Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Zdravlje kućnih ljubimaca

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.10.2016., 10:43   #3981
Meni to nije normalno nikako...Jel dobila tablete protiv bolova? Moja je dobila za dan poslije...
__________________
I will let you down
I will make you hurt
damien666 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2016., 12:38   #3982
Sama joj nemoj nikako davati tablete protiv bolova. Neke tablete protiv bolova mogu ubiti životinju. To ti mora dati veterinar.
__________________
http://www.index.hr/lajk/poster/151946/the-truth

“Bez obzira koliko si talentiran, inteligentan ili bogat, način na koji se odnosiš prema životinjama govori sve što treba znati o tebi.”
petra00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2016., 14:34   #3983
dobila je da,2 puta dnevno kroz dva dana uzimat
rycarfa se zovu
ne bi joj nikad davala ja neke na svoju ruku
ali stvar je u tome sta nju rez ne boli ,jedino je vjerojatno savovi zatezu nju pece i zari to crvenilo oko rane sta je iscesala,ne prodje sekunda da se ne krene cesat luda sam vec 24h nad glaovm joj biti,dok radim pustila ju mami na cuvanje,ne znam sta bi bilo da mi ju nema tko pricuvat,kakvu bi ju nasla kad bi dosla,svu izderanu
sutra imamo opet kontrolu
__________________
Pas je jedino biće na svijetu koje te voli više od samoga sebe
OOOOOOO is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2016., 20:45   #3984
Rycarfa su tablete protiv bolova. Prema ovome što ti opisuješ, ona očito ima nizak prag tolerancije boli pa zato tako reagira. Obično se nakon sterilizacije ne daje ništa protiv bolova, samo antibiotik, i to zato što bol, ma koliko bila neugodna, sprečava psa u skakanju, trčanju i ostalim aktivnostima koje bi mogle naškoditi rani. Na neviđeno je teško išta reći, ali cijelo njezino ponašanje ukazuje na to da je nešto boli. Nadajmo se da će Rycarfa pomoći.

Inače, kod kuja je promjena u ponašanju zbog gubitka spolnih hormona manje izražena nego kod mužjaka, a treba i mnogo više vremena od dva-tri dana da hormonalno djelovanje prestane. Tako da je ono što ti je vet rekao o promjeni ponašanja samo općenita teorija.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2016., 22:52   #3985
Samo dva dana je pila tablete zadnju u nedjelju
Mislila sam da ce dobit antibiotik iza operacije ali nije samo nam te tablete dao da uzima
Veceras je malo zivnula u setnji cak par koraka napravila i 2 puta piskila
Cese se jos nenormalno,crvenilo jos prisutno.ne moze ni proci kad se stalno coha.namazem joj ona razmaze to
Sutra idemo na kontrolu a za 5 dana vadit savove
__________________
Pas je jedino biće na svijetu koje te voli više od samoga sebe
OOOOOOO is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2016., 23:04   #3986
Dobila je tijekom/nakon operacije produljeni antibiotik, vecina vetova to pikne
Kod nas se obicno premalo pazje posvecuje kvalitetnoj analgeziji, ok ovo poslije kastracije ima i svoje razloge
Ako se ionako ne mice puno a prcka po tome, razmisli da joj stavite gazu/zavoj i preko toga mrezica
ryell is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2016., 09:05   #3987
Ja sam pitala veta ako joj moze to stavit jel sam znala da ce ona to cupat,cesat reko je da se ne smije zatvarat da mora biti otvoreno
__________________
Pas je jedino biće na svijetu koje te voli više od samoga sebe
OOOOOOO is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2016., 19:01   #3988
Quote:
OOOOOOO kaže: Pogledaj post
Ja sam pitala veta ako joj moze to stavit jel sam znala da ce ona to cupat,cesat reko je da se ne smije zatvarat da mora biti otvoreno
Meni to zvuči malo blesavo. Koža treba disati, da, ali kroz gazu i mrežicu diše. No ionako si rekla da je majicu zdrapala sa sebe pa bi vjerojatno i to.

