Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Psi

Psi Najbolji prijatelji

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.12.2008., 12:44   #61
Quote:
white alien kaže: Pogledaj post
Ja još nisam upoznala pita koji nije super s ljudima čiji god bio, a uz socijalizaciju, kao i svaki drugi pas, dapače, iznimno su inteligentni, živahni i željni rada s ljudima , odlični psi prema kojima se rade velike velike nepravde
Lijepo si to napisala ja nisam mogla naći riječi
__________________
Teško je ostati čovjek, među svim tim neljudima...no to je izazov!
doggydoggy123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2008., 17:13   #62
Još jedna pit bullica traži pomoć, pa gdje oglasiti nego na topicu ljubitelja pitova .
Ako znate nekog da traži pita neka pogleda na ovaj link :https://www.forum.hr/showthread.php?p...7#post17434407.

Pozdrav svim pitoljupcima .
lollipop8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2008., 18:02   #63
Quote:
white alien kaže: Pogledaj post
Ja još nisam upoznala pita koji nije super s ljudima čiji god bio, a uz socijalizaciju, kao i svaki drugi pas, dapače, iznimno su inteligentni, živahni i željni rada s ljudima , odlični psi prema kojima se rade velike velike nepravde
upravo tako
prekrasni, prepametni psi a toliko nepravde prema njima
zajebAnna is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2008., 15:32   #64
rekao mi je jedan dreser pasa da su po njegovom iskustvu pittovi izuzetno inteligentni i da je lako raditi s njima,jer odmah sve skopčaju.
__________________
...Ništa nije pogrešno ako te čini sretnim...
Una1980 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2008., 14:11   #65
Quote:
una1980 kaže: Pogledaj post
rekao mi je jedan dreser pasa da su po njegovom iskustvu pittovi izuzetno inteligentni i da je lako raditi s njima,jer odmah sve skopčaju.
Prema istraživanjima, pit bull je među tri najinteligentnije pasmine stoga ne čudi što je došao do takvog zaključka
white alien is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2008., 20:44   #66
Quote:
lazljivac kaže: Pogledaj post
jako ih lako mozes razlikovati,po njušci..pit ima kraću njusku..
,užu i špićastu
pupinjo is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2009., 13:03   #67
pozdav svim ljubiteljima pitova i stafova.zelio bi samo reci da imam kuju pita staru 6 god.kupija sam je kad je imala dva miseca.za ovu pasminu mogu rec sve najbolje.to su najbolji,najpametniji,najumiljatiji i najhrabriji pasi.
brane30 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2009., 22:26   #68
Dragi pitoljupci kao što ste nadam se vidjeli pit bullica Ulea odrezanih ušiju nam je udomljena .

Već imamo novog pitića za udomiti, pogledajte na na ovom linku https://www.forum.hr/showthread.php?t=416280 .

Ako znate nekog da bi htio muškića pita i možete ga procjeniti da je pogodan udomitelj za tu pasminu ,preporučite mu malog Peetya.
lollipop8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2009., 04:10   #69
pozdrav,
ja obozavam ovu rasu ...zaljubljena sam u njih iskreno receno jer moj teca ih ima vec 20 i kusur godina...
i mnogo su umiljati,preslatki su mi...i nikad ali nikad nisu napali nikog ,obozavaju decu,i sad u istoj kuci su i brat od tetke sa zenom i klincem od 14 meseci...preslatki su kad stane pored bebca i kad ne kad malo zarezi kad neko nepoznat prilazi bebcu...

brat i ja smo pre 3 godine dobili od brata od tetke malu kujicu Donnu,imala je samo mesec dana kad smo je dobili....
joooooj...malo sasavo,tigar boje...preslatka je bila....
svi smo pali na nju...bila je princeza i maza u nasoj kuci...glavnu rec je vodila...
i svi su je obozavali u celoj zgradi gde zive moji...

jedan vikend brat i ja smo otisli na plac da pravimo zurku... i da se malecka Donna koja je tad imala skoro 8 meseci da se izjuri po svezem vazduhu...
imala je svoj boks tamo...
i samo smo je ostavili na mnogo je pola sata u boks da bi mogli nas dvoje da kupimo sve za zurku u prodavnici koja je blizu...
neko je dosao,otkljucao boks i odveo je nasu malu princezu...grrrrrrr.
evo placem i se kad se setim....


a imala je rodoslov,jer tecin Pablo je iz jednog nemackog legla i koji imaju dugacak rodoslov i imali smo sve papire...
znaci sve legalno jer drugacije ne mozes da drzis ovu "opasnu" rasu...

