Natrag   Forum.hr > Društvo > Dijaspora > Emigracija

Emigracija Za sve emigrante i one koji to žele postati

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.03.2004., 14:50   #81
K1 viza

Evo da ne pretvorim topic o turistickoj vizi u zarucnicku, otvaram za to ovdje novu temu. Tvrtko 1995, rekao si da se puno razumijes u to, pa eto tu mi mozes napisati koje su ti sve informacije potrebne. Ili bilo tko drugi ko se razumije, naravno.
Dakle, odlucili smo podnjeti zahtjev za zarucnicku vizu jer smo skuzili da ako se zelimo vjencati to nam je najjednostavnije. Tu ak se vjencamo ja opet moramo vaditi onu spouse vizu i to se isto dugo ceka, a tam se mogu vjencat jedino sa tom vizom, a da me ne deportiraju nazad. Sad ti si Tvrtko spomenuo K 3 vizu, zar nije to spouse visa? Ok taj dio ne kuzim.
A sad evo neke informacije. Dakle decko zivi u US, bio je u HR nedavno. Prvo on mora podnjeti zahtjev INS-u i to smo napravili prosli tjedan, ja sam mu za to poslala onaj G325a obrazac i rodni list+prijevod, letter of intent+prijevod ovjere biljeznika. On je u paketu poslao i neke razlgednice sto sma mu slala, slike od boravka u HR, karte od aviona sto je tu bio i kopije putovnice...
Sad cekamo onaj Alien registration number da nam posalju i da vidimo hoce li proci i doci tu,onda ja opet nabavljam papire i idem na interviju.
Moj problem/strah je to da sam odbijena na pocetku prvog mjeseca za tu turisticku, i da sam sarmantno provalila kad me pito ko je taj covjek, da je prijatelj, i da su nam familije prijetleji, a na pitanje kad je taj prijatelj zadnji put bio u HR sam se jos vise prepala posto nije, i onda neznam ni sama zasto sam rekla da su zato njegovi roditelji bili jer smo kao svi zajedno si bas super prijatelji (neznam sto mi bi, odjednom sam shvatila da to bas i neide sma tak pa sa se prepala), uglavnom, kasnije je on pisao ambasadi da sto oni meni nedaju i nije moje ime spominjo, sam svoje, i onda su mu vratili isti dan mail sa svim mojim podatcima kad sma bila sve, sve, sve! Meni mrak pao na oci. Poanta, strah me da me na intervijuu ne pocne zezati zbog toga i da mi zbog toga nebi odbili vizu. Kao lagala sam pa je sve to kao prevara A nije . Decko mi uskoro opet dolazi tu, mozda imate kakav savjet sto je najbolji dokaz o vezi, i kako da se postavim na tom intervijuu. Znam da ce pitanje te turisticke vize doc van, dal da onako jadno se odma raskmezim "nisam htjela" ili kaj!!?!?
Zanima me jos jeli ima netko pojma koliko je realno cekat da INS to posalje tu u ambasadu. Posto ide preko Nebraske citala sa da je proces puno duzi neg prek Vermonta.

Evo sad ga pretjera sa informacijama i pitanjima, nadam se da ce vam se dat procitat to. Na svakom odgovoru sam zahvalna, grozno mi je cekat, a intervijua se uuuuuzasavam!!!
razmazoti is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2004., 23:56   #82
OK!!!!!FIANCEEEEEEEEE....

Prvo. Decko ti treba biti americki drzavljanin ili legalni resident...
Drugo. Zahtjev ste podnijeli i to je pravi put.
Trece. Ceka se za popizdit. Mozes online kontrolirati koji sad rade slucaj, pa recimo za danasnji dan kazu:

OVAJ CE TI LINK TREBATI!!!!!!!

U Nebraski je na redu slucaj:

I-129F / Petition for Alien Fiance(e) / K-1/K-2 - Not yet married - fiance and/or dependent child

September 30, 2003

Dakle vjerovatno ces cekati na odgovor bar 6 mjeseci.

