Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Psi

Psi Najbolji prijatelji

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.01.2017., 11:41   #3701
Quote:
Chilling kaže: Pogledaj post
Pozdrav! Update za Didi i Angelsss... Hranom smo sredili analke, sama ih čisti sada. Ostaje na barfu (Hermann) i sad prelazimo sa startera na original. Za poslastice(trening) dobije sirovu piletinu i polako budem uvodila nove proteine.
Za poslastice sušim pileća i pureća jetra i srca u pećnici (najčešće pureća srca). Narežem na trakice, stavim u protvanj na pek papir pa u pećnicu na nekih 70°C, povremeno ih okrenem. Kada se ohlade narežem ih na manje komade. Manji dio, za sljedećih nekoliko dana, čuvam u frižideru, a ostatak u zamrzivaču pa po potrebi vadim van.
Coco_Nut is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2017., 09:37   #3702
Quote:
Coco_Nut kaže: Pogledaj post
Za poslastice sušim pileća i pureća jetra i srca u pećnici (najčešće pureća srca). Narežem na trakice, stavim u protvanj na pek papir pa u pećnicu na nekih 70°C, povremeno ih okrenem. Kada se ohlade narežem ih na manje komade. Manji dio, za sljedećih nekoliko dana, čuvam u frižideru, a ostatak u zamrzivaču pa po potrebi vadim van.
Super! I ja bi da mogu u Vukovaru naletiti na iznutrice (da nisu svinjske). Susim joj piletinu za sada.
__________________
Everyone thinks they have the best dog. And none of them are wrong.
Chilling is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2017., 10:24   #3703
Imate li Vindijinu trgovinu u Vukovaru?
U njihovoj trgovini u mom susjedstvu, prodavačice su mi dale broj telefona da ih mogu nazvati i reći im što bih htio pa da to naruče ako inače ne drže. Tako su mi naručivale pureća srca.
Coco_Nut is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2017., 19:21   #3704
Quote:
smicko kaže: Pogledaj post
Neću uopće spominjat koliko mi je šupski taj dio u kojem su e-mail poslali:
30. studenoga 2016. u 21:21

Dakle, čak ni tog 30.11. nisi mogao višenaručit po ''starim''cijenama jer su već bile navedene cijene koje vrijede od 1.12.
Slažem se, baš jadan potez.

Da ima alternative, prestala bi kupovati kod njih kad su postali Herman jer imam filing da to nije isti Barf kojeg smo kupovali na početku.
lemonBEZdevetke is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2017., 19:26   #3705
Quote:
Coco_Nut kaže: Pogledaj post
Za poslastice sušim pileća i pureća jetra i srca u pećnici (najčešće pureća srca). Narežem na trakice, stavim u protvanj na pek papir pa u pećnicu na nekih 70°C, povremeno ih okrenem. Kada se ohlade narežem ih na manje komade. Manji dio, za sljedećih nekoliko dana, čuvam u frižideru, a ostatak u zamrzivaču pa po potrebi vadim van.
Super! Baš sam se pitala da li je netko to doma radio.
Reci mi koliko dugo se to otprilike suši u pećnici?
lemonBEZdevetke is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2017., 16:17   #3706
Quote:
Coco_Nut kaže: Pogledaj post
Imate li Vindijinu trgovinu u Vukovaru?
U njihovoj trgovini u mom susjedstvu, prodavačice su mi dale broj telefona da ih mogu nazvati i reći im što bih htio pa da to naruče ako inače ne drže. Tako su mi naručivale pureća srca.
Imamo, nije mi palo na pamet! Super ideja!
__________________
Everyone thinks they have the best dog. And none of them are wrong.
Chilling is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2017., 13:08   #3707
people, znam da će većina okrenuti očima na jednu neuku, po prvi puta vlasnicu psa koja ne zna ni otkud bi krenula... danas nam dolazi štene labradora staro 3 mjeseca Kako malcu želimo sve najbolje, trebam nekakvu pomoć oko toga kako hraniti:
1. koliko puta dnevno
2. kad
3. što je uravnotežena raznolika prehrana za njega? Voljela bih kombinaciju kupovnog barfa i nešto što mu mogu ja sama dati/napraviti, ali ne znam otkud da krenem Pročitala sam zadnjih 6 stranica foruma ali nisam puno pametnija pa su mi svake smjernice/linkovi dobrodošli
elly is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2017., 13:28   #3708
Elly - labic!! Kaj nije on bio u "ne" kategoriji
Daj napisi tam na temi "koju pasminu odabrati" di smo pricali o tome!

