju da je to "sve u glavi". Nije i nijedan doktor me u to nece uvjeriti.
OK,a što bi onda po vama trebalo napraviti?, lumbalnu punkciju npr.?
hrvoje dr. is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2012., 23:03   #1085
ono sto ja kuzim po sebi za ibs je:
da ima veze s hormonima ( zadnje vrime polovinom ciklusa nastaju problemi )
da ima veze s stresom ( ne dozivljavamo svi na isti nacin stvari )

e sad kako ljeciti, sto raditi, pojma neman, osim da slusam svoje tijelo....
__________________
Sretno oženjen je tek onaj čovjek koji razumije svaku riječ koja njegova žena nije rekla.

Alfred Hitchock
tiburon is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2012., 10:38   #1086
Quote:
tiburon kaže: Pogledaj post
ono sto ja kuzim po sebi za ibs je:
da ima veze s hormonima ( zadnje vrime polovinom ciklusa nastaju problemi )
da ima veze s stresom ( ne dozivljavamo svi na isti nacin stvari )

e sad kako ljeciti, sto raditi, pojma neman, osim da slusam svoje tijelo....
da. pa nek mi netko kaže da je to u glavi.
osjetim pogoršanje prije i tijekom menstruacije, i za vrijeme ovulacije.
mogli bi usmjeriti istraživanja u tom pravcu.
gabriela00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2012., 22:49   #1087
Quote:
hrvoje dr. kaže: Pogledaj post
Nije mi jasno zašto odmah doktoru, pa zaboga miloga sad će se za porezotinu od papira trčati na hitni prijem.
Tri dana kolitis dijeta,HIDRACIJA,ukoliko nebude poboljšanja tek onda se javiti svom dr. ili
u slučaju pojave visoke temp.,pojave veće količine krvi u stolici,teže narušeno opće stanje i sl.
A može se i prekinuti IPP.
moj doktore...
ne dao mi Bog da dođem u Vaše ruke...
__________________
od mog graha ostaješ bez daha :)
koloserum is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2012., 22:56   #1088
koloserum, lijepo Vas molim da u svojim upisima više ne navodite spomenutog "fitoterapeuta". Mislim da je jedan upis na koji smo zažmirili sasvim dovoljan i svi koji prate temu mogu pročitati koga ste preporučili i zašto.

Iz navedenog razloga prethodni upis je obrisan.

Zahvaljujem na razumijevanju.
__________________
Angel, que das luz a mi vida, eres el aire que quiero respirar. Angel, que alivias mis heridas, no te alejes que muero si no estás. Angel, llévame en tus alas a la cima de este gran amor. En tu alma, vive mi esperanza; en tus manos está mi corazón.
El Gato Félix is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2012., 22:59   #1089
Quote:
hrvoje dr. kaže: Pogledaj post
OK,a što bi onda po vama trebalo napraviti?, lumbalnu punkciju npr.?
ne, doktore.
trebali biste reći: znamo da Vam JEST loše, ali ne znamo pravi uzrok
(ne, nije samo do glave).
i, ne možemo Vam preporučiti nikakav lijek, jer ga za IBS nemamo.
__________________
od mog graha ostaješ bez daha :)

Zadnje uređivanje koloserum : 13.11.2012. at 23:04.
koloserum is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2012., 23:04   #1090
Quote:
El Gato Félix kaže: Pogledaj post
koloserum, lijepo Vas molim da u svojim upisima više ne navodite spomenutog "fitoterapeuta". Mislim da je jedan upis na koji smo zažmirili sasvim dovoljan.

Iz navedenog razloga prethodni upis je obrisan.

Zahvaljujem na razumijevanju.
ok, moderatore.
dakle, nemam NIKAKVE veze s tim fitoterapeutom,
osim što mi je izliječio gastritis+blagi kolitis+nervozu želuca + IBS, a
nakon 2 godine bezuspješnih pokušaja rudakoliziranja, buskoliziranja, probiotiziranja i sličnog.
želio sam reći ljudima tko im može pomoći.
ako vi to ne dozvoljavate, i dalje sve 5: 5 rudakola, 5 buscola...na dan.
uostalom, zašto bismo mi ljudima kazali kako mogu riješiti problem za koji alopatska medicina nema lijeka?
neka pate...
__________________
od mog graha ostaješ bez daha :)
koloserum is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2012., 23:11   #1091
Quote:
koloserum kaže: Pogledaj post
ako vi to ne dozvoljavate, i dalje sve 5: 5 rudakola, 5 buscola...na dan.
uostalom, zašto bismo mi ljudima kazali kako mogu riješiti problem za koji alopatska medicina nema lijeka?
neka pate...
Poštovani,

prije svega, u pravilima pdf-a Zdravlje jasno piše kako alternativni načini liječenja nisu dobrodošli na ovom pdf-u i kako za njih postoji pdf Alternativno liječenje.

