Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja

Putovanja Gdje ljetujete, zimujete, idete na izlete? I kako vam je bilo?
Podforum: Hrvatska i turizam, Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.12.2009., 18:08   #281
Quote:
x-type kaže: Pogledaj post
ovako: izgleda da gledamo i ti i ja na DB-ov vozni red koji još nije ažuriran u potpunosti.

ostala su 3 vlaka za Budimpeštu, 241 u 4h56, 205 koji ide oko 10h i taj popodnevni. zovi kolodvor i provjeri po brojevima vlakova koje sam ti dao
Hvala puno
__________________
~ ~ Bubsi's nails
Bubsi is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2009., 16:19   #282
Ovako: Kupila sam povratnu kartu Split-Budimpesta, i ostali su oni vlakovi iz Zagreba direktni u 10h ujutro za Budimpestu. Sad mene kopka, a zena na kolodvoru mi nije nista rekla, trebam li ja uzimat rezervaciju recimo za taj vlak iz Zagreba za Budimpestu? Meni na karti pise datum polaska, i pise Split-Budimpesta via Zagreb, Koprivnica itd.. I ne pise recimo da ja iz St krecem u 22:07h, to mi pise samo na posteljnoj karti Uglavnom, zbunjena sam Trebaju li mi te rezervacije?
__________________
~ ~ Bubsi's nails
Bubsi is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2009., 17:36   #283
Quote:
Bubsi kaže: Pogledaj post
Ovako: Kupila sam povratnu kartu Split-Budimpesta, i ostali su oni vlakovi iz Zagreba direktni u 10h ujutro za Budimpestu. Sad mene kopka, a zena na kolodvoru mi nije nista rekla, trebam li ja uzimat rezervaciju recimo za taj vlak iz Zagreba za Budimpestu? Meni na karti pise datum polaska, i pise Split-Budimpesta via Zagreb, Koprivnica itd.. I ne pise recimo da ja iz St krecem u 22:07h, to mi pise samo na posteljnoj karti Uglavnom, zbunjena sam Trebaju li mi te rezervacije?
Itko?
__________________
~ ~ Bubsi's nails
Bubsi is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2009., 17:58   #284
meni su prije prodali rezervaciju za Split - Zagreb noćni, tako da bi ti vjerojatno trebalo za tu relaciju, a za Zagreb - Budimpešta pretpostavljam isto (doduše, akd sam htio uzeti rezervaciju za Eurocity za Ljubljanu, rekli su mi da mi ne treba)
x-type is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2009., 18:07   #285
Uzela sam odjeljak za spavanje pa na toj posteljnoj karti pise datum polaska i vrijeme za St-Zg, to onda vrijedi kao rezervacija? A ako mi bude trebala za Zagreb-Budimpesta onda ju uzimam kad stignem u Zg ili?
__________________
~ ~ Bubsi's nails
Bubsi is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2009., 18:12   #286
da, možeš je uzeti u Zagrebu. imat ćeš dovoljno vremena za prošetati se do međunarodne blagajne i priupitati. ako ti je naplai u vlaku, stajat će te skuplje.
a ako imaš spavanje do Zagreba, mislim da bi i za to trebala rezervacija jer su svi kupei jednakog kapaciteta, samo neki putnici uzmu skuplje karte tako da bude manje ljudi (ili da su sami) u kupeu, pa shodno tome ja mislim da bi trebala rezervacija da se zna u kojem si kupeu. iako to je samo moje mišljenje, nisam nikad putovao u vagonu za spavanje
x-type is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2009., 18:19   #287
Zbunile su me sve te karte Uglavnom, pise mi na toj posteljnoj polazak, i broj vagnona i broj postelja. Idemo momak i ja pa smo uzeli taj double. Ali kako sam ja kupovala karte tako je na toj posteljnoj samo moje ime, ali pise da je placeno za 2 lezaja. Nadam se da je tako sve ok
__________________
~ ~ Bubsi's nails
Bubsi is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2009., 18:54   #288
Mene zanima idem na koncert u Budimpeštu 5.3. i za tamo mi nije problem vlak,bilo koji samo da sam tamo do 5 ili 6 popodne.
Imam piatnje za vlak natrag.
POsto ce koncert biti gotov oko 1 pretpostavljam, zanima me jel ima neki vlak iz Budimpešte za Zagreb od 2 pa na dalje?Neki najraniji? Jer ne znam kaj cu radit ostatak vremena
Hvala puno
__________________
Ra Ra Rah Rah Rah Ra! GaGa xD
sweetamber is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2009., 16:40   #289
@ X-type

Pozdrav, čitao sam malo postove u ovom thredu i čini mi se da imaš poprilično iskustva, pa te molim za pomoć.

Idem u 2. mjesecu u Beč, i volio bi izbjeći bus, a radije s vlakom.
Još sam student, a cura nije više, imaš koju informaciju kako najeftinije doći do tamo.

Hvala!
mesabugi is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2009., 18:10   #290
nisam nikad u Austriju putovao vlakom. prouči malo ovo, nazovi međunarodnu blagajnu (ili se prošeći do nje) i pitaj. prouči malo ovaj Sparschiene pa ih ispitaj o tome, moglo bi biti povoljno. inače, redovna povratna karta do Beča će te stajati preko 500 kn.
x-type is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2009., 10:35   #291
Quote:
mesabugi kaže: Pogledaj post
@ X-type

Pozdrav, čitao sam malo postove u ovom thredu i čini mi se da imaš poprilično iskustva, pa te molim za pomoć.