Imas temu Stene dolazi, kratke upute za rukovanje pa tam pogledaj. A mislim da ima i tema o labicima. Didi ce bolje znati

Poslano sa mog HUAWEI LYO-L21 koristeći Tapatalk
Nykas is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2017., 13:50   #3709
Quote:
elly kaže: Pogledaj post
people, znam da će većina okrenuti očima na jednu neuku, po prvi puta vlasnicu psa koja ne zna ni otkud bi krenula... danas nam dolazi štene labradora staro 3 mjeseca Kako malcu želimo sve najbolje, trebam nekakvu pomoć oko toga kako hraniti:
1. koliko puta dnevno
2. kad
3. što je uravnotežena raznolika prehrana za njega? Voljela bih kombinaciju kupovnog barfa i nešto što mu mogu ja sama dati/napraviti, ali ne znam otkud da krenem Pročitala sam zadnjih 6 stranica foruma ali nisam puno pametnija pa su mi svake smjernice/linkovi dobrodošli


Kreni od pocetka teme, tada se diskutiralo o receptima i sastojcima.
AndrejX is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2017., 10:14   #3710
Ako netko zna, da ne čitam sto godina temu, ovo što sam pročitala nisam uspjela naići..

hranila bi psa jedan obrok dnevno barfom, a drugi dehidrat (s recimo malo jogurta ili paštetom).. Pas ima 18kg. Znači, ako sam dobro informirana, to bi bilo nekih 250g barfa jedan obrok, i onda 100g dehidrata drugi obrok? Hrani neko tako psa, što mislite o tome?
hvala
ladytoto is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2017., 11:09   #3711
Računa se da odraslim psima dnevno prosječno treba barfa 2-3% njihove tjelesne mase, onda psu od 18 kg treba između 360 i 540 g barfa. Ako ćeš barf davati za samo jedan obrok, pretpostavljam pola od dnevne količine, odlučiš se za neku količinu, prepoloviš ju i počneš s njom.
Za drugi obrok daš dehidrata pola od onoga što si do sada davala dnevno. Je li to 100 g, više ili manje, ovisi o hrani kojom hraniš. Nisu sve hrane jednako kvalitetne/hranjive. Nekih treba jesti više, a nekih manje. Nekim psima treba više, a nekima manje hrane.

I onda pratiš psa, deblja li se, mršavi ili drži željenu kilažu. Pa po potrebi smanjuješ ili povećavaš količine.

Moja je uvijek jela više od tablica na vrećama hrane. Tako i sada kada jede samo barf, dnevno pojede 250 g, a ima oko 8 kg.
Coco_Nut is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2017., 11:12   #3712
Meni pas jede pola kila barfa dnevno na 30 kila i to mu je taman
__________________
Remember, Remember, the 5th of November
Gavun is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2017., 11:26   #3713
super, hvala na informacijama

moj je jako proždrljiv pa mi je teško procijeniti koliko mu zapravo treba. kako je dosta aktivan i ja mu dajem malo više od propisanog, a i dodatno uvjek pojede u poslasticama
ladytoto is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2017., 14:19   #3714
Moj ima 8 kg, a jede 250g BARFa.
zo-ey is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2017., 12:31   #3715
Meni je strašno teško procijeniti količinu BARF-a za malog. Ima oko 6 mjeseci, 5kg, dosta je živahan, ali ukupno sve šetnje dnevno ne prelaze sat i pol (3 šetnje - 2 od cca 20 minuta i 1 od cca 40 minuta).

U onom kalkulatoru piše 350g, na sajmu su mi rekli 250g dnevno, a ako idemo na 200g na 10kg psa, to je onda 100g dnevno. To su sve ogromne razlike - što je ispravno?

On još uvijek jede 3 obroka dnevno. Uglavnom vikendom BARF-amo, preko tjedna kvalitetan dehidrat jer mi je nemoguće organizirati 3 BARF-asta obroka u pravilnom razmaku, s obzirom na to da radim.

Hvala!
Carla Marx is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2017., 14:02   #3716
Ispravno je pratit pasa i vidit koliko mu treba
__________________
Remember, Remember, the 5th of November
Gavun is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2017., 14:33   #3717
Kako da znam koliko mu treba? Ako mu dam kilu - on će pojesti kilu, a to je sasvim sigurno previše za njega. Došao je iz šinteraja i jako halapljivo jede, usisava hranu i nikad mu nije dosta. Barem da imam neki okvir, razlika između 100 i 350g je ogromna i količinski i financijski.
Carla Marx is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2017., 15:22   #3718
Prati po tome jeli debel ili mršav
__________________
Remember, Remember, the 5th of November
Gavun is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2017., 15:41   #3719
još je štene, tako da svakako bolje više hrane. Ja bi mu davala 350g(ili koja vam je već viša opcija), pa pratila da li se deblja
je li tako hlapljiv i sa dehidratom? jer štenci su općenito hlapljivi

ja sam primjetila da mom psu treba puno više BARFa nego što je propisno..

moguće da je zbog aktivnosti, pa ja neznam procijeniti koliko je moj pas aktivan.. ja mislila umjereno aktivan, ali on bi mogao BARFa jesti koliko se preporuča za jako aktivne pse..
ladytoto is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2017., 16:19   #3720
E da, što obzirom da jede i dehidrat, ja osobno nebi isa preko sto grama ni slučajno
__________________
Remember, Remember, the 5th of November
Gavun is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:44.