Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.04.2006., 08:46   #1
Motorna kosilica na flaks / trimmer

Koji trimer kupiti do 3000kn. Slabiji stihl ili alpina oko2 KS sa opremom.Da li netko zna kakvi su ovi Alpina.Tip u trgovini mi tvrdi da su u klasi sa stihlom samo da za stihl placam ime.
sajko is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2006., 22:53   #2
i alpini plaćaš ime, i to ne jeftinu
__________________
pozdrav svima dobre volje
mrgudi me ne zanimaju
keš is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2006., 09:31   #3
Quote:
sajko kaže:
Koji trimer kupiti do 3000kn. Slabiji stihl ili alpina oko2 KS sa opremom.Da li netko zna kakvi su ovi Alpina.Tip u trgovini mi tvrdi da su u klasi sa stihlom samo da za stihl placam ime.
za što ti treba jači trimer?
Recimo ja imam MTD s 1,3 KS i silom prilika dosad sam kosio 1400 m2 već 3 godine zaredom. Platio sam ga 1300 kn u Pevec-u i jedino mu moram mijenjati glavu za flaks jer se poderu prsteni kroz koje izlazi flaks. Što se motora tiče - rastura, kosim po 2 sata bez prestanaka.
__________________
Nedozvoljena prikrivena reklama - obrisano!
Codegun is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2006., 09:43   #4
Alpina je vrhunska marka i ne spada bas u jeftinu robu. U svakom slucaju ja imam doma alpinin trimer i odlican je (za moje potrebe, naravno, recimo bez problema odvalis u komadu 4-5 sati). Mada moram priznati da za Rijeku Stihl ima daleko bolji servis i nabavu dijelova. A to i nije za zanemariti.
mestar is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2006., 14:07   #5
Oleo Mac Made in Italy, ja kupio na preporuku nekoliko prijatelja korisnika. Kosim cijeli dan, sve radi besprijekorno. Nista se ne kvari i ne treba mijenjati
 
Odgovori s citatom
Old 13.06.2006., 12:31   #6
Makita trimeri su ustvari dolmar trimeri i do 31.05.2006. je bila akcija sa stvarno sniženim cijenama(još se može naci po akciskim cijenama) a kvaliteta dolmara je poznata.
Stihl je dobar i ima mrežu servisa i dijelova što je jako bitno ali je skuplji od dolmara/makite i nisam siguran da je bolji.
 
Odgovori s citatom
Old 14.06.2006., 11:18   #7
Nemoj kupiti trimer sa pogonskom sajlom, već osovinom!
__________________
Ja govorim ono što kažem!
Lee Champa is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2006., 11:46   #8
Upravo to, kupi trimer sa kardanskom osovinom. Jači je, možeš koristiti korisnije nastavke umjesto samo špagu/flax i trajniji je.

Ja već 6-7 godina trošim neki bezvezni Homelite trimer. Navodno je to neka mala firma u sklopu JohnDeere-a. (što mi opet ništa ne znači). Davnih dana je kupljen kod Peveca i nisam njime previše oduševljen. Evo, prošle sezone sam na njemu napravio malu generalku jer se sav zapekao (možda je netko mimo mog znanja napravio lošu mješavinu s više ulja mada sumnjam). Čistio sam kompletan cilindar i klip i mijenjao karike jer se sve zapeklo i zaribalo. No radi i pali kao zmaj, amda malo čudnovati zmaj. Ima loše riješen karburator (što je vidim mana većine manjih trimerčića) jer samovoljno mijenja broj obrtaja. Jednom radi brže, drugi put sporije, u okomitom položaju radi jednom brzinom, u horizontalnom nekom drugom brzinom itd... Nisu to velike razlike ali osjetiš i nervira te. No koliko vrijedi otplatio se doavno. Mana mu je i loša ergonomija. Mada ima dobro napravljenu ručku i sve je fino napravljeno negdje su ipak fulali u težištima i sl. jer poslije sat vremena rada otpadaju ruke i rame.

MIslim da je investicija u Shtill ili Alpine dobra investicija i kad budem mijenjao trimer uzet ću neki od njih bez obzira na cijenu. Osobito ako mi se kakvim vinogradom ili sl. poveća potreba za košenjem.
Veky is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2006., 13:09   #9
Quote:
ZOsvald kaže:
Nemoj kupiti trimer sa pogonskom sajlom, već osovinom!
odličan savjet
 