Idem u 2. mjesecu u Beč, i volio bi izbjeći bus, a radije s vlakom.
Još sam student, a cura nije više, imaš koju informaciju kako najeftinije doći do tamo.

Hvala!
Milsim da je ako dovoljno rano kupiš karte cijena povratne je 510 kuna, autobus je 420 kn.
Ali najbolje prošetaj do kolodvora pa ispitaj.
__________________
#ho ho ho
xfairguy is online now  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2009., 13:45   #292
Moze li savjet, kako proci sto jeftinije...

1. S obzirom na popust Hrvatska-Madjarska, dali kupiti kartu do Hegyeshalom (zadnja stanica u Mađarskoj), a u Pecuhu ili Budimpesti, gdje imam oko pola sata slobodno uzeti Hegyeshalom - Beč? Ako je to uopce moguce tako?

2. Ili jednostavno kod HŽ uzeti do Budimpešte, a tamo za Railjet 40 dalje do Beča?

3. Ili jos jednostavnije uzeti Osijek-Budimpešta-Beč na HŽ međunarodnoj blagajni?
tomios is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2009., 14:51   #293
Quote:
tomios kaže: Pogledaj post
Moze li savjet, kako proci sto jeftinije...

1. S obzirom na popust Hrvatska-Madjarska, dali kupiti kartu do Hegyeshalom (zadnja stanica u Mađarskoj), a u Pecuhu ili Budimpesti, gdje imam oko pola sata slobodno uzeti Hegyeshalom - Beč? Ako je to uopce moguce tako?

2. Ili jednostavno kod HŽ uzeti do Budimpešte, a tamo za Railjet 40 dalje do Beča?

3. Ili jos jednostavnije uzeti Osijek-Budimpešta-Beč na HŽ međunarodnoj blagajni?
uzmi si lijepo Osijek-Budipešta koja je 185 kuna,povratna (barem je bila) i uzmeš si onda Budapest-Vienna i tamo si nabaciš neki popust ak si student il mladež
__________________
210x297
ix ox is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2009., 22:02   #294
Bio sam na kolodvoru pitati.
Ovak teta veli:

Ima vlak OS - Koprivnica - Bec...povratna za 1. osobu 645kn, druga 323kn...(City star) i vlak dodje oko pola 10 navecer.

Ono sto sam ja htio, Osijek - Budimesta povratna je 190kn a Sparscheine za Budim - Bec 141kn jedan smijer. Kad se sve zbroji, 472kn povratna. S obzirom da bih onu gore kombinaciju dijelio na 2, tada bi po osobi izaslo 484kn, sto je samo 12kn jeftinije, a radije cu se 3h voziti sa Railjetom nego sa BEELT vagonom

A ima relativno dobra veza iz Osijeka do Beca uz poneko cekanje u Pecuhu i Budimpesti.

7:41 za Beli, tamo za Pecuh ima u 8:48. Stigne u 10:19. Za Budimpestu ide IC 805 Misina u 11:23. Stigne u 14:14 na Keleti. Sa Keletija u 15:10 ima Railjet 68 za Beč (i dalje za Minhen). U Becu je u 18:08.

Ima i ver. da se ide sa sarajevskim do Budima, pa 18:24 ima za Bec, koji stigne tamo u 21:08...sto je meni vec kasno malo.

Istina da ovo sa 3 presjedanja traje 2h vise...al ipak se dodje u 18h u Bec...a tko voli dinamicnije putovanje..nek izvoli
tomios is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2010., 15:48   #295
kako sa autobusne u Beogradu doći do Aerodroma Nikola Tesla
profa52 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2010., 19:57   #296
zagreb-beč

koliko dođe povratna karta?
i što je s onom nekom cakom , da je skuplja karta ako se ne ostane barem jedan vikend?
recimo da odem u subotu ujutro, i nedjelju navečer doma, onda bi morala platiti skuplju kartu ili?
Splenda is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2010., 16:55   #297
gdje kupiti željezničke karte?

jel netko zna dal se još negdje mogu kupiti željezničke karte osim na glavnom kolodvoru??
tamo je katastrofa, dugački red i neljubazna ženska!
krasta is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2010., 18:22   #298
Quote:
krasta kaže: Pogledaj post
jel netko zna dal se još negdje mogu kupiti željezničke karte osim na glavnom kolodvoru??
tamo je katastrofa, dugački red i neljubazna ženska!
samo kolodvor kolega koliko ja znam
a to što su tako drske budi i ti. il jednostavno promjeni šalter i pošalji ju u..
ili dođi u drugoj smjeni
znam i ja da mogu bit ponekad neugodni a ponekad tako predobri
ipak rade sa ljudima
__________________
210x297
ix ox is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2010., 10:14   #299
Quote:
ix ox kaže: Pogledaj post
samo kolodvor kolega koliko ja znam
a to što su tako drske budi i ti. il jednostavno promjeni šalter i pošalji ju u..
ili dođi u drugoj smjeni
znam i ja da mogu bit ponekad neugodni a ponekad tako predobri
ipak rade sa ljudima

frendica mi kaže da ima neka agencija u centru grada gdje se mogu kupiti željezničke karte i da su jako ljubazni
luda sarma is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2010., 12:32   #300
Quote:
luda sarma kaže: Pogledaj post
frendica mi kaže da ima neka agencija u centru grada gdje se mogu kupiti željezničke karte i da su jako ljubazni
ne bih znao nisam iz zagreba
__________________
210x297
ix ox is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:18.