Nego, reci, jesu li joj vadili i maternicu i jajnike ili samo jajnike?
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2016., 21:27   #3989
Quote:
Didi kaže: Pogledaj post
Meni to zvuči malo blesavo. Koža treba disati, da, ali kroz gazu i mrežicu diše. No ionako si rekla da je majicu zdrapala sa sebe pa bi vjerojatno i to.

Nego, reci, jesu li joj vadili i maternicu i jajnike ili samo jajnike?
Ma vjerojatno bi da pocupala bi ona i to
stvarno ne znam to i mene zanima da li su joj samo jajnici odstranjeni ili i maternica
bas sam htjela to pitat pa nije bilo vet.koji ju operirao
ponedjeljak idemo vadit konce trebao bi biti on pa cu pitat
__________________
Pas je jedino biće na svijetu koje te voli više od samoga sebe
OOOOOOO is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2016., 21:33   #3990
Pitam zato što sam imala prilike usporediti jednu i drugu varijantu. Sitki su izvadili sve, uz tvrdnju da je tkao bolje, a kako ja nisma pojma imala, baš kao ni ti sada, pristala sam. Maloj Toy koja je bila kod mene na čuvanju do udomljenja vađeni su samo jajnici, opet uz tvrdnju da je tako bolje, rez je bio manji i daleko se brže oporavila. Dakako, treba uzeti u obzir i različitu veličinu i građu, kao i činjenicu da je Sitko, čini se sklona kojekakvim edemima i nateknućima, no da se sada odlučujem na sterilizaciju, svakako bih išla samo na ovariektomiju, i to laparoskopsku.

No, dobro, što je, tu je. Samo neka se ona oporavi.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2016., 21:44   #3991
Quote:
Didi kaže: Pogledaj post
Pitam zato što sam imala prilike usporediti jednu i drugu varijantu. Sitki su izvadili sve, uz tvrdnju da je tkao bolje, a kako ja nisma pojma imala, baš kao ni ti sada, pristala sam. Maloj Toy koja je bila kod mene na čuvanju do udomljenja vađeni su samo jajnici, opet uz tvrdnju da je tako bolje, rez je bio manji i daleko se brže oporavila. Dakako, treba uzeti u obzir i različitu veličinu i građu, kao i činjenicu da je Sitko, čini se sklona kojekakvim edemima i nateknućima, no da se sada odlučujem na sterilizaciju, svakako bih išla samo na ovariektomiju, i to laparoskopsku.

No, dobro, što je, tu je. Samo neka se ona oporavi.
Ne znam sta reci iskreno,citam da je ipak bolje skinuti i maternicu kad se vec steilizira jer kasnije opet moze doci do piometre i sl.
Pa sta nije bolje odmah oboje izvaditi i ne riskirat
sad mi je zao ako joj je samo jajnike vadio i da nisam reagirala na vrijeme
__________________
Pas je jedino biće na svijetu koje te voli više od samoga sebe
OOOOOOO is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2016., 23:01   #3992
Quote:
OOOOOOO kaže: Pogledaj post
Ne znam sta reci iskreno,citam da je ipak bolje skinuti i maternicu kad se vec steilizira jer kasnije opet moze doci do piometre i sl.
Pa sta nije bolje odmah oboje izvaditi i ne riskirat
sad mi je zao ako joj je samo jajnike vadio i da nisam reagirala na vrijeme
I mene su u to bili uvjerili, a zapravo do piometre dolazi zbog djelovanja "neiskorištenog" hormona, a hormoni se stvaraju u jajnicima.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2016., 06:55   #3993
Quote:
Didi kaže: Pogledaj post
I mene su u to bili uvjerili, a zapravo do piometre dolazi zbog djelovanja "neiskorištenog" hormona, a hormoni se stvaraju u jajnicima.
Samo radi toga da ju nesto ginek.ne ulovi danas sutra sam ju odlucila sterilizirat jer se toga uzasavam.pogotovo kako svako malo cujem da kujice to lovi.
Inace da znam da joj se ne bi dalo nesto na zlo ne bi se bila vjerujem nikad odlucila
tih 2 puta u god bi pretrpili ,ona je mali pas ne bi to bilo tako strasno
__________________
Pas je jedino biće na svijetu koje te voli više od samoga sebe
OOOOOOO is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2016., 22:16   #3994
Danas vadilo šavove
pitala sam vet samo jajnici su vadjeni da maternicu nije bilo potrebno
__________________
Pas je jedino biće na svijetu koje te voli više od samoga sebe
OOOOOOO is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2016., 13:17   #3995
AS je kastriran prije 3 mj...sve je ok, ali me zanima: ne vidim mu više vani penis, smatram to normalnim...jeli zahtjeva neku higijenu sa moje strane, ili je to na njemu..

