Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.09.2012., 08:14   #441
Quote:
Old fart kaže: Pogledaj post
PU ljepilom za drvo , makar u orginalu ,dizajnera Kenyon Yeh-a ,za dizajn polica i stola koji je radio za Ikeu ,spojeni su 3,5 x 50 samonareznim vijcima ,sa po tri po stranici, međutim ,ja nemam mogučnost predbušenja rupa pod tim brojem kuteva kao velike firme , pa sam se odlučio za ljepilo i trake za ukrutu dok ljepilo ne proradi...
Napisao si da ces od drveta to raditi. ok PU za drvo. PU ljepilo ide i na MDF jel tako?
Zasto drvo sto ne bi to bilo jednostavnije od MDF-a. Vidim da su sa pokrivnim bojama farbane
Djuro Radja is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2012., 08:58   #442
Quote:
Djuro Radja kaže: Pogledaj post
Napisao si da ces od drveta to raditi. ok PU za drvo. PU ljepilo ide i na MDF jel tako?
Zasto drvo sto ne bi to bilo jednostavnije od MDF-a. Vidim da su sa pokrivnim bojama farbane
Zbog težine , reda veličine 5 puta ...makar tako ne izgleda ,ima dosta materijala u toj polici. Osim toga , mogu neke kutije samo pobajcati pa dobiti kontrast sa obojanim kutijama . Možda se odlučim i na lamelirano drvo ili brodski parket...stvar je u ideji , pa ispitujem opcije i optimalnost cijene ,kompliciranosti izvedbe i izgleda.
__________________
....štobi rekli tveniforsevn...
Old fart is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2012., 15:52   #443
Quote:
Old fart kaže: Pogledaj post
Zbog težine , reda veličine 5 puta ...makar tako ne izgleda ,ima dosta materijala u toj polici. Osim toga , mogu neke kutije samo pobajcati pa dobiti kontrast sa obojanim kutijama . Možda se odlučim i na lamelirano drvo ili brodski parket...stvar je u ideji , pa ispitujem opcije i optimalnost cijene ,kompliciranosti izvedbe i izgleda.
Naravno ideja! I meni se cini izazovno ovo za napraviti. Tek sam sad vidio da si spominjao sper plocu 10 - 12 mm. Ja bih svakako za ovakve povrsine i ovu kolicinu isao na plocasti materijal. Polijepiti sve te ploce od pocetka nije bas jednostavno. Sam si spomenuo da ima dosta kvadrata
Djuro Radja is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2012., 17:55   #444
vodilica za klizna vrata

planiram odvojiti 2 pristorije kliznim vratima, cisto radi estetike.. planirao sam uzeti ovaj okov u elgradu. Danas sam otiso do njih da vidim kako izgleda, i skuzio da donju stranicu iverala moram frezati po sredini, jer okov ima izvedenu donju vodilicu preko trna koji klizi po tom utoru.. problem mi je sto nemam glodalicu da napravim taj utor, a u elgradu to ne rade..
zanima me ima li koji ducan slican okov, a da je umjesto tog trna stavljen neki "U" profil u koji bi sjeo iveral?

Ako ne, cime najbolje improvizirati? ima aluminijskih U profila od 2 cm, pa sam mislio odrezati komad od 2-3 cm i usarafit u pod, pa neka to drzi donju stranu.. strah me samo da mi aluminij ne izgrebe iveral kod stalnog trenja?
na koji nacin rijestiti problem?

hvala
chavez ding is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2012., 09:48   #445
Radije nađi nekoga da ti ugloda taj urez ,to je vrlo jednostavan postupak i brz .
__________________
....štobi rekli tveniforsevn...
Old fart is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2012., 10:49   #446
Quote:
Djuro Radja kaže: Pogledaj post
Naravno ideja! I meni se cini izazovno ovo za napraviti. Tek sam sad vidio da si spominjao sper plocu 10 - 12 mm. Ja bih svakako za ovakve povrsine i ovu kolicinu isao na plocasti materijal. Polijepiti sve te ploce od pocetka nije bas jednostavno. Sam si spomenuo da ima dosta kvadrata
definitivno je izazov napraviti tako nešto, ali ima i druga strana medalje
tko će vam to čistiti i održavati - ako imate služavku, to je OK
takav namještaj zahtjeva skoro pa svakodnevno brisanje prašine,
jer kad se jednom uvuče u te međuprostore ....
dak0001 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2012., 10:57   #447
Quote:
Old fart kaže: Pogledaj post
Radije nađi nekoga da ti ugloda taj urez ,to je vrlo jednostavan postupak i brz .
ne znam.. to mi je zaista zadnja opcija.. em zaista ne znam nikoga ko bi mi to napravio, a i ionako cu morati zicati frenda da mi ta vrata kombijem dofura doma jer su mi prevelika za moj autu, pa mi glupo trazit ga da se vozika po gradu do nekih stolara..
chavez ding is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2012., 11:04   #448
ostale su mi rupe od polica na bočnoj vanjskoj strani ormara u hodniku.
to su bile onako 2 manje police, ne dio ormara nego nešto što smo izvana zašarafili kao za stavit sitnice - novčanik, ključeve ...