Onda kad dobijes taj broj mozes nazvati Ambasadu u Zagrebu i reci im da ste dobili broj i pitati ih sta da se radi. Vrlo su ljubazni sto se tice tog oblika viza i vrlo su usluzni...Useljenicke vize se ne dobivaju lako, ali su podlozne velikoj frci ako naprave promasaj...

Dakle oni ce ti poslati kuvertu sa instrukcijama sta ti sve treba. Ti u medjuvremenu mozes prikupiti sve papire, napraviti vakcinaciju i samo sacekati da ti kazu kojem se doktoru trebas javiti. Onda ces otici na pregled kod doktora (doktorica) i zakazat ce ti intervju. U stvari ti moras stalno nesto zvati Ambasadu i pitati, a oni ce ti odgovarati na telefon. Ukoliko ti sve bude sa papirima u redu, pozvat ce te i zavisno od toga kakvo bude raspolozenje, pricat cete ili samo obaviti formalnosti.
Ja sam morao vaditi dva uvjerenja o nekaznjavanju, jedno uvjerenje da se ne vodi krivicni postupak protiv mene, vojnu izjavu da nemam obaveza prema vojsci, i kad smo sve predali, pitali su me a gdje ti je papir da nisi bio u zatvoru?
Jebiga, rekoh, nisam znao da treba.
OK, onda, oni ti rade do 12, hodi u Vinogradsku i izvadi taj papir...
A bilo je 11 i 15... U 11.55 sam dobio papir a u 1200 sam bio u Ambasadi, pa su nas tamo drzali dva sata u onoj cekaonici (stara lokacija na Zrinjevcu). Moja supruga je bila sa mnom i to je bio pecat na sve upitnike!
Kad su vec bili spremni da zatvore Ambasadu, izadje konzul sa jos jednim pratiocem, pozvase me i pitase: Kojim jezikom zelis komunicirati? Da li znas engleski?

A zena iza ledja kaze: I can insure you, my lovely darling speaks English very well, and I am living proof of it!

Nekih godinu dana ranije sam pokusao dobiti turisticku vizu. Odbili su me. Trazio sam razgovor sa konzulom, i on mi je u facu rekao: You, have no money even to dream about America!
Kad mu nisam jebo sve po spisku i razvalio mu onu gubavu njusku!!!! Ali sam se smirio, pozvao sam (sada vec zenu) i rekao joj sta mi je on rekao, onda ona kaze: Znas da ja imam veze. Ovog trena zovem prijatelje od staroga!
Stari joj je general marinac iz tri rata! Nista nije pomoglo.
A kasnije kad smo obadvoje bili tamo, samo se skupio ko pizda i sav se zacrvenio. Pozvao me da se zakunem da je sve istina sta smo napisali tamo, dao mi vec pripremljenu putovnicu sa vizom i paket da ga predam na granicnoj kontroli kad budem ulazio u USA.

Dakle, sve sto je bilo prije, nakon zahtjeva za zarucnickom vizom vise ne vrijedi. To je potpuno nova relacija i pocinju te smatrati za americkog drzavljanina ili legalnog useljenika.

Slobodno pitaj, jer ja sutra idem u ured Immigracije u Atlanti da mi udare posljednji MUHUR (jebo ih muhur, opet sam se morao slikati!) - Sva sreca ne moram ponovno na vakcinaciju.

Cijeli proces je trajao od 1999 do dana sutrasnjeg!
Tvrtko1995 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2004., 03:20   #83
Re: Pomoc molim!!!