Odgovori s citatom
Old 14.06.2006., 13:21   #10
Ne postoji trimer sa kardanom... svi imaju sajlu, samo je kod nekih ravno postavljena, a kod drugih je savinuta kao i vodilica do glave
ROAD RUNNER is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2006., 18:25   #11
Quote:
ROAD RUNNER kaže:
Ne postoji trimer sa kardanom... svi imaju sajlu, samo je kod nekih ravno postavljena, a kod drugih je savinuta kao i vodilica do glave
Sve bolje i jače kosilice imaju vratilo, neznam koje si ti vidio.
farfan is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2006., 09:37   #12
Quote:
sajko kaže:
Koji trimer kupiti do 3000kn. Slabiji stihl ili alpina oko2 KS sa opremom.Da li netko zna kakvi su ovi Alpina.Tip u trgovini mi tvrdi da su u klasi sa stihlom samo da za stihl placam ime.
preporucujem ti solo, po kvaliteti je u rangu stihla jeftiniji je i ima dobru servisnu mrezu. za 3000kn mozes dobiti poluprofi model od 30m3 i 1.4ks.
ja sam nedavno uzeo profi model od 54m3 i 3.1ks platio sam ga 4700kn i super sam zadovoljan. obisao sam sve zastupnike poznatijih marki i solo je bio najjeftiniji.
zigy is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2006., 22:21   #13
Quote:
Codegun kaže:
za što ti treba jači trimer?
Recimo ja imam MTD s 1,3 KS i silom prilika dosad sam kosio 1400 m2 već 3 godine zaredom. Platio sam ga 1300 kn u Pevec-u i jedino mu moram mijenjati glavu za flaks jer se poderu prsteni kroz koje izlazi flaks. Što se motora tiče - rastura, kosim po 2 sata bez prestanaka.
to CODEGUN
Jedno pitanje. Imam MTD trimer 790M . Trebao bi mjenjati glavu pa me zanima gdje si je nabavio i po kojoj cijeni ! Hvala unaprijed na odgovoru !
PESCADOR is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2006., 09:34   #14
Dečki, ne mijenjati glavu... mogu se kupiti prsteni po 3.5 kuna komad!!!!

JA ih promijenio na tone
ROAD RUNNER is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2006., 14:44   #15
Nije mi stvar u prstenovima nego u vijku s plastičnim čepon kojim se steže onaj kolut sa namotanim flaksom. Plastični dio je otpao, ostao samo vijak ...
Pitanje, gdje kupiti taj vijak sa plasticnim cepom ? Gdje se upoće mogu nabaviti dijelovi za MTD . Kod Peveca, gdje je i kupljena kosilica, nema !
PESCADOR is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2007., 08:33   #16
Motorna kosilica na flaks / trimmer

Danas-sutra cu skoknuti do Bauhausa/Baumaxa/Peveca na Jankomir probat ubost flaks kosilicu (obvezatno na benzin), pa me zanimaju iskustva i preporuke. Na sto paziti kod odabira? Imam svako malo potrebu kositi malo vecu travu na grbavom terenu, pa mi je klasicna kosilica na kotace neupotrebljiva. Koliko realno da dam za tako nesto? Hvala!

Zadnje uređivanje Majstor : 08.06.2015. at 22:45. Reason: Promjena naslova posta radi naslova teme
Stari Zeke is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2007., 08:56   #17
Ako možeš i naletiš na dobru ponudu, uzmi neki model koji ima bočne rukohvate, tako da težinu flakserice držiš na ramenu ili pojasu. Za malo veće radove nije dobra ona obična s zavijenom cijevi, jer ćeš se umoriti.
__________________
Save a horse, ride a cowboy :)
champ is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2007., 09:42   #18
ubost flaks kosilicu (obvezatno na benzin),
DIZEL PA PREKO RAMENA
Štil 350! Poluprofesionalna!
__________________
Ja govorim ono što kažem!
Lee Champa is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2007., 10:22   #19
Prije svega moraš reći za kaj ti treba, koliku površinu misliš kositi i kakvog raslinja.
Ja sam ih do sad imal nekoliko, i imam dosta iskustva s njima.

Moj ti je savjet da izbjegneš Bauhaus/Baumax jer tamo drže samo off brand modele za kućnu primjenu.
U Pevecu imaju i određenih profi modela.

Moj ti je savjet da se držiš marki: Husqvarna, Jonsered, Stihl. Vrlo su kvalitetne, istina i Bog nisu među jeftinijima. Imaju dobru servisnu mrežu, lako ih je popraviti i najvažnije: za njih ima dijelova.

Preporučujem ti modele s ravnom osovinom i kutnim reduktorom na kraju, jer ti modeli imaju osovinu a ne sajlu, a osim toga, može se umjesto flaksa ugraditi nož za deblju travu ili trnje.

Do sad sam imal dva Jonseredova modela i nikad problema s njima. Ova koju kupujem ovih dana će također biti Husqvarna. ili Jonsered Ostale njihove modele možeš pogledati ovdje. Ako su ti ovi prejaki ili preskupi, pogledaj modele 325Rx ili BC2125.

Da kupujem Stihl, razmislil bi o FS85 ili o FS120, a ostale modele modele možeš pogledati ovdje.

Ako te kaj posebno zanima, napiši PM.
Zvon is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2007., 17:01   #20
s obzirom da istrazujes to pomnije,
moze kakav info o cijeni?
chani is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:51.