ukratko, estetski promašaj izgleda nam to sad skroz bezveze i maknuli smo te police....

zanima me kako najbolje prikriti te rupe. ormar je bijeli. postoje li kakve samoljepive lajsne? ili nešto tako ukrasno (bijelo) što bi se naljepilo? da ne privlači previše pogled i da ok izgleda?
čuo sam i za štukature od stiropora. može li se možda tako nešto naljepiti na ormar?
šenoa is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2012., 11:24   #449
Quote:
chavez ding kaže: Pogledaj post
ne znam.. to mi je zaista zadnja opcija.. em zaista ne znam nikoga ko bi mi to napravio, a i ionako cu morati zicati frenda da mi ta vrata kombijem dofura doma jer su mi prevelika za moj autu, pa mi glupo trazit ga da se vozika po gradu do nekih stolara..
Daklem ,krivo prilaziš tom poslu...ako su ploče tako velike da ti treba kombi za prijevoz , moraš razmisliti i o savijanju istih kad ih objesiš na vodilice, trebat će ti i nekakvi okviri da ih ukrute ...ukoliko misliš da je jednostavno , nije.
Osim toga , za kontrolu doljnjeg kraja vrata možeš iskoristiti i kotačiće ,ali oni isto tako zahjevaju barem priučenog majstora ...ušteda na majstoru te može skupo koštati ,ako nemaš osnovnog iskustva kučnog majstora...
__________________
....štobi rekli tveniforsevn...
Old fart is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2012., 12:42   #450
Quote:
Old fart kaže: Pogledaj post
Daklem ,krivo prilaziš tom poslu...ako su ploče tako velike da ti treba kombi za prijevoz , moraš razmisliti i o savijanju istih kad ih objesiš na vodilice, trebat će ti i nekakvi okviri da ih ukrute ...ukoliko misliš da je jednostavno , nije.
Osim toga , za kontrolu doljnjeg kraja vrata možeš iskoristiti i kotačiće ,ali oni isto tako zahjevaju barem priučenog majstora ...ušteda na majstoru te može skupo koštati ,ako nemaš osnovnog iskustva kučnog majstora...

ploca je 200x100.. 18mm.. mislim da tu ne bi trebalo biti uvijanja, zar ne? ako postoji opasnost, mogu staviti na ove duze stranice alu profile...

a cuj, nekog iskustva imam, napravio sam vec nekoliko ormara i kreveta od iverala, za sebe, i super je ispalo.. jedino jos nikad nisam radio sa okovom za klizna vrata pa bolje da prvo pitam..
chavez ding is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2012., 12:49   #451
Quote:
Old fart kaže: Pogledaj post
Daklem ,krivo prilaziš tom poslu...ako su ploče tako velike da ti treba kombi za prijevoz , moraš razmisliti i o savijanju istih kad ih objesiš na vodilice, trebat će ti i nekakvi okviri da ih ukrute ...ukoliko misliš da je jednostavno , nije.
Osim toga , za kontrolu doljnjeg kraja vrata možeš iskoristiti i kotačiće ,ali oni isto tako zahjevaju barem priučenog majstora ...ušteda na majstoru te može skupo koštati ,ako nemaš osnovnog iskustva kučnog majstora...

ploca je 200x100.. 18mm.. mislim da tu ne bi trebalo biti uvijanja, zar ne? ako postoji opasnost, mogu staviti na ove duze stranice alu profile...

a cuj, nekog iskustva imam, napravio sam vec nekoliko ormara i kreveta od iverala, za sebe, i super je ispalo.. jedino jos nikad nisam radio sa okovom za klizna vrata pa bolje da prvo pitam..
chavez ding is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2012., 13:50   #452
Quote:
šenoa kaže: Pogledaj post
ostale su mi rupe od polica na bočnoj vanjskoj strani ormara u hodniku.
to su bile onako 2 manje police, ne dio ormara nego nešto što smo izvana zašarafili kao za stavit sitnice - novčanik, ključeve ...

ukratko, estetski promašaj izgleda nam to sad skroz bezveze i maknuli smo te police....

zanima me kako najbolje prikriti te rupe. ormar je bijeli. postoje li kakve samoljepive lajsne? ili nešto tako ukrasno (bijelo) što bi se naljepilo? da ne privlači previše pogled i da ok izgleda?
čuo sam i za štukature od stiropora. može li se možda tako nešto naljepiti na ormar?
a da neku tapetu tu staviš? samoljepivu?
__________________
If you can dream--and not make dreams your master, if you can think--and not make thoughts your aim;
klompica is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2012., 08:21   #453
Quote:
chavez ding kaže: Pogledaj post
planiram odvojiti 2 pristorije kliznim vratima, cisto radi estetike.. planirao sam uzeti ovaj okov u elgradu. Danas sam otiso do njih da vidim kako izgleda, i skuzio da donju stranicu iverala moram frezati po sredini, jer okov ima izvedenu donju vodilicu preko trna koji klizi po tom utoru.. problem mi je sto nemam glodalicu da napravim taj utor, a u elgradu to ne rade..
zanima me ima li koji ducan slican okov, a da je umjesto tog trna stavljen neki "U" profil u koji bi sjeo iveral?

