Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.01.2013., 07:59   #141
Quote:
sugarray kaže: Pogledaj post
Pitanjce ako netko zna.
U građevinskoj mi piše za kuću pod broj etaža - djelomično podrumljena prizemnica sa tavanskim stambenim prostorijama, visina vijenca max +4,80.
Da li je moguće podići visinu kompletne kuće i do koje visine a da ne prelazi u neku drugu kategoriju, tj. da ostaje definirana kao prizemnica s tavanskim?
Zanima me jer bih htio gore sređivati tavanski, ali mi jedna strana krova dolazi skroz na deku a htio bih što bolje iskoristiti prostor te bih trebao podići kompletno potkrovlje.

Vaša iskustva i prijedlozi?

Hvala

imaš projekt i dozvolu?
a gdje si bio dok se projekt radio?
Naravno da možeš podići visinu, najprije tražiš izmjenu projekta pa izmjenu građevinske dozvole.
baustelac99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2013., 21:56   #142
Molim vas iskustva kod zamjene krovišta. Dvoumim se između lima i crijepa? Šta vi mislite
beliy is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2013., 07:24   #143
Zamjena krovišta- pokrova drugim vrstama pokrova u naseljenim sredinama iziskuje odobrenje organa nadleznog za poslove urbanizma, graditeljstva
kanjar is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2013., 09:02   #144
lim je daleko laksi za konstrukciju no prilicno se cuje kod padalina
jones85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2018., 14:44   #145
Krov na montažnoj kuci

Morali bi promjeniti krov na montažnoj kuči.Kuča je Jelovica,stara 33 godina i prekrivena salonit pločama.Što mi preporučujete,a da ne moramo mijenjati postoječu konstrukciju krova i naravno ,da imamo čim manje troškova.Hvala.
orion57 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2018., 15:56   #146
Preporučam ti ovo:http://www.lim-mont.hr/data/files/3f...5256eff94a.pdf
kanjar is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2018., 18:30   #147
Quote:
kanjar kaže: Pogledaj post
Hvala na odgovoru.
orion57 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2018., 20:48   #148
Moja ti je preporuka lindab..ako je kuca G.Kotar stavi trapez lim i bez snjegobrana..
Te kuce imaju istak i bolje da snijeg ide sa krova. Punac je svojevremeno pitao njih ako mu mogu garantirat da ce kostrukcija istaka izdrzat tezinu snijega pa mu nisu mogli garantirat. Tako da on nije nikad stavio snjegobrane.
bruce80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2018., 22:13   #149
Pitanje je bilo za pokrov na montažnoj kući a pokrov u montažnim kućama je većinom manji od 30°
Sa krovištem od rešetkastih nosača
kanjar is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2018., 11:45   #150
Quote:
kanjar kaže: Pogledaj post
Pitanje je bilo za pokrov na montažnoj kući a pokrov u montažnim kućama je većinom manji od 30°
Sa krovištem od rešetkastih nosača
Pokrov je 20°,a kuča se nalazi u Međimurju.
orion57 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2018., 12:40   #151
Quote:
kanjar kaže: Pogledaj post
Pitanje je bilo za pokrov na montažnoj kući a pokrov u montažnim kućama je većinom manji od 30°
Sa krovištem od rešetkastih nosača


U GK ti to nije slucaj..
bruce80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2018., 18:30   #152
Pojasni molim- GK je ?
kanjar is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2018., 20:54   #153
Gorski Kotar valjda
Cwet21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2019., 21:18   #154
zamolila bih savjet.
planiram nadogradnju tavana i prenamjenu u stambeni prostor cca 115m2, trenutno je bez nadozida i samo crijep s letvama.
što mislite o rješenju: nadozid 150cm, manji dio kosi krov s termo izolacijom te spusteni strop od knaufa na kojeg se postavlja izolacija?
zanima me u slucaju spustanja stropa da li je dovoljno postaviti izolaciju na gornji dio knaufa ili je potrebo ipak izolirati cijeli kosi krov do vrha?
nadam se da je pitanje razumljivo
__________________
I'm cold.
tipkalo tralala is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2019., 15:04   #155
Apsolutno razumljivo

Općenito govoreći, ovisno o visini krova u sljemenu, dio stropa potkrovlja može biti ravan (horizontalan). Znači u obliku slova A.
Horizontalni dio stropa također mora biti izoliran, ali izolacija ne mora nužno pratiti krovne rogove, mož biti i horizontalna te pratiti knauf. Važno je da je neprekinuta.
Štoviše ja bi radije stavio da prati knauf, treba manje izolacije i ne griješ onaj mali tavan iznad. Taj mali tavan iznad bi trebao biti provjetravan (ostaviti otvore sa mrežicom na zabatu). A ja bi i ostavio otvor u stropu da se tu može po potrebi zaviriti i pogledati stanje, dali curi i sl.
baustelac99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2019., 08:56   #156
Pozdrav, zanima me koliko je realno za ocekivati cijenu za promjenu krovista od 85m2 sa nekim sto povoljnijim crijepom i izmjenom kompletne limarije?mijenjali bi se i rogovi..ako je netko nedavno mijenjao pa ga molim da napise okvirno da se znamo orijentirati
Vesnaa2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2019., 10:01   #157
3500€
kanjar is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2019., 10:12   #158
@vesna
Sa daskanjem krovišta i folijom ili bez, tj najjj jeftinija solucija?
baustelac99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2019., 10:26   #159
Quote:
baustelac99 kaže: Pogledaj post
@vesna
Sa daskanjem krovišta i folijom ili bez, tj najjj jeftinija solucija?
Daskanje sa folijom bi..znaci koliko ocekivati za ruke,materijal,limariju za 85m2?i naravno skidanje postojeceg starog krova..koloko je realno za ocekivati..hvala punooo
Vesnaa2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2019., 20:36   #160
Pozdrav svima,

posjedujem katnicu gradjenu 1970, pokrivena crijepom iz kikinde 333 koji je u fazi raspada, stalno padaju komadici odogzgo jer se runi, dosta cesto pukne neki od crijepova pa se mora zamijeniti... mislim da je zrelo za rekonstrukciju... posto nemam pojma o tome, volio bih se ovdje informirati prije nego se obratim nekome ko to radi. Sta je bolje postaviti na krov, samo novi crijep ili stavljati lim... ako crijep, koja vrsta je najbolja? koliko to košta otprilike?
krycek is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:07.