Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo

Pravo Pravna pitanja. Podforumi: Nasljeđivanje, Prekršajno i kazneno pravo, Radno, socijalno i obiteljsko pravo, Nekretnine

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.06.2015., 11:56   #641
kupio sam auto i imam kupoprodajni ugovor, ali ga nisam prepisao ni platio porez i sad bi ja njega prodao isto kupoprodajnim ugovorom..jel mogu napravit ugovor buduci da ja nisam vlasnik u knjizicama na temelju mog ugovora s vlasnikom?
GoLuBiNhO is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2015., 12:23   #642
Quote:
GoLuBiNhO kaže: Pogledaj post
kupio sam auto i imam kupoprodajni ugovor, ali ga nisam prepisao ni platio porez i sad bi ja njega prodao isto kupoprodajnim ugovorom..jel mogu napravit ugovor buduci da ja nisam vlasnik u knjizicama na temelju mog ugovora s vlasnikom?
Nakon sto se potpise ugovor, imas rok od 15 dana da prijavis porez poreznoj upravi. To nema veze sa mijenjanjem dokumenata (vjerojatno si na to mislio pod "prijepis").
Kako javni biljeznik salje jednu kopiju poreznoj upravi, oni imaju uvid u to kada ste ovjerili potpise. Nemoj se igrati sa ovim rokom.

Ovo sto ti zelis je moguce ali i tebe i novog vlasnika kaci porez po 5%. Jedina opcija ti je da, ako ugovor nisi ovjerio kod javnog biljeznika, uzmes punomoc od starog vlasnika i potpises novi ugovor sa novim vlasnikom koji kupuje auto direktno od prijasnjeg vlasnika, a postojeci ugovor izmedju tebe i prijasnjeg vlasnika (sve primjerke) unistis. Tada porez od 5% placa samo novi vlasnik.
Uhkolikoposla is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2015., 15:31   #643
Quote:
Uhkolikoposla kaže: Pogledaj post
Nakon sto se potpise ugovor, imas rok od 15 dana da prijavis porez poreznoj upravi. To nema veze sa mijenjanjem dokumenata (vjerojatno si na to mislio pod "prijepis").
Kako javni biljeznik salje jednu kopiju poreznoj upravi, oni imaju uvid u to kada ste ovjerili potpise. Nemoj se igrati sa ovim rokom.

Ovo sto ti zelis je moguce ali i tebe i novog vlasnika kaci porez po 5%. Jedina opcija ti je da, ako ugovor nisi ovjerio kod javnog biljeznika, uzmes punomoc od starog vlasnika i potpises novi ugovor sa novim vlasnikom koji kupuje auto direktno od prijasnjeg vlasnika, a postojeci ugovor izmedju tebe i prijasnjeg vlasnika (sve primjerke) unistis. Tada porez od 5% placa samo novi vlasnik.
znaci ispunimo kupac i ja kupoprodajni ugovor i ni ne moram ga ovjerit s tim da sam ja duzan platit taj porez, ali kad istekne registracija on je duzan odjavit auto i vratit tablice? meni je taj rok od 15 dana istekao prije 6mj
GoLuBiNhO is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2015., 21:02   #644
Quote:
Mirotta kaže: Pogledaj post
Na koji nacin se radi kupoprodajni ugovor kad je prodavatelj poduzece?

Zanima me kao kupca.
U poreznoj sam bila pitati i kazu da ne placam ni porez ni pdv jer je firma u sustavu pdv-a.
i mene zanima ovo pa ako je ko voljan pomoći...
Puding1991 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2015., 12:55   #645
Quote:
GoLuBiNhO kaže: Pogledaj post
znaci ispunimo kupac i ja kupoprodajni ugovor i ni ne moram ga ovjerit s tim da sam ja duzan platit taj porez, ali kad istekne registracija on je duzan odjavit auto i vratit tablice? meni je taj rok od 15 dana istekao prije 6mj
Ukoliko ugovor nije ovjeren ne može odjavit vozilo jer nije kupac/vlasnik.

Quote:
Puding1991 kaže: Pogledaj post
i mene zanima ovo pa ako je ko voljan pomoći...
ovjerite ugovor kod bilježnika ili ti daju ovjeren račun da su ti vozilo prodali.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2015., 13:41   #646
Može li se uvesti na automobil kojeg bi npr. dobio na poklon iz npr. Švicarske? A stariji je od 15 godina, ako to ima ikakve veze.
barakapetbe is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2015., 09:54   #647
Euro 3 pa na gore može+homologacija
http://www.hak.hr/vozila/homologacija/popis-vozila/
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2015., 10:23   #648
Quote:
sivkić kaže: Pogledaj post
Euro 3 pa na gore može+homologacija
http://www.hak.hr/vozila/homologacija/popis-vozila/
ovaj hak popis je iz 2010-te tak da ga slobodno zanemarite....

imate pdf autmobili i tamo je tema o uvozu pa to prvo pročitati i onda dalje s pitanjima....
__________________
ako je dobro i brzo nije jeftino ako je dobro i jeftino nije brzo ako je jeftino i brzo nije dobro
werdas is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2015., 10:45   #649
Isti spisak je i tamo.