Quote:
chungalunga kaže:
Molim pomoć... ako netko zna...
Naime, pozvana sam na vjenčanje jednih prijatelja u USA. Dobila sam od njih garantno pismo i sada bi još trebala pismo od mog poslodavca u kojemu bi trebalo pisati koliko dugo radim za njega, koje radno mjesto - i što još???
Dakle, što bi sve trebalo pisati u tom pismu i kako bi to tocno trebalo izgledati. Mislim da nije svejedno sto ce pisati jer je to pismo zapravo jedna od garancija da cu se vratiti na posao i da nemam namjeru ostati u USA (btw prestara sam za tako nesto).
Molim nekoga tko ima iskustva sa navedenim za pomoc!!!
Unaprijed zahvalna
U tom pismu je bitno to sto si navela (dakle, koliko dugo radis, radno mjesto), da ti on daje godisnji odmor i na koliko, te kolika ti je placa. Uz to treba ti i papir sa prosjekom tri zadnje place (isto od poslodavca). Takodjer je dobro imati sa sobom papire svih nekretnina, kredita i bilo cega drugoga sto te veze sa vracanjem u Hrvatsku (krsni listovi djece, vjencani list). Dobro je imati potvrdu o rezerviranoj avionskoj karti i neki izvadak iz banke sa nesto novaca na racunu.
Ovo je samo moje osobno iskustvo, dobro bi bilo da nazoves u Ambasadu i tamo govorni automat ponovi ovo sve sto treba imati. Uglavnom, pravilo je sto vise papira - to bolje.
Ling is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2004., 04:42   #84
ajde da i ja pitam nesto tvrtka
u usa sam od 9 mj 2002 tu sam se ozenio i zena mi ima green card 3 god i 10 mj (dosao na turisticku vizu)
podneo zahtjev za produzenje vize i odbili me pa sam podneo zahtjev za radnu vizu i tu me odbili
pitanje je da li ja na osnovu zenine green card imam pravo traziti boravak u usa ili moram cekati da dobije drzavljanstvo
cuo sam da se to moze rjesiti ali samo ako cekas u cro a ona je u usa
help
Mr Mojo Risin' is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2004., 05:07   #85
Quote:
Tvrtko1995 kaže:
U stvari ti moras stalno nesto zvati Ambasadu i pitati, a oni ce ti odgovarati na telefon.
Ovo moram posebno izdvojiti

Pripremiti konjske zivce za njihov telefon, ali ono turbo konjske. Dobiti operatera na telefon je gotovo nemoguce. A onda kad se konacno operater javi na telefon, reci ce ti da ambasada danas ne odgovara na pitanja i da zoves taj i taj dan od toliko do toliko ( kada je naravno sve zauzeto ili se ne zele javiti )


Izgubila sam tonu zivaca na telefonu i na kraju zakljucila da je jednostavnije otici tamo i pitati
__________________
Oh, if all the little raindrops were lemondrops and lollipops, oh, what a rain that would be!
Standing outside, with my mouth open wide Singing La la la la, la la la, la la la, la la la
Issa is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2004., 05:07   #86
Quote:
Mr Mojo Risin' kaže:
ajde da i ja pitam nesto tvrtka
u usa sam od 9 mj 2002 tu sam se ozenio i zena mi ima green card 3 god i 10 mj (dosao na turisticku vizu)
podneo zahtjev za produzenje vize i odbili me pa sam podneo zahtjev za radnu vizu i tu me odbili
pitanje je da li ja na osnovu zenine green card imam pravo traziti boravak u usa ili moram cekati da dobije drzavljanstvo
cuo sam da se to moze rjesiti ali samo ako cekas u cro a ona je u usa
help
OK.

Ona je americki resident. Ti si za sad ilegalac, kako se cini. Ona mora podnijeti zahtjev za obiteljsku useljenicku vizu za tebe. Mozda ces se moci prosvercati sa novim zakonom o ilegalcima. Nema veze sto ste u braku u pitanjima viza. Samo te svrstava u jednu od kategorija. Ti spadas u prve prioritete. Moj savjet je da odete kod odvjetnika koji vam moze posavjetovati najjednostavnije rjesenje, a mozes pokusati i online pitati ovu firmu:

http://www.usvisanews.com/ask.html
Tvrtko1995 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2004., 05:08   #87
Re: Re: Pomoc molim!!!