mrzim kad kazu da je ova rasa najgora....
koliko se razume u pse cak i ovcar moze da poludi i da ugrize gazdu.....

pitovi su oduvek bili genijalci,jer kako ih naucih od malih nogica takvi ce biti i dalje...
znam da obozavaju decu,bar ove koje znam i koje sam upoznala kroz nekih 15 i kusur godina...

i mrzim i sve bi ih zatvor one koji ih spremaju za borbe i slicne strasne stvari...

mnogo mi nedostaje moja mala sasava pufnica...nema dana da ne pomislim na moju slatkicu...

jednog dana kad budem imala svoju kucu,nabavicu opet pit-a jer su mi najbolji i preslatki su mi....
__________________
"Permission to be afraid has been denied"
jovana84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2009., 12:26   #70
Imam pitanje za nekoga tko ima pit bula duze vrijeme! moj pas je star vec dve i pol godine. Od jednom mu je postalo lose. Zanosi ga u stranu,desna strana usta mu visi i slini,da ne duzim sigurna sam da je imao mozdani udar. Kad sam rekla veterinarima pukli su se smijat. A ni nisu znali je pit bul ili staford pa me i ne cudi strucnost. Ima li tko iskustva s tim i gdije se obratit??? Unaprijed hvala
nina vtc is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2009., 12:34   #71
Odi kod drugog veterinara, reci mu sve kako se pas ponaša od kad mu je loše itd.
Inače, jesi li oprimjetila kako ti pas piša ( koje je boje mokraća?), jelo imao krpelja zadnjih dana ? Sad je aktualna piroplazmoza, da je baš imao moždani teško, ali moguće je sve Odmah kod veta, normalnog.
white alien is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2009., 16:03   #72
Quote:
nina vtc kaže: Pogledaj post
Imam pitanje za nekoga tko ima pit bula duze vrijeme! moj pas je star vec dve i pol godine. Od jednom mu je postalo lose. Zanosi ga u stranu,desna strana usta mu visi i slini,da ne duzim sigurna sam da je imao mozdani udar. Kad sam rekla veterinarima pukli su se smijat. A ni nisu znali je pit bul ili staford pa me i ne cudi strucnost. Ima li tko iskustva s tim i gdije se obratit??? Unaprijed hvala
Odi kod Vladimira Pezo u Savskom Gaju ti ima Ambulantu u Zagrebu


Htio bih napisati samo ovo ljudima koji se toliko pozivaju na APBT-ovu povijest !!!!
Molim vas da mi kažete koja pasmina osim APBT-a u svome nastajanju je bila selektirana od agresivnosti prema ljudima ???
Znači koji psi osim APBT-ova su bili bacani van iz legla i nisu se parili dalje kada bi pokazali i trunku agresivnosti prema ljudima ...
Njemački ovčari , Rotwileri, Dobermani - npr .. te pasmine kod njih su bili dobri jedino oni koji su napadali ljude , jer te pasmine su stvarane za čuvanje kuća, objekata itd...
Razmislite samo zašto policija nigdje u svijetu nema Apbt-ove za napad na čovijeka - upravo iz tog Razloga što oni nikada nisu niti stvarani za to , nego za dog Fighting., a da bi netko stajao s psom u ringu potrebno je bilo da taj pas ne napada ljude ...

