Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.11.2004., 23:47   #1
Alopecia areata

Zna li neko kako se ovaj fenomen zove na nasem jeziku?
__________________
If there's one thing you can say about mankind, there's nothing kind about man.
Cinnamon Girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2004., 01:37   #2
Alopacija se zove.
__________________
Getting there is writing because you can´t stop writing.
Being here is not being able to start writing.
kisha is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2004., 11:24   #3
Quote:
kisha kaže:
Alopacija se zove.
to je celavost generalno. nisam za to pitala.
__________________
If there's one thing you can say about mankind, there's nothing kind about man.
Cinnamon Girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2004., 11:39   #4
Alopecia je gubljenje, opadanje dlaka zbog nekog x razloga s bilo kojeg mjesta na tijelu gdje dlaka normalno ima. Mada se tim izrazom u nas ponajviše misli na opadanje kose.
__________________
Ovo je mali korak za čovjeka, a velik za čovječuljka!
trebor is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2004., 05:09   #5
Re: Alopecia na hrvatskom

Zove se bas tako, kao na tom web-site-u: alopecia aerata (izgovro: alopecija aerata), lokalizirani gubitak kose. Najcesce uslijed stresa ili nekog zdravstvenog problema. Cesto i uz gljivicnu infekciju koze glave.
Cialenga is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2004., 00:59   #6
Re: Re: Alopecia na hrvatskom

Quote:
Cialenga kaže:
Zove se bas tako, kao na tom web-site-u: alopecia aerata (izgovro: alopecija aerata), lokalizirani gubitak kose. Najcesce uslijed stresa ili nekog zdravstvenog problema. Cesto i uz gljivicnu infekciju koze glave.
ž



samo jedna opaska-pise se areata (od area=povrsina)

ak imas to hitno odi dermatologu.

moze biti i lupus eritematosus.
ma svasta....

tak ti ispada kosa na pojedinim mjestima na vlasistu ili bradi ko sto se tu vidi.
__________________
discovering the world
Studentica is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2004., 09:14   #7
Re: Re: Re: Alopecia na hrvatskom

Quote:
Studentica kaže:
ž



samo jedna opaska-pise se areata (od area=povrsina)

ak imas to hitno odi dermatologu.

moze biti i lupus eritematosus.
ma svasta....

tak ti ispada kosa na pojedinim mjestima na vlasistu ili bradi ko sto se tu vidi.
mom se momku to pojavilo na bradi, velicine 1cm sa 1cm i bio je kod svog ljekara, koji je takodje rekao da je u pitanju to sto sam gore napisala i dao mu uputnicu dermatologu (dobio je termin tek u januaru, pa sad cekamo).
nema nikakve veze s gljivicama u njegovom slucaju, doktor ga je pregledao. ja sam zeljela da malo vise procitam na temu, ali samo pri pojavi na bradi. kad sam trazila samo pod tim imenima koji ste vi dali, nailazila sam odvratne fotografije ljudi kojima fali pola kose na glavi, da ne govorim sva kosa. samo sam eto tu nasla na internetu gdje se spominje i gdje pokazuju "fleku" na bradi (alopecija na bradi cak ima i svoj latinski naziv kao pojava). kad trazim pod alopecia (solo), dobijem milion stranica na temu celavost, a to mi nije potrebno.
zato sam stavila fotografiju brade - da bih precizirala trazenje.
__________________
If there's one thing you can say about mankind, there's nothing kind about man.
Cinnamon Girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2006., 00:15   #8
Alopecija

Djevojčica sam od 14 godina. Od treće godine bolujem od alopecije (gubitak kose) s neutvrđenom pravom dijagnozom zbog čega je došlo do tog poremećaja. Molim sve koji imaju taj problem ili su imali taj problem da mi se jave radi razmjene iskustava i mogućeg osnivanja udruge.

