Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Psi

Psi Najbolji prijatelji

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.02.2008., 11:39   #61
Quote:
pivka kaže: Pogledaj post
moja stara je luda.pere cucku šape u šamponu bar 2 puta tjedno.i nemreš ti ženi obajsnit da to nije dobro za njega.čak je i veteriran rekao da je to previše.
ali fora je u tome što se cucak istrče po dvorištu,blatnjav je kao svinja i
stvarno takav ne može biti u kući.i pranje je neophodno.jedva čekam da se ovo vrijeme malo ustabili jer ću umrijeti prije cucka od jada kad vidim kak ga stara maltra.
Ja sam jedna od sličnih osoba.
Naime Andja je naša malena westička i po stanu je svugdje dobrodošla, zato nakon obavljanja svega po vani ulazi u kuću prljava, pa ne mogu je pustiti da mi se gnjezdi u krevetu ili sjedećoj garnituri sa zmazanim šapicama.
Obavezno joj šapice operem u kadi i dobro obrišem njezinim ručnikom.
Uvjerena sam da to nije najbolje ali ne mogu si pomoći.
Kad je vidim kako trčkara po dvorištu i skuplja blato, kakice i što sve ne, pod noktima, jednostavno mi je nepojmljivo da ju takvu držim unutra. Sa krpom makar i vlažnom nije moguće odstraniti prljavštinu sa šapa, pa zato ju ja lijepo stavim u kadu i pod mlazem vode joj operem ispod noktiju i između jastučića, a također i guzicu.
Kupa se jednom tjedno, lijepo je izdrilana i dobro podnosi kupanac.
__________________
Honey, get it while you can... by J.J.
T-zone is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2008., 09:37   #62
Kupanje pekinezera

ja imam pekinezera, tj. to je zapravo od mog zaručnika, ali sad je kao moj....
i problem je u tom kupanju,idemo često na more, i vodimo peseka tog mog... makar se on baš i ne voli kupat i boji se vode ja ga vodim.... i okupam ga malo u moru da se samo ohladi, ali ga ja držim na rukama da se ne prepada jako.... ali moja svekrva odmah diže buku da se oni ne smiju kupat tako često bla bla... a kad dođem doma, normalno ga istuširam od soli...
možda ga okupam 2 puta u tjedan dana ako idemo na more i vodimo ga....
jeli mogu ja to tako ili se stvarno nebi smjelo? po zimi ga ne kupam tako često...
Anamarija987 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2008., 10:20   #63
Ako pas ne voli more, nemoj ga tjerati... ok, drzis ga na rukama i mocis, ali ako vidis da ni to ne voli, ne forsiraj.
Pas se smije kupati u moru cesce, samo ga se nakon toga treba dobro oprati sa vodom - BEZ sampona.
Ako primijetis da mu ipak drazi kozu i ta dva puta tjedno, nemoj, jer nisu svi psi jednako osjetljivi.
Sa samponom se psa ne bi trebalo kupati vise od 2-3 puta godisnje.
__________________
"It may help to understand human affairs to be clear that most of the great triumphs and tragedies of history are caused,
not by people being fundamentally good or fundamentally bad, but by people being fundamentally people."
- Good Omens
Misery's Crown is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2008., 12:59   #64
Quote:
Misery's Crown kaže: Pogledaj post
Ako pas ne voli more, nemoj ga tjerati... ok, drzis ga na rukama i mocis, ali ako vidis da ni to ne voli, ne forsiraj.
Pas se smije kupati u moru cesce, samo ga se nakon toga treba dobro oprati sa vodom - BEZ sampona.
Ako primijetis da mu ipak drazi kozu i ta dva puta tjedno, nemoj, jer nisu svi psi jednako osjetljivi.
Sa samponom se psa ne bi trebalo kupati vise od 2-3 puta godisnje.
e puno ti hvala... ja nejdem s njim u vodu da se on riješi tog straha, samo da ga malo osvježim... ali sa šamponom ga rijetko kupam,onim psećim, samo ga isperem sa čistom mlakom vodom
Anamarija987 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2008., 13:13   #65
Quote:
Anamarija987 kaže: Pogledaj post
e puno ti hvala... ja nejdem s njim u vodu da se on riješi tog straha, samo da ga malo osvježim... ali sa šamponom ga rijetko kupam,onim psećim, samo ga isperem sa čistom mlakom vodom
... kazem ti, pusti malca da sam odluci, ako zbilja ne voli more, nemoj ga "tjerati" - ako vidis da mu je vruce, radije ga doma osvjezi obicnom vodom, nema nikakve potrebe za kupanjem u moru.
__________________
"It may help to understand human affairs to be clear that most of the great triumphs and tragedies of history are caused,
not by people being fundamentally good or fundamentally bad, but by people being fundamentally people."
- Good Omens
Misery's Crown is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2008., 21:27   #66
moj ludi pas je obožavao ići kupati se u more. lud je bio za lopticama pa bi ako mu se baci u more odmah za njom. probaj svome pekinezeru u plićak staviti lopticu pa možda bude voljan da ju lovi.
iako je moj pas bio lud za morem, kad se morao kupati u kadi to je bila takva trauma. prvo bi ga morala dignut i stavit u kadu jer nije bilo nikakve šanse da on uđe sam, a ukipljenog dobermana od 35 kg staviti u sklisku kadu je priličan pothvat. i onda bi tih par minuta kupanja se tako tresao, ništa nije pomagalo. bio je najsretniji kad bi mogao iskočiti iz kade.
ja sam svog kupala rijetko, kad bi baš pošteno počeo smrditi, par puta godišnje i još sam bila uvjerena da je to previše jer su mi rekli da psa treba kupat max.2 puta godišnje. zimi kad bi išao u šetnju, sašila sam mu kabanicu od neke stare jakne da se što manje kvasi, i samo bi ga kad bi se vratio iz šetnje obrisala njegovim ručnikom i dobrano šape obrisala od blata i svega. nije nikad bilo potrebe za pranjem šapa jer bi ja ručnikom dobro obrisala i između jastućića i nokte. a spavao je kod mene ili brata u krevetu,a teško da bi prljavog psa pustila na pahte.
zar ne postoji neki suhi šampon u prahu za pse i mačke da ih naprašiš i poslije nekog vremena sve fino isčetkaš. znam da ima za ljude. možda bi to bilo rješenje za one koji svoje pse moraju često kupati.
__________________
I noga u guzicu je korak naprijed
hellie is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2008., 21:31   #67
Postoji jednostavnije, dosta jeftinije i puno bolje rjesenje od kupovanja suhih sampona: U vodu se doda malo jabucnog octa, namoci se neka krpica ili rucnik i time prebrise psa - miris nestaje, a pas nije prosao torturu od pola sata kupanja/prasenja suhim samponom .
Takoder, ocat je zdrav za kozu i dlaku, citala sam i da je cak koristan u odbijanju nametnika - dakle, sve pozitivne stvari .
__________________
"It may help to understand human affairs to be clear that most of the great triumphs and tragedies of history are caused,
not by people being fundamentally good or fundamentally bad, but by people being fundamentally people."
- Good Omens
Misery's Crown is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2008., 02:30   #68
Pranje pasa