Zadnje uređivanje delboy19 : 18.04.2009. at 16:14.
delboy19 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2009., 19:17   #73
Quote:
delboy19 kaže: Pogledaj post
Molim vas da mi kažete koja pasmina osim APBT-a u svome nastajanju je bila selektirana od agresivnosti prema ljudima ???
Znači koji psi osim APBT-ova su bili bacani van iz legla i nisu se parili dalje kada bi pokazali i trunku agresivnosti prema ljudima ...
Mnoge, Da recimo samo ...........problem danas je taj što kod pitova nema selekcije, bar ne u našim krajevima , što je većina tih pasa od križanaca do toga da se ne vodi nikakvog računa s kim se pari, a ni šta.... nema evidencije rodoslovlja, pse pari tko hoće i kako hoće i iz pobuda kakvih već ima, a znanja ima malo i rijetko i kad se sagleda sve skupa, još je stanje s njima i dobro s obzirom kakvo bi moglo biti, vjerovatno je tako radi nekadašnje vrlo ustaljene genetike koja radi svoje još i danas i u ovakvim uvijetima.
Kod DA , dogo nije smio biti agresivan ni prema ljudima ni prema psima ni prema domaćim životinjama i psi koji su odstupali nisu išli u uzgoj ( u najmanju ruku) i nitko tko ovu pasminu poznaje , poštuje i voli i danas nikad si neće dopustiti išta drugačije.
white alien is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2009., 18:30   #74
Quote:
zokiriwi kaže: Pogledaj post
prije svega pozdrav.. malo citam ovo na forumu i vidim da neki pricaju gluposti..! moram vam reci da sam odrastao uz pasminu PIT BULL, i ne moze mi nitko govoriti kakav je taj pas..! slazem se da svatko ima pravo glasa, ali me smeta kad netko pljuje tu plemenitu pasminu... vecina nije nikad imala takvu vrstu psa, i onda govori nesto njima a nema pojma! jer naravno vijeruje novinarima, koji se razumiju u te pse, kao sto se ja razumijem u voznju BOEINGA 747 PROHODAO SAM UZ TE PSE I VIJERUJTE MI ZNAM STA VAM GOVORIM! veliki broj mojih bivsih pasa se koristi u americi, kao terapeutski psi, kao psi tragaci i nekih americkih specijalnih jedinica poput S.W.A.T.A E.T.F-A I JOS NEKIH JEDINICA.. ti psi su dobili priznanja i diplome, za sve svoje zasluge. pocevsi od traganja za drogom, kujica koja sada ima 4i pol godine do sada je pronasla cca nekih 5 tona kokaina, i raznih opijata.. nemojte kriviti tu pasminu kad se dogodi nesto za to je kriv vlasnik a ne pas..! jer najlakse je reci Neznam sta mu je bilo, bio je dobar do sada.. shvatite da ljudi ne zele priznati svoju krivicu, tako da sve svaljuju na neduzne pse...! covijek je kriv za svo nasilje u svijetu isto tako za dogadjaje vezane za pse! nemojte psa suditi po izgledu vec po njegovom karakteru... jer nije pit - bull kriv sto ga je covijek stvorio za borbe... vijerujte mi da je ta pasmina stvorena za covijeka, jer da ste vidjeli bar 1 posto onoga sto sam ja dozivjeo sa svojim psima, znali biste o cemu pricam... stoga ljudi nemojte vijerovati svemu sto novine pisu, jer oni pisu svasta za svoj honorar..! a vecinu toga cak ni oni sami ne zele prizati! jer mi smo takav narod.. radje cemo svaliti na drugoga da bi svoju guzicu izvukli


owako,widim da imas iskustwa s pit bullom...pa bih imala pitanje za tebe... dobiti cu uskoro pit bulla (zenkicu) iz azila koja je stara po nasloj procjeni nekih godinu-godinu i pol..widjela sam je dok je bila u kawezu (jer je zbog tjeranja bila u karanteni) i pruzila sam joj ruku i pocela me lizati i grickati...djelowala je uzasno umiljati i drago i zaljubila sam se u nju...! prwo je bila rijec o staffordici no uspostawilo se da je pit..pa posto si ti od malih nogu uz tu pasminu, pitala bih te mislis li da trebam ici na nekakw obuke da bih mogla tog psa imati kao swog kucnog ljubimca? nikada prije nisam imala doticaje s tom wrstom pasa niti sam ikada prije dresirala psa i bawila se njime... molim te da mi kazes sto wise o toj wrsti jer me uzasno zanima kako se ponasati s njom i swe ostalo... !
__________________
...ako psi ne idu u raj onda hocu ici uprawo tamo gdje oni idu kada odu...
buba_anna is offline  
Odgovori s citatom Received Warning
Old 20.05.2009., 18:53   #75
pozz ekipa!!!
ja sam novi ovdje pa imam par pitanja.....
imam pitbullla
star je 11 mjeseci......
neradim neke posebne treninge s njim....
setanje je svaki dan po sat sat i pol....
trcanje i to
dali bi trebao pocet sa nekim ozbiljnijim treninzima
ako da mozete mi vi iskusniji napisati kojim i kako??????
nikola123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2009., 11:22   #76
Quote:
nina vtc kaže: Pogledaj post
Imam pitanje za nekoga tko ima pit bula duze vrijeme! moj pas je star vec dve i pol godine. Od jednom mu je postalo lose. Zanosi ga u stranu,desna strana usta mu visi i slini,da ne duzim sigurna sam da je imao mozdani udar. Kad sam rekla veterinarima pukli su se smijat. A ni nisu znali je pit bul ili staford pa me i ne cudi strucnost. Ima li tko iskustva s tim i gdije se obratit??? Unaprijed hvala
Zbog ovog zanosenja u stranu pomislila sam da je ataxia u pitanju.

