Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci

Kućni ljubimci Za vlasnike pasa, mačaka i ostalih životinjica dragih
Podforumi: Zdravlje kućnih ljubimaca, Psi, Mačke, Udomljavanje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.12.2016., 11:38   #141
Gubitak ljubimca i nabavljanje drugog

Sad je navrsio tri godine i besprijekoran. Malcice je rijedi posto je zapravo biewer terijer, tj. pljunuti yorkie samo imaju dosta bijele i crna ostaje crna bez da s vremenom posivi tako da je razlika samo u boji.

Karakter fenomenalan, tvrdoglavac ali bez ikakvih tragova agresije jedino trazi dosta njege u smislu svakodnevnog cesljanja i dvotjednog kupanja. Zdravstvenih problema osim nesto uobicajenih sitnica nije bilo, s hranom nemamo problema - posto je oko 2 kg pojede nekih 20-30g dehidrata

Linja se bitno manje od pekinezera niti nema sezonskog masovnog linjanja, yorkici nemaju poddlaku niti dlaku nego bas kosu.
AndrejX is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2016., 13:40   #142
Hvala ti na odgovorima. Volim čuti savjete ovako iz prve ruke. A i nekako smo imali sličnu situaciju pa mi je i to drago čuti. Da je, eto, netko prošao isto ovo što i ja prolazim.

A yorkiji su u biti dosta sitni? Mislim, oko kile do dvije? Ne više?

Ovo je bio moj malac i nemam pojma koje točno pasmine. Mama mu je bila pekinezer, to znam sigurno i zato bih opet nekog sličnog.






Zadnje uređivanje Black_panther : 30.12.2016. at 13:59.
Black_panther is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2016., 13:59   #143
Gubitak ljubimca i nabavljanje drugog

Definitivno je mjesavina yorkia i pekinezera.

Nemoguce da mu se biewer upleo u familiju jer su i danas vrlo rijetki ali pogledaj zanimljivu slicnost s mojim:


Od zlatne palezi na glavi preko kombinacije na prsima i ledima.

Yorkie ne bi trebao biti ispod 2 kg jer je jednostavno premali dok je prema standardu definirana samo maksimalna masa od 3,8 kg.
AndrejX is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2016., 16:44   #144
Da, stvarno imaju neke sličnosti. A oči pogotovo. Čak i brada i ta njihova nijansa žute bakrene boje. Mi sto često u šali znali govorit kako je naš zasigurno neki mali terijer jer je stalno kopao kratere po dvorištu i bio 'živ'. Samo trči, leti tamo, leti vamo, laje... nikad mira. I naravno, što je bio tvrdoglavac. Kopao rupe, cvijeće, sve živo... ali se smirio kad je malo sazrio. Znači, tek tamo poslije četvrte, pete godine.
Black_panther is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:13.