U praksi žmirimo na biljke i biljne preparate svih vrsta jer kao liječnik imam u vidu tešku situaciju bolesnika od kojih su mnogi s problemima poput psorijaze, vitiliga ili IBS-a nezadovoljni konvencionalnom medicinom.

Zbog toga i Vaš post u kojem ste spomenuli takvu metodu liječenja stoji na ovoj temi. Dakle, svi koji su zainteresirani mogu pročitati tko Vam je i na koji način pomogao. Mislim da smo po tome bili i više nego korektni i nije u redu da govorite kako Vam nije dozvoljeno da o tome pišete.

Međutim, ponavljati iz posta u post jedno te isto više nije preporuka, nego se može shvatiti i kao reklama.

Nadam se da smo sad razjasnili nesporazum. Za daljnja pitanja i komentare lijepo Vas molim da mi se obratite putem privatnih poruka jer komentiranje moderature predstavlja kršenje pravila pdf-a.

Zahvaljujem na razumijevanju.
__________________
Angel, que das luz a mi vida, eres el aire que quiero respirar. Angel, que alivias mis heridas, no te alejes que muero si no estás. Angel, llévame en tus alas a la cima de este gran amor. En tu alma, vive mi esperanza; en tus manos está mi corazón.
El Gato Félix is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2012., 18:10   #1092
Quote:
koloserum kaže: Pogledaj post
moj doktore...
ne dao mi Bog da dođem u Vaše ruke...
Osjećaj je obostran,samo vi imate pravo odabira,a ja ne.
Znam da su neki takvog mišljenja,pogotvo oni sa teme Štinjača,mislim da bi me najrađe u top strpali,šalu nastarnu
Nije mi jasno zbog čega ste svoje mišljenje iznjeli na gore navedeni post,neljutim se ja,ali napisao sam ja "puno gorih od ovoga,eto čisto me interesira.
hrvoje dr. is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2012., 18:14   #1093
Pozdrav ljudi, imam jedno pitanje.

Da li se kod nekoga od vas javlja pretakanje (kao kruljenje) u crijevima? Onako baš glasno, da cijela ulica čuje. Jel znate kako riješit taj problem? Šta mogu napravit da to prestane?

Inače, prije malo više od godinu dana sam otišla kod svoje doktorice prvi put na pregled zbog probavnih smetnji. Na tom prvom pregledu mi je rekla da promijenim prehranu, da izbacim određene stvari van i da nakon nekog vremena ponovno dođem. Naravno, kako je to već tada trajalo 3 godine, i samoj mi je palo na pamet da promijenim neke stvari tako da taj prvi savjet nije značio ništa. Na drugom pregledu je posumnjala na sindrom nervoznih crijeva. Napravila sam krvne pretrage, sve u redu.

Osim toga, muče me još i užasna nadutost, grčevi i kronična opstipacija. Čitala sam po forumu i vidjela da velika većina ima problema s proljevom. Meni je baš suprotno. Ali sve na stranu, ništa mi nije tako kao to pretakanje.

Ne znam, svaki savjet mi je dobrodošao. Baš sutra imam jedan kolokvij i jedva ga čekam. Ne zbog treme od ispita već zbog ''glazbe'' u mojim crijevima. Na kraju mislim da je ipak istina da te u životu uvijek neko govno muči .. Da prostite na rječniku.......
Gardiene is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2012., 18:42   #1094
Imam isti problem sa kruljenjem crijeva,ali ja imam prolive,a i kada nemam crijeva neprestano krulje,nadimanje,i sve ostalo naravno oslabljen apetit u tom periodu i jos mnogo toga,a bas sam e uvijek pitala zasto to kruljenje i bas zna da nervira!!!ne znam da li postoji rjesenje za to ali kad prestaju tekobe prestane i kruljenje!!!!
sabce is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2012., 19:35   #1095
Pozdrav svima i nadam se brzom odgovoru.
Milim da imam IBS,imam sve simptome samo još čekam obradu pa da vidim na čemu smo.
Da li se nekome od vas javila tjeskoba,mislim mene ovo toliko umara,da sam stalno napeta,,pod stresom,ne mogu nigdje jer crijeva stalno rade.
I jo š da pitam, da li ste čuli za somatoformni poremećaj i da li je on možda uzrok IBS-a? Malo proguglajte pa javite. i molim odgovor za ovu tjekobu ako se kome javlja.
Hvala.
LoveGood is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2012., 22:04   #1096
Za sve kojima krulji ( uključujući i mene) uzmite Espumisan perle i Iberogast kapi.