Quote:
Ling kaže:
U tom pismu je bitno to sto si navela (dakle, koliko dugo radis, radno mjesto), da ti on daje godisnji odmor i na koliko, te kolika ti je placa. Uz to treba ti i papir sa prosjekom tri zadnje place (isto od poslodavca). Takodjer je dobro imati sa sobom papire svih nekretnina, kredita i bilo cega drugoga sto te veze sa vracanjem u Hrvatsku (krsni listovi djece, vjencani list). Dobro je imati potvrdu o rezerviranoj avionskoj karti i neki izvadak iz banke sa nesto novaca na racunu.
Ovo je samo moje osobno iskustvo, dobro bi bilo da nazoves u Ambasadu i tamo govorni automat ponovi ovo sve sto treba imati. Uglavnom, pravilo je sto vise papira - to bolje.

Dobar tekst
Isto iskustvo
__________________
Oh, if all the little raindrops were lemondrops and lollipops, oh, what a rain that would be!
Standing outside, with my mouth open wide Singing La la la la, la la la, la la la, la la la
Issa is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2004., 05:15   #88
Quote:
Issa kaže:
Ovo moram posebno izdvojiti

Pripremiti konjske zivce za njihov telefon, ali ono turbo konjske. Dobiti operatera na telefon je gotovo nemoguce. A onda kad se konacno operater javi na telefon, reci ce ti da ambasada danas ne odgovara na pitanja i da zoves taj i taj dan od toliko do toliko ( kada je naravno sve zauzeto ili se ne zele javiti )


Izgubila sam tonu zivaca na telefonu i na kraju zakljucila da je jednostavnije otici tamo i pitati
Ako zoves za turisticku vizu onda te ne j**** ni 3%. A ako zoves za useljenicku, posebno fiancee vizu, onda su vrlo ljubazni. Cak su me iz Ambasade 3-4 puta zvali da provjere dokle sam stigao sa papirima, prijevodima itd...
Ja sam se natezao sa 3 razlicite birokracije: bosanskom, hrvatskom i americkom... Ni jedan sistem ne stima s drugim. To je bila luda kuca. Ali! Uvijek je vazno imati RAJU rasporedjenu pravilno na mjestima koja ti mogu zatrebati. Moj prijatelj iz skole u Bosni je policijski inspektor, koji mi je izvadio papire o nekaznjavanju kod njih. Samo sam morao odvesti moju "izabranicu" na rucak kod njega da on provjeri je li to sve pod kontrolom!

Kazem ja: kako cemo preko Srpske drzave?
Kaze on: jel' imas mobitel?
Rekoh - Imam.
E, kaze on, ako te budu zajebavali, zovi, a ja saljem odmah helikopter po tebe i obavjestavam Amere u Tuzli da Srbi maltretiraju americku drzavljanku!
To je bilo dovoljno da odemo na rucak u Srednju Bosnu, napravimo par slika i vidimo se prvi put nakon 28 godina!
Tvrtko1995 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2004., 18:24   #89
E hvala ti Tvrtko na informacijama. Nesto si jos bio spominjao neku drugu vizu u medjuvremenu dok cekamo, jer ovo je za poludit, ja cu sad u depresije past, nekako sam se pripremila da cu morat cekat tri mjeseca, mlade dobivam dok mi je on tam, a on nema vise godisnjeg osim to kaj cuva da dodje tu kad bude interviju. 6 mjeseci!?!?!? Ovo nisam trebala znati Pa onda, jeli postoji nesto sto mogu napravit da odem tam dok cekam ili ne? Turisticku nemrem dobit makar sam poslala zahtjev ovaj, to znam.