dali se smije pas prat u samponu za ljude???
naime moja mama pere malu fox terijerku u samponu za ljude i tvrdi da joj nis nije....
dominator2222 is offline  
Odgovori s citatom Received Warning
Old 07.10.2008., 14:33   #69
Quote:
dominator2222 kaže: Pogledaj post
dali se smije pas prat u samponu za ljude???
naime moja mama pere malu fox terijerku u samponu za ljude i tvrdi da joj nis nije....

čuj naravno da ne , al ak joj nije niš i ako tvoja mama misli da je to dobro onde ok.
koira is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2008., 16:18   #70
ljudi jel nekom od vas, tj vaših pasa paše šampon Dermilen?
meni to preporučio veterinar, a pes mi se od njega dost čoha. inače, nema problema s kožom.

ako netko hoce, mijenjam taj šampon za neki drugi il ak netko hoće kupit nek se javi.
__________________
manje je više
argentina is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2009., 20:41   #71
Kupanje!

Valjda ste već neki pročitali, a ovi koji nisu, imam od jučer Bernića starog 2 mj.

Jučer kad sam ga uzimao od frajera, veli da ga obavezno moram okupati (a i osjeti se), jer je bio u box-u sa ostalim štencima i sa majkom. I naravno da je poprimio svakojake mirise!

Ja ga pitam da možda nije premali za kupanje, a on mi veli da nije, i da ga obavezno okupam navečer, osušim ručnikom i da tako ostane do jutra. Nipošto sa njim van!

Ali, što me je najviše začudilo kod prodavača, veli da ga okupam šamponom BABY JOHNSON - No Tears, za bebe!!!!!!

Da mu neće biti ništa.....

