Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.03.2012., 21:04   #1
Prva kupnja - na što paziti i gdje servisirati?

prvi put kupujem svoj auto i zanima me na što paziti što se papirologije tiče? ako je auto bio registriran na firmu, kako ide prijenos vlasništva, koje su procedure i koliko košta otprilike? ono, red veličine.

druga stvar, gdje u zagrebu što jeftinije obaviti vanredni servis prije kupnje, da se vidi stanje vozila, motora, kompresija, akumulator, ekotest, pa onda amortizeri, kugle, kočnice? znači bitno je što jeftinije, a ako znate i koliko bi koštalo opet otprilike.

hvala unaprijed na bilo čemu korisnom.
NMT is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2012., 10:22   #2
kupnja od firme, moraš imati originalni račun, porez na prijenos se ne plaća.
kupnja od osobe, ugovor kod javnog bilježnika, porez od 5% na vrijednost auta po tablicama.

dokumenti na tebe, nekih 200-tinjak kuna.
jeftini pregled od 200 kn ti obavi bilo koji servis ali to je površno. dobar pregled košta više i traje.
I wonder is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2012., 13:23   #3
kako se dacia pickup tretira kod reganja? u koju kategoriju i koliko je reganje cijena?
NMT is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2012., 16:30   #4
ako je pick up, onda je teretno vozilo.
a za to te ide 4 000 kn osiguranje (85 KS, zagreb, bez bonusa) i 1800 kn tehnički i cestarina.
I wonder is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2014., 19:12   #5
Evo dižem temu jer mi se nudi škoda pickup.

Quote:
I wonder kaže: Pogledaj post
ako je pick up, onda je teretno vozilo.
a za to te ide 4 000 kn osiguranje (85 KS, zagreb, bez bonusa) i 1800 kn tehnički i cestarina.
Zna li tko je li ovo pouzdana informacija? Jer ako jest, onda ništa od škode...
__________________
I nerođena djeca su pederi!
judolino is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2014., 19:30   #6
Quote:
judolino kaže: Pogledaj post
Evo dižem temu jer mi se nudi škoda pickup.



Zna li tko je li ovo pouzdana informacija? Jer ako jest, onda ništa od škode...
Pickup ide pod teretno. Ako je iznad 1500 NDM samo na TP-u plaćaš 2600 kn + oko 3500-4000 osiguranje bez bonusa.
__________________
Za ono što žene čine za svoj izgled, svaki trgovac rabljenim automobilima bi dospio u zatvor.
Josip4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2012., 23:30   #7
hvala, jel to vrijedi baš za sve vrste pickupova ili postoje neki izuzeci? npr škoda pickup ili tako neki jeftileni sa motorićima od 45kw i sličnim? 2 sjedala i otvorenim stražnjim dijelom, nosivosti iste kao i prosječno vozilo? pogonom na dva kotača?

i drugo pitanje, ako je bonus 50% onda pretpostavljam cijela stvar dođe na osiguranje 2000kn, a 1800kn je tehnički i cestarina?
NMT is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2012., 10:55   #8
teretni auto je teretni auto i za sve njih vrijede nešto drugaija pravila.
svi mali spadaju u aktegorinu DO 3,5 tona i po tome se plaća tehnički i cestarina. vrsta pogona nema veze.

bonus sa osobnog putničkog auta ne možeš prebaciti na teretni auto. dakle, krećeš sa 100% policom.
I wonder is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2012., 12:21   #9
a prilikom prijenosa registriranog i osiguranog auta?
jel ima kakvih promjena, tj moram li ja što doplaćivati pošto je on imao bonus na reganje a ja ga nemam? ili sam miran godinu dana a plaćam samo prijenos?
NMT is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2012., 12:21   #10
a prilikom prijenosa registriranog i osiguranog auta?
jel ima kakvih promjena, tj moram li ja što doplaćivati pošto je on imao bonus na reganje a ja ga nemam? ili sam miran godinu dana a plaćam samo prijenos?
NMT is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2012., 13:11   #11
ako kupiš već registrirani auto, na njega je već plaćeno osiguranje.
nije potrebno doplaćivati ništa. na slijedećoj registraciji plaćaš puni iznos osiguranja.

za prijenos neznam da li se plaća između firmi. ako je sa firme na privatnu osobu, nema poreza na prijenos.
I wonder is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2012., 17:52   #12
hvala ti puno na kratkim jasnim i konkretnim odgovorima! to se traži i cijeni
NMT is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2012., 12:10   #13
mislim da nema plaćanja kada ide između firmi jer na računu onda ima PDV tako da ovaj koji kupuje plaća PDV a ovaj koji prodaje će ga biti dužan platit na obračunu PDV-a
hcerinski is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2012., 21:32   #14
još nešto, u koju kategoriju spada škoda pick up prilikom naplate cestarine na autocesti, istu kao i osobno vozilo, znači I, ili nekakvo teretno vozilo, neka druga skupina?
NMT is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2012., 22:57   #15
autocestu isto plaćaš kao i svi drugi mali auti. i to je druga skupina. prva su motori.
I wonder is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2012., 23:55   #16
mislim da se zove skupina I
a motori su skupina IA.

ali hvala na odgovoru, uvijek koristan
NMT is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2012., 14:15   #17
je, je
Ia su motori a svi auti su kat. I bez obzira da li teretni ili ne.
I wonder is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2012., 17:37   #18
sjetio sam se još nečeg za zagnjavit.

jel trebam imat vatrogasni aparat?
pošto pretpostavljam da da, gdje nabavit najjeftinije i atestirat najjeftinije?
jel onaj mali dovoljan?
NMT is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2012., 22:34   #19
moraš imati aparat, najbolje pastorov jer jedino njega možeš davati na peroiodički pregled.
kilžu neznam. u ZG imaš dvije firme za prodaju, guglaj.
I wonder is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2014., 09:19   #20
Pogledaj za osiguranje u Wiener. Ja sam se ugodno iznenadio sa teretnim. od kad je došla liberalizacija cijena isplati se obići sve osiguravajuće kuće, mani su razlike najskupljeg i najjeftinijeg bile skoro duplo. Naravno, ako prvi put imaš teretno, nemaš bonusa, to je zajeb. A za stariji dizel ide i veća naknada za okoliš.
baustelac99 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:31.