I jos nesto poradi tog intervijua. Citala sam malo jos okolo, ljudi kazu da se prilicno puno ispituje sve, sto me u biti ne smeta, nista ne lazem i nek me pita sto god oce. Samo me eto strah da mi nebi izvadili onaj mali detaljcic na intervijuu sto sma gore napisala, jos kad sam isla za turisticku kaj saa im rekla da su njegovi bili posjetlili hr a nisu. I isto me zanima, kako on meni uopce, na koju osnovu moze odbiti vizu? Jel se te zarucnicke cesto odbijaju ili? Mislim ja bi poludila da cekamo tak dugo razdvojeni i da mi jos denial opice! Onda mi se decko vec mogo davnih dana tu preselit i gotovo. Uopce nisam pametna kaj da radimo. Velis da je ogromna razlika ako je on samnom na intervijuu, ali citala sam da samo ja mogu ici u sobu na razgovor!?
Znam da puno pitam, ali me sve to sad uzasno muci, pogotovo jer neznam kog bi drugog pitala dok cekamo. Hvala jos jednom.
razmazoti is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2004., 23:19   #90
E, sad tok traje ta procedura, ti ne mozes nigdje. Nema teorijske teorije da dobijes bilo kakvu vizu i niti ne pokusavaj, jer ce te optuziti za pokusaj prevare, a onda ne samo da neces dobiti zarucnicku vizu, nego ce ti bilo kakva viza biti uskracena do kraja zivota. Nema drugog boga nego cekati.
Ta druga varijanta K3 se odnosila na situaciju, ako ste vjencani u Hrvatskoj, pa onda hocete da budete zajedno dok traje procedura. Prostudiraj onaj web site. Tamo ti stvarno sve pise. Mislim, objasnjeno je u detalje. Nema sta da se misli. Sto se intervjua tice, morate dokazati da se se bar sreli i vidjeli. Gdje, kako, ...to je vas problem da dokazete. Mozete to dokazati slikama, izjavama prijatelja, vasim opisom (koji ste vjerovatno dodali uz zahtjev, jer ste to MORALI napraviti).
Zarucnicka viza nije 100%. Moze biti odbijena zbog mnogih razloga. Ja sam jucer bio u Imigracijskom uredu sa zenom da jos jednom potvrdimo da zivimo zajedno, pa nas je zenska mustrala. Trazila je dokaze da smo cijelo ovo vrijeme proveli zajedno, pa smo to onda morali dokazivati racunima, papirima itd.. Eto tako, ja sam sad zavrsio cijelu proceduru. Ukinuta je privremena zelena karta i odobrena trajna sa rokom trajanja od 10 godina, s tim da se automatski produzava i stekao sam uvjete da zatrazim drzavljanstvo, sto ceme kostati daljnjih 300 i nesto dolara. Pa smo onda nakon formalnog intervjua popricali za zenskom i moja zena pita: Ima li puno laznjaka... A zena veli: Oh, yeah... Just this morning was here woman who was married 10 days and she never seen her "husband" later....
Tako da ona trazi da joj se produzi zelena karta... Naravno, nije dobila produzenje i bit ce deportirana iz USA kuci i dobit ce zabranu ulaska u USA do kraja zivota. Odmah su je spakirali kuci!
Ne znam kako je sada, ali kad sam ja bio na intervjuu mi smo stajali pred salterom i samo sam digao desnu ruku i rekao: "Yes, I do". I to je bio intervju!
Ali jucer nas je zenska bila ostavila u njenom uredu oko desetak minuta da cekamo "dok ona nesto obavi" a znamo da nas je gledala kroz video sistem, da vidi da li komuniciramo kao zena i muz! Nismo nista glumili, normalno smo se ponasali. A kad je zena rekla da sam ja rat-pack (STAKOR KOJI SKUPLJA SVE I SVASTA) sto se tice papira, racuna itd...zenska je rekla: Pa sta ce mu svi ti papiri. Onda ja pokazem kovertu sa vjencanim listom, na kojoj pise: VAZNO NE BACATI! I kazem, kako zena ima obicaj cistiti kucu i sve zivo pobacati u smece! Onda se ona nasmijala, pa kaze: Znam kako je to, i ja sam takva... To joj je valjda bilo dovoljno...