Pitam ga, a zašto ne šampon za psiće, koji je predviđen za to, a on: To ti je samo porez na budale, ti šamponi, okupaj ga i ništa mu neće biti!

I sad se ja pitam:

1. Jel da ga uopće okupam, jer je još beba!?

2. Jel da koristim taj šampon BJ - No Tears!? Bojim se da ne dobije seboreju od tog dječjeg šampona.

Hvala Vam!
dark life is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2009., 20:54   #72
U principu ga možeš okupati ako ti baš toliko smrdi... ali zbog njega samoga milim da nema potrebe, u svakom slučaju nemoj koristiti BJ mogao bi mu iziritirati kožu, postoje blaži šamponi baš za štence, i možda da pričekaš koji dan da se malo adaptira, da mu ne prirediš šok odmah pošto je došao.
Zašto ti je rekao da ga "moraš" okupati?
buba007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2009., 21:26   #73
Ajde izdrži još dan-dva, pa ga onda okupaj ako je potrebno. Pokušaj ga dobro počešljati, možda kupanje uopće nije potrebno. Kupala sam i mlađe štence, koji su došli iz puno gorih uvjeta nego li je boks, pa im ništa nije bilo.

Ali... Moraš paziti da mu voda ne uđe u uši i šampon u oči. Dobro ga osuši i nikako ne stavljaj na propuh, nikako vani. Ja bi ga definitivno posušila fenom.

I kupi normalni šampon za pse. Bar dok je beba, koristi neki kvalitetniji. Ne vjerujem da bi mu išta bilo od Johnsona, ali nemoj. Kupi mu pravi, za štence. Raspitaj se u pet shopu. Ja koristim Dermilen za svoju kujicu, taj ti je dobar.
lapdog is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2009., 21:56   #74
Quote:
buba007 kaže: Pogledaj post
Zašto ti je rekao da ga "moraš" okupati?
Čisto radi toga ako mi smeta miris. A ne smeta mi. Aha, frajer veli da već 2 godine kupa štence sa Baby Johnson-om i da im nikad nije bilo ništa.

Ipak mislim da je pametnije ga okupati šamponom za štence...
dark life is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2009., 22:11   #75
Pa i ja mislim da je pametnije, nikada ne znaš kako će reagirati. Naš uzgajivač jesvoje štence znao očistit s razrijeđenim octom, ali ful razrjeđenim u omjeru
1:20, možda i više, da ih očisti od prljavština i mirisa, jednostavno bi namočio krpicu, dobro je iscjedio i onako površinski prešao s njom po dlaci...
buba007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2009., 22:13   #76
pa ako nema psećeg šampona onda je dobar neki bebi šampon, ali opet ne johnson's.
__________________
If a dog will not come to you after having looked you in the face, you should go home and examine your conscience.
Slucajnigost is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2009., 23:25   #77
ja mislim da je ipak pametnije psa kupat sas samponom bas za pse,pa ne vjerujem da su bas bez razloga posebno za pse proizveli sampone...
__________________
Pas je jedino biće na svijetu koje te voli više od samoga sebe
OOOOOOO is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2009., 10:30   #78
proizveli su i kuhalo baš za jaja, al se svejedno mogu skuhat u običnom loncu.
pse se u pravilu ne kupa često. ono malo puta godišnje što ih se okupa, a ako nemaju nikakvih problema s kožom/dlakom, može se napraviti s nježnim bejbi šamponom.
__________________
If a dog will not come to you after having looked you in the face, you should go home and examine your conscience.
Slucajnigost is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2009., 11:00   #79
okupaj ga s Jonsonovim....kužim se u šampone i njihove sastojke, Johnsonov ti je kvalitetniji od mnogo drugih psećih šampona i blag je.. ja sve svoje pse kupam s njim
mops is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2009., 11:23   #80
Meni se isto čini da je malo prerano možda za kupanje, 1. zbog dobi štenca a 2. pa nećeš ga sad valjda drugi dan odmah zveknut u kadu kad je došao! Daj mu malo vremena da se opusti, navikne na vas...

Inače, mi svog psa dosta često moramo kupati jer je bijel pa se brzo zamaže, i kupamo ga s Dermilen šamponom, navodno ima neke lipo-vamo tamo sastojke koji pomažu dlaci da se brže zamasti opet. (Možda je stvarno porez na budale, ali nismo nikad imali problema, a znali smo ju i jednom tjedno kupat )
__________________
I'm too tall to be a girl, I never had enough dresses to be a lady, I wouldn't call myself a woman. I'd say I'm somewhere between a chick and a broad.
Trillian is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:37.