hvala.
girling is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2016., 11:23   #3996
baš nitko ništa???
girling is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2016., 21:08   #3997
Quote:
girling kaže: Pogledaj post
AS je kastriran prije 3 mj...sve je ok, ali me zanima: ne vidim mu više vani penis, smatram to normalnim...jeli zahtjeva neku higijenu sa moje strane, ili je to na njemu..

hvala.
Quote:
girling kaže: Pogledaj post
baš nitko ništa???
Pa kad nitko ne razumije pitanje.

Penis se kod mužjaka obično i ne vidi u svakodnevnom životu jer je "spremljen" u dlakavu vrećicu, a iz nje izlazi samo kad se pas uzbudi i želi se pariti. Znak za uzbunu, bez obzira na to je li pas kastriran ili ne, jest pojava iscjetka na vrhu te vrećice te učestalo lizanje. U tom slučaju najpametnije je otići veterinaru.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2016., 11:04   #3998
Pozdrav!

Zanima me ima li ovdje neki vlasnik koji je imao psa s jednostranim kriptohizmom i da ga je operirao?
Uskoro se spremam ići na operaciju pa me zanimaju iskustva onih koji su prošli to. Koliko je opasno? Koliko traje oporavak?

Hvala
ladytoto is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2016., 19:15   #3999
Quote:
ladytoto kaže: Pogledaj post
Pozdrav!

Zanima me ima li ovdje neki vlasnik koji je imao psa s jednostranim kriptohizmom i da ga je operirao?
Uskoro se spremam ići na operaciju pa me zanimaju iskustva onih koji su prošli to. Koliko je opasno? Koliko traje oporavak?

Hvala
Ne mogu ti, nažalost, ništa reći ni iz vlastitog iskustva, kao ni iz iskustva svojih prijatelja i poznanika. Sve što znam jest da se takvi psi isključuju iz uzgoja jer je kriptorhizam nasljedan, a ako ga ne želiš kastrirati, svakako mu nemoj dopustiti da se pari.

Nadam se da će ti se javiti netko s konkretnim iskustvom.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2016., 21:15   #4000
Quote:
Didi kaže: Pogledaj post
Ne mogu ti, nažalost, ništa reći ni iz vlastitog iskustva, kao ni iz iskustva svojih prijatelja i poznanika. Sve što znam jest da se takvi psi isključuju iz uzgoja jer je kriptorhizam nasljedan, a ako ga ne želiš kastrirati, svakako mu nemoj dopustiti da se pari.

Nadam se da će ti se javiti netko s konkretnim iskustvom.
Hvala na odgovoru! Da, znam da se ne smiju pariti, ali veći problem je da zaostali testis zna kasnije preći u tumor, tako da se on mora vaditi van..
Sad, kako je jednostarno, ne moram psa u potpunosti kastrirati ali se preporučuje to, i mislila sam to napraviti.
Zanima me više ta operacija, jer mi se čini dosta ozbiljna ako se vadi testis iz trbušne šupljine..
Da, bilo bi super čuti neka iskustva ljudi koji su to obavili, nadam se da će se javiti neko
ladytoto is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:22.