A sto se tice pitanja, slobodno pitaj, jer kad sam ja trebao informacije, ntko mi nije htio reci, pa smo pizdili obadvoje. Vec smo bili odlucili ostati u Hrvatskoj i sve poslati u 3 PM...kad su me nazvali iz Ambasade da mi kazu da je sve u redu...Cijela procedura u Ambasadi je trajala dva dana. Imali smo sve papire spremne, prevedene, iskoopirane, ovjerene i nakon lijecnickog pregleda...dva sata u Ambasadi i gotovo. ALI! Viza ti je samo da mozes doci do Immigracijskog ureda. Tamo ti se u stvari daje I-94 (ulazak i odobrenje. Dobit ces 3 mjeseca da se vjencate i da podnesete dokaz o tome u Imigraciju. Ima puno stanja kad se dodje ovamo, pa samo pitaj...
Tvrtko1995 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2004., 11:24   #91
eto juce je dragi dobio obavjest u posti da su primili dokumente, dobili smo nekakav broj, ali mislim da jto jos nije onaj broj koji cekamo, alien registration.....

inace onaj link sto si mi dao, sta se to updejta jednom, dva puta mjesecno?
ja svaki dan ko tukac na to klikcem al ne mjenjaju, jos uvjek stoji 30 september
razmazoti is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2004., 14:29   #92
Promjena je jednom ili dva puta mjesecno.
Tvrtko1995 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2004., 05:08   #93
razmazoti:

je li ti decko/zarucnik drzavljanin ili permanent resident?

Tvrtko ili tko god zna:

Zanima me koliko ima smisla podnesi zahtijev za zarucnicku vizu ako si samo perm. resident, posto imas puno manja prava nego drzavljanin?

Unaprijed se zahvaljujem.
mladen_22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2004., 05:38   #94
Imas dvije kategorije: Temporary permanent resident i permanent resident. Permanent resident ima ista prava kao i drzavljanin izuzev sto ne moze na izbore. Sve ostalo vrijedi. Da i nesto oko vojne sluzbe...al' to se mene i onako ne tice tako da nisam isao u detalje. Permanent resident je skoro kao i drzavljanin sto se tice zahtjeva za vizu. Ne bi trebalo biti nikave (zakonski) razlike.
Tvrtko1995 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2004., 06:32   #95
Quote:
razmazoti kaže:
inace onaj link sto si mi dao, sta se to updejta jednom, dva puta mjesecno?
ja svaki dan ko tukac na to klikcem al ne mjenjaju, jos uvjek stoji 30 september

cekaj da pocnes naklikavati onu za zelenu kartu koja se apdejta jednom u 100 godina. A mozda su stali sa procesima opet
__________________
Oh, if all the little raindrops were lemondrops and lollipops, oh, what a rain that would be!
Standing outside, with my mouth open wide Singing La la la la, la la la, la la la, la la la
Issa is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2004., 12:08   #96
http://www.visajourney.com/faq/k1faq.htm

Johnny 99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2004., 14:16   #97
Quote:
mladen_22 kaže:
razmazoti:

je li ti decko/zarucnik drzavljanin ili permanent resident?

Tvrtko ili tko god zna:

Zanima me koliko ima smisla podnesi zahtijev za zarucnicku vizu ako si samo perm. resident, posto imas puno manja prava nego drzavljanin?

Unaprijed se zahvaljujem.
Drzavljanin je-rodjen tamo, al eto vec su ti odgovorili decki za to.
Joj Issa, sad me tako nije briga za nis osim da napokon budemo zajedno, kasnije cu se zivcirat sa sljedecim papirima, al opet mislim da ce mi biti lakse kad cekamo zajedno...
razmazoti is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2004., 03:55   #98
Tvrtko,

prelistavajuci malo knjige, (Nolo http://www.nolo.com/
ima barem 2 knjige na temu drzavljanstva i zelene karte)

na zalost NISAM stekao dojam da drzavljanin i permanent resident imaju ista prava.

Tj. i u slucajevima kad imaju ista prava drzavljanin do njih dolazi u puno brzem roku i s vecom sansom pozitivnog odgovora, sto je nekako i logicno.

Mozda je zarucnicka viza izuzetak, iako sumnjam.
mladen_22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2004., 04:06   #99
Quote:
mladen_22 kaže:
Tvrtko,

prelistavajuci malo knjige, (Nolo http://www.nolo.com/
ima barem 2 knjige na temu drzavljanstva i zelene karte)

na zalost NISAM stekao dojam da drzavljanin i permanent resident imaju ista prava.