Ako ne, cime najbolje improvizirati? ima aluminijskih U profila od 2 cm, pa sam mislio odrezati komad od 2-3 cm i usarafit u pod, pa neka to drzi donju stranu.. strah me samo da mi aluminij ne izgrebe iveral kod stalnog trenja?
na koji nacin rijestiti problem?

hvala
Pozdrav
Ako imate 'keksaricu' možete utor za trn napraviti s njom.Usput budi rečeno takav okov u SCH ima ublaživač , malo skuplje ali elegantnije a za ukrutu eventualno profil ručkica Fiona od Jokera.
__________________
Always look on light side of life...

Zadnje uređivanje Žile : 14.09.2012. at 08:52.
Žile is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2012., 09:01   #454
Chavez, stavi komad U profila 25 mm širine, a na unutarnje strane naljepi filc za stolce. Po meni ukruta ne treba jer ploča visi okomito.
__________________
Svi ljudi znaju sve
BILJEŽNIK is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2012., 13:55   #455
Quote:
Žile kaže: Pogledaj post
Pozdrav
Ako imate 'keksaricu' možete utor za trn napraviti s njom.Usput budi rečeno takav okov u SCH ima ublaživač , malo skuplje ali elegantnije a za ukrutu eventualno profil ručkica Fiona od Jokera.
Kakav ublaživać ..imaš link , ili sliku ?
__________________
....štobi rekli tveniforsevn...
Old fart is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2012., 13:59   #456
Quote:
BILJEŽNIK kaže: Pogledaj post
Chavez, stavi komad U profila 25 mm širine, a na unutarnje strane naljepi filc za stolce. Po meni ukruta ne treba jer ploča visi okomito.
Na nekoliko mjesta sam vidio izvitoperena viseća vrata od jednog komada kantiranog iverala , ne samo izvitoperena ,već i usukana ,a mrdnula nisu iz spavačih soba ...samo velim
Uz glupo pitanje ,"..majstore možete li to popraviti ..." naravno da mogu ,ali se ne isplati
__________________
....štobi rekli tveniforsevn...
Old fart is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2012., 20:03   #457
Quote:
Old fart kaže: Pogledaj post
Kakav ublaživać ..imaš link , ili sliku ?
Pozdrav
Schachermayer-ov akcijski letak za Rujan, okov za klizna vrata Solido 40/80 s ublaživačem
http://www.schachermayer.hr/sortiment/aktionen/
valjda sam dobro umetnuo link...
__________________
Always look on light side of life...
Žile is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2012., 23:24   #458
Quote:
Žile kaže: Pogledaj post
Pozdrav
Schachermayer-ov akcijski letak za Rujan, okov za klizna vrata Solido 40/80 s ublaživačem
http://www.schachermayer.hr/sortiment/aktionen/
valjda sam dobro umetnuo link...
Našao sam, , zgodno ,to mi je promaklo , hvala.
__________________
....štobi rekli tveniforsevn...
Old fart is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2012., 17:15   #459
Pozdrav svim majstorima,imala bih molbu ako bi se nekome dalo.
Naime,razmišljam o zamjeni kuhinjskih fronti,ali ne znam kako izračunati koliko bi me to koštalo.Pa ako ima koja dobra duša da izračuna bila bih zahvalna.
Otprilike cijena samo fronti iverica bijela.
Sve bih kupila u Elgradu,sad je vidim i akcija neka.
Da se malo informiram prije nego tu ideju prospem MM.
Mjere:
1kom 60*60
1kom 60*75
4kom 90*30
2kom 40*75
1kom 60*90
2kom 60*15
1kom 60*30

Zadnje uređivanje poison5 : 15.09.2012. at 17:42.
poison5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2012., 18:46   #460
Quote:
poison5 kaže: Pogledaj post
Pozdrav svim majstorima,imala bih molbu ako bi se nekome dalo.
Naime,razmišljam o zamjeni kuhinjskih fronti,ali ne znam kako izračunati koliko bi me to koštalo.Pa ako ima koja dobra duša da izračuna bila bih zahvalna.
Otprilike cijena samo fronti iverica bijela.
Sve bih kupila u Elgradu,sad je vidim i akcija neka.
Da se malo informiram prije nego tu ideju prospem MM.
Mjere:
1kom 60*60
1kom 60*75
4kom 90*30
2kom 40*75
1kom 60*90
2kom 60*15
1kom 60*30

Mjere treba smanjiti na točnu mjeru ,sigurno nisu takve kao što si napisala ,a pravu informaciju će ti dati u Elgradu . isto tako besplatno.
Tu ima troškova koje se ne može (ili barem teško ) izračunati ,ako ne radiš tamo ,otpad kod rezanja ,okretanje fronti prema dekoru ,kantiranje i na koncu cijena rezanja prema cijeni materijala i u konačnici bušenje rupa za pante ...
__________________
....štobi rekli tveniforsevn...
Old fart is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:55.