A mislim da je to već i nekoliko puta spomenuto na ovoj temi.

http://www.almp.hr/upl/lijekovi/PIL/...-06-L-7016.pdf


Mene zanima jel netko koristio Butirex Dietpharm i kakav je učinak postignut .
mimoza40 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2012., 03:46   #1097
Jel ima IBS-ovaca koji muče s kilažom?

Otkad sam dobio ovo štogod to već bilo, izgubio sam nekih 10kg (sad će skoro godina). Sad sam na 64 kg i 186cm. Malo mi se smirilo, jedem normalno al nikako povratit kile nazad - konstantno plešem tu 63 do max 66 i nikako ne mogu preko. Ima možda netko kakav savjet?

Hvala
Ted Mosby is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2012., 18:24   #1098
Quote:
LoveGood kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima i nadam se brzom odgovoru.
Milim da imam IBS,imam sve simptome samo još čekam obradu pa da vidim na čemu smo.
Da li se nekome od vas javila tjeskoba,mislim mene ovo toliko umara,da sam stalno napeta,,pod stresom,ne mogu nigdje jer crijeva stalno rade.
I jo š da pitam, da li ste čuli za somatoformni poremećaj i da li je on možda uzrok IBS-a? Malo proguglajte pa javite. i molim odgovor za ovu tjekobu ako se kome javlja.
Hvala.
Dvije godine su prosle otkako me muci IBS. Imao sam teske simptome, smjenjivanje proljeva i zatvora, neprestalne spazme, grc i nervoza u crijevima na lijevoj strani u predjelu bubrega. Zadnjih mjeseci nisam vise mogao da funkcionisem normalno jer kad god izadjem napolje dobijao bih neprestalne nagone za toaletom, osjecao sam veliku nesigurnost, psiha mi je jako stradala, uvijek sam morao biti blizu WC-a. Svi nalazi u redu a meni sve gore.

Ono sto me diglo iz mrtvih je posjet neuropsihijatru koji me je saslusao, objasnio mi sta se desava ...simpatikus i parasimpatikus...postavio mi dijagnozu F 45 (somatoformni poremecaj) uzrokovan nervozom i dao mi terapiju Zoloft i eglonil kao i xanax po potrebi. Dva mjeseca pijem teblete i 90% simptoma je nestalo. Nemam proljeva ni spazmi u crijevima, normalno se krecem i funkcionisem, sve zivo jedem bez ikakvih problema. Crijeva su mirna i vratila mi se sigurnost i samopouzdanje.
Poslusaj me i otidji nekom NP na pregled,dao sam velike pare na rudakol i razne probiotike i nije bilo nikakvog efekta dok nisam shvatio da su mi nervi psiha problem.

Pozdrav svim ibsovcima iz Bosne...
tifoza is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2012., 18:47   #1099
Quote:
Ted Mosby kaže: Pogledaj post
Jel ima IBS-ovaca koji muče s kilažom?

Otkad sam dobio ovo štogod to već bilo, izgubio sam nekih 10kg (sad će skoro godina). Sad sam na 64 kg i 186cm. Malo mi se smirilo, jedem normalno al nikako povratit kile nazad - konstantno plešem tu 63 do max 66 i nikako ne mogu preko. Ima možda netko kakav savjet?

Hvala
u godini dana 2-3 kila, ne znam točno. jesi ti obavio sve pretrage?

Quote:
tifoza kaže: Pogledaj post
Ono sto me diglo iz mrtvih je posjet neuropsihijatru koji me je saslusao, objasnio mi sta se desava ...simpatikus i parasimpatikus...postavio mi dijagnozu F 45 (somatoformni poremecaj) uzrokovan nervozom i dao mi terapiju Zoloft i eglonil kao i xanax po potrebi. Dva mjeseca pijem teblete i 90% simptoma je nestalo. Nemam proljeva ni spazmi u crijevima, normalno se krecem i funkcionisem, sve zivo jedem bez ikakvih problema. Crijeva su mirna i vratila mi se sigurnost i samopouzdanje.
Poslusaj me i otidji nekom NP na pregled,dao sam velike pare na rudakol i razne probiotike i nije bilo nikakvog efekta dok nisam shvatio da su mi nervi psiha problem.

Pozdrav svim ibsovcima iz Bosne...
ma i kod mene isto. još ja pijem stvarno malo xanaxa, pokušavam što manje, a neusporedivo mi je bolje. vidim i po nekim drugim forumima da ljudima gotovo promijeni život.
stvarno se nema smisla tako bezveze mučiti.
gabriela00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2012., 16:20   #1100
Question

Je li neko od vas poslije proliva imao nagon na stalno mokrenje!!?
sabce is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:25.