Tj. i u slucajevima kad imaju ista prava drzavljanin do njih dolazi u puno brzem roku i s vecom sansom pozitivnog odgovora, sto je nekako i logicno.

Mozda je zarucnicka viza izuzetak, iako sumnjam.
Ne znam koliko ima permanent residents u Americi, ali pretpostavljam da predstavljaju bar 20-30% stanovnistva. Zapravo, povijesno gledano, gotovo svi su bili prvo permanent residents, prije nego su stekli drzavljanstvo... Kad bi prava bila bitno razlicita, Amerika bi stala. Razlika je samo u tome sto permanent resident ne moze glasati (glasovati) na izborima, ima jos uvijek djelomicnu obavezu prema zemlji porijekla obzirom na porez i vojna obaveza i moras koristiti svoj domaci pasos (putovnicu).
Ja imam zelenu kartu, ali se uopce ne ponasam kao da je imam. Ponasam se kao i svatko drugi, trazim svoja prava, dizem buku, ako nesto ne stima...Jedino, ako me netko slucajno pita ili formalno trazi dokaz, onda im pokazem zelenu kartu. Zapravo sam to morao samo pokazati na poslu. Nitko drugi me nije nista pitao.
Tvrtko1995 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2004., 07:29   #100
Question Viza USA

Pozdrav svima !

Imam jedno pitanje pa mi mozda netko moze pomoci odgovorom.
Radim na brodu i imam C1D1 vizu ( sea man and transit ), sa tom vizom se ne moze ostati u americi , moze se samo sa njom biti na brodu. Izvadila sam turisticku vizu za ameriku B/B1 sa multiple ulascima... Obicno kada se skinem sa broda ako zelim ostati turisticki u americi moram to reci imigracijskom uredu na brodu koji mi nakon toga odobri koliko dugo mogu ostati, obicno im moram pokazati avio kartu.

E sada pitanje, posto cu se za mjesec dana skinuti sa broda i ostati u USA tjedan ili dva, zanima me da li ja mogu sa tom vizom uci u ameriku i koje papire moram imati. Vise se necu vracati na brod, ali mi turisticka viza vrijedi 2 godine, pa me zanima da li mogu uci u USA na osnovu turisticke vize.
U ambasadi kada sam vadila vizu rekli su mi da mi ta viza samo sluzi kako bi mogla raditi transfer sa broda na brod, kao ne mogu sa njom ostati. Nije mi jasno kako oni mogu to vidjeti, posto moja turisticka viza je ista kao i svaka druga turisticka viza za USA, jedino sto u pasosu imam i pomorsku vizu.

Pokusavam doci do posla u americi, pa kemijam ako mozda mogu doci na turisticku vizu ( znam da sa njom ne mogu raditi u USA , ali me samo zanima ako bi imala potrebu doci , da li mogu uci u USA i koje papire trebam ).

Drugo pitanje , kada se skidam sa broda imigracijski ured mi da mali papiric na kojem pise do kada mogu ostati. Koje je procedura ako ja ne odem taj datum natrag, turisticka viza mi jos uvijek radi, da li mi imigracijski ured moze raditi probleme. Kada odlazim iz USa taj papiric vracam na aerodromu.

Ha izgleda da imam malo vise od jednog pitanja
Jos jedno , za vas koji ste u USA i radite, pokusavam naci sponzora koji bi mi dao papire da mogu doci raditi u usa. Pokusala sam kontaktirati i CIEE - agenciju u svijetu koja daje papire ljudima koji zadovoljavaju odredene uvijete za rad u americi.
Posto CIEE u Hrv. funkcionira kao i sve ostalo, nakon sto sam nazvala zensku koja tamo radi i zamolila je da mi posalje formulare na kucnu adresu u Hrv, jos uvijek cekam na papire , a to je bilo prije 4 mjeseca. Mislila sam mozda direktno kontaktirati agenciju u Londonu, zanima me kako ste vi dosli do papira za rad u USA ? Koji je najlaksi nacin legalno doci do papira ?

Hvala i pozdrav
Papalina
papalina is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:06.