http://www.youtube.com/watch?v=Bbl8U...eature=related
Lefti is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2009., 13:56   #77
Mislim ono.. stvarno sam se tu načitao svakakvih sranja i gluposti i stvarno se divim mtome što sve ljudski mozak danas može izmisliti. Zbog toga i dolaze neke pasmine tipa bull na zao glas. Čitao sam o tome da kad pit ostari da mu se spoje kosti u glavi i pritišću mozak pa on poludi stvarno izjava za popizdit Isto tako i savjet da ne nabavljate pita bez papira FCI ne priznaje pasminu pit bull, pa ni nemogu imati papire, jedino ako su uvezeni iz Amerike gdje ih priznaje ADBA, UKC i još neke kinološke organizacije, gdje su i standardizirani, a vjerujte mi takve običan smrtink nemože nabavit. Još nešto, pit bull i staford imaju potpuno istu povijest, a podjeljeni su u dvije pasmine iz razloga što su stafordi postali izložbeni psi, a pitove su uzgajali za borbe, tako da se i dan danas teško raspoznaju razlike između te dvije pasmine. Naime, svatko tko ovdje tvrdi da može bez problema razlikovat stafa od pita, ja mu dokažem da nemože, jer za to treba veliko iskustvo i vrhunsko poznavanje obje pasmine. I samo još nešto, sve ovo što se danas u Hrvatskoj i jugoistočnoj Europi "prodaje" pod pit bulla, nema veze sa pravim apbt-ima (American Pit Bull Terrier), jer je to sve kriš kraš iskrižano između mnogo linija a i drugih bull pasmina. Pravih je jako jako malo.
__________________
Mrijeti ti ćeš, kada počneš sam u ideale svoje sumnjati...
Hooocker is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2009., 14:27   #78
nina vtc, poznati su mi virovitički veterinari... oni vjerojatno nemaju priliku često se susretati s nekim neuobičajnijim problemima naših ljubimaca, stoga ne znaju što učiniti...

ja bih ti preporučila da ako ikako možeš, odeš u zg na veterinarski fakultet.
u svakom slučaju imaju puno iskustva, a i ljubazni su.

što se tiče peze kojeg je delboy preporučio, meni se zamjerio nedavno: imam štene patuljastog pinča. skočio je nezgodno, i otišli smo k pezi. slikao je i rekao nije ništa,to je upala. nakon što sam vidjela da ne prolazi, otišli smo na vet. faks gdje su rekli da je noga bila slomljena i trebala je opraciju!! sad je krivo zarasla, hrskavica je propala i malo će šepati. a slavni pezo ne zna očitati ni rtg!!
sorry delboy i ostali koji imaju dobra iskustva s pezom, ali moje je ovakvo i ne mogu to prešutiti.

nina nadam se da će se ustanoviti šta je tvom peseku i da će brzo ozdraviti! p.s. imam i ja jednog pitića u vt
spaljena đurđa is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2009., 15:33   #79
hooocker svaka ti cast........kad bi barem svi ljudi tako pricali ko ti!!!!!!
i dali je sad potrebno ako svog psa setam po gradu stavit mu brnjicu????
jel vidim puuuno ljudi koji setaju svoje bullove i staforde....da dosta njih nema brnjicu????
nikola123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2009., 16:16   #80
Bok Nikola!

Gle, najbolje sam znaš kako ti se pas ponaša u šetnji, dali te sluša i dali reagira na druge pse u šetnji. Dali te navlači dok šetate... Prema tome, razluči sam dali ima potrebe da mu stavljaš brnjicu?! Dali su ljudi i drugi psi sigurni od tvog psa, jer moraš imati na umu da šečeš sa psom koji ako nije dobro socijaliziran može iskoristiti desetinku sekunde tvoje nepažnje i "slabosti" i eto ti sranja.

Moj savjet ti je da mu bez obzira na sve staviš brnjicu. Čisto radi toga da ispoštuješ zakon koji to nalaže. Uostalom, zašto bi itko morao vjerovat psu koji u 10 sekundi rasčetvori psa 3 puta večeg od sebe? Koji grize jačinom večom od 900 kg/cm kvadratnom (usporedbe radi: rottweilwr 500kg/cm, njem. ovčar 350-500 kg/cm kvadratnom)...Makar mu takve ludosti možda nisu ni na kraj pameti, ali ja znam da ja ne vjerujem nikada tuđem psu pa tako se i ja ponašam prema drugima
__________________
Mrijeti ti ćeš, kada počneš sam u ideale svoje sumnjati...
Hooocker is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:35.