Gospoda su nadležna
http://www.dzm.hr/homologacija/dobavljaci
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2015., 11:58   #650
Molim vas za informaciju..kakva je procedura prodaje naslijeđenog vozila koje ima 3 suvlasnika?
Aurora06 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2015., 17:21   #651
Poseban kupoprodajni ovjeren kod JB-a da svo troje prodajete vozilo uz dokument o ostavini.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2015., 12:05   #652
Kupoprodajni ugovor za automobil,ovjeren kod javnog bilježnika...Zanima me kakvu to pravnu vrijednost ima?
__________________
Ni trava se ne povija tako kao ljudi pod voljom svojih gospodara.
Koejev Helkert is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2015., 08:57   #653
Pozdrav,

dali se porez od 5 % može platiti u bilo kojoj ispostavi porezne uprave ili samo u onoj gdje sam prijavljen ?

Hvala !
Procesor is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2015., 12:46   #654
Zanima me jel mogu ja ispuniti kupoprodajni ugovor za prodaju auta, podatke o vozilu itd. ili to radi javni bilježnik.
REGGAE 1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2015., 13:51   #655
Ti ćeš ispunit a on ovjerava potpise a ne ono što stojiu kupoprodajnom.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2015., 14:42   #656
Quote:
sivkić kaže: Pogledaj post
Ti ćeš ispunit a on ovjerava potpise a ne ono što stojiu kupoprodajnom.
Prodajem auto čovjeku koji nije iz moga grada. On ne može doći prije podne da odjavim sa sebe auto, pa me zanima jel mogu napraviti tako da tablice ostanu na autu, dam mu prometnu i knjižicu da se odveze u svoj grad i onda ih skine i pošalje poštom meni da ih ja odjavim. Ili da on u svom gradu odjavi moje tablice i šta napisati u ugovoru što se toga tiče jel nisam baš za te opcije da kupac odjavljuje da ne bi bilo kasnije problema. Kažu ljudi ili sa njim doći da odjavim sa sebe i da kupac uzme probne tablice ili ako mu vjerujem da on odjavi moje tablice u svom gradu. Znam da je rok 15 dana da prebaci na sebe, a šta ako se nešto desi u tih 15 dana pa će meni kazne dolaziti itd. Šta uraditi po tom pitanju.
REGGAE 1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2015., 15:32   #657
On uzme ugovor,kod sebe plati porez,ode u policiju i izvrši odjavu i dobije prometnu na sebe i nove tablice.Dopiši u ugovor da će kupac odjavit auto i onda si bez brige.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2015., 15:39   #658
Quote:
sivkić kaže: Pogledaj post
On uzme ugovor,kod sebe plati porez,ode u policiju i izvrši odjavu i dobije prometnu na sebe i nove tablice.Dopiši u ugovor da će kupac odjavit auto i onda si bez brige.
E to me zanimalo oko odjave,napišem u ugovoru- tablice ostaju kupcu i on ih odjavljuje. Jel ja onda njemu dajem i prometnu i knjižicu da može mene odjaviti, i tko plača onih 50 kuna javnom bilježniku.
REGGAE 1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2015., 16:03   #659
Tablice ostaju kupcu samo ako ih može koristit ako ste iz istog reg.područja i samo u tom slučaju spominjete tablice.

U ugovoru pod napomenu napišete da će kupac u roku 15 dana izvršit odjavu i registraciju na sebe.On uzima ugovor i dokumente i odlazi.

Pa dogovorite se tko će platit.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2015., 16:10   #660
Quote:
sivkić kaže: Pogledaj post
Tablice ostaju kupcu samo ako ih može koristit ako ste iz istog reg.područja i samo u tom slučaju spominjete tablice.

U ugovoru pod napomenu napišete da će kupac u roku 15 dana izvršit odjavu i registraciju na sebe.On uzima ugovor i dokumente i odlazi.

Pa dogovorite se tko će platit.
Nismo iz istog reg. područja. Znači napravim ugovor, pod napomenu napišem da će on u roku 15 dana izvršiti odjavu i registraciju na sebe i dajem mu prometnu,knjižicu i ugovor i to je sve što se mene tiče.
REGGAE 1 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:59.