Zadnje uređivanje lili9 : 25.07.2006. at 01:29.
lili9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2006., 21:28   #9
Dijete drago, jesi li napravila pretrage za hormone štitnjače i nadbubrežne žlijezde?
__________________
De lingua stulta, veniunt incomodia multa.
Piggy is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2006., 22:15   #10
ti nisi dao apsolutno nikakav savjet, nego napao piggy koja pokusava pomoc... ako ces bit konstruktivan, samo naprijed, ali ovaj post to nije ;-) kemik
fic1984hr is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2006., 03:49   #11
Quote:
fic1984hr kaže:
ti nisi dao apsolutno nikakav savjet, nego napao piggy koja pokusava pomoc... ako ces bit konstruktivan, samo naprijed, ali ovaj post to nije ;-) kemik
Ispricavam se...prihvacam kritiku!
fic1984hr is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2006., 18:04   #12
Quote:
Piggy kaže:
Dijete drago, jesi li napravila pretrage za hormone štitnjače i nadbubrežne žlijezde?
Hvala na savjetu, ali sam napravila te pretrage i rečeno mi je da je sve u redu.
lili9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2006., 02:13   #13
A onda zamoli svoju doktoricu opće prakse da ti da uputnicu za specijalistu imunologa, možda se radi o nekoj autoimunoj bolesti???
__________________
De lingua stulta, veniunt incomodia multa.
Piggy is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2006., 10:54   #14
Napravila sam sve moguće pretrage i rekli su mi da je sve u redu i ne znaju uzrok kao kod mnogih drugih ljudi koji imaju alopeciju. Sada mi je najveći cilj da pronađem ljude koji imaju takav problem i da razmijenimo iskustva.
lili9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2006., 03:27   #15
Kod žena ti je najčešće zbog pada razine estrogena u krvi, pa dođe do prevladavanja androgena, tj. muških spolnih hormona. Ipak, za svaki slučaj provjeri jesi li bila kod imunologa, jer doktorica opće prakse rijetko koga šalje imunologu. Sritno!
__________________
De lingua stulta, veniunt incomodia multa.
Piggy is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2006., 03:40   #16
Wink Alopecia

ja imam isti problem ali ne od malena. konkretno imam alopecia areata koja se sad prosirila na vise mjesta. kosa je pocela opadati u obliku krugova, medjutim sada se siri po cijeloj glavi. razloga ima mnogo a doktori kazu da je to autoimuna bolest. ja sam napravila sve pretrage i nije bilo nikakvih problema. medjutim, nasli su mi cistu na "zdravom" zubu. tu sam cistu u odstranila hirurskim putem i sad sam pod terapijom za koju se nadam da ce zaustaviti opadanje i natjerati kosu da pocne rasti. moja kosa jos uvijek opada zbog cega se lose osjecam, naravno da ne zelim izgubiti kosu. takodjer znam jedan slucaj gdje je djevojci opala komplet kosa samo zato sto je imala problema sa korijenom zuba. jesi li provjerila svoje zube? nemoraju biti pokvareni!
mangupica is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2006., 03:58   #17
Wink Alopecia Areata

Dijagnosticirana mi je alopecia areata. Nalazi svi uredni, medjutim nasli si mi cistu na "zdravom" zubu koja je uredno uklonjena kirurskim putem. Vec drugi tjedan sam pod terapijom kortikosteroidima i nekom kremom, medjutim kosa mi i dalje opada i cini mi se da nece ni stati. Nadam se da ima neko sa istim problemom/iskustvom da se nadje malo utjehe. Dermatolog mi je rekao da se ne smijem zabrinjavati da ne bih pogorsala stvar, ma molim lijepo.... kako da se ne zabrinjavam Glupo pitanje ali ako se ukloni potencionalni uzrok, kada kosa prestane opadati; o rastu i da ne pricam - to je sada luksuz
mangupica is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2012., 19:19   #18
Quote:
mangupica kaže: Pogledaj post
Dijagnosticirana mi je alopecia areata. Nalazi svi uredni, medjutim nasli si mi cistu na "zdravom" zubu koja je uredno uklonjena kirurskim putem. Vec drugi tjedan sam pod terapijom kortikosteroidima i nekom kremom, medjutim kosa mi i dalje opada i cini mi se da nece ni stati. Nadam se da ima neko sa istim problemom/iskustvom da se nadje malo utjehe. Dermatolog mi je rekao da se ne smijem zabrinjavati da ne bih pogorsala stvar, ma molim lijepo.... kako da se ne zabrinjavam Glupo pitanje ali ako se ukloni potencionalni uzrok, kada kosa prestane opadati; o rastu i da ne pricam - to je sada luksuz
Jel ima jos aktivnih na ovoj temi ?
Lyoto is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2012., 22:46   #19
Evo mene...

Već nekih 8 godina imam problema sa krugolikim ispadanjem.
Iskreno, umorna sam od obilaženja doktora.

Evo, jutros sam primjetila da se širi...i zlo mi je od toga
..Ema.. is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2012., 17:36   #20
Pozdrav svima! Zanima me da li netko ima saznanja da li je alopecija totalis nasljedna ,,da li se moze prenjeti na djete,,na forumu nigdje bas nisam naisla da je neko o tome pisao.Da li postoj netko tko ima alopeciju totalis a da ima djecu koja nemaju takvih problema.
